Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς το έχασε ο Φερέιρα το παιχνίδι σήμερα.

 

Αυτο με τον χριστοδουλοπουλο σεντερ φορ που το ειδε?? Τραγικο στυσιμο ομαδας, τραγικες και οι δηλωσεις στο τελος. Κυριε φερειρα, αφου υπαρχουν τοσες δικαιολογιες (διοικητικα, τραυματισμοι), γιατι μας τα πρηζεις με την διαιτησια?? Για το πεναλτυ που εδωσε στον παοκ?? Μηπως να δωσεις το φταιξιμο στον υπεραμυντικο σαριεγκι που τον κανει γιογιο ο μικρος κλαους? Και επρεπε να παρει και κοκκινη αλλα στην χαρισε?

 

Η μηπως στο συστημα σου που βαζεις τον χριστο επιθετικο, και παιζεις με γιομες με αντιπαλο τον παοκ που ειναι ικανοτατος στο ψηλο παιχνιδι??

 

 

αν επιστρεψουν και παιξουν με παθος και μας δειξει ο Ρουντολφ καποια καλα δειγματα

θα τα καταφερουμε!!

 

Φιλε μου, τι ρουντολφ τωρα, τι ειναι αυτα που λες, δανεικος ηρθε για να παιξει στο τελος ενα μηνα και περιμενεις να σου δειξει καλα δειγματα?? με τπτ..

 

Να παρακαλας να μπει συντομα σε ρυθμο παιχνιδιου ο λετο, μια και το να γυρισει και να συνεχιζει να βγαζει ματια το θεωρω πολυ δυσκολο..

 

Ασχετο, τι ειναι αυτο που κυκλοφοραει οτι δεν παιζει γιατι δεν πληρωνεται?? σημερα το ακουσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η βουτια του λαζαρου ηταν το χαιλαιτ..

 

Κατα τ αλλα διαβαζω φταιει σε καποιους ο Φερειρα? Στο κονο που φταιει ειναι η γραφικοτητα του που παλι, εκραζε μετα

 

Μ αρεσει ομως που με μεγαλη ευκολια πριν απο λιγο καιρο καποιοι χαρακτηριζαν την ομαδα μου τσιρκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχύει. Μόνος του συμφώνησε κάποια στιγμή με τους υπόλοιπους καλοπληρωμένους να μην πάρουν λεφτά για να πάρουν οι μικρότεροι και "φτωχότεροι"

 

Πάντως και μένα μου φαίνεται περίεργο που είναι τόσο καιρό έξω

 

Μαργαρίτα είδες, σαν τον τοροσίδη βούτηξε... κι εγώ αυτό σκέφτηκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τον χριστοδουλοπουλο σεντερ φορ που το ειδε?? Τραγικο στυσιμο ομαδας, τραγικες και οι δηλωσεις στο τελος. Κυριε φερειρα, αφου υπαρχουν τοσες δικαιολογιες (διοικητικα, τραυματισμοι), γιατι μας τα πρηζεις με την διαιτησια?? Για το πεναλτυ που εδωσε στον παοκ?? Μηπως να δωσεις το φταιξιμο στον υπεραμυντικο σαριεγκι που τον κανει γιογιο ο μικρος κλαους? Και επρεπε να παρει και κοκκινη αλλα στην χαρισε?

 

 

Όταν είδα την εντεκάδα "δαγκώθηκα".

 

Νομίζω πως για διαιτησία δεν μίλησε.

 

Κόκκινη στον Σαριέγκι δεν θεωρώ πως ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι οπως παιξαμε εχθες, δεν αξιζαμε την νικη. Ουτε την ισοπαλια.

 

Ομως μερικες παρατηρησεις:

1. Η αναβολη που δοθηκε στο πρωταθλημα (και για την οποια μονο ο Μαριδακης ξερει το λογο, κανεις αλλος δεν καταλαβε ακομα τι ηταν αυτη η αναβολη) απεδωσε τα αναμενομενα. Ενας ξεκουραστος ΠΑΟΚ απο τη σειρα δυσκολων παιχνιδιων που ειχαν προηγηθει (και εμεις κανονικα θα ημασταν το τελευταιο της σειρας αυτης), που κατεβηκε στο ΟΑΚΑ χωρις να εχει να χασει τιποτα και εχοντας πολλες ανασες και πολλα τρεξιματα.

 

2. Αποδοτικοτατη ηταν η επισης ανεξηγητη τιμωρια κεκλεισμενων των θυρων (ναι οκ 100 ηλιθιοι πραγματι κανανε επεισοδια, αλλα αν αυτα τα επεισοδια ηταν για κεκλεισμενων των θυρων, τοτε με τα ιδια μετρα και τα ιδια σταθμα, τοσο ο ΟΣΦΠ οσο και ο ΠΑΟ επρεπε να βγαζουν τη μιση σεζον κεκλεισμενων). Η ομαδα μας μπηκε χλιαρη και ανοστη, χωρις την ωθηση του κοσμου, σαν να ειχε ξεχασει το κινητρο που ειχε. Κατι που θα ηταν διαφορετικο αν το ΟΑΚΑ ειχε καμια 40ρια χιλιαδες μεσα.

 

Περαν των 2 παραπανω σκανδαλωδων γεγονοτων, κερασακι στην τουρτα ηταν η διαιτησια Βοσκακη, οχι τοσο για αυτα που εδωσε αλλα για αυτα που ΔΕΝ εδωσε (πχ πεναλτι στο 2ο λεπτο, φαουλ που καταλογιζε στους μεν αλλα οχι στοθς δε κλπ). Α και για αυτην την αστεια κιτρινη στον Κατσουρανη που μας υποχρεωνει να κατεβουμε χωρις κοφτη στο Ηρακλειο με τον ΟΦΗ (θα λειπει και ο Σιμαο και ο Βιτολο αν δεν απατωμαι).

 

Κατα τ'αλλα και διχως ιχνος ειρωνειας, μπραβο στον ΠΑΟΚ γιατι επαιξε καλυτερα και κυνηγησε τη νικη περισσοτερο απο εμας.

 

 

ΥΓ. Ας μην ξεχναμε μερικα αριστουργηματικα σχολια των συνηθισμενων χρηστων εδω μεσα. Που οταν ο Σαλπι εχασε την ευκαιρια (οτι εχασε και ο Σισιτς στο δικο τους ματς με τον ΟΦΗ, αλλα εκει τουμπεκι) αρχισαν να λενε για παραρτηματα, για στημενο παιχνιδι, για φιλικο, για γραφικο Σαλπι που μας χαριζει βαθμους κλπ. Λογικο βεβαια διοτι σε αυτη τη δυσωδια εχουν συνηθισει την ομαδα τους, αναμενομενο να κρινουν εξ'ιδιων τα αλλοτρια, αναγκαστικα.

Μολις το ματς εληξε, εχοντας αυτοι οι 2-3 χρηστες, διαψευστει (για πολλοστη φορα) σε ολα τα επιπεδα, τουμπεκι ψιλοκομενο...Ξεχασαν τα ποστ τους σε χρονο dt. Τι ειχες Γιαννη, τι ειχα παντα δηλαδη.

 

ΥΓ2. Με τον Λετο θα μας πει κανεις τι γινεται? Τουλαχιστον θα μας κανει την τιμη να φορεσει ποδοσφαιρικα παπουτσια εστω για ενα αποχαιρετηστιριο ακομα παιχνιδι, πχ με τον γαυρο ?

 

YΓ3. Και λιγο μπασκετ. Μπραβο στον γαυρο που αφησε στο καναβατσο τις 2 τουρκικες ομαδες οντας αουτσαιντερ (σε συνδυασμο με αυτην πυο αφησαμε απεξω εμεις, los poulos οι Τουρκαλαδες απτη διοργανωση). Τα ευσημα στις 2 μεταγραφες που αλλαξαν εντελως το προσωπο της ομαδας και βγηκαν μεχρι στιγμης, ειδικα ο Ντορσει. Διαβαζοντας τις δηλωσεις των βοηθων προπονητων των 2 ελληνικων ομαδων αμεσως μετα την προκριση στο τοπ8, νιωθω ευτυχης που δεν εχω ανθρωπο μυρωδια να παιζει το ρολο του Θεοδωριδη στο μπασκετικο τμημα, αλλα εχω ανθρωπο που ξερει να αρθωσει 10-15 συγκεκριμενες και σαφεις προτασεις σχετικες με την δουλεια του και αυτο που αγαπει. Βρε σεμιναριο ολοκληρο μπορει να στησει ο Ιτουδης, αλλα σε συγκριση με τον Αγγελου και 2 προτασεις σχετικες με το αθλημα ειναι υπεραρκετες για να με κανουν ευτυχη.

 

Στο κυπελλο χρειαζονται θαυματα για να το σηκωσουμε με Μαριτς μοναδικο 5ρι η και Μπατιστ μισοτραυματισμενο. Εκτος αν παρουμε απροσμενες βοηθειες απο παικτες που αυτη τη στιγμη δεν ειναι σε καλη κατασταση, πχ Καλαθη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2. Αποδοτικοτατη ηταν η επισης ανεξηγητη τιμωρια κεκλεισμενων των θυρων (ναι οκ 100 ηλιθιοι πραγματι κανανε επεισοδια, αλλα αν αυτα τα επεισοδια ηταν για κεκλεισμενων των θυρων, τοτε με τα ιδια μετρα και τα ιδια σταθμα, τοσο ο ΟΣΦΠ οσο και ο ΠΑΟ επρεπε να βγαζουν τη μιση σεζον κεκλεισμενων). Η ομαδα μας μπηκε χλιαρη και ανοστη, χωρις την ωθηση του κοσμου, σαν να ειχε ξεχασει το κινητρο που ειχε. Κατι που θα ηταν διαφορετικο.

Παλιά στο Τέξας αυτό. Οι οπαδοί του ΠΑΟ πρωταγωνιστούν τα τελευταία χρόνια σε επεισόδια εντός και εκτός γηπέδων, με αποτέλεσμα η ομάδα σου να έχει τιμωρηθεί ουκ ολίγες φορές και ακόμα περισσότερες φορές να την έχει γλυτώσει με τα παιχνιδάκια περί "εκτεταμένων", "γενικευμένων", "μεμονωμένων", "μικρής κλίμακας" και δε ξέρω γω πως διάολο λέγονται. Κατανοητή η χρήση "κλισέ" αυτές τις ώρες αλλά δε βοηθάει να δεις το πραγματικό πρόβλημα που είναι 1)η ανυπαρξία διοίκησης και 1α) το πολύ μικρό ρόστερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιά στο Τέξας αυτό. Οι οπαδοί του ΠΑΟ πρωταγωνιστούν τα τελευταία χρόνια σε επεισόδια εντός και εκτός γηπέδων, με αποτέλεσμα η ομάδα σου να έχει τιμωρηθεί ουκ ολίγες φορές και ακόμα περισσότερες φορές να την έχει γλυτώσει με τα παιχνιδάκια περί "εκτεταμένων", "γενικευμένων", "μεμονωμένων", "μικρής κλίμακας" και δε ξέρω γω πως διάολο λέγονται. Κατανοητή η χρήση "κλισέ" αυτές τις ώρες αλλά δε βοηθάει να δεις το πραγματικό πρόβλημα που είναι 1)η ανυπαρξία διοίκησης και 1α) το πολύ μικρό ρόστερ.

Δεν ειναι κλισε αυτο που λεω περι αστειας τιμωριας. Η μαλλον οχι, η τιμωρια σωστη ηταν, αλλα δε θα ελεγα κουβεντα αν βλεπαμε να εφαρμοζεται σε ολες τις αναλογες περιπτωσεις. Ακομα και για τον Παναθηναικο σε αλλες συνθηκες, δεν ισχυουν τετοιες τιμωριες.

 

Πιο κλισε μου μοιαζει να προσπαθεις να ισχυριστεις οτι οι μεν οπαδοι ειναι καθαροι ενω οι δε αλητες.

 

Μη με βαλεις να ρωταω ποια η τιμωρια της ομαδας σου για αντιστοιχα η χειροτερα επεισοδια, απο χρηση αεροβολων οπλων εντος γηπεδου, εως ξυλο σε παιχτες του ΠΑΟ και βωμολοχιες προεδρου on camera και στηριξη των επεισοδιων κλπ. Ολα αυτα αποδεδειγμενα, ειτε απο ιατροδικαστες, ειτε απο καμερες, ειτε απο αποφασεις νομικων οργανων που ωστοσο δε σταθηκαν αρκετες για καποια περαιτερω κυρωση.

 

Τα πραγματικα μου προβληματα τα ξερω μηνες τωρα, αυτο δεν αναιρει ομως οτι παλι μπαινουν στη μεση περιεργες αποφασεις που οσο ναναι επηρεαζουν τη διεξαγωγη του πρωταθληματος και ως εκ θαυματος παλι ευνοουν την ιδια ομαδα, τη συνηθη υποπτο σε τετοιες καταστασεις. Το ποδοσφαιρικο τμημα, μια χαρα ξερω, οτι θα παρει το δρομο της ΑΕΚ απο το καλοκαιρι. Οσοι πιστευαν σε Τσακες και πριγκηπες, με τις υγειες τους, το σανο δεν τελειωνει ποτε. Αλλα αλλο θεμα αυτο.

 

Και να σου πω κατι? Οπως παιζει η ομαδα σου στο 2ο γυρο και οπως παιζει και η δικη μου μεχρι στιγμης (στο 2ο γυρο) δε θελει καμια ωθηση για να σηκωσεις κουπα. Αλλα ο χοντρος ειναι τοσο βλαξ που θα καταφερει να βαλει ρετσινια σε μια κουπα που αν δεν εσπαγε ο διαολος το ποδαρι του θα τη σηκωνες καθαρα. Για τετοιο βλαξ μιλαμε. Ο φοβος του και η ανασφαλεια του μη τυχον και δεν φυγει απο το ΟΑΚΑ με +4 και πανω, τον κανει να κινειται πιο χαζα κι απο κατσαβιδι. Αντιστοιχη περιπτωση με το περσινο ντερμπι στο Καραισκακη που και να χανατε, παλι θα σηκωνατε 90% κουπα χωρις σημαντικα παρατραγουδα (ασχετα αν αργοτερα εσκασε η βομβα των στημενων).

Αλλα ειπαμε, η βλακεια στον εγκεφαλο δεν νικιεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απώλεια του φετινού τίτλου δεν θα πρέπει να στεναχωρεί κανέναν. Τα λέγαμε από τον Αύγουστο πως θα είναι περίεργος τίτλος με όλα όσα έγιναν.

 

Τα μπικικίνια που θα χάσουμε και η διάλυση της ομάδα είναι το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γουστάρω να βλέπω βάζελους να μας λένε για περίεργες αποφάσεις (περίεργη είναι η μία αγωνιστική, δύο έπρεπε να φάει, καθότι υπότροπος) και να μην ντρέπονται να λένε ότι πέτυχαν το μεγαθήριο ΠΑΟΚ ξεκούραστο.

 

Δεν ντρέπονται να ομολογήσουν ότι η ομάδα τους πλέον είναι για τα θηρία και πρέπει ο άλλος να είναι κουρασμένος για να τον κερδίσουν...

 

Εγώ έγραψα χθες ότι στη φάση του πέναλτι έπρεπε να αποβληθεί ο Σαριέγκι, καθότι ο Κλάους ήταν σε προφανή θέση για γκολ, το ίδιο σημείωσε και ο παρατηρητής διαιτησίας και βγήκαν 2-3 πικραμένοι να μιλήσουν για trolling και για μούγκες.

 

Πάμε τώρα στο μπάσκετ:

 

Κερδίζει πεντακάθαρα ο Ολυμπιακός στο ΣΕΦ, βγαίνει ο γραφικός Ομπράντοβιτς και μιλάει για διαιτησίες, όταν παραλίγο να τον στείλουν στην παράταση τα κοράκια και παίρνει πληρωμένη απάντηση από τον Ίβκοβιτς και η σύγκριση γίνεται μεταξύ Αγγέλου - Ιτούδη. :rolleyes:

 

Εγώ από την άλλη προτιμώ να έχω Αγγελόπουλους πρόεδρους στην ομάδα, παρά τον γραφικό το Θανασάκη που ανοίγει το βόθρο του και δεν ξέρει τι λέει και που το λέει. Εκνευρίστηκε λέει, γιατί ο Σκινδήλιας δεν κράτησε το λόγο του στην υπόθεση του Σπανούλη. Ρε ουστ να πούμε, που δίνεις το χέρι στα Χόμπιτς και μετά μετράς δάχτυλα να δεις αν σου λείπει κανένα. Την υπόθεση Γιασικεβίτσιους την ξέχασαν πολύ γρήγορα, είναι και η ηλικία βλέπεις.

 

Από την άλλη καταλαβαίνω τον εκνευρισμό τους. Μπορεί να είχαν συμφωνήσει να μην κάνουν και μεταγραφές με τους Αγγελόπουλους και αυτοί οι αφερέγγυοι πήγαν και πήραν Λο Και Ντόρσει. Αλητείες και χτυπήματα κάτω από τη ζώνη από τους Αγγελόπουλους. Τελειώσαν και τα λεφτά από τις ασπιρίνες τώρα, γιατί βγήκαν τα γενόσημα και που να βρει ο Θανασάρας λεφτά να πάρει κι αυτός κανέναν παίχτη? Εξάλλου όσα είχε τα έδωσε σε υπαλληλάκια τύπου Σχινά.

 

Αλλά δεν πειράζει, θα πιάσουν τόπο τα λεφτά στα play off, δε μασάει ο Τυφώνας από μεταγραφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...