Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

MiDi αφιερωμένο: http://www.gazzetta....-eimai-egoistes

 

Στο μυαλό σου υπάρχει η... εξιλέωση. Και αυτό γιατί μετά τον τελικό του Κυπέλλου ακούστηκαν πολλά για την επιλογή σου να μην πάρεις το τελευταίο σουτ, αλλά να πασάρεις. Νιώθεις ότι «χρωστάς» κάτι;

 

«Δηλαδή τι να έκανα στην τελευταία επίθεση; To πιο εύκολο για εμένα θα ήταν να πάρω ένα σουτ από τα οκτώ μέτρα χωρίς, όμως, καμία λογική και σύστημα. Δεν είμαι εγωιστής. Το θέμα δεν είναι τι κάνω εγώ, αλλά τι κάνει όλη η ομάδα. Δεν κερδίζω ούτε χάνω μόνος μου, δεν παίζω για εμένα, αλλά για την ομάδα. Όλοι μαζί κερδίζουμε και όλοι μαζί χάνουμε. Ξαναλέω, το εύκολο για εμένα θα ήταν να πάρω ένα σουτ από τα οκτώ μέτρα ή να πάω μόνος μου εναντίον όλων. Από τη στιγμή που είδα πως ο Παναθηναϊκός επέλεξε να στείλει και δεύτερο παίκτη επάνω μου για να κάνει παγίδα, σκέφτηκα ότι το σωστό ήταν να πασάρω και αυτό έκανα. Ήθελα να πασάρω και να πάρω ξανά την μπάλα, αλλά δεν προλάβαμε».

 

όπως παραδέχεται κι ο ίδιος, είναι παίκτης των δύσκολων αποφάσεων και δεν επιλέγει το ευκολότερο, π.χ. να πάει μόνος εναντίον όλων... εκεί είναι που διαπρέπει άλλωστε :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γόντικα Γόντικα σε παρακαλώ

έλα στο λιμάνι στον Όλυμπιακό... :devil:

 

Απλά η συγκεκριμένη φημολογία μπορεί να αναπτύχθηκε είτε από τον Παναθηναϊκό είτε από τον Ολυμπιακό. (Μπορεί και από τον κανέναν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MiDi αφιερωμένο: http://www.gazzetta....-eimai-egoistes

 

 

 

όπως παραδέχεται κι ο ίδιος, είναι παίκτης των δύσκολων αποφάσεων και δεν επιλέγει το ευκολότερο, π.χ. να πάει μόνος εναντίον όλων... εκεί είναι που διαπρέπει άλλωστε :mrgreen:

To ευκολο για αυτον ειναι να παει μονος εναντιον ολων... Αλλα πασαρε επειδη ειχε μονο 2 απεναντι του και ηταν ΠΑΝευκολο :mrgreen: Να μην κλεβει εκκλησιες ...

 

Οσο για το σουτ απτα 8 μετρα, τον ειδαμε απο τα 6.75 σε εκεινο το παιχνιδι ποσο ευκολακι το ειχε, 0 στα 5. Εξου και ευκολο το σουτ απτα 8 μετρα με 2 παιχτες πανω του. Αλλα ειπε να δειξει οτι ειναι ομαδικος στην τελευταια φαση του παιχνιδιου.

 

Θεουλης ο Λαρισαιος :devil: Την πιστεψε κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι μπάτσοι πάντως το έφτιαξαν καλά το κλίμα... πρώτη φορά βλέπω κλοιό από κλούβες και ίσα-ίσα ένα άνοιγμα για περνάνε οι οπαδοί, στα 200+ μέτρα από τα εξωτερικά κάγκελα του ΟΑΚΑ... πριν φτάσουμε καν βγάλαμε τα συκώτια μας, γαμώ τα δακρυγόνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βιτολο Σιμαο αμυντικα χαφ

Κατσουρανης πιο μπροστα και καλα οργανωτης

και Λαζαρος μπροστα σε ελευθερο ρολο

 

Ο αλλος αφηνει Φουστερ και Τζιμπουρ εξω για να βαλει Καζιμ και Αμπτουν λεει..

Και στον αξονα κατεβαζει Ορμπαιθ Μανιατη και σε ρολο 10 τον Μακουν. Και Μιραλας φορ μονος του.

 

Αν δεν καταφερουμε να κρατησουμε κατοχη με τετοιες 11δες δεν εχουμε καμια σωτηρια. Ο γαυρος κατεβαινει για Χ και θα χτυπησει με τα εξτρεμ και με τον Μιραλας με την ταχυτητα τους.

 

Συνεπως το καλο που τους θελω, να δω δημιουργια με τη μπαλα κατω και γρηγορες επιστροφες κυριως απο τους ακραιους μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι δικοί σας δεν ξέρουν ότι χρειάζεστε νίκη ; γιατί είναι τόσο γτπ ;

 

Γιατί δεν μπορούν. Έχουν και οι άλλοι αμυντική τακτική...

 

Πρέπει να βάλει Νίνη, να κάνει κάτι στο κέντρο τέλος πάντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι δικοί σας δεν ξέρουν ότι χρειάζεστε νίκη ; γιατί είναι τόσο γτπ ;

Tι παραπανω να σου κανει η συγκεκριμενη 11δα απεναντι στο συγκεκριμενο πρεσινγκ του ΟΣΦΠ?

 

Το ματσακιον παει για σουπα ως το 70 αν δεν μπει γκολ απο καμια αντεπιθεση η κανενα στημενο του ΟΣΦΠ και μετα αν ο ΠΑΟ εχει πνευμονια θα εχει ευκαιρια να πιεσει τον κουρασμενο ΟΣΦΠ. Οτι εκανε η Μεταλιστ, αλλα η Μεταλιστ ειχε και 1-2 παιχτες μπροστα. Εμεις ειμαστε με τον δεν στριβω (Λαζαρος), τον δεν δινω πασα (Κουινσι), υποθετω στο Β ημιχρονο και τον δεν κατεχω τοπι γενικοτερα (Τοτσε) κλπ.

 

Ο Κατσουρανης ειναι εξαφανισμενος απτο κεντρο, συνεπως απο δημιουργια ειμαστε στο 0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...