Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παντως, αντε και ο Τζιγκερ εκανε ολα τα χατηρια του Βγενο, αντε και ο Βγενο εκανε ολα τα χατηρια του Τζιγκερ, αντε και ο Βγενο αποφασισε να μπει για τελευταια φορα και να μην βγει παλι, πιστευω να καταλαβαινετε τι ειδους διοικηση θα εχει ο ΠΑΟ με Βγενο επι κεφαλης ετσι? Με βαση την συνολικη του παρουσια αυτα τα χρονια, δε πιστευω να νομιζει κανεις σας οτι ο ΠΑΟ θα εχει μεγαλυτερο μπατζετ ακομα και απο τα πετρινα χρονια Τζιγκερ. Νιαου νιαου κανει...

 

Παλι με τους αντιστοιχους Βυντρες, Μπιαρμσιρ, Καντε, Σαριεγκιδες θα την βγαζουμε και πολλοι θα μας πεφτουν, μην ειμαστε αφελεις.

 

Το μονο που μπορω να σκεφτω οτι θα μας ωφελησει ειναι οτι στις εγχωριες διοργανωσεις θα υπαρχει καποιος -λογω των επιχειρηματικων του συμφεροντων και μονο- να κοντραρει τον χοντρο που εδω και 2 χρονια αλωνιζει ανενοχλητα και επιδεικτικα εγχωριους θεσμους, νομους, διοργανωσεις, διαιτητικες, δικαστικες και πολιτικες αποφασεις.

 

Και το ερωτημα ειναι: Πωληση της ομαδας σε ενα παραγοντα που βλεπει την ομαδα αποκλειστικα ως επιχειρηση που πρεπει να του αποφερει θετικα ισοζυγια με ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ, ή να πατωσει η ομαδα μεχρι να βρεθει ενας παραγοντας με διαθεσει να ΕΠΕΝΔΥΣΕΙ, αν χρειαστει και με ζημια τα πρωτα χρονια, ωστε να δημιουργηθει μια ομαδα με βασεις και σχεδιο (πχ ακαδημιες, scouting κλπ)?

 

Εγω προτιμω για 2-3 χρονια να φαω και Β Εθνικη αμα λαχει αν μου πειτε οτι μετα ισως βρεθει επενδυτης να με λειτουργησει με ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟ πλανο, απο το να παρει την ομαδα ο "παιρνω τον ΠΑΟ μονο αν ειναι να βγαλω οικονομικο κερδος".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβα πως ακριβως οικοιοποιειται ο Μπενοβγενοπουλος τις συγκεκριμενες μεταγραφες, αλλα anyway...

 

Ακομα και στο ποσοστο στο οποιο συμετειχε στις μεταγραφες απο τοτε μεχρι σημερα αλλαξαν πολλα, τοσο στον ΠΑΟ, οσο και στην Ελλαδα, οσο και στις επιχειρησεις του ΜπενοΒγενοπουλου. Επισης και στην πειρα του σχετικα με το ποδοσφαιρο και το πως "τρεχεις" μια ομαδα.

 

Εγω θελω εναν να μου εξηγησει για ποιο λογο κανει ολο αυτο το σουσουρο με την ΓΗΠΕΛ. Τι παιζεται εκει και τι προσπαθει να διασφαλισει και με τι ορους? Γιατι εχω μπερδευτει και μονο αντιφατικα πραγματα διαβαζω.

 

ΥΓ. Ο Μπουμσονγκ αδικως αναφερεται. Ηρθε οταν δεν εκατσε του Γκαλας για Χ,Υ λογους. Με αρκετα χαμηλο κοστος. Να θυμισω οτι για τη μεταγραφη Μπουμ επεφτε απειρο κραξιμο στον ΤΖΙΓΚΕΡ. Τωρα που η μεταγραφη βγηκε, τα συγχαρητηρια τα παιρνει ο Βγενο...Confused

 

Οτι καλο συμβαινει στην ομαδα το κανει ο σωτηρας μας και οτι κακο συμβαινει την ιδια ακριβως χρονικη περιοδο το κανει ο Τζιγκερ.

 

YΓ2. Για να μπουμε στο παρασυνθημα, μυριζομαι οτι ο Βγενο οποτε εχει μυρια για ξεπλυμα θα θυμαται οτι ειναι μετοχος στον ΠΑΟ και θα μας τα ζαλιζει. Τον υπολοιπο καιρο απλα θα ειναι εξαφανισμενος απο προσωπου γης. Μετρησατε ποσες φορες το εχουμε δει αυτο το εργο ως τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να στο πω διαφορετικά (αφήνοντας στην άκρη τον Μπουμ). Ο Βγενόπουλος έχει ακόμα (με όλα τα καλά και τα κακά του) το benefit of the doubt. Ας τρέξει μια φορά το μαγαζί μόνος του και βλέπουμε. Ότι πιάνει η καρκινοοικογένεια απο χρυσάφι το κάνει σκατά. Διάολε μετά το πρωτάθλημα για τον ΑΒ λόγο δεν τους έκανε ο Πατέρας και έφεραν για αχυράνθρωπο ποιον; τον Κωνσταντόπουλο. Τέρμα. Να γίνει η βίλα τους ογκολογική κλινική να ψοφήσουν μπας και δει η ομάδα άσπρη μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να στο πω διαφορετικά (αφήνοντας στην άκρη τον Μπουμ). Ο Βγενόπουλος έχει ακόμα (με όλα τα καλά και τα κακά του) το benefit of the doubt. Ας τρέξει μια φορά το μαγαζί μόνος του και βλέπουμε. Ότι πιάνει η καρκινοοικογένεια απο χρυσάφι το κάνει σκατά. Διάολε μετά το πρωτάθλημα για τον ΑΒ λόγο δεν τους έκανε ο Πατέρας και έφεραν για αχυράνθρωπο ποιον; τον Κωνσταντόπουλο. Τέρμα. Να γίνει η βίλα τους ογκολογική κλινική να ψοφήσουν μπας και δει η ομάδα άσπρη μέρα.

Oκ με αυτη τη λογικη να υποθεσω οτι δεν θα σε χαλαγε και ο Τσακας να εμπαινε αυριο στο τιμονι του ΠΑΟ με τους πριγκηπες του.

 

Αλλη συζητηση το να φυγει απτη μεση η οικογενεια

και αλλη συζητηση το ποιος θα γινει ο μεγαλομετοχος μας.

 

Εμεις προκειμενου να πετυχουμε το πρωτο, δεν μας νοιαζει καθολου το potential του 2ου. Προεδρος ναναι κι οτι ναναι. Αυτο φυσικα εκμεταλευονται και οι διαφοροι δηθεν μνηστηρες μας και μας ξεφτυλιζουν καθε λιγο, ξεκινωντας απο τον Βγενο και καταληγοντας στον Τσακα.

 

Η οικογενεια συμφωνουμε ολοι οτι πρεπει να φυγει απτη μεση. Το λυπηρο ειναι οτι αυτη η ΑΝΑΓΚΗ μας κανει παραλογους. Ειδα τοσο κοσμο να τρωει το σανο του Τσακα για παραδειγμα, απλα επειδη θελει να φυγει απτη μεση ο Τζιγκερ.

 

Ο Βγενο για μενα εχει κανει αρκουντως πολλες κωλοτουμπες, εχει δειξει αρκετες φορες αναξιοπιστος, και με εχει απογοητευσει επανειλημενως για να του πεταξω τωρα, στο 2012 που ειμαι πια αρκετα υποψιασμενος και καχυποπτος με τους "μεγαλοεπενδυτες", λευκη πετσετα για το τιμονι της ομαδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fire, έψαξα αυτό που λέγαμε πριν. Έχει όντως λίγες μετοχές που του είχε πασάρει ο γιώργος στα 80's.

 

Σε ότι αφορά τον βγενόπουλο, άσχετα με όλες τις επιφυλάξεις και όλα τα ξενερώματα που μας έχει ρίξει, από που προκύπτει ότι με αυτόν στη διοίκηση θα έχουμε μικρότερα μπάτζετ?

 

Από τα 20+ μύρια που έβαλε χωρίς καν να διοικεί?

 

Δεν λέω ότι θα ρίξει τρελά φράγκα, δεν ξέρω αν τα έχει καν. Σίγουρα όμως από πουθενά δεν προκύπτει αυτό που λες.

 

Ειδικά σήμερα που γύρισε και είπε του τζιγκερ "υπέγραψε αυτά που λες προφορικά τόσο καιρό και εγώ βάζω μόνος μου απόψε 15m" και αυτός μας τα γύρισε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fire, έψαξα αυτό που λέγαμε πριν. Έχει όντως λίγες μετοχές που του είχε πασάρει ο γιώργος στα 80's.

 

Σε ότι αφορά τον βγενόπουλο, άσχετα με όλες τις επιφυλάξεις και όλα τα ξενερώματα που μας έχει ρίξει, από που προκύπτει ότι με αυτόν στη διοίκηση θα έχουμε μικρότερα μπάτζετ?

 

Από τα 20+ μύρια που έβαλε χωρίς καν να διοικεί?

 

Δεν λέω ότι θα ρίξει τρελά φράγκα, δεν ξέρω αν τα έχει καν. Σίγουρα όμως από πουθενά δεν προκύπτει αυτό που λες.

 

Ειδικά σήμερα που γύρισε και είπε του τζιγκερ "υπέγραψε αυτά που λες προφορικά τόσο καιρό και εγώ βάζω μόνος μου απόψε 15m" και αυτός μας τα γύρισε...

Σχετικα με το τι ειπε και το τι λεει στον Τζιγκερ καθε φορα, αποψη μου ειναι οτι παιζει εκ του ασφαλους. Ειτε πονταροντας στο οτι ο Τζιγκερ δε θα κανει τιποτα, ειτε πονταροντας στο οτι και να κανει ο Τζιγκερ κατι, τοτε αυτος θα εχει και παλι το option να εξαφανιστει, οπως στο παρλεθον. Εδω θυμιζω ενα αναμφισβητητο γεγονος. Επι μηνες διατεινοταν οτι κανει τα παντα για να αγορασει τις μετοχες απτον Τζιγκερ, αλλα ο Τζιγκερ δεν πουλαει. Μολις ο Τζιγκερ ειπε "χαριζω τις μετοχες", ξεχασε τις προηγουμενες δηλωσεις του και αρχισε το τσαμικο εμφανιζοντας διαφορα αλλα ζητηματα περι ΓΗΠΕΛ κλπ, μεχρι να εξαφανιστει. Μολις μυρισε κουπα αρχισε να παταει στο γηπεδο και ξαναβγηκε στο προσκηνιο.

 

Και ο Τσακας το ιδιο κανει εξαλλου. Λεει οτι δεν βρισκει ανταποκριση η προσφορα των 10-100-500εκατομυριων ευρω απτην πλευρα του Τζιγκερ και συνεχιζει να παιζει μπαλα εκ του ασφαλους, με τη διαφορα οτι λογω γραφικοτητας σταματησε η πλειοψηφια του κοσμου να τρωει το σανο του, αντι να λεει "Ο Τσακας θελει, ο Τζιγκερ δεν τον αφηνει", οπως με τον Βγενο.

 

Σχετικα με το απο που προκυπτει το οτι θα εχουμε μικροτερα μπατζετ:

Δεν προκυπτει απο καπου. Εκτιμηση μου/αποψη μου ειναι, με βαση διαφορους παραγοντες που ειπα στα προηγουμενα ποστ. Πχ οτι οι επιχειρησεις του πανε απτο κακο στο χειροτερο, πχ οικονομικη κατασταση Ελλαδας, πχ σουσουρο εδω και μηνες ακομα και για ΨΙΛΑ γραμματα που μεταφραζονται σε λιγα η περισσοτερα ευρω κλπ κλπ.

 

Μακαρι να διαψευστω και στις 2 εκτιμησεις μου παντως:

Α> Οτι ο Βγενο δεν προκειται να γινει μεγαλομετοχος στον ΠΑΟ παρα μονο αν διασφαλιστει εκ των προτερων οτι η ομαδα θα του αποφερει οικονομικα κερδη απο την επομενη ημερα.

Β> Οτι αν αναλαβει ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ, δεν θα ειναι σε θεματα επενδυσεων/μεταγραφων αυτο που περιμενουμε, πχ να σου φερνει Σισε κλπ ΜΟΝΟΣ του.

 

ΥΓ. Εχει κανα 2 χρονια που λεω οτι απο τον Βγενο οτι ηταν να δουμε το ειδαμε σε ΟΥΣΙΑ και ΧΡΗΜΑ και μεχρι στιγμης επιβεβαιωνομαι. Φυσικα δεν ειναι μονο δικη του η ευθυνη, αλλα μη γελιομαστε...Οι κωλοτουμπες του δεν ειναι λιγες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν μου βγαίνει να τον υπερασπιστώ.

Αν και μέχρι σήμερα είναι θεωρητικά καλυμένος σε όσα έχει πει, με έχει απογοητεύσει πάρα πολύ η συνολική του στάση. Με έχει απογοητεύσει αυτή η αναμονή, η αναβλητικότητα. Που δεν έδειξε θέληση "εδώ και τώρα" να το τελειώσει.

 

Σήμερα όμως δεν ξέρω αν έχεις καταλάβει τι έγινε. Σήμερα έκανε μεγάλο βήμα.

Ο βαρδινογιάννης έχει πει δημόσια ότι αναλαμβάνει πλήρως τις ευθύνες της γηπελ.

Και του λέει ο βγενό, βάλε μου μια υπογραφή σε αυτή σοου τη δήλωση και απόψε εγώ μόνος μου βάζω 15 μύρια.

 

Αυτό δεν είναι κίνηση τακτικής. Τον εκθέτει.

Γιατί γυρίζει ο τζιγκερ και λέει δεν ασχολούμαι. Τι λες ρε μεγάλε? Πριν ένα μήνα ασχολιόσουν δηλαδή?

 

Και είναι πολύ περίεργη απάντηση. Για φαντάσου ο λαοπλάνος βγενόπουλος να έχει δίκιο και στην πορεία η γηπελ να βγάλει κάμποσα μύρια χρωστούμενα στην πλάτη του παναθηναικού...

 

Γιατί δεν υπογράφει ο τζιγκερ αυτό που ήδη έχει δηλώσει? Να σου πω γιατί?

Γιατί αυτός είναι ο πρώτος που δεν θέλει τον βγενόπουλο πρώτο βιολί στον παναθηναικό.

Μας έφτιαξε και την ιστορία με τους άραβες πριν λίγους μήνες την κρίσιμη στιγμή.

Τώρα κάνει τον κινέζο.

 

Ναι, κοιτώντας τους βαρδ και μετά τον βγενόπουλο, ίσα που βλέπω και φωτοστέφανο πάνω του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω ποσο μεγαλη κινηση ειναι να αλλαζει και προσαρμοζει καθε φορα τα λεγομενα του αναλογως με την κατασταση.

Ελεγε θα βαλω 1εκ ευρω να σωσω τον ερασιτεχνη, δεσμευομαι. Ακομα τα βαζει, το βολλει για 200κ ευρω διαλυθηκε. Φταιει ο Θανασης εκει.

 

Ελεγε παιρνω ΤΩΡΑ τον ΠΑΟ αν μου πουλησει ο Τζιγκερ, αλλα δεν μου πουλαει. Ο Τζιγκερ ειπε πως χαριζει τις μετοχες κι ο Βγενο ακομα παιρνει τον ΠΑΟ. Φταιει ο Τζιγκερ εδω.

 

Ελεγε αγαπαω την Παναθα και θα την παρω στα χερια μου και ξεχασε ολη αυτην του την αγαπη σε 1 λεπτο μεσα, επειδη λεει μπηκε ο κοσμος στο γηπεδο με τη ληξη ενος αγωνα στο ΟΑΚΑ. Φταιει ο κοσμος του ΠΑΟ εδω.

 

(ειναι κι αλλα αντιστοιχα περιστατικα μεχρι να καταληξουμε στην σημερινη "μεγαλη" του κινηση)

Σημερα λοιπον λεει υπεγραψε μου οτι λες για την ΓΗΠΕΛ κι εγω θα βαλω 15εκ τωρα. Και γιατι εγω να θεωρησω αξιοπιστο τον λογο του οταν πλειστες οσες φορες εχει κανει τεραστιες κωλοτουμπες στα λεγομενα του? Κι οταν αποδεδειγμενα εδω και 1-2-3 χρονια το μονο που κανει ειναι να ξεκατινιαζεται για τα προσωπικα του με τον Τζιγκερ?

Γιατι να μη θεωρησω οτι κι αυτη η κινηση αποσκοπει σε κατι παρεμφερες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως, αντε και ο Τζιγκερ εκανε ολα τα χατηρια του Βγενο, αντε και ο Βγενο εκανε ολα τα χατηρια του Τζιγκερ, αντε και ο Βγενο αποφασισε να μπει για τελευταια φορα και να μην βγει παλι, πιστευω να καταλαβαινετε τι ειδους διοικηση θα εχει ο ΠΑΟ με Βγενο επι κεφαλης ετσι? Με βαση την συνολικη του παρουσια αυτα τα χρονια, δε πιστευω να νομιζει κανεις σας οτι ο ΠΑΟ θα εχει μεγαλυτερο μπατζετ ακομα και απο τα πετρινα χρονια Τζιγκερ. Νιαου νιαου κανει...

 

Παλι με τους αντιστοιχους Βυντρες, Μπιαρμσιρ, Καντε, Σαριεγκιδες θα την βγαζουμε και πολλοι θα μας πεφτουν, μην ειμαστε αφελεις.

 

Το μονο που μπορω να σκεφτω οτι θα μας ωφελησει ειναι οτι στις εγχωριες διοργανωσεις θα υπαρχει καποιος -λογω των επιχειρηματικων του συμφεροντων και μονο- να κοντραρει τον χοντρο που εδω και 2 χρονια αλωνιζει ανενοχλητα και επιδεικτικα εγχωριους θεσμους, νομους, διοργανωσεις, διαιτητικες, δικαστικες και πολιτικες αποφασεις.

 

Και το ερωτημα ειναι: Πωληση της ομαδας σε ενα παραγοντα που βλεπει την ομαδα αποκλειστικα ως επιχειρηση που πρεπει να του αποφερει θετικα ισοζυγια με ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ, ή να πατωσει η ομαδα μεχρι να βρεθει ενας παραγοντας με διαθεσει να ΕΠΕΝΔΥΣΕΙ, αν χρειαστει και με ζημια τα πρωτα χρονια, ωστε να δημιουργηθει μια ομαδα με βασεις και σχεδιο (πχ ακαδημιες, scouting κλπ)?

 

Εγω προτιμω για 2-3 χρονια να φαω και Β Εθνικη αμα λαχει αν μου πειτε οτι μετα ισως βρεθει επενδυτης να με λειτουργησει με ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟ πλανο, απο το να παρει την ομαδα ο "παιρνω τον ΠΑΟ μονο αν ειναι να βγαλω οικονομικο κερδος".

 

 

Συμφωνω απολυτως. Μην περιμενετε ο βγενο να δωσει λεφτα αν δεν παρει. Αν ηθελε πραγματικα να παρει, θα το ειχε κανει. Τωρα απλα περιμενει το ντερμπυ για να δει τις ελπιδες για τσαμπιονς. Αν υπαρχουν ακομα, οκ, αλλιως τσιου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oκ με αυτη τη λογικη να υποθεσω οτι δεν θα σε χαλαγε και ο Τσακας να εμπαινε αυριο στο τιμονι του ΠΑΟ με τους πριγκηπες του.

 

Αλλη συζητηση το να φυγει απτη μεση η οικογενεια

και αλλη συζητηση το ποιος θα γινει ο μεγαλομετοχος μας.

 

Εμεις προκειμενου να πετυχουμε το πρωτο, δεν μας νοιαζει καθολου το potential του 2ου. Προεδρος ναναι κι οτι ναναι. Αυτο φυσικα εκμεταλευονται και οι διαφοροι δηθεν μνηστηρες μας και μας ξεφτυλιζουν καθε λιγο, ξεκινωντας απο τον Βγενο και καταληγοντας στον Τσακα.

 

Η οικογενεια συμφωνουμε ολοι οτι πρεπει να φυγει απτη μεση. Το λυπηρο ειναι οτι αυτη η ΑΝΑΓΚΗ μας κανει παραλογους. Ειδα τοσο κοσμο να τρωει το σανο του Τσακα για παραδειγμα, απλα επειδη θελει να φυγει απτη μεση ο Τζιγκερ.

 

Ο Βγενο για μενα εχει κανει αρκουντως πολλες κωλοτουμπες, εχει δειξει αρκετες φορες αναξιοπιστος, και με εχει απογοητευσει επανειλημενως για να του πεταξω τωρα, στο 2012 που ειμαι πια αρκετα υποψιασμενος και καχυποπτος με τους "μεγαλοεπενδυτες", λευκη πετσετα για το τιμονι της ομαδας.

 

 

Ημαρτον μου συγκρινεις κοκαινή με μαρμαρόσκονη; Ο μεν ένας έχει ρίξει 20 μύρια ζεστά τα τελευταία χρόνια ο δε Τσάκας έχει ρίξει 220, έχει φτιάξει γήπεδο, έχει φέρει τη μισή Εθνική Βραζιλιάς κτλ ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ. Αν εσύ μπορείς να βάζεις στην ίδια κατηγορία τον Τσάκα με τον Βγενό τότε τι να σου πω ρε Midi, καλά μας κάνει η οικογένεια και μας έχει στα 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω ποσο μεγαλη κινηση ειναι να αλλαζει και προσαρμοζει καθε φορα τα λεγομενα του αναλογως με την κατασταση.

Ελεγε θα βαλω 1εκ ευρω να σωσω τον ερασιτεχνη, δεσμευομαι. Ακομα τα βαζει, το βολλει για 200κ ευρω διαλυθηκε. Φταιει ο Θανασης εκει.

 

Ελεγε παιρνω ΤΩΡΑ τον ΠΑΟ αν μου πουλησει ο Τζιγκερ, αλλα δεν μου πουλαει. Ο Τζιγκερ ειπε πως χαριζει τις μετοχες κι ο Βγενο ακομα παιρνει τον ΠΑΟ. Φταιει ο Τζιγκερ εδω.

 

Ελεγε αγαπαω την Παναθα και θα την παρω στα χερια μου και ξεχασε ολη αυτην του την αγαπη σε 1 λεπτο μεσα, επειδη λεει μπηκε ο κοσμος στο γηπεδο με τη ληξη ενος αγωνα στο ΟΑΚΑ. Φταιει ο κοσμος του ΠΑΟ εδω.

 

(ειναι κι αλλα αντιστοιχα περιστατικα μεχρι να καταληξουμε στην σημερινη "μεγαλη" του κινηση)

Σημερα λοιπον λεει υπεγραψε μου οτι λες για την ΓΗΠΕΛ κι εγω θα βαλω 15εκ τωρα. Και γιατι εγω να θεωρησω αξιοπιστο τον λογο του οταν πλειστες οσες φορες εχει κανει τεραστιες κωλοτουμπες στα λεγομενα του? Κι οταν αποδεδειγμενα εδω και 1-2-3 χρονια το μονο που κανει ειναι να ξεκατινιαζεται για τα προσωπικα του με τον Τζιγκερ?

Γιατι να μη θεωρησω οτι κι αυτη η κινηση αποσκοπει σε κατι παρεμφερες?

 

Το να μην τον γουστάρεις προσωπικά, το δέχομαι.

Το να κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις, δεν μπορώ να το δεχτώ.

 

Τι πάει να πει "γιατί να μην θεωρήσω ότι αποσκοπεί σε...."?

Μπορείς να θεωρείς ότι θέλεις. Γούστο σου καπέλο σου.

Υπέγραψε και άστον να αποδείξει. Όσο δεν το κάνεις και μάλιστα σε κάτι που ήδη έχεις δεσμευτεί, κάτι βρωμάει και δεν είναι το πούρο του βγενόπουλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα επειδη η συζητηση δεν θα τελειωσει κι επειδη ο καθενας θα εχει τη δικη του γνωμη θα συνοψισω την ολη φαση περι Μπαινω-Βγαινω ως εξης:

Ο κοσμος του ΠΑΟ, προκειμενου να φυγουν οι καρκινοι απτη μεση, ειναι προθυμος να ανοιξει τα ποδια του στον καθενα που παριστανει τον σωτηρα της ομαδας, χωρις ιδιαιτερες αναστολες. Γενικα η απελπισια δεν αφηνει να ζυγισεις οπως πρεπει καποια γεγονοτα. Υποσοχμενος μεγαλομετοχος ναναι κι οτι ναναι.

 

ΕΓΩ, και ξαναλεω ΕΓΩ δεν γουσταρω να βλεπω κανεναν να εκμεταλευεται την απογοητευση μου και να με περιπαιζει διαχρονικα πουλωντας μου ελπιδα. Ο Βγενο, SlimData, κρινεται πανηγυρικα αναξιοπιστος στα λεγομενα του, συνεπως και αυτο που ειπε σημερα, παλι για ΕΜΕΝΑ εντασσεται στην ιδια κατηγορια τυμπανοκρουσιων, που ανα πασα στιγμη μπορει να μετατραπει σε μια ωραιοτατη κωλοτουμπα-εξαφανιση απτο προσκηνιο μεχρι να επανελθει και να ξανακανουμε για νιοστη φορα την ιδια κουβεντα. Δεν εχω κανενα λογο να πιστευω οτι ο Βγενο θα τηρησει το λογο του σε αυτο που ειπε σημερα, αν υποθεσουμε οτι ο Τζιγκερ υπογραψει. Αντιθετα, εχω αρκετους λογους να θεωρω πολυ πιθανοτερη την κωλοτουμπα.

 

Γενικως, αυτα περι Βγενο τα γραφω (και τα λεω) χρονια τωρα και τρωω κραξιμο (το οποιο δικαιολογω και κατανοω απολυτα), αλλα ακομα περιμενω την στιγμη που θα διαψευστω-εκτεθω σε κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...