Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

συμφωνω με lroi, δεν ειναι το θεμα μας αν ο γαυρος εχει παιχταραδες,

αλλα εχει σιγουρα πολυ (κ πολλους) καλυτερους απο εμας κ

για μενα αυτος πρεπει να το παρει

 

με τις λαλακιες που εκαναν οι δικοι μας το καλοκαιρι,

ε, οχι ρε φιλε, δεν το αξιζεις, πως θα γινει δλδ;

να το κλεψω; οχι, δεν γουσταρω, ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω με lroi, δεν ειναι το θεμα μας αν ο γαυρος εχει παιχταραδες,

αλλα εχει σιγουρα πολυ (κ πολλους) καλυτερους απο εμας κ

για μενα αυτος πρεπει να το παρει

 

με τις λαλακιες που εκαναν οι δικοι μας το καλοκαιρι,

ε, οχι ρε φιλε, δεν το αξιζεις, πως θα γινει δλδ;

να το κλεψω; οχι, δεν γουσταρω, ευχαριστω

 

Τι θα πει δεν το αξίζει; Και χειρότερο σύνολο αν έχει μια ομάδα και παίρνει τις νίκες;

 

Αν το πάρει η Ρεάλ στην Ισπανία δεν θα το αξίζει;

 

Πόσα πρωταθλήματα έχει πάρει ο Ο.Σ.Φ.Π. με κλάσεις χειρότερη ομάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα πει δεν το αξίζει; Και χειρότερο σύνολο αν έχει μια ομάδα και παίρνει τις νίκες;

 

Αν το πάρει η Ρεάλ στην Ισπανία δεν θα το αξίζει;

Πόσα πρωταθλήματα έχει πάρει ο Ο.Σ.Φ.Π. με κλάσεις χειρότερη ομάδα;

 

 

Αυτο ειναι που λεγεται στοφα πρωταθλητη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και μήνες, πάντως, δεν έχει ούτε καλύτερο σύνολο ο ΠΑΟ (αν θεωρήσουμε ότι ρόλαρε στον πρώτο γύρο), θες γιατί έχει αποδεκατιστεί, θες γιατί απλά δεν έχει ρόστερ, θες γιατί περνάει ντεφορμάρισμα, δεν έχει. Τώρα, αν κάποιοι επιμένουν ότι παίζει... μπαλάρα, ooooook!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια, αν ηθελαν πρωταθλημα ας κερδιζαν την λεβαδεια τοτε,

δεν τους φταιει κανεις αν πηγαν κ εχασαν εκει μεσα,

ουτε ο ολυμπιακος φταιει που περασε αερα απο την τουμπα,

εξαλλου κ εμεις αερα περασαμε, τι να λεει αυτο;

 

επειδη ειμαστε εμεις κουτσοι κ αμπαλοι του κερατα δλδ,

θα περιμενουμε να χανει ο αλλος για να δουμε χαϊρι;

οχι παιδες, δεν παει ετσι για μενα,

εχεις καλυτερη ομαδα, τραβα πετα 3 γκολ,

αν το αξιζει οπως λετε κ παρε πρωταθλημα,

αλλα ετσι οπως κατηντησες με τα 1-0 και 1-0,

σου αξιζε αυτο που επαθες, γιατι απλα δεν εχεις ομαδα,

οχι μονο συγκριτικα με τον ολυμπιακο,

γενικα ρε, εισαι για τα μπαζα, πως το λενε,

αλλα βεβαια, ειδατε πρωτια κ σας επιασα λαιμαργια για πρωταθλημα,

ε, λοιπον, δεν το παιρνετε ρε, κι απο τον γαυρο στο οακα θα χασετε

(κ θα χασουμε, απλα εγω ειμαι περισσοτερο φιλαθλος, παρα οπαδος κ με την μπαλα που παιζει οχι πρωταθλημα, αλλα ουτε ευρωπη αξιζει να βγει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια, αν ηθελαν πρωταθλημα ας κερδιζαν την λεβαδεια τοτε,

δεν τους φταιει κανεις αν πηγαν κ εχασαν εκει μεσα,

ουτε ο ολυμπιακος φταιει που περασε αερα απο την τουμπα,

εξαλλου κ εμεις αερα περασαμε, τι να λεει αυτο;

 

επειδη ειμαστε εμεις κουτσοι κ αμπαλοι του κερατα δλδ,

θα περιμενουμε να χανει ο αλλος για να δουμε χαϊρι;

οχι παιδες, δεν παει ετσι για μενα,

εχεις καλυτερη ομαδα, τραβα πετα 3 γκολ,

αν το αξιζει οπως λετε κ παρε πρωταθλημα,

αλλα ετσι οπως κατηντησες με τα 1-0 και 1-0,

σου αξιζε αυτο που επαθες, γιατι απλα δεν εχεις ομαδα,

οχι μονο συγκριτικα με τον ολυμπιακο,

γενικα ρε, εισαι για τα μπαζα, πως το λενε,

αλλα βεβαια, ειδατε πρωτια κ σας επιασα λαιμαργια για πρωταθλημα,

ε, λοιπον, δεν το παιρνετε ρε, κι απο τον γαυρο στο οακα θα χασετε

(κ θα χασουμε, απλα εγω ειμαι περισσοτερο φιλαθλος, παρα οπαδος κ με την μπαλα που παιζει οχι πρωταθλημα, αλλα ουτε ευρωπη αξιζει να βγει)

Mελλοντικε πελατη στο fantasy λυσσα το εκανες :mrgreen:

 

Δηλαδη πρεπει μια ομαδα να κανει 30χ30 για να παρει τιτλο?

Ασχημη μερα και γκελα δεν δικαιουται?

Ο Ολυμπιακος ολα 3-0 τα εχει κερδισει?

 

Τι ειναι αυτα που λες? Ποσο Σπορ-ΦΜ ακουγεσαι?

Τι παει να πει "ας κερδιζε στη Λειβαδια"? Τελευταιο ματς ειναι? Μου θυμιζει τις ομορφιες επι Κυραστα που παρα το οργια μας λεγανε τελευταια αγωνιστικη "ας κερδιζες στην Παναχαικη"

 

Και μιλαμε για ομαδα με μπαλαρα που την σταματαγε η διαιτησια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι, ενταξει, σ'αυτο εχει δικιο, ασχημη μερα ειχε κ ο ολυμπιακος που εχασε 1-0 απο τον αστερα ή στο 2-2 με τον οφη που τον πηρε ο υπνος :mrgreen: ή/και στην ξανθουλα που εχασε 1-0,

οκ, συμβαινουν αυτα, απλα εγω ειπα οτι εχει καλυτερη ομαδα κ νομιζω οτι αυτο το βλεπουν/βλεπουμε ολοι, απλα ειναι και ... η ελληνικη παραγκα στην μεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεφυγε ο Πατρικ σημερα.Τωρα τελευταια τον βλεπω νευρικο.:devil:

 

Λοιπον δεν ειπα οτι ο ΠΑΟ ειναι ομαδαρα ουτε οτι παιζει μπαλαρα.Αφου καποιοι εχουν αδυναμια να καταλαβουν τα γραφομενα θα κανω μια τελευταια προσπαθεια να ειμαι συνοπτικος και κατανοητος.Δεν θα χασω τον χρονο μου με ατομα που εχουν λαθος νοοτροπια. Εχουμε και στοιχημα να παιξουμε που ειναι σοβαρη υποθεση.:devil:Δικαιωμα τους και δικαιωμα μου να το θεωρω ηττοπαθεια και λαθος σκεπτικο.

 

Οι δυο ομαδες δικαια ειναι εκει που ειναι σημερα στην βαθμολογια.Ο Φερρειρα απεδειξε οτι το ποδοσφαιρο ειναι ομαδικο σπορ και και οχι σπορ προσωπικοτητων.Σε πολλα πρωταθληματα στο παρελθον,απειρες φορες,εχουν κερδισει ομαδες με μικροτερο μπατζετ γιατι ειχαν φτιαξει ενα καλο συνολο και ειχαν πολυ καλο προπονητη.Τωρα ειμαι λοιπον στο +2 . Αν με φτασει και με ξεπερασει δικαια ο Ολυμπιακος θα τον παραδεχτω και στο παρελθον,οπως θυμουνται παλιοτερα μελη εδω,εχω γραψει στο νημα του Ολυμπιακου μπραβο οταν πηραν το πρωταθλημα.Και εγω ειμαι φιλαθλος,αλλα ακριβως για αυτο θεωρω οτι το πρωταθλημα πρεπει να παιζεται δικαια και οχι να ευνοηται η πλουσιοτερη ομαδα.Αυτο δεν ειναι αθλητισμος αλλα βρωμικος,μαφιοζικος,τριτοκοσμικος καπιταλισμος .

 

Δευτερο θεμα.Η δυναμικοτητα του Ολυμπιακου και η ποιοτητα των παικτων του.Συμφωνω και το εγραψα και στο νημα του στοιχηματος,οτι ο Ολυ,εχει μερικους καλυτερους παικτες απο τον ΠΑΟ(χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν μου αρεσουν αρκετοι παικτες και της ομαδας μου) αλλα δεν εχει ακομη το συνολο που θα πεις,ειναι ομαδαρα.Αλλες φορες παιζει μπαλα καλη και αλλες φορες χτικιαζει να παρει την νικη μεσα στο Καραισκακη.Μαλιστα νομιζω οτι μεχρι στιγμης φετος εχει την πιο ασχημη αποδοση μεχρι τωρα στο Καραισκακη τα τελευταια χρονια.

 

Μιραλας,για μενα σκετη απογοητευση.Ενας τριπλερ ,γρηγορος,ατομιστης,φανταιζι,με λιγη ουσια.Ποσα γκολ εβαλε στο CHL? Κανενα.Για να δουμε ποσα θα βαλει στο UEFA. Δηλαδη μεχρι στιγμης ειστε ευχαριστημενοι με την αποδοση του?Ποιο ουσιαστικος μου φαινεται ο Τζιμπουρ,μεχρι προτινος παικτης της ΑΕΚ.Για τον Μελμπεργκ και τον Τοροσιδη,ναι,τους βγαζω το καπελο.Παικτες ολκης και επαγγελματιες και μαχητες.Οι αλλοι ,καλοι αλλα λιγοι,τετοιοι υπαρχουν με την σεσουλα εξω ακομη και σε ομαδες της Β Γαλλιας.Για αυτο ειχε ερθει εξαλλου και η Τουλουζ εδω περσι ,στις τελευταιες θεσεις του Γαλλικου πρωταθληματος,και σας εριξε 3 και χασατε 1-3.(Αν θυμαμαι καλα το σκορ.)

Ο Ιμπαγασα,ναι ειναι καλος παικτης αλλα οχι σταθερος στην αποδοση του. Ο Φετφατζιδης μπορει να γινει παικτουρα,αλλα δεν τον βλεπω να εντυπωσιαζει τρελλα μεχρι στιγμης αν και το γκολ του στην Γαλλια ηταν και ομορφο και σωτηριο για την ομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βρήκες, αυτό συνέβη. Μια άσχημη μέρα, μια απλή παρένθεση.

Η γκελα ελπιζω να ειναι η παρενθεση

Ασχολησου εσυ με τη μαχη της Τουμπας

 

οχι, ενταξει, σ'αυτο εχει δικιο, ασχημη μερα ειχε κ ο ολυμπιακος που εχασε 1-0 απο τον αστερα ή στο 2-2 με τον οφη που τον πηρε ο υπνος :mrgreen: ή/και στην ξανθουλα που εχασε 1-0,

οκ, συμβαινουν αυτα, απλα εγω ειπα οτι εχει καλυτερη ομαδα κ νομιζω οτι αυτο το βλεπουν/βλεπουμε ολοι, απλα ειναι και ... η ελληνικη παραγκα στην μεση

Περιμενε, ΠΩΣ βλεπουν ολοι οτι εχει καλυτερη ομαδα?

Επειδη το λεει η Σπορντευ και ο kirileman?

Στο 1ο μισο του πρωταθληματος αυτο ειδες?

 

Αυτο που εχει ο Ολυμπιακος ειναι καλυτερες εναλλακτικες οταν εχει προβληματα.

Και καλα κανει. Κακως εμεις δεν εχουμε.

Δυστυχως ο Φερειρα με μηδεν μπατζετ εψαξε και βρηκε 3 παικτακια και ενα συστημα που του ταιριαζει, εβγαλε και 2 παικτες που ειχαμε ξεγραμμενους και παει.

 

Χτυπησε ο Κουινσι, εξω ο Λετο, καρτες ο Ζεκα, παει και ο Μπουμ και ειχαμε και απο την αρχη εξω Νινη-Λαζαρο που ταιριαζουν. Δεν μπορω να κατηγορησω τον Ολυμπιακο που εχει λυσεις και αντιμετωπιζει τις δικες του απωλειες, δεν μου φταινε, ας ειχα και εγω. (Αν και εδω που τα λεμε, δεν ειναι και 10β μπροστα ο γαυρος ρε patrick δλδ, μην τον κλαιμε τον νεκρο χωρις λογο. Οι "2 ισαξιες εντεκαδες"¨μεχρι πριν λιγο καιρο απο γκελα σε γκελα ηταν)

 

Αλλα ο πληρης Παναθηναικος του Φερειρα που ειδαμε φετος δεν εχει σε τιποτα να ζηλεψει απο τον Ολυμπιακο. Αν δεν μπορεσουμε στην συνεχεια να παιξουμε οπως παιζαμε, τι να κανουμε, θα χασουμε τον τιτλο. Αλλα εσυ δηλαδη πιστευεις οτι αδικα ειναι ο Παναθηναικος 1ος ας πουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω απολυτα με τον DKNI.

Βάλε +1 ρε. =ρ

 

Νομίζω πως η καλή,η υποφερτή,η θεαματική (βάλτε ότι επίθετο θέλετε δεν θα τα χαλάσουμε) μπάλα σταμάτησε στις 17/12 με αντίπαλο τον Αστέρα.

 

Από εκεί και πέρα μέχρι και σήμερα οι νίκες έρχονται με 1-0.Το σκορ δεν αποτελεί πρόβλημα.Πρόβλημα αποτελεί η μη δημιουργία φάσεων.Ίσως κάπως έτσι προήλθε και η απώλεια βαθμών με τον Λεβαδειακό.Έλα μωρέ κουτσά στραβά θα βάλουμε το ένα γκολ και θα φύγουμε με τους τρείς βαθμούς.

 

Στα του Ολυμπιακού για να μην βγάζουμε την ουρά μας απ'έξω οι εμφανίσεις που με ικανοποίησαν σε μεγάλο βαθμό ήταν στο Ch.L (με εξαίρεση την Μαρσειγ) στο ντέρμπι μέσα στο Καραϊσκάκη και το πρώτο εικοσάλεπτο του χθεσινού αγώνα.

 

Ανάλογα εικοσάλεπτα σε κάθε αγώνα από τους διεκδικητές του τίτλου είναι αρκετά για να κατακτήσεις το ελληνικό πρωτάθλημα.Θα κάνουμε ταμείο στο τέλος.

 

Τέλος,Φτωχό το φετινό ρόστερ του Παναθηναϊκού όπως είπε και ο DKNI αλλά δεν ξέρω αν οι επιστροφές των Νίνη-Χριστοδουλόπουλου βοηθήσουν την ομάδα ή την ανακατέψουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οι δυο ομαδες δικαια ειναι εκει που ειναι σημερα στην βαθμολογια Τωρα ειμαι λοιπον στο +2 .

 

Δευτερο θεμα.Η δυναμικοτητα του Ολυμπιακου και η ποιοτητα των παικτων του.

Μιραλας,για μενα σκετη απογοητευση.Ενας τριπλερ ,γρηγορος,ατομιστης,φανταιζι,με λιγη ουσια.Ποσα γκολ εβαλε στο CHL? Κανενα.Για να δουμε ποσα θα βαλει στο UEFA. Δηλαδη μεχρι στιγμης ειστε ευχαριστημενοι με την αποδοση του?Ποιο ουσιαστικος μου φαινεται ο Τζιμπουρ,μεχρι προτινος παικτης της ΑΕΚ.Για τον Μελμπεργκ και τον Τοροσιδη,ναι,τους βγαζω το καπελο.Παικτες ολκης και επαγγελματιες και μαχητες.Οι αλλοι ,καλοι αλλα λιγοι,τετοιοι υπαρχουν με την σεσουλα εξω ακομη και σε ομαδες της Β Γαλλιας.Για αυτο ειχε ερθει εξαλλου και η Τουλουζ εδω περσι ,στις τελευταιες θεσεις του Γαλλικου πρωταθληματος,και σας εριξε 3 και χασατε 1-3.(Αν θυμαμαι καλα το σκορ.)

Ο Ιμπαγασα,ναι ειναι καλος παικτης αλλα οχι σταθερος στην αποδοση του. Ο Φετφατζιδης μπορει να γινει παικτουρα,αλλα δεν τον βλεπω να εντυπωσιαζει τρελλα μεχρι στιγμης αν και το γκολ του στην Γαλλια ηταν και ομορφο και σωτηριο για την ομαδα.

 

 

Καλα τα λες. αυτο με την βαθμολογια συμφωνω απολυτως.

 

Στην δυναμικοτητα δεν θα συμφωνησω στους περισσοτερους. πιστευω οτι ο μιραλας ειναι ενας παικτης που θα μπορουσε καλιστα να σταθει σε μεγαλυτερους συλλογους. οχι τοσο για την ταχυτητα και την ντριπλα, οσο για τα φοβερα τελειωματα που εχει (οπως αυτο με τον παοκ).

 

για μενα ο τζεμπουρ ειναι ο παρα πολυ καλος του ολυμπιακου. φτιαχνει χωρους, κραταει την μπαλα, παιρνει 2 παικτες πανω του και εχει και μια αλφα ταχυτητα..

τοροσιδης last year. φετος μαυρο χαλι. παπαδοπουλος μελμπβεργκ πιστευω οτι ειναι πολυ υψηλου επιπεδου. οσο για τον ιμπαγασα καλος, αλλα για 1 ημιχρονο.

 

επισης μανιατης-ορμπαιθ-μακουν-φεισα (ο τελευταιος χωρις προβληματα) δεν νομιζω οτι ειναι β αγγλιας. απεναντιας θα στεκονταν χαλαρα σε ανταγωνιστικα πρωταθληματα. δεν σου λεω μπαρτσελονα, αλλα μια εσπανιολ-βιλβαο κλπ χαλαρα. ειδαμε και τα παλτα που ηρθαν στις ελληνικες ομαδες τι εκανα..

 

Παντως, κατα την γνωμη μου, ο καλυτερος τροπος για να εκτιμησεις το δυναμικο μιας ομαδας ειναι να σκεφτεις ποσοι παικτες απο αυτη την ομαδα θα ηθελες στην ομαδα σου. Π.Χ. στον παο, πιστευω οτι ολη η τετραδα τουλαχιστον στην αμυνα παιζει χαλαρα στον παο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον Μελμπεργκ και τον Τοροσιδη,ναι,τους βγαζω το καπελο.Παικτες ολκης και επαγγελματιες και μαχητες.

 

Ο Τοροσιδής επαγγελματίας; Μετά το περσινό ντέρμπι; Θα διαφωνήσω πάρα πολύ. Επαγγελματίας γαύρος μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...