Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ότι δεν έχει διοίκηση ο ΠΑΟ μπορεί να λέει πολλά, αλλά μπορεί να μην λέει και τίποτα. Δεν έχει δύναμη ο ΠΑΟ? Τόσο κόσμο έχει από πίσω.

Δικαιολογημένα θα τραβάει τα μαλλιά του ο Midi. Ο κόσμος του ΠΑΟ (ομάδας σε διοικητικό και οικονομικό αδιέξοδο) θα επηρεάσει τους διαιτητές και δεν θα τους επηρεάσει μια ακόμα μεγαλύτερη ομάδα με περισσότερο κόσμο ΚΑΙ διοίκηση η οποία δε δείχνει να αφήνει τίποτα στην τύχη του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δικαιολογημένα θα τραβάει τα μαλλιά του ο Midi. Ο κόσμος του ΠΑΟ (ομάδας σε διοικητικό και οικονομικό αδιέξοδο) θα επηρεάσει τους διαιτητές και δεν θα τους επηρεάσει μια ακόμα μεγαλύτερη ομάδα με περισσότερο κόσμο ΚΑΙ διοίκηση η οποία δε δείχνει να αφήνει τίποτα στην τύχη του;

 

Δεν αναφέρομε καθόλου στην διαιτησία. Για μιλημένο ματς μεταξύ των δυο ομάδων μίλησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναφέρομε καθόλου στην διαιτησία. Για μιλημένο ματς μεταξύ των δυο ομάδων μίλησα.

Μιλημένο για ποιό λόγο; Για να έχουμε μια δικαιολογία σε περίπτωση που χάσουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλημένο για ποιό λόγο; Για να έχουμε μια δικαιολογία σε περίπτωση που χάσουμε;

 

Εγώ απλά ανέφερα κάποια πράγματα που άκουσα, τα οποία με παραξένεψαν και μου φάνηκαν κάπως ύποπτα. Θα μπορούσα να φανταστώ κάποιους λόγους που έστω και μια στο εκατομμύριο θα μπορούσε να ισχύει κάτι τέτοιο, αλλά δεν μπορώ να ξέρω στα σιγουρα.

 

Προφανώς αν χάσει ο Ολυμπιακός δεν θα σημαίνει αυτομάτως ότι το είχαν μιλημένο, αν όμως μπούνε τίποτα γκολ όπως αυτό του Καραγκούνη με τον ΠΑΟΚ πριν 2-3 χρόνια η αυτό της Ξανθης με τον ΠΑΟ, ε τότε κάτι θα έχει παιχτεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέγαμε...

 

http://www.sentragoa...pubid=128984803

 

αλλα λογια να αγαπιομαστε..αυτο με λιγα λογια σημαινει αμα χανουμε μεχρι το 80 θα μπουκαρουμε..

δεν ειναι δυνατον να λενε οι οργανωμενοι δεν αναλαμβανουμε καμια ευθυνη οταν ειναι αυτοι που κανουν τα επεισοδια!(ισχυει κ για πρασινους κ κοκκινους!)..δηλαδη ποιος θα μπει στο γηπεδο?ο πατερας με το παιδι του και δεν μπορεις να τον ελεγξεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα λογια να αγαπιομαστε..αυτο με λιγα λογια σημαινει αμα χανουμε μεχρι το 80 θα μπουκαρουμε..

δεν ειναι δυνατον να λενε οι οργανωμενοι δεν αναλαμβανουμε καμια ευθυνη οταν ειναι αυτοι που κανουν τα επεισοδια!(ισχυει κ για πρασινους κ κοκκινους!)..δηλαδη ποιος θα μπει στο γηπεδο?ο πατερας με το παιδι του και δεν μπορεις να τον ελεγξεις?

 

Για άλλο λόγο το είπα. Για το ενδεχόμενο αναβολής.

 

Οι οργανωμένοι άλλωστε ποτέ δεν έχουν πάρει καμιά ευθύνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παλι μου φαινεται οτι αυτη η κατασταση συμφερει και τις δυο διοικησεις (δυο που λεει ο λογος). Αφ ενος ο ολυμπιακος θα εχει δικαιολογια σε περιπτωση ηττας, ενω σε περιπτωση επεισοδιων θα φαει ο παναθηναικος εξοντωτικη ποινη για φετος και του χρονου, επιβαρυνοντας ακομα περισσοτερο την διοικητικη κατασταση του παο.

 

Αφ ετερου, ο παναθηναικος φανατιζει τον κοσμο του εμμεσος (πλην σαφως) ετσι ωστε η ανυπαρκτη διοικηση που εχει να λεει την δικαιολογια οτι για το χασιμο του πρωταθληματος φταινε εξωαγωνιστικοι παραγοντες και οχι οι ιδιοι που εχουν εγκαταλειψει την ομαδα εδω και ενα χρονο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απλά ανέφερα κάποια πράγματα που άκουσα, τα οποία με παραξένεψαν και μου φάνηκαν κάπως ύποπτα. Θα μπορούσα να φανταστώ κάποιους λόγους που έστω και μια στο εκατομμύριο θα μπορούσε να ισχύει κάτι τέτοιο, αλλά δεν μπορώ να ξέρω στα σιγουρα.

 

Προφανώς αν χάσει ο Ολυμπιακός δεν θα σημαίνει αυτομάτως ότι το είχαν μιλημένο, αν όμως μπούνε τίποτα γκολ όπως αυτό του Καραγκούνη με τον ΠΑΟΚ πριν 2-3 χρόνια η αυτό της Ξανθης με τον ΠΑΟ, ε τότε κάτι θα έχει παιχτεί.

Νταξει εγω δεχομαι οτι αυτα που ακουσες ειναι ολοσωστα.

Εσυ ως gchris7 μπορεις να απαντησεις στο ερωτημα του kirileman? Δηλαδη, ποιον λογο φανταζεσαι, με τη δικη σου κριση να ειναι μιλημενο ενα τετοιο παιχνιδι να το παρει ο ΠΑΟ? Εγω οσο στιβω το μυαλο μου δεν καταληγω σε καποιο λογικο συμπερασμα παντως, περαν του να θελει ο Αβραμης κανενα καινουργιο ferrariko γρηγορα και ακοπα. Που και παλι ειναι αστειος ως συλλογισμος για να καταληξουμε οτι μιληθηκε το παιχνιδι που κρινει κατα 50% τιτλο και προκριση σε Τσου Λου και οικονομικη επιβιωση.

 

Αν μπειτε και παιξετε τη μπαλα που παιζετε τελευταιως θα κερδισετε. Αν μπειτε και παιξετε οπως παιζατε στον πρωτο γυρο (ενα ενδεχομενο ειναι κι αυτο, ντερμπι εκτος εδρας ειναι) και ερθει Χ (γιατι για παραπανω δε το βλεπω) μην λετε οτι ηταν μιλημενο please δηλαδη :P Τουλαχιστον χωρις καποιο προφανες και λογικο επιχειρημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παλι μου φαινεται οτι αυτη η κατασταση συμφερει και τις δυο διοικησεις (δυο που λεει ο λογος). Αφ ενος ο ολυμπιακος θα εχει δικαιολογια σε περιπτωση ηττας, ενω σε περιπτωση επεισοδιων θα φαει ο παναθηναικος εξοντωτικη ποινη για φετος και του χρονου, επιβαρυνοντας ακομα περισσοτερο την διοικητικη κατασταση του παο.

 

Αφ ετερου, ο παναθηναικος φανατιζει τον κοσμο του εμμεσος (πλην σαφως) ετσι ωστε η ανυπαρκτη διοικηση που εχει να λεει την δικαιολογια οτι για το χασιμο του πρωταθληματος φταινε εξωαγωνιστικοι παραγοντες και οχι οι ιδιοι που εχουν εγκαταλειψει την ομαδα εδω και ενα χρονο..

 

Δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου για το πως συμφέρει τον Ο.Σ.Φ.Π. Αν γίνουν επεισόδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί μας νοιάζει τί θα κάνουν οι οργανωμένοι?

 

Τα μέτρα ασφαλείας τα ορίζει η αστυνομία σε συνεργασία με τους stewards της ΠΑΕ.

 

Ποσώς θα έπρεπε να μας ενδιαφέρει τί σκοπεύουν να κάνουν οι οργανωμένοι, αλλά πρέπει να κάνουν κι αυτοί το τζέρτζελό τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου για το πως συμφέρει τον Ο.Σ.Φ.Π. Αν γίνουν επεισόδια;

 

Ειπαμε. σε περιπτωση ηττας θα πουν οτι ειχαν κλιμα τρομοκρατιας (γινουν δεν γινουν επεισοδια).

 

Σε περιπτωση επεισοδιων, θα πεσει βαρυς ο πελεκυς της ομοσπονδιας, ριχνοντας ακομα περισσοτερο τον παναθηναικο στα προβληματα. Μια ποινη π.χ. 5 αγωνιστικων, που θα την σερνουν και στο επομενο πρωταθλημα, ειναι οτι καλυτερο για τον ολυμπιακο, μια και εκτος το οτι θα εχουν παρει σχεδον σιγουρα το πρωταθλημα, οι ενδιαφερομενοι (λεμε τωρα) για διοικηση θα ειναι ακομα πιο διστακτικοι για να πλησιασουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου για το πως συμφέρει τον Ο.Σ.Φ.Π. Αν γίνουν επεισόδια;

 

Γιατί σε περίπτωση ήττας θα έχουμε και καλά την δικαιολογία ότι παίξαμε σε ένα γήπεδο ζούγκλα. Δοκιμασμένη τακτική, το είχε κάνει και ο ΠΑΟ μετά την ήττα της Ριζουπολης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπαμε. σε περιπτωση ηττας θα πουν οτι ειχαν κλιμα τρομοκρατιας (γινουν δεν γινουν επεισοδια).

 

Σε περιπτωση επεισοδιων, θα πεσει βαρυς ο πελεκυς της ομοσπονδιας, ριχνοντας ακομα περισσοτερο τον παναθηναικο στα προβληματα. Μια ποινη π.χ. 5 αγωνιστικων, που θα την σερνουν και στο επομενο πρωταθλημα, ειναι οτι καλυτερο για τον ολυμπιακο, μια και εκτος το οτι θα εχουν παρει σχεδον σιγουρα το πρωταθλημα, οι ενδιαφερομενοι (λεμε τωρα) για διοικηση θα ειναι ακομα πιο διστακτικοι για να πλησιασουν...

Mην νομιζεις οτι ενας ακεφαλος ΠΑΟ και μια ακεφαλη ΑΕΚ ειναι ευνοικες συνθηκες για τον ΟΣΦΠ.

Για την τσεπη του Μαρινακη ισως. Κατα τ'αλλα λογω ελλειψης ανταγωνιστικοτητας οι Αμπντουν και τα σχετικα θα φαινονται Μαραντονα για την Σουπερλιγκα. Αρα ο Μαρινακης ναι μεν θα τρεχει μια ομαδα με λιγα εξοδα και πολλα εσοδα, ο δε ΟΣΦΠ ομως οσον αφορα τις προοπτικες του θα φθειρεται σιγα σιγα απο την ανυπαρξια των αλλων.

 

Εν κατακλειδι, δε νομιζω να ειναι πολλοι αυτοι που επιθυμουν να εξαφανιστει ο ΠΑΟ απο το χαρτη. Μαλλον πιο πολλοι παρακαλουν να βρεθει μια λυση για να ειναι στοιχειωδως ανταγωνιστικος και τα επομενα χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...