Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυσκολο το ματσακιον σημερα. Εχουμε 3 παιχτες που προερχονται απο τραυματισμο (Μπατιστ, Βουγιουκας, Περπερογλου) απεναντι σε εναν Ολυμπιακο που βελτιωθηκε αρκετα μεσα στη μεταγραφικη περιοδο και βρισκεται σε καλη κατασταση. Αυτο που χρειαζομαστε ειναι νευρο, ελπιζω να το βρουμε, αλλα οχι οπως στο ΣΕΦ το τελευταιο 2λεπτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ο κοσμος του ΠΑΟ, προκειμενου να φυγουν οι καρκινοι απτη μεση, ειναι προθυμος να ανοιξει τα ποδια του στον καθενα που παριστανει τον σωτηρα της ομαδας, χωρις ιδιαιτερες αναστολες. Γενικα η απελπισια δεν αφηνει να ζυγισεις οπως πρεπει καποια γεγονοτα. Υποσοχμενος μεγαλομετοχος ναναι κι οτι ναναι.

 

Αν μπορείς να βρεις και άλλους που παριστάνουν τους σωτήρες με 20 μύρια ζεστά τα τελευταία 3 χρόνια τότε Midi να μην είμαστε μονοχαφαγάδες. Να στείλουμε κανα δυο και στο ΑΕΚ βρε αδερφέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσκολο το ματσακιον σημερα. Εχουμε 3 παιχτες που προερχονται απο τραυματισμο (Μπατιστ, Βουγιουκας, Περπερογλου) απεναντι σε εναν Ολυμπιακο που βελτιωθηκε αρκετα μεσα στη μεταγραφικη περιοδο και βρισκεται σε καλη κατασταση. Αυτο που χρειαζομαστε ειναι νευρο, ελπιζω να το βρουμε, αλλα οχι οπως στο ΣΕΦ το τελευταιο 2λεπτο.

Νομίζω ότι θα έχει μεγάλη σημασία σε τι κατάσταση θα εμφανιστούν Μπατίστ-Βουγιούκας. Από τον Ολυμπιακό λείπει ο Λο που εμένα μου μοιάζει πολύ σημαντική απουσία για τέτοιο ματς, οπότε στην περιφέρεια ο Ολυμπιακός υστερεί σε λύσεις (εκτός αν κάνει κανένα τρελό ματς κάποιος από τους απρόβλεπτους Σλούκα, Μάντζαρη, Γκετσεβίτσιους). Αν εμφανιστεί κανονικός Μπατίστ, νομίζω ότι δεν θα μπορέσει να πάρει πλεονέκτημα στους ψηλούς ο Ολυμπιακός και θα χάσει σχετικά εύκολα.

 

Αν και κανονικά δε θα έπρεπε να ασχολούμαστε με το κύπελλο, έτσι σίχαμα όπως το έχουν κάνει, αλλά τέλος πάντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Σχετικα με το απο που προκυπτει το οτι θα εχουμε μικροτερα μπατζετ:

Δεν προκυπτει απο καπου. Εκτιμηση μου/αποψη μου ειναι, με βαση διαφορους παραγοντες που ειπα στα προηγουμενα ποστ. Πχ οτι οι επιχειρησεις του πανε απτο κακο στο χειροτερο, πχ οικονομικη κατασταση Ελλαδας, πχ σουσουρο εδω και μηνες ακομα και για ΨΙΛΑ γραμματα που μεταφραζονται σε λιγα η περισσοτερα ευρω κλπ κλπ.

Οταν λες μικροτερο μπατζετ εννοεις μικροτερο απο τα 500.000 ευρω που ειχε δω σει για μεταγραφες ο Τζιγγερ το 2005?

Θεωρεις μικροτερο μπατζετ επειδη ο Βγενοπουλος εβαλε μονος 20Μ για 3 χρονια σε μαγαζι που δεν ηταν ιδιοκτησια του οταν ο ιδιοκτητης την προηγουμενη 10ετια ειχε βαλει τοσα?

Ποιες δουλειες του Βγενοπουλου δεν πανε καλα? Οι Τραπεζες στην Κυπρο (πλεον) που εφερε μεγαλοεπενδυτες Ρωσσους πριν 1 βδομαδα?

 

 

Μακαρι να διαψευστω και στις 2 εκτιμησεις μου παντως:

Α> Οτι ο Βγενο δεν προκειται να γινει μεγαλομετοχος στον ΠΑΟ παρα μονο αν διασφαλιστει εκ των προτερων οτι η ομαδα θα του αποφερει οικονομικα κερδη απο την επομενη ημερα.

Β> Οτι αν αναλαβει ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ, δεν θα ειναι σε θεματα επενδυσεων/μεταγραφων αυτο που περιμενουμε, πχ να σου φερνει Σισε κλπ ΜΟΝΟΣ του.

 

Α> Αυτο απο που προκυπτει!? Ποτε εχει δειξει τετοια συμπεριφορα? Οικονομικα κερδη ζητα ο Τζιγγερ. Ο Βγενοπουλος θελει να μην εχει τεραστιες υποχρεωσεις λογω ΓΗΠΕΛ, να βαλει δικους του ανθρωπους, να μην τον πρηζουν τα ΜΜΕ, να ειναι πιο ηρεμα τα πραγματα κτλ

Σε καποια δεν συμφωνω - πχ στη σταση μας απεναντι στους γαυρους - ενω σε καποια αλλα πιστευω οτι μπορει και επρεπε να τα καταπιει για να προχωρησουμε (πχ ΜΜΕ)

Αλλα σε γενικες γραμμες το μονο που δεν εχω δει απο Βγενοπουλο ειναι η επιδιωξη κερδους

 

Β> Οι εποχες των Σισε τελειωσαν. Αλλα μπορει να ερθουν ακομα Σιλβα, Λετο, Μπουμσονγκ. Παικτη 8Μ και 3Μ συμβολαιο δυσκολα θα ξαναδουμε. Αλλα ελευθερο παικτη με ονομα ή νεαρο με 2-3Μ μπορουμε να δουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσκολο το ματσακιον σημερα. Εχουμε 3 παιχτες που προερχονται απο τραυματισμο (Μπατιστ, Βουγιουκας, Περπερογλου) απεναντι σε εναν Ολυμπιακο που βελτιωθηκε αρκετα μεσα στη μεταγραφικη περιοδο και βρισκεται σε καλη κατασταση. Αυτο που χρειαζομαστε ειναι νευρο, ελπιζω να το βρουμε, αλλα οχι οπως στο ΣΕΦ το τελευταιο 2λεπτο.

 

Ειστε ξεκαθαρα το φαβορι. Η απωλεια του Λο ειναι παρα πολυ σημαντικη αφου ειναι ο μονος απο τα γκαρντ που μπορει να παιξει το ρολο του αντι σπαν καλυτερα απο τους αλλους. Και λεω αντι Σπαν γιατι ο Ομπραντοβιτς εχει παιχτες να τον κλεισει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειστε ξεκαθαρα το φαβορι. Η απωλεια του Λο ειναι παρα πολυ σημαντικη αφου ειναι ο μονος απο τα γκαρντ που μπορει να παιξει το ρολο του αντι σπαν καλυτερα απο τους αλλους. Και λεω αντι Σπαν γιατι ο Ομπραντοβιτς εχει παιχτες να τον κλεισει.

Mε βαση την εικονα των 2 ομαδων τον τελευταιο μηνα, με βαση οτι η φροντ λαιν μας ειναι "πληγωμενη" και φυσικα μετα το ματς στο ΣΕΦ, ξεκαθαρο φαβορι δεν υφισταται αυτην την περιοδο σε 1 40λεπτο που ειναι ο τελικος.

Νομίζω ότι θα έχει μεγάλη σημασία σε τι κατάσταση θα εμφανιστούν Μπατίστ-Βουγιούκας. Από τον Ολυμπιακό λείπει ο Λο που εμένα μου μοιάζει πολύ σημαντική απουσία για τέτοιο ματς, οπότε στην περιφέρεια ο Ολυμπιακός υστερεί σε λύσεις (εκτός αν κάνει κανένα τρελό ματς κάποιος από τους απρόβλεπτους Σλούκα, Μάντζαρη, Γκετσεβίτσιους). Αν εμφανιστεί κανονικός Μπατίστ, νομίζω ότι δεν θα μπορέσει να πάρει πλεονέκτημα στους ψηλούς ο Ολυμπιακός και θα χάσει σχετικά εύκολα.

 

Αν και κανονικά δε θα έπρεπε να ασχολούμαστε με το κύπελλο, έτσι σίχαμα όπως το έχουν κάνει, αλλά τέλος πάντων.

Πολλα θα κριθουν στο Ντορσει-Μπατιστ σημερα.

Επισης η ιστορια των τελευταιων αγωνων που αποτελεσαν ηττες για τον ΠΑΟ, εχει δειξει οτι συνηθως την παθαινουμε απο παιχτες που δεν περιμεναμε (Μαυροκεφαλος, Χαλπεριν, Μαντζαρης κλπ). Πολλα θα κριθουν λοιπον στην αποδοση των "δευτερων" του ΟΣΦΠ, ιδιαιτερα των περιφερειακων για τους οποιους θα υπαρχει χωρος σημερα, οπως και στο ΣΕΦ, προκειμενου να περιοριστει ο Σπανουλης.

 

@DKNI LLNEO κλπ: Δεν προκειται να συμφωνησουμε για τον Βγενο. Μπορω να καθομαι να απανταω τα δικα μου και να ανταπαντατε τα δικα σας για πολλες σελιδες ακομα. DKNI ειδικα μαζι, τις ιδιες συζητησεις για τον ΜπενοΒγενοπουλο τις εχουμε κανει κατ'επαναληψη, για την ακριβεια καθε φορα που την βλεπει μπαινοπουλος, μεχρι την ωρα που θα θυμηθει οτι λεγεται βγενοπουλος, οποτε και τον ξεχναμε... Ουκ ολιγες φορες το ειδαμε το παραμυθακι εδω και 2-3 χρονια, και εχει ο Θεος. Εχω μια αποψη, εχετε μια αλλη αποψη, ο χρονος εχει δειξει για εμενα, δικαιωμα σας να συνεχιζετε να πιστευετε πως ειναι ο ιδανικος προεδρος για τον ΠΑΟ.

Τα 20μ που λετε και ξαναλετε και τιποτα αλλο δεν λετε, τα ΕΒΑΛΕ επι ΠΕΚ. Τοτε κι εγω υποστηριζα ΠΕΚ ως το κοκκαλο. Μετα την ΠΕΚ αρχισαν τα περιεργα, οι κωλοτουμπες, οι υποσχεσεις που βγηκαν ψευτικες, τα ξεκατινιασματα και η επιρηψη ευθυνων στους παντες, απο τον Τζιγκερ εως τον Θαναση και τον κοσμο του ΠΑΟ.

 

Εκτος αν θελετε να ξεκινησω να σας λεω κι εγω για τον σοφερ και τον καπετανιο που καποτε βαζανε κι αυτοι λεφτα. Και να αρχισω να επιχειρηματολογω πανω σε αυτο οτι ειναι ιδανικοι προεδραρες και δε γινεται να τους κραζουμε επειδη πριν Χ χρονια επενδυαν Υ μυρια. Οχι τιποτα αλλο, αλλα δε θα το αντεξω κιολας:D Απλα λεω οτι το επιχειρημα "παλια στο Τεξας" δεν εχει θεση οταν υπαρχουν συνεχως εξελιξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωρακι γενεθλιων.

 

Φημες λενε οτι ο Χωψωνιδης ακομα δινει συνθημα στη κερκιδα των γαυρων να φωναζουν και ακομα πανηγυριζει που ο Σαρας εχασε μια ντριπλα κ βγηκε εξω η μπαλα.

Προσπαθουν να του εξηγησουν οι symπαιχτες του οτι εληξε το ματς και να τον παρουν στα αποδυτηρια :mrgreen:

 

Νικη που επρεπε να εχει ερθει πιο ευκολα αλλα οπως και να εχει, συγκλονιστικη αμυνα στο τελευταιο δεκαλεπτο, μπραβο στους τριανταφευγα που πιεζαν σαν 20χρονοι σε ολο το μηκος και το πλατος του παρκε.

 

Σαρας συγκλονιστικος, Μπατιστ τεραστιος ειδικα σε αμυνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φημες λενε οτι ο Χωψωνιδης ακομα δινει συνθημα στη κερκιδα των γαυρων να φωναζουν και ακομα πανηγυριζει που ο Σαρας εχασε μια ντριπλα κ βγηκε εξω η μπαλα.

Χαλαρα ο χειροτερος τους παικτης ομως :mrgreen: (αναλογικα με τα plays που πηρε πανω του)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...