Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οχι δεν καταλαβαινω. δεν καταλαβαινω πως γινεται να συνυπαρχουν το "χωρις να εχει γινει τιποτα , αποφασισαν οτι δεν γουσταρουν να τελειωσει ο αγωνας" με το "82' που εφυγαν μολοτωφ στα ματ". η μαλλον, καταλαβαινω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ορίστε να απαντήσω και χωρίς παραπάνω σχόλια:

 

Μιλάω για τους οπαδούς μεγάλε,για τους οπαδούς! Αυτοί αποφάσισαν ότι δεν γουστάρουν να τελειώσει ο αγώνας γιατί ενώ απο την αρχή του Β ημιχρόνου δεν έγινε καμία φασαρία ΜΕΣΑ στο γήπεδο,στο 82' απο το πουθενά άρχισαν να ρίχνουν μολότοφ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ματ προκαλεσαν τελικα?

Στην διακοπή του αγώνα όχι,απλά περίπου στο 75' μπήκαν απο το πουθενά και ενώ είχαν βγεί εκτός γηπέδου, στην πλευρά των φανατικών..

Στο ημίχρονο όμως ναι προκάλεσαν γιαυτό και έγινε το σόου στις 29-31.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λετε κατι παρομοιο με αυτο που εγινε στην Αιγυπτο τις προαλλες??

 

Στην Αίγυπτο είχαν και 40 φεύγα νεκρούς αν θυμάμαι καλά, μην τα γκρεμίζουμε όλα... Αυτό έλειπε να φτάσουμε σε τέτοιο σημείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Αιγυπτο κατηγορησαν την αστυνομια που δεν εκανε τιποτα...

 

Αν "τελειωσει το ανεκδοτο με τα ματ στα γηπεδα" και με βασει τον φανατισμο των χουλιγκαν που βλεπεις στα γηπεδα νομιζεις οτι απεχουμε πολυ να φτασουμε σε αυτο το σημειο?

 

 

 

 

Υ.Γ. τα γεγονοτα στην Αιγυπτο ειχαν βεβαια και πολιτικα αιτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο ανέκδοτο ρε μάγκες? Ποιος ενοχλείται από τα ματ μόνο και μόνο με την παρουσία τους?

Εμένα γιατί δεν με ενόχλησαν ποτέ? Εγώ γιατί δεν τους έδωσα σημασία ποτέ? Έδινα λεφτά για να πάω στο γήπεδο και με ένοιαζε τι γινότανε στο χορτάρι, όχι αν στέκεται μια διμοιρία κάπου στο γήπεδο.

 

Οι ευθύνες της αστυνομίας είναι χαώδης. Όχι επειδή έγιναν επεισόδια χθες αλλά επειδή δεν έχουν σταματήσει να γίνονται εδώ και χρόνια.

Δηλαδή μιλάμε ότι κάθε φορά έχουμε τα ίδια. Οι ίδιοι άνθρωποι μαζεύονται την ίδια ώρα, στο ίδιο σημείο, κάνουν ντου με τον ίδιο τρόπο.

Μιλάμε ότι οι τύποι ξέρουν ακριβώς τι πρόκειται να γίνει και επι πόσα χρόνια τώρα παρουσιάζονται ανίκανοι να το αντιμετωπίσουν.

Αυτοί οι στρατηγοί και οι ταξίαρχοι που κάνουν συσκέψεις επί συσκέψεων και δώσε μέτρα και δώσε σχέδια, άχρηστοι παντελώς.

 

Τα χθεσινά επεισόδια δεν ήταν ξέσπασμα. Ήταν σχέδιο. Ήταν οργανωμένα.

Αλλά δεν υπάρχει θέληση να πιάσουνε κανέναν. 15 κάμερες είχε μέσα μόνο η νόβα. Όλων οι φάτσες κάπου έχουν πιαστεί. Εδώ εγώ να πάω και να βγάλω με το κινητό, του πούστη, 10 μούρες θα φανούνε, αυτοί δεν είδαν τίποτα.

 

Δεν έχω διάθεση να σχολιάσω αγωνιστικά αλλά θα το κάνω γιατί έχω μια δυο παρατηρήσεις.

Είμαι εξοργισμένος με τον φερέιρα. Όταν έμαθα 11άδα έχασα τη διάθεση να δω το ματς. Ρε φίλε, αν προσπαθείς να χάσεις βάλε τέρμα τον σιμάο να καταλάβουμε κι εμείς. Πόσο πιο άθλιες επιλογές, πόσο πιο άθλια "τακτική"? Πέντε μέρες να παίζανε γκολ δεν θα βάζαμε.

Και οι αλλαγές του ακόμα χειρότερες.

Τραγικός πραγματικά και απαράδεκτος. Τελικά τα λίγα καλά ματς που είδαμε στην αρχή της χρονιάς ήταν έργο των ίδιων των παικτών.

 

Όσο για τις δυο ομάδες, απορώ πραγματικά που είδαν πολλοί έναν κλάσεις ανώτερο, πολύ καλύτερο ολυμπιακό.

Είχανε τη γνωστή καλή πίεση από άμυνα και χαφ και.... Και τι? Χωρίς ιμπαγάσα μέσα 4 επίπεδα κάτω.

Με σοβαρούς αμυντικούς μπροστά τους αντί των ανεκδότων σαριέγκι-σπυρόπουλου ούτε τις κόντρες που βγάλανε δεν θα είχαν κάνει.

Όχι γιατί ο παναθηναικός έπαιξε μπάλα και τους έκλεισε, αλλά γιατί δεν μπορούνε κι αυτοί να αναπτυχθούνε.

Εκτός κι αν το ότι έχεις έναν επιθετικό πολύ πιο γρήγορο από τους αμυντικούς και τους περνάει σαν σταματημένους θεωρείται ανάπτυξη.

 

Εμείς, τι να πω, τραγωδία, ναυάγιο. Καταδικασμένοι σε τραγική εμφάνιση από τον ίδιο τον προπονητή μας.

Όταν δε έβαλε μέσα τον καραγκούνη, το ματς έγινε κωμωδία.

 

 

Τέλος θα πω το εξής. Κάτι πρέπει επιτέλους να γίνει με τις κωλοφυλλάδες. Δεν καταλαβαίνω γιατί θεωρείται ντροπή να είσαι μπάτσος και όχι να γράφεις στον γαύρο. Γιατί θεωρείται ντροπή να είσαι πόρνη και όχι να γράφεις στην πράσινη.

Γιατί εγώ από εχθές το βράδυ είμαι εξοργισμένος. Έχω αφιερώσει χρήματα που δεν περίσσευαν, χρόνο που δεν είχα για χάσιμο και ηρεμία που δεν αξίζει να χαλάω. Και να βγαίνει κάποιος μετά την χθεσινή τραγωδία και να μου λέει ΤΣΑΚΑ ΤΗΝ ΤΣΑΠΟΥ?

Αν όμως τον πετύχω μπροστά μου και του δώσω να καταπιεί ότι δόντι έχει στο στόμα του θα με πάνε μέσα και θα βγαίνουν οι επιστήμονες να μιλάνε για προβοκάτσιες και εκφοβισμό του τύπου.

Την ίδια στιγμή σε αυτόν και τους ομοίους του επιτρέπετε να δίνουν τροφή στο μίσος και την έχθρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγε ο αφερδος μ χθες.λεει οτι στο 83 το ξεκινισανε οι "οπαδοι" μας,

παναθας ειμαι αλλα και παλι μακαρι να φαμε βαρια τιμορια,αμα ειναι να ξεκινισει απο καπου τουλαχιστων δε γα..ται,ασ ξεκινισουν απο μας.

αγωνιστικα ειμασταν ανυπαρκτοι ,ηρθε μια καλητερη ομαδα και μας κερδισε,οσο και αν ποναει αυτο,ετσι ειναι.ποιος φταιει?δε με νοιαζει,τζιγγερ,μπαινοβγενοπουλος,γοντικας,δε με ενδιαφερει,με εχουν κουρασει.

ο φερειρα,τον θαυμαζα μεχρι και τον ιανουαριο μηνα,για να τον σιχαθω μεχρι σημερα.ο βασικος αντιπαλος ηρθε,χωρις να παιξει μπαλαρα ευκολα μας κερασε και ο τυπος συνεχιζει να μας δουλευει με τα Διαιτητικα.ποια διαοτητικα βρε μαγκα μου?δε μας δωσανε πεναλτι?ακυροσανε γκολ?παιζαμε μπαλαρα και μασ διεκοπταν απο θεσεις οφσαιντ?

 

παμε στον αλλον τυπαρα.Μαρινάκης: «Θέλω να προστατεύσω το ελληνικό ποδόσφαιρο»

σοβαρα?τι καλος και γλυκος. να σινεχιζεις να μας διδαξεις ηθος,γιατι εμεις τουβλα ειμαστε.

Μαρινάκης:Απευθύνομαι στους ξένους οι οποίοι θέλω όταν φύγουν από εδώ να λένε μια καλή κουβέντα για την Ελλάδα. ναι βρε αφοπλισταρα μου.να λενε οι ξενοι "in greece they screwd us" (http://www.youtube.com/watch?v=-SN85tjktOI). βρειτε τον κυριο σισσε,αυτος που εφυγε με τισ φουστες του απο δω,και ρωτηστε τον,τι λεει αυτος για τη χωρα μας.και οταν απαντισει,ρωτηστε γιατι τα λεει αυτα για μας.

 

μακαρι να φαμε αφαιρεση βαθμων και αγωνιστικες κεκλυσμενων θηρων.μακαρι,το αξιζουμε,και μακαρι οι φιλοι ολυμπιακοι να μου λέγανε το ιδιο περσυ,μ αυτα ποθ γινανε στο καραισκακι.

ευχαριστο

 

http://www.sport-fm.gr/article/540877

 

Υ.Γ. σορι για τα ελλινικα μου,ομογενης ειμαι,προσπαθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χριστόφορε, να γράφεις πιο συχνά και ειλικρινά δεν με ενδιαφέρουν τα ορθογραφικά σου. Έχουμε ανάγκη από ανθρώπους που προσπαθούν, γιατί σε αυτή τη χώρα οι μισοί δείχνει να έχουν παραιτηθεί από κάθε είδους προσπάθεια.

 

@ Slimdata

 

Ένας εξουθενωμένος Ολυμπιακός, χωρίς Τζεμπούρ, Ιμπαγάσα, Τοροσίδη πήρε το πιο εύκολο διπλό της ιστορίας του χωρίς ο αντίπαλος να του κάνει φάση. Μέσα σε τέτοιο κλίμα μη μου πρις ότι περίμενες να δεις και μπάλα.

 

Στα υπόλοιπα, καταλαβαίνω την πικρία σου απόλυτα.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον μπαοκτζίδες πρέπει να ήταν αυτοί χτες.

Ξέρετε ποιους λέω.

Εκείνους τους απολίτιστους ναούμ που κάνουν τα επεισόδια.

Εκείνους που δεν έχουν σχέση με τους Ευρωπαίους βάζελους και γαύρους ναούμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν παοκσής μάλλον χάρηκα με τις εξελίξεις καθώς θα σας βρούμε αποδυναμωμένους στα playoff (αν μπούμε)...

Σαν φίλαθλος απλώς λυπάμαι που η ομάδα που είδα στην τούμπα έχασε με μόνο 0-1 επειδή ο οσφπ βαριόταν/ήταν κουρασμένος... Δε χωράει στο μυαλό μου πως ένας παίκτης μπορεί να κάνει μια ομάδα από μπαρτσελόνα, βιγιαρεάλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...