Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οτι εγιναν επεισοδια και οτι θα γινοταν ακομα και χωρις τις προκλησεις της αστυνομιας δεν το αμφισβητω. Το κλιμα ηταν τεταμενο απο πριν και ηταν αδυνατο να κυλισει ομαλα το παιχνιδι.

Αλλο αυτο ομως και αλλο αυτο που παρουσιαζεται απο τα ΜΜΕ τις τελευταιες μερες.

Μας παρουσιαζουν πως ηταν τα χειροτερα επεισοδια ολων των εποχων. Καμια σχεση απλα. Καταρχην μεσα στο γηπεδο δεν μπηκαν πανω απο 10 ατομα σε κανενα σημειο του παιχνιδιου. Ενω π.χ. σε αλλα παιχνιδια θυμαμαι να σουλατσαρουν καμια 500αρια οπαδοι του Παοκ πισω απο το τερμα και το παιχνιδι να συνεχιζεται κανονικα. Με την Αεκ στον τελικο κυπελλου τι εγινε αληθεια που ο μισος κοσμος ηταν μεσα στο γηπεδο? Πιο πολλα επεισοδια εγιναν τωρα?

Το παιχνιδι διακοπηκε για ριψεις καπνογονων και αλλων αντικειμενων απο την εξεδρα. Θα μου πειτε δεν ειναι σοβαρος λογος αυτος? Φυσικα και ειναι αλλα τετοια διακοπη ΔΕν εχει ξαναγοινει ΠΟΤΕ και ουτε θα ξαναγοινει (εκτος κι αν πιστευετε πως το κρατος μας εστρωσε). Εδω αλλοι σε αλλα παιχνιδια εριχναν με αεροβολα και δεν ασχοληθηκε κανενας.

 

Θα παρακαλουσα ατομα που δεν ηταν στο γηπεδο να μην μου απαντησουν. Για τον απλο λογο πως ακομα μια φορα φαγατε το σανο που σας εδωσαν τα ΜΜΕ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κι εγω κατι τετοιο ακουσα, χτες στη δικη. Θα μου φαινοταν πολυ παραξενο αλλιως να εκαναν ντου στο ασχετο.

 

Η αστυνομία είπε πως υπήρχε επώνυμη καταγγελία από κάτοικο της περιοχής για κάποιο συμβάν. Και από την στιγμή που έγινε έπρεπε να πάνε (και καλά έκαναν).

Επεξ/σία από firewalker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος αγωνας σημερα με Μακαμπι!!!!!!!!!!!!!! :shifty:

Αντε να γινει το 1-0, αλλά δυστυχως ακομα και ετσι και παλι δεν θα εχει γινει ουτε ενα βημα καθως το 2ο ειναι το σημαντικοτερο παιχνιδι. 2 "Γολγοθαδες" λοιπον.

Και ειναι ατιμο αυτο το συστημα 2-2-1 (best out of 5) καθως το 1-1 ειναι πιθανοτερο απο το 2-0 κατα την γνωμη μου, σε παιχνιδια με ομαδες που δεν απεχουν φοβερα σε δυναμικοτητα.

 

Βημα βημα λοιπον. ΠΡΕΠΕΙ να νικησετε.....

 

 

 

Γ@μω τα λεφτα και το Ελληνικο μπασκετ μου, που καταντησα εγω ενας φανατικος ΠΑΟΚτσης, να υποστηριζω Παναθηναικο(φανατικα ομως, λογω Ομπραντοβιτς και ΔΔ και Γιασικεβιτσιους) και Ολυμπιακο(σχεδον φανατικα λογω Ιβκοβιτς) στο μπασκετ. :-D :mad: :mad:

(ειναι και η πλακα στους Αριανους βεβαια που οταν λενε ο αυτοκρατορας Αρης στο μπασκετ πεθαινω στα γελια καθως αν ο Αρης ειναι αυτοκρατορας στο μπασκετ ο Παναθηναικος τι ειναι? Πρεπει να βρουμε μια λεξη που να σημαινει κατι πολυ πολυ πολυ πιο απιστευτο απο το αυτοκρατορας για να αναφερθουμε στον Παναθηναικο. :mrgreen: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος αγωνας σημερα με Μακαμπι!!!!!!!!!!!!!! :shifty:

Αντε να γινει το 1-0, αλλά δυστυχως ακομα και ετσι και παλι δεν θα εχει γινει ουτε ενα βημα καθως το 2ο ειναι το σημαντικοτερο παιχνιδι. 2 "Γολγοθαδες" λοιπον.

Και ειναι ατιμο αυτο το συστημα 2-2-1 (best out of 5) καθως το 1-1 ειναι πιθανοτερο απο το 2-0 κατα την γνωμη μου, σε παιχνιδια με ομαδες που δεν απεχουν φοβερα σε δυναμικοτητα.

 

Βημα βημα λοιπον. ΠΡΕΠΕΙ να νικησετε.....

 

 

 

Γ@μω τα λεφτα και το Ελληνικο μπασκετ μου, που καταντησα εγω ενας φανατικος ΠΑΟΚτσης, να υποστηριζω Παναθηναικο(φανατικα ομως, λογω Ομπραντοβιτς και ΔΔ και Γιασικεβιτσιους) και Ολυμπιακο(σχεδον φανατικα λογω Ιβκοβιτς) στο μπασκετ. :-D :mad: :mad:

(ειναι και η πλακα στους Αριανους βεβαια που οταν λενε ο αυτοκρατορας Αρης στο μπασκετ πεθαινω στα γελια καθως αν ο Αρης ειναι αυτοκρατορας στο μπασκετ ο Παναθηναικος τι ειναι? Πρεπει να βρουμε μια λεξη που να σημαινει κατι πολυ πολυ πολυ πιο απιστευτο απο το αυτοκρατορας για να αναφερθουμε στον Παναθηναικο. :mrgreen: )

Απο αυτη την μακαμπι ο Παναθηναικος δεν εχει να φοβηθει τιποτα ,πραγματικα

Ευτυχως που δεν μας εχουν φαβορι στο εξωτερικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αυτη την μακαμπι ο Παναθηναικος δεν εχει να φοβηθει τιποτα ,πραγματικα

Ευτυχως που δεν μας εχουν φαβορι στο εξωτερικο.

Να φοβηθει? Οχι δεν εχει. Τι να φοβηθει?

Αλλά να αποκλειστει μπορει ανετοτατα, οποτε ειναι δυσκολη και σπουδαια σειρα.

 

Το φαβορι κατα την γνωμη μου ειναι σαφως ο Παναθηναικος αλλά δεν ειναι και 70-30 το θεμα. Αρκετα λιγοτερο, η Μακαμπι παντα ηταν "ατιμη".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε φοβήθηκε ο ΠΑΟ αντίπαλο για να φοβηθεί τώρα?

Μη την υποτιμήση ειναι το πρόβλημα, αν και γενικά έχω εμπιστοσύνη στον Ομπράντοβιτς.

Αν ήταν άλλος στο πάγκο θα έλεγα πως ο ΠΑΟ φέτος δεν έχει τύχη ούτε για Ευρώπη, ούτε για πρωτάθλημα Ελλάδας.

Ο τρόπος ομως που έκαμψε την αντισταση του Ολυμπιακού μου δείχνει πως ο λύκος και αν εγέρασε...

 

Ωφείλουμε να παραδεχόμαστε την ανωτερότητα του ΠΑΟ στο μπάσκετ και σίγουρα τον προπονητή του, ανεξάρτητα με κάποια φαλτσοσφυριγματα που σε ορισμένες περιπτώσεις νιώθουμε πως μας αδικούνε τους Ολυμπιακούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eλπιζω να μην την πατησουμε παλι εντος εδρας,οπως αρκετες φορες φετος,γιατι η εδρα των εβραιων ειναι απο τις πιο ισχυρες στην Ευρωπη(ποια Ευρωπη θα μου πειτε αλλα λεμε).

Περσι η Μακαμπι ειχε ενα φοβερο πλειμαικερ ο οποιος επαιζε τραυματιας στο τελικο,τον εχει ακομη αυτον,γιατι δε θυμαμαι το ονομα του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eλπιζω να μην την πατησουμε παλι εντος εδρας,οπως αρκετες φορες φετος,γιατι η εδρα των εβραιων ειναι απο τις πιο ισχυρες στην Ευρωπη(ποια Ευρωπη θα μου πειτε αλλα λεμε).

Περσι η Μακαμπι ειχε ενα φοβερο πλειμαικερ ο οποιος επαιζε τραυματιας στο τελικο,τον εχει ακομη αυτον,γιατι δε θυμαμαι το ονομα του?

Μας ρωτας γιατι δεν θυμασαι το ονομα του ή αν τον εχει ακομα αυτον? :-D

Μιλας για τον Τζερεμι Παργκο, υπερπαικτης ηταν εδω, αλλά πηγε στο ΝΒΑ στους Γκριζλις φετος και δεν κανει τιποτα.

 

(καθε σοβαρος ανθρωπος πρεπει να δει το 0:50)

http://www.youtube.com/watch?v=QphhsFSX0j0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O καλος ΠΑΟ δεν χανει απο καμια Μακαμπι (ουτε την καλη, ουτε την κακη, ουτε την ασχημη) και παει για 3-0.

 

Ο ασταθης ΠΑΟ ειναι ικανος για ολα ακομα και να ξεκινησει με 0-2 μεσα στο ΟΑΚΑ και να παρει 3 σερι παιχνιδια.

 

Ο κακος ΠΑΟ -και τον ειδαμε αρκετες φορες φετος- μενει εξω με 0-3.

 

Πονταρω στην εμπειρια ολων. Η ασταθεια ελπιζω να λειψει σε αυτη τη σειρα. Γενικα σε αυτη τη σειρα ο συναγωνισμος ειναι αναμεσα στην καλη μας και την κακη μας κατασταση. Και μονον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο το μπασκετ σας εμεινε για φετος,εκει ο παο ειναι μεγαλη ομαδα.Βλεπω να το ξαναπαιρνει ο Ομπραντοβιτς.

Δυσκολος ο ημιτελικος σε περιπτωση που αποκλεισουμε Μακαμπι. Θελει τεραστια υπερβαση, μιλαμε για Κιριλενκο Κρστιτς και σια. Και φυσικα για ατελειωτο παγκο.

 

Το χειροτερο ενδεχομενο που μπορεις να πεις σε Παναθηναικο για το μπασκετ εφετος, ειναι να αποκλεισει Μακαμπι, να αποκλεισει ΤΣΣΚΑ στον ημιτελικο και να χασει στον τελικο απτη Μπαρτσελονα :devil: 100000 φορες να με αποκλεισει η Μακαμπι αν ειναι να ζησω τετοιο πραγμα στη συνεχεια :P

 

Oπως και να χει, για να μπουμε σε κλιμα πρημιτελικων, καποια πραγματα δεν ξεχνιουνται με τιποτα:

http://www.youtube.com/watch?v=Zaajs080CMI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας ρωτας γιατι δεν θυμασαι το ονομα του ή αν τον εχει ακομα αυτον? :-D

Μιλας για τον Τζερεμι Παργκο, υπερπαικτης ηταν εδω, αλλά πηγε στο ΝΒΑ στους Γκριζλις φετος και δεν κανει τιποτα.

 

(καθε σοβαρος ανθρωπος πρεπει να δει το 0:50)

http://www.youtube.com/watch?v=QphhsFSX0j0

 

 

Eυτυχως που πηγε στο ΝΒΑ :-D ,γιατι ειχε ενα μπασιμο ΘΑΝΑΤΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...