Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παντως, κατα την γνωμη μου, ο καλυτερος τροπος για να εκτιμησεις το δυναμικο μιας ομαδας ειναι να σκεφτεις ποσοι παικτες απο αυτη την ομαδα θα ηθελες στην ομαδα σου. Π.Χ. στον παο, πιστευω οτι ολη η τετραδα τουλαχιστον στην αμυνα παιζει χαλαρα στον παο.

Αυτο ακριβως λεω και εγω στις κουβεντες μου. Ποσους του γαυρου θα ηθελα

Θα ηθελα τα ακραια μπακ και ενα σεντερ μπακ (ο Μπουμσονγκ ειναι καλυτερος απο τους 2 του Ολυμπιακου αλλα ειναι μονος του)

Επισης θα ηθελα τον Ιμπαγασα οπωσδηποτε, τον Μιραλας και τον Τζιμπουρ.

Αυτα. 6 στους 11.

 

- Αρα ρε φιλε τι μας λες για υλικο, αφου θες πανω απο τους μισους του γαυρου?

- Αυτο που λεω ειναι οτι ο Ολυμπιακος δεν εχει τοση ποιοτικη διαφορα που να πεφτουμε απο τα συννεφα που ειναι 2ος και να προεξοφλουμε οτι θα παρει το πρωταθλημα

 

Αν ο Παναθηναικος βρει τους τραυματιες/τιμωρημενους του δεν εχει να ζηλεψει κατι απο τον Ολυμπιακο και να μην μπορει να τον κοιταξει στα ματια.

 

Το προβλημα του Παναθηναικου ειναι οτι παει να βγαλει την χρονια με 12-13 παικτες. Ε, απο καποια φαση και μετα θα κυνηγα τα ματς οπως-οπως, τι να κανουμε? Ειναι παρανομο? Ειναι αθεμιτο?

Θα πρεπει να αρχιζει η χρονια και να λεμε "Οποιος εχει περισσοτερες λυσεις το παιρνει αρα μην παιξουμε καν"?

Με τα "αν" δεν γινεται δουλεια. Οπως αν το χασουμε δεν θα σας πω "ΑΝ ηταν ολοι υγιεις θα το παιρναμε" δεν μπορειτε να μου λετε "Ειχαμε πει οτι ΑΝ λειψει ο Λετο θα χασετε, αρα τωρα που λειπει ειναι δεδομενο οτι θα χασετε"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανδρέας Βγενόπουλος.

 

Θα ήθελα να εκφράσω δημόσια τις ευχαριστίες μου και τα συγχαρητήριά μου στον προπονητή και τους ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού για τις επιτυχημένες προσπάθειες που καταβάλουν φέτος με αποτέλεσμα να είναι η ομάδα πρώτη σ΄αυτήν την τελική φάση του πρωταθλήματος.

 

Προφανώς τίποτε ακόμη δεν έχει κριθεί, όμως το βέβαιο είναι ότι ο Ολυμπιακός, από αδιαφιλονίκητο φαβορί για τον τίτλο πριν ξεκινήσει το πρωτάθλημα, είναι σήμερα στη δεύτερη θέση και διεκδικητής και αυτός του τίτλου.

 

Ο Παναθηναϊκός και ο Ολυμπιακός είναι δύο πολύ μεγάλοι σύλλογοι και ανεξαρτήτως των εκάστοτε διοικήσεων, προπονητών και παικτών ο ανταγωνισμός μεταξύ τους είναι πάντα έντονος και απρόβλεπτος. Γι΄αυτόν τον λόγο πρέπει να υπάρχει αλληλοσεβασμός και αποδοχή του μεγέθους και της παρουσίας και των δύο ώστε το χόμπι μας αυτό να έχει ενδιαφέρον και να μας χαρίζει δυνατές συγκινήσεις.

 

Ο μεγαλύτερος κίνδυνος γι΄αυτήν τη φάση του πρωταθλήματος, λόγω και των γενικότερων συνθηκών στη χώρα μας, είναι η βία. Για τη βία αυτή το μικρότερο μερίδιο ευθύνης έχουν οι οπαδοί. Τη βασική ευθύνη έχουν οι ηθικοί αυτουργοί που είναι οι παράγοντες αυτοί που με τις δηλώσεις και τις συμπεριφορές τους εξάπτουν τα πάθη και δημιουργούν σκηνικό πολέμου που πρέπει να κερδηθεί με οποιοδήποτε μέσον.

 

Μεγάλη ευθύνη έχουν επίσης οι αθλητικές και μη εποπτικές αρχές και η Πολιτεία που αφήνει αυτούς τους ανθρώπους ατιμώρητους. Τέλος σημαντική ευθύνη έχουν και ορισμένες οπαδικές εφημερίδες και ορισμένοι εγκάθετοι δημοσιογράφοι που συμβάλουν στη δημιουργία ενός εικονικού κόσμου μεγαλείου, φανατισμού και μίσους όπου το χόμπι μετατρέπεται σε πόλεμο.

 

Εύχομαι να επικρατήσει κοινή λογική, σύνεση και ψυχραιμία ώστε και οι δύο ομάδες, που μέχρι στιγμής έχουν εναλλαγές στην απόδοσή τους, να δείξουν στις τελευταίες αγωνιστικές τις δυνατότητές τους μέσα στο γήπεδο και να πάρει το πρωτάθλημα ο καλύτερος.

 

Υ.Γ. Ως προς τα διοικητικά-μετοχικά θέματα του Παναθηναϊκού ελπίζω ότι αυτή τη φορά θα επιλυθούν σε πνεύμα ομόνοιας και συνεργασίας μακριά από δημόσιες αντιπαραθέσεις.

 

Από ραδιόφωνο.

Βουλευτές του Πειραιά (του Π.Α.Σ.Ο.Κ. ΛΑ.ΟΣ. και Ν.Δ.) ζητάνε να μην ψηφιστεί το νομοσχέδιο για τους ξένους επενδυτές.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βουλευτές του Πειραιά (του Π.Α.Σ.Ο.Κ. ΛΑ.ΟΣ. και Ν.Δ.) ζητάνε να μην ψηφιστεί το νομοσχέδιο για τους ξένους επενδυτές.

 

Τι έλεγες στους βουλευτές, Βαγγέλη;

http://prasinanea.gr...icle1608061.ece

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα πηγε το μπασκετακι,ακομα γελαω με το τριποντο του Μπατιστ κ με το βεληγκεκα.

Πολυ καλος Τσαρτσαρης,Διαμαντιδης οπως σε αρκετα ματς φετος μετριος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...