Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ούτε φταίει επισης ο χοντρος που ο Κλοναρίδης έβαλε γκολ στη πρωτη του επαφή με τη μπάλα.

 

Ευγενικη χορηγια του ΖΦ που εβγαλε τον μαρινο. κινηση ματ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πάντως φιλότιμη η προσπάθεια να τα ρίξουμε στη διαιτησία μέσω της στατιστικής, αφού ο ένας πίνακας δε μας έδωσε τα αναμενόμενα, καταφύγαμε στον δεύτερο μπας και βρούμε λύτρωση. :mrgreen:

Την περίοδο 2009-2010 ο Παναθηναϊκός είχε εννέα κερδισμένες αποβολές και ο Ολυμπιακός 3 κερδισμένες αποβολές. Επίσης ο Ολυμπιακός έπαιξε 3 φορές με παίχτη λιγότερο και ο Παναθηναϊκός καμία. Οπότε που καταλήγουμε ; :devil:

 

Ευγενικη χορηγια του ΖΦ που εβγαλε τον μαρινο.

 

Και τον Κουίνσι... Βέβαια λίγο καιρό πριν ο Φερέιρα θεωρούνταν ο καλύτερος προπονητής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του Φερέιρα του τελείωσαν τα μαγικά. Δεν μπορεί να σκεφτεί κάτι άλλο. Λογικό είναι να τα χάνει και αυτός. Το παιχνίδι με το Π.Α.Ο.Κ. είπα πως αυτός το έχασε. Το σημερινό όχι.

 

Σε καμία περίπτωση δεν είναι κακός προπονητής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο johnnyestia τότε θυμάμαι έσκιζε τα ιμάτια του ότι δεν πατούσε ο ΟΣΦΠ περιοχή γι' αυτό δεν έπαιρνε πέναλντι. Άρα λοιπόν και εγώ δίκιο έχω σήμερα που λέω το ίδιο :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Φερειρα ειναι καλος προπονητης, απο τους καλυτερους που ειδαμε στον ΠΑΟ τα τελευταια χρονια. Καταφερε και εδεσε αυτο το παιδωμαζωμα και ειδαμε και λιγη μπαλιτσα.

 

Η αισθηση που μου αφησε ομως ειναι οτι εδωσε πολλα περιθωρια στους παιχτες να τα φορτωσουν στον κοκκορα. Ρε ψηλε εισαι στο +5 τι πας και τους λες οτι ειστε μονοι σας εναντιον ολων? Δικιο ειχε εν μερει, αλλα αυτο ΔΕΝ το λες για να ντοπαρεις τους παιχτες, ουτε κινητρο τους δινεις ετσι, τους το λες για να τους καθησυχασεις αν κανουν καμια γκελα για να σκεφτονται οτι υπαρχει πισινη. Και η ομαδικη αποδοση επεσε σιγα σιγα, οι γκελες ηρθαν, ο τιτλος χαθηκε, καληνυχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο johnnyestia τότε θυμάμαι έσκιζε τα ιμάτια του ότι δεν πατούσε ο ΟΣΦΠ περιοχή γι' αυτό δεν έπαιρνε πέναλντι. Άρα λοιπόν και εγώ δίκιο έχω σήμερα που λέω το ίδιο :mrgreen:

Και ο ΠΑΟ έχει περισσότερα πέναλτι... πατώντας λιγότερο την περιοχή (σουτ μέσα, χαμένα γκολ κλπ)! Άρα;;;;

 

Πράσινη παράγκα! :mrgreen:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ midi, αφού τα λες και μόνος σου που διαφωνούμε?

Πόσα ματς έχει παίξει ο κουίνσι και δικαιολογείται να είναι κουρασμένος?

Και ο ζέκα? 22-23-24 πόσο είναι και κουράζεται με ένα ματς τη βδομάδα?

Στην ίδια κατηγορία κι ο σιμάο που κακώς τον υπολόγισα πριν..

 

Ο χριστοδουλόπουλος έχει ένα μεγάλο μειονέκτημα. Οι αντίπαλοι ξέρουν ότι πρέπει να μαρκάρουν μόνο το δεξί του πόδι.

Ξέρεις ότι σέντρα με το αριστέρο θα βγάλει μόνο αν έχει μπροστά του αφοπλισμένη χειροβομβίδα.

 

Και δεν λέω τον φερέιρα κακό προπονητή. Λέω κατηγορηματικά όμως ότι στον παναθηναικό δεν παράγει έργο.

Και δεν είμαι θυμωμένος με την ήττα.

Είμαι στεναχωρημένος με την εμφάνιση. Αδυνατώ να το πιστέψω. Δεν έχω καν όρεξη να ασχοληθώ με τον διαιτητή ο οποίος για εμένα δεν ήταν στημένος αλλά πολύ κακός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έπρεπε πάντως με κάποιο τρόπο να βλέπαμε αναλυτικά στατιστικά με γραφήματα κτλ, όπως σε διάφορα μεγάλα ξένα ποδοσφαιρικά σαϊτς. Τι ζητάω να μου πείτε όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα 11 τελευταία παιχνίδια που έχει δώσει, έχει σκοράρει μόνο σε δυο ματς στο α’ μέρος. Στα υπόλοιπα είναι άσφαιρος. Και είναι πολλά πλέον τα «χαμένα» α’ ημίχρονα για τους πράσινους. Ούτε φρέσκοι είναι, ούτε δημιουργικοί. Και, βέβαια, χωρίς ηγέτη από τότε που βγήκε νοκ άουτ ο Λέτο.

 

Επίσης, σε μια φάση στο β’ μέρος του ντέρμπι με την ΑΕΚ, ο Λυμπερόπουλος πήρε για πλάκα κεφαλιά από τον Καντέ μέσα στην καρδιά της πράσινης άμυνας. Είναι γνωστό, όμως, ότι η αλτικότητα του Λυμπερόπουλου ποτέ δεν ήταν καλή. Από τότε που ήταν νέος! Κι όμως. Πήδηξε πιο ψηλά από τον υποτίθεται αλτικό Καντέ!

 

Και κάτι ακόμα. Όταν χάνεις όλες τις μονομαχίες από μια ομάδα που δεν φημίζεται ότι είναι δα και κάποιο σκληρό καρύδι, τότε τι περιμένεις; Η ΑΕΚ έπαιρνε όλες σχεδόν τις μονομαχίες στο παιχνίδι και οι παίκτες του Παναθηναϊκού ήταν άνευροι και δίχως καθόλου τσαγανό.

 

 

Ο Φερέιρα είπε μετά το τέλος του ματς, ότι «δεν νικήσαμε γιατί δεν σκοράραμε». Και η αλήθεια είναι ότι πολλά μπορούσε να υποθέσει κάποιος για τα δύο ντέρμπι του ΠΑΟ με τον ΠΑΟΚ και την ΑΕΚ, αλλά ότι οι «πράσινοι» δεν θα σκοράρουν σε κανένα από τα δύο στο ΟΑΚΑ ήταν μάλλον δύσκολο.

 

Και αυτό οφείλεται σε μια σειρά από προβλήματα που ο Παναθηναϊκός τα έχει εδώ και δύο μήνες και απλώς του στοίχισαν στα δύο ντέρμπι. Το πρώτο η απουσία του Λέτο σε όλο το δεύτερο γύρο. Το δεύτερο, το απίθανο ντεφορμάρισμα των Κουίνσι, Ζέκα οι οποίοι και στο ντέρμπι με την ΑΕΚ ήταν ίσως οι χειρότεροι του ΠΑΟ. Το τρίτο, ότι το βάθος στον πάγκο είναι παίκτες όπως ο Τοτσέ. Πιο εύκολο βράδυ τα στόπερ της ΑΕΚ δεν πρέπει να πέρασαν φέτος με αντίπαλο φορ.

 

Βάλτε σε όλα αυτά και τον Φερέιρα που στην προσπάθεια να βγάλει λαγούς από το καπέλο, έκανε μία σειρά από λάθος επιλογές (χθες για να μην αλλάξει τον κακό Ζέκα, τον έβαλε δεξί μπακ και το πλήρωσε ένα λεπτό μετά με το 2-0), όπως ας πούμε η μη χρησιμοποίηση του Κλέιτον στη βασική ενδεκάδα του ντέρμπι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ midi, αφού τα λες και μόνος σου που διαφωνούμε?

Μα δεν διαφωνουμε.

 

Πόσα ματς έχει παίξει ο κουίνσι και δικαιολογείται να είναι κουρασμένος?

Και ο ζέκα? 22-23-24 πόσο είναι και κουράζεται με ένα ματς τη βδομάδα?

Στην ίδια κατηγορία κι ο σιμάο που κακώς τον υπολόγισα πριν..

Δεν μιλαω μονο για κουραση. Μιλαω και για αποδοση. Ο Κουινσι και ο Ζεκα ηταν απροσμενα καλοι στο πρωτο γυρο, αλλα δεν μπορουμε να απαιτουμε να σου βγαλουν ολη τη σεζον εχοντας το ιδιο υψηλη αποδοση. Δεν ειναι λογικο! Ασχετα αν ειναι κουρασμενοι η οχι.

 

Μεταξυ μας, το πρωτο καιρο ισως ηταν και ακατεργαστοι και βγαλαν στο γηπεδο οτι ξερανε απο μπαλα, οσο ξερανε. Μετα συνηθισαν αποτι φαινεται τη δημοσιουπαλληλικη λογικη που επικρατει εδω και χρονια στην ομαδα. Πιθανως, μαθανε απτους αλλους οτι αμα κανεις 5 καλες εμφανισεις μετα δεν ειναι αναγκη να ματωνεις τη φανελα.

 

 

Ο χριστοδουλόπουλος έχει ένα μεγάλο μειονέκτημα. Οι αντίπαλοι ξέρουν ότι πρέπει να μαρκάρουν μόνο το δεξί του πόδι.

Ξέρεις ότι σέντρα με το αριστέρο θα βγάλει μόνο αν έχει μπροστά του αφοπλισμένη χειροβομβίδα.

Εχει κι αλλο μειονεκτημα. Βαρυς.

Και αλλο ενα. Εχει μαλωσει με την πασα.

 

Κατα τ'αλλα το λαθος του Φερειρα που του χρεωνω, ειναι οτι για μενα απωλεσε την πειθαρχια. Δεν βλεπω πειθαρχημενη ομαδα στο 2ο γυρο. Στο 1ο γυρο ειχαν ευαγγελιο την πιεση και τις πασες μεχρι τη μικρη περιοχη. Τωρα ουτε πιεση βλεπω, ουτε πασες. Γιομες στον Τοτσε και αγιος ο θεος.

 

Τεσπα η υποθεση τιτλος εληξε, ας σωσουν οτι μπορουν στο ντερμπι και παμε για καλοκαιρι να δουμε αν θα εχουμε διοικητικες εξελιξεις. Δε θα μου κανει εντυπωση αν μετα το σημερινο αποτελεσμα αρχιζουν να κανουν πισω διαφοροι επιδοξοι επενδυτες που πονταραν στο πρωταθλημα και τα εσοδα του Τσου Λου. Τωρα το ενδιαφερον αυτων μαλλον μεταφερεται για τα πλειοφφ και στο αν καταφερουμε να διατηρησουμε τη 2η θεση αρα και τη συμμετοχη στα προκριματικα. Αν δε το καταφερουμε ουτε αυτο, που ετσι το κοβω, τοτε εχετε γεια βρυσουλες και με τα διοικητικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χρονικο ενος προαναγγελθεντος θανατου ηταν ο σημερινος αγωνας με την ΑΕΚ.

Δεν τον παρακολουθησα γιατι δεν εχω τασεις μαζοχισμου.

Δεν υπηρχε περιπτωση να ρισκαρουν να φερουν τον οσφπ στο οακα με λιγοερους απο 4 βαθμους διαφορα,ειναι πολλα τα λεφτα Βαγγελα.

Αν στραβωνε 1 στις 10 τι θα εκανε ο Βαγγελας μετα χωρις το χρημα του C.L.,θα βαζε απ τη τσεπη του;

 

Μπραβο στα παιδια χτες στο μπασκετ,για αυτο αυτη η ομαδα ειναι παντα στις καρδιες μας.

Αυτος ο Λογκαν οταν κερδιζουμε,βαλτον μεσα να σου βαλει 20 ποντους,οταν χανουμε δεν κανει τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε ξινό και το κύπελλο.

 

Ο Βαγγέλας, όταν χρειάστηκε να χώσει χρήμα το έχωσε, παίρνοντας Κάρολ και Καζίμ, όταν ο ΠΑΟ έχασε τον μόνο αξιόπιστο μπάκ που έχει (Μπουμσόνγκ) και τη θέση του πήρε το ανέκδοτο Μπίαρσμιρ.

 

Όπως και να έχει, με το ρόστερ που έχετε, καλά τα πήγατε φέτος. Αν δεν γκελάραμε με ΟΦΗ και Δράμα θα είχε τελειώσει από το 2011 το πρωτάθλημα.

 

Επίσης χαίρομαι για όσους ευχήθηκαν να πάμε όσο πιο μακρυά γίνεται στην Ευρώπη και στο κύπελλο, γιατί έτσι πίστεψαν ότι ο Ολυμπιακός θα είναι κουρασμένος.

 

Ε λοιπόν, ο φετινός Ολυμπιακός μπορεί να κρατήσει και τρία καρπούζια σε μία μασχάλη και το αποδεικνύει σε κάθε αγώνα πλέον.

 

Περαστικά σας και τα λέμε στις 18 του Μάρτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπηρχε περιπτωση να ρισκαρουν να φερουν τον οσφπ στο οακα με λιγοερους απο 4 βαθμους διαφορα,ειναι πολλα τα λεφτα Βαγγελα.

Ποιοί να ρισκάρουν?

Εχεις κάποια απόδειξη πως ο Βαγγέλας κρύβετε πίσω από το πόδι του Κλοναρίδη, του Λίνο, του Σαλπιγγίδη και του Μελισσά?

Ποιοί είναι αυτοί που δεν αφήνουν τον Παναθηναικό να πάει στο ντέρμπι με λιγότερους απο -4 βαθμους? Οι ίδιοι που δεν άφησαν τον χθεσινό Ολυμπιακό να πάρει το κύπελλο και φώναζαν οι γάβροι για διαιτησίες?

Γιατί εγω σαν Ολυμπιακός θα πρέπει να παραδέχομαι πάντα πως ο ΠΑΟ είναι καλύτερη ομάδα στο μπάσκετ και στα δύσκολα ξέρει πως να συμπεριφερθει για να πάρει ένα τίτλο, ενώ στο ποδόσφαιρο τα πάντα ειναι παράγκα εκτος απ το 2009 και το 2004???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπηρχε περιπτωση να ρισκαρουν να φερουν τον οσφπ στο οακα με λιγοερους απο 4 βαθμους διαφορα,ειναι πολλα τα λεφτα Βαγγελα.

Αν στραβωνε 1 στις 10 τι θα εκανε ο Βαγγελας μετα χωρις το χρημα του C.L.,θα βαζε απ τη τσεπη του;

Συμφωνώ με το σκεπτικό σου. Και αφού ο γαύρος μας κάνει περήφανους και στην Ευρώπη, πρέπει όλοι να τον βοηθήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...