Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η αληθεια ειναι οτι γενικα ο κοσμος του Παναθηναικου δεν αντιπαθει ακριβως τον Σχορτσιανιτη

Τον πειραζει με κανα "χοντρος", μας εκνευριζει λιγο το προμοταρισμα που συνεχιζεται παροτι μεγαλωσε πια και παραμενει ασταθης αλλα γενικα δεν ειναι για μας ουτε Παπαλουκας ουτε Τεοντοσιτς και μην σου πω ουτε Μπουρουσης (παροτι και για τον Μπουρουση εχω σεβασμο οτι δεν κανει καραγκιοζιλικια εξτρα αποτι κανουν ολοι ουτε ειναι κοτα να μην βγαινει απο τα αποδητυρια)

 

Και το "ειναι χοντρος ειναι και π... γιος" για τον Σχορτσιανιτη που ακουστηκε χθες, ειχε πολυ καιρο κοπει. Γενικα περισσοτερο μας ενοχλει το υπερβολικο - για την πραγματικη του αξια και οχι αυτη που ΘΑ ειχε - προμοταρισμα απο τα ελληνικα ΜΜΕ

Τωρα που πες Παπαλουκας, το ειδα απτην tv το χθεσινο, αλλα η υποδοχη του απο τον κοσμο μας ηταν απολαυστικοτατη εστω και απο την tv.

 

Ο χοντρος ηταν ιντριγκαδορος παντως, θυμαμαι κατι περιεργες χειρονομιες που μας εκανε κατα καιρους απο τον παγκο. Ξερεις τωρα, τελικοι, 20.000 κοσμος μεσα, καμια 1000-2000 πρεζονια και αυτος επαιζε με τη φωτια απο τον παγκο. Βεβαια ηταν και εποχες Μπαναωτ, Τεοντοσιτς κλπ, ο τελευταιος που προκαλουσε εκεινη τη περιοδο ηταν ο χοντρος.

 

Απο κει και περα ο κοσμος ειχε παρει πρεφα οτι ψαρωνει με τα "χοντρος/Σκλαβενιτης" κλπ και τον πηρε στο ψιλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χοντρος ηταν ιντριγκαδορος παντως, θυμαμαι κατι περιεργες χειρονομιες που μας εκανε κατα καιρους απο τον παγκο. Ξερεις τωρα, τελικοι, 20.000 κοσμος μεσα, καμια 1000-2000 πρεζονια και αυτος επαιζε με τη φωτια απο τον παγκο. Βεβαια ηταν και εποχες Μπαναωτ, Τεοντοσιτς κλπ, ο τελευταιος που προκαλουσε εκεινη τη περιοδο ηταν ο χοντρος.

 

Απο κει και περα ο κοσμος ειχε παρει πρεφα οτι ψαρωνει με τα "χοντρος/Σκλαβενιτης" κλπ και τον πηρε στο ψιλο.

 

Oταν φωναζεις σε ενα παιδι που ειναι ελληνας κ φοραει τη φανελα της εθνικης, ουγκα-ουγκα κ αλλα ρατσιστικα σχολια ειναι λογικο να αντιδρασει,εστω κι αν αυτοι που τα λενε ειναι συντριπτικη μειοψηφια 15χρονων,εκεινη τη στιγμη που τ ακουει θολωνει.

Εδω αισθανομαι ασχημα εγω οταν τ ακουω,που δε μου πεφτει κ λογος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, κι αυτό που λες λάθος είναι.

Όχι για τις κραυγές αλλά για το γεγονός πως

 

1, δεν είναι καθόλου 15χρονα και

2, δεν είναι καθόλου λίγοι.

 

Δυστυχώς έτσι λειτουργεί ο όχλος όταν μέσα στον όχλο κυκλοφορούν μοσχάρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτον, μην λεμε πραγματα που δεν ισχυουν

Ποτε - ή σχεδον ποτε επειδη μπορει να τα ξεχναω - ο κοσμος του Παναθηναικου στο ΟΑΚΑ δεν εχει κραξει τον Σχορτσιανιτη για το χρωμα του. Ποτε.

Πως θα μπορουσε αλλωστε οταν εχουμε και εμεις μαυρους παικτες

 

Το πιο "ρατσιστικο" ειναι για τα κιλα του αλλα σιγουρα ο Σχορτσιανιτης δεν μπορει (και δεν νομιζω να το εχει κανει) να μας κατηγορησει για ρατσιστικη συμπεριφορα για το χρωμα του

 

 

Δευτερον, οι αντιδρασεις που λενε ειναι χερι στο αυτι "δεν σας ακουω", και νοηματα στην κερκιδα "συνεχιστε, συνεχιστε,σας γραφω στα @@ μου". Για μενα δεν ειναι προκλητικα αυτα, ειναι μερος του show που ειναι πλεον το μπασκετ. Απο την αλλη βεβαια δεν θυμαμαι και πολλους παικτες να εχουν αρχισει "διαλογο" με νοηματα με την κερκιδα

 

Για μενα ουτε η συνθηματολογια εναντιον του, ουτε τα νοηματα του εναντιον μας εχουν ξεπερασει τα ορια, ισα ισα ειναι απο τα πιο ανεκτα (σε φαση που αν δεν υπηρχε η κοντρα, ισα που θα τα γουσταραμε σαν σοου μπιζνες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι γενικα ο κοσμος του Παναθηναικου δεν αντιπαθει ακριβως τον Σχορτσιανιτη

Τον πειραζει με κανα "χοντρος", μας εκνευριζει λιγο το προμοταρισμα που συνεχιζεται παροτι μεγαλωσε πια και παραμενει ασταθης αλλα γενικα δεν ειναι για μας ουτε Παπαλουκας ουτε Τεοντοσιτς και μην σου πω ουτε Μπουρουσης (παροτι και για τον Μπουρουση εχω σεβασμο οτι δεν κανει καραγκιοζιλικια εξτρα αποτι κανουν ολοι ουτε ειναι κοτα να μην βγαινει απο τα αποδητυρια)

 

Και το "ειναι χοντρος ειναι και π... γιος" για τον Σχορτσιανιτη που ακουστηκε χθες, ειχε πολυ καιρο κοπει. Γενικα περισσοτερο μας ενοχλει το υπερβολικο - για την πραγματικη του αξια και οχι αυτη που ΘΑ ειχε - προμοταρισμα απο τα ελληνικα ΜΜΕ

 

Μεταξυ μας ούτε ο Παπαλουκας έχει κανει κατι ωστε να αξιζει όσα έχει ακουσει από την κερκιδα, εκτός αν ειναι μεμπτο να φωνάξει ή να βρισει καποιον σε τελικό Ευρωλίγκας. Όλο το θέμα πήρε εκταση γιατι ηταν ντερμπι και περισσότερο επειδη ήταν ο Ελληνας Παπαλουκας που δηλωνε Ολυμπιακος, διαφορετικά δεν θα ειχε δώσει κανεις σημασια στο συμβαν που ξαναλέω συμβαινει συνεχεια σε καθε αγωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μωρε, κατι "ελπιζω να το παρει η ΤΣΣΚΑ" εχει πει το 2009, κατι γελοιες δηλωσεις το 2007 οτι τον κλεψανε, σιγα τι να λεει :mrgreen:

Η 13 του εφταιγε και ειπε "ελπιζω να το παρει η ΤΣΣΚΑ"?

 

Ο Παπαλουκας ειναι γαυρος. Οχι Ολυμπιακος, γαυρος. Επιλογη του και δικαιωμα του να ανοιξει κοντρα με την κερκιδα του Παναθηναικου αλλα μην ακουω εθνικιστικες κορωνες "ο Παπαλουκας της Εθνικης", αυτα ειναι για γελοιους τυπου Παπαδογιαννη

 

Εδω ο ιδιος ο Παπαλουκας ειναι πρωτα Ολυμπιακος και αντιΠαναθηναικος και μετα Εθνικη οποτε θα ακουει για τη μανα του και το επαγγελμα της σε καθε ματς. Εγω δεν εχω προβλημα με το τι λεει, προβλημα εχω με οσους τα βαζουν με την κερκιδα οταν ο Παπαλουκας δεν εχει κανει ποτε, εστω και υποκριτικη δηλωση περι "ειμαι με την Ελληνικη ομαδα" ή κατι τετοιο.

Εκει τον δικαιολογουνε μην σου πω λενε "μπραβο που δεν κρυβεται"

Ε, δεν κρυβεται γιατι ειναι γιος ιεροδουλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περί προκλητικότητα των παικτών είναι εντελώς αστεία.

Δηλαδη το 'ελπιζω να το παρει η ΤΣΚΑ' το '09 δεν ειναι προκλητικο για τον κοσμο του Παναθηναικου και ειναι προκλητικος ο κοσμος του Παναθηναικου που του λεει "ρωτα την μανα σου αν δινει ρεστα"?

 

Μην γινεστε γραφικοτεροι και απο ΑΡΔ με τις ισες αποστασεις και το σιγα τι ειπε.

 

Ο Παπαλουκας ειναι ΚΑΙ γαυρος ΚΑΙ αντιΠαναθηναικος και ως τετοιος αντιμετωπιζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι προκλητικό; Δεν κατάλαβα, δεν δικαιούται να έχει προτίμηση; Έστω και οπαδική; Τόσα χρόνια δεν ήταν στην ομάδα αυτή;

 

Ακόμη και αυτό που είχε κάνει ο Φράνκι με τον Οικονόμου δεν το θεωρώ προκλητικό.

 

Τα μυαλά του κόσμου είναι προκλητικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με Φαιρ. Αλλά οπως λες και εσυ το 2009 ειπε ελπίζω να το πάρει η ΤΣΣΚΑ, εσεις τον βρίζατε από το 2007 υπάρχει ένα κενό 2 χρόνων.

Επίσης αν δουμε τι έχουν γίνει στα γηπεδα γενικά όλοι οι φιλαθλοι πρέπει να βρίζουν τον καθε παιχτη της αντιπαλης ομαδας γιατι κατι είπε ή κατι έκανε.. π.χ. ο Διαμαντιδης. Στις δηλώσεις του ειναι παναγίτσα και έχει περάσει το προφιλ του σεμνα και ταπεινα ελα ομως που μεσα στο γήπεδο ειναι ακριβως το αντίθετο. Εχει φτύσει 2 φορές αν δεν απατώμαι αντιπαλο ακόμα και αν ήταν ο προκλητικός Τεοντοσιτς, στο Αρης - Παο για το κύπελο πέρσι στο τέλος του αγώνα έσπρωξε εκτος φασης τον Σλουκα ποια θα έπρεπε να ειναι η αντιδραση των Αρειανων καθε φορα που τον συναντουν;

Παμε πιο παλια; Ο Γκαλης πλακώθηκε στα μπουνιδια με τον Πρελεβιτς, λίγες μέρες μετά βρισκονταν στον ίδιο χώρο και συζητουσαν φιλικα οι φιλαθλοι φυσικά το βιολί τους.

Θελω να καταλήξω πως καλό ειναι να υποστηριζουμε την ομαδα αλλά όταν στοχοποιούνται αθλητες για μια στιγμή ή μια δήλωση το πράγμα ξεφευγει επικινδυνα και αναίτια.

 

* Θα ήθελα πολύ παντως να δω Μπουρούση με φανέλα του Πάο οπως έγραψε ενα κιτρινο δημοσιευμα παλιότερα, θα δουμε παααααρα πολλές κωλοτουμπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι προκλητικό; Δεν κατάλαβα, δεν δικαιούται να έχει προτίμηση; Έστω και οπαδική; Τόσα χρόνια δεν ήταν στην ομάδα αυτή;

 

Ακόμη και αυτό που είχε κάνει ο Φράνκι με τον Οικονόμου δεν το θεωρώ προκλητικό.

 

Τα μυαλά του κόσμου είναι προκλητικά.

Ωπα ωπα τα εχεις μπερδεψει

Εγω δεν τα εχω με τον Παπαλουκα, τα εχω με οσους τον αγιοποιουν και τον δικαιολγουν ενω κραζουν τους οπαδους

 

ΦΥΣΙΚΑ και ο Παπαλουκας εχει καθε δικαιωμα να γινει οσο καφρος οπαδος θελει. Εγω τον χαρακτηριζω ως προκλητικο προς τον κοσμο του Παναθηναικου και μονο, οχι γενικα.

 

Απλα διαφωνεις ναι ή οχι οτι ο κοσμος του Παναθηναικου, μετα απο τα παραπανω, εχει δικαιωμα να γινει προκλητικος με τον Παπαλουκα?

 

@Κρις

 

Πρωτον, επειδη λετε για το φτυσιμο υποθετω στον Τεοντοσιτς. Πραγματικα ειναι τραγικο οτι κανετε ολοι οι μη-Παναθηναικοι σαν να μην εγινε ποτε το χτυπημα στην κοιλια απο τον Τεοντοσιτς καθως περναγε. Παρομοια φαση με την γροθια στον Φωτση και οχι απλα καλα εκανε και τον εφτυσε, αλλα κακως δεν του κατεβασε τη μαπα.

 

 

Δευτερον, τα καντηλια τα ακουγε απο το 2007 γιατι ηταν απο τους πλεον εριστικους προς τους διαιτητες στην διαμαρτυρια του. Οποτε τι θες να φωναζουμε "Παπαλουκα εισαι θεος"?

Και μετα το εκανε και αυτος προσωπικο και το καναμε και εμεις. Τελος. Ειναι κωλογαυρος εριστικος και εχει ακουσει οσα δεν εχει ακουση ο Μπουρουσης, ο Βασιλοπουλος ή ο Πριντεζης μαζι

 

Γιατι για αυτους δεν τραγουδαμε για τη μανα τους αφου εμεις ειμαστε οι κακοι οπαδοι?

 

 

ΥΓ. Και εγω - μεχρι προτινος γιατι τωρα μεγαλωσε για να στρωσει - θα ηθελα να τον δω. Τι εννοεις κωλοτουμπες? Τι εχει ακουσει ο Μπουρουσης? Το "Ρε Μπουρουση 10 μερες ελεγες?" Πωπω ζημια

 

Ποσοι εδω μεσα εχουμε πει οτι ειδικα νεωτερος και πιο ευπλαστος, ηταν το πιο hot prospect του Ολυμπιακου?

 

Οποτε τι κωλοτουμπες μου λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον Μπουρουση που επίσης έχει ακουσει πολλά μιλαω για κωλοτουμπες του στυλ Μπουρουση να τον αποθεώνει η κερκίδα και αυτός να μιλάει για τον κοσμο του Παο. Δεν αναφέρομαι στην μπασκετικη του αξια.

 

Τα ίδια αλλωστε εκανε και ο Γιαννούλης όταν ήρθε το 2006 στον Αρη, κωλοτουμπα από τους οργανωμένους και χειροκρότημα, ηρθα σε μια μεγάλη ομαδα που με τις επιτυχιες της μεγαλώσαμε από τον Γιαννουλη. Εμετος γιατι ενα μηνα πριν κλεισει εβριζε τον Αρη δημόσια και οι οπαδοι δεν ειχαν και την καλύτερη γνώμη για τον παοκτση Γιαννουλη.

 

Με τα 2 παπαπανω παραδειγματα θέλω να δειξω ότι οι οπαδοι ολων των ομαδων ειναι μαστορες στην κωλοτουμπα αναλογα το συμφέρον της ομαδας τους και ας μιλάνε για σύμβολα, λαβαρα και δεν ξερω και γω τι αλλο. Τους παιχτες τους βγάζω εκτος γιατι πληρώνονται και ακομα και το οπαδιλίκι που πουλάνε μερικοι ειναι μέρος της δουλειας τους.

 

Οσο για τον Παπαλουκα που λες επειδη η ολη ιστορια αρχισε το 2007 στον τελικό επειδη φωναξε σε διαιτητη για φαουλ αν θυμαμαι καλά για μένα ειναι μερος του παιχνιδιου και το κανουν ολοι οι παίχτες ειτε με πιο ήρεμα είτε με ακομα πιο εντονο τρόπο. Το αν θα στοχοποιηθει ο παιχτης ειναι θεμα κερκίδας (προσωπικά πιστευω ότι αν δεν ειχε παιξει τοσο καλα στο συγκεκριμένο παιχνιδι ή δεν ήταν Έλληνας δεν θα θυμόταν κανεις την ιστορια), το ότι μπορει και ο ιδιος να το συνέχισε μετά ηταν λάθος του..

 

θες αλλο παραδειγμα οπαδικης κωλοτουμπας.

Ο Αρειανός Ταπουτος όταν έπαιζε στην Αεκ τραγουδαει το

http://www.youtube.com/watch?v=yOtIglJlIh0

και την επόμενη σεζόν παιζει στον παοκ χωρις να ανοιξει μυτη.. Ποιοι οπαδοι, ποια σύμβολα, ολα σβηνονται σε μια στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα ωπα τα εχεις μπερδεψει

Εγω δεν τα εχω με τον Παπαλουκα, τα εχω με οσους τον αγιοποιουν και τον δικαιολγουν ενω κραζουν τους οπαδους

 

ΦΥΣΙΚΑ και ο Παπαλουκας εχει καθε δικαιωμα να γινει οσο καφρος οπαδος θελει. Εγω τον χαρακτηριζω ως προκλητικο προς τον κοσμο του Παναθηναικου και μονο, οχι γενικα.

 

Απλα διαφωνεις ναι ή οχι οτι ο κοσμος του Παναθηναικου, μετα απο τα παραπανω, εχει δικαιωμα να γινει προκλητικος με τον Παπαλουκα?

 

@Κρις

 

Πρωτον, επειδη λετε για το φτυσιμο υποθετω στον Τεοντοσιτς. Πραγματικα ειναι τραγικο οτι κανετε ολοι οι μη-Παναθηναικοι σαν να μην εγινε ποτε το χτυπημα στην κοιλια απο τον Τεοντοσιτς καθως περναγε. Παρομοια φαση με την γροθια στον Φωτση και οχι απλα καλα εκανε και τον εφτυσε, αλλα κακως δεν του κατεβασε τη μαπα.

 

 

Δευτερον, τα καντηλια τα ακουγε απο το 2007 γιατι ηταν απο τους πλεον εριστικους προς τους διαιτητες στην διαμαρτυρια του. Οποτε τι θες να φωναζουμε "Παπαλουκα εισαι θεος"?

Και μετα το εκανε και αυτος προσωπικο και το καναμε και εμεις. Τελος. Ειναι κωλογαυρος εριστικος και εχει ακουσει οσα δεν εχει ακουση ο Μπουρουσης, ο Βασιλοπουλος ή ο Πριντεζης μαζι

 

Γιατι για αυτους δεν τραγουδαμε για τη μανα τους αφου εμεις ειμαστε οι κακοι οπαδοι?

 

 

ΥΓ. Και εγω - μεχρι προτινος γιατι τωρα μεγαλωσε για να στρωσει - θα ηθελα να τον δω. Τι εννοεις κωλοτουμπες? Τι εχει ακουσει ο Μπουρουσης? Το "Ρε Μπουρουση 10 μερες ελεγες?" Πωπω ζημια

 

Ποσοι εδω μεσα εχουμε πει οτι ειδικα νεωτερος και πιο ευπλαστος, ηταν το πιο hot prospect του Ολυμπιακου?

 

Οποτε τι κωλοτουμπες μου λες

 

 

Ο Παπαλουκάς τουλάχιστον είχε τα καρύδια να πει αυτά που έλεγε, δεν έγινε ποτέ Ροχαλίδης, να το παίζει το άγιο Δισκοπότηρο του ελληνικού μπάσκετ και μέσα στο παιχνίδι να τραβάει αγκωνιές σε κάθε ευκαιρία.

 

Στην τελική η ΤΣΣΚΑ ήταν η ομάδα που ανέδειξε τον Παπαλουκά, τι δηλώσεις περίμενες να κάνει δηλαδή?

 

Ξεκολλάτε λίγο τα κεφάλια σας, γιατί σε λίγο θα αρχίσουν να τρώνε μολότοφ και οι παίχτες με τέτοιες μλκίες και θα ψάχνουμε να βρούμε πάλι ηθικούς αυτουργούς και φαφαριές καμαρωτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...