Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

με το κριτιριο οτι δεν εχετε παιχτες.

 

Για πες τους δικους σου για να δουμε...

Μελμπεργκ, Ιμπαγασα, Τζιμπουρ, Τοροσιδης. Σε βγαζω απο τον κοπο για να μην λεμε τους προφανεις

Παρακατω...

 

Έχω πρόβλημα με τις δηλώσεις που κάνει κατά καιρούς ο γέρος και αφήνει αιχμές και υπονοούμενα που αφορούν τον Ολυμπιακό. Και όλα αυτά από τον ευνοημένο της φετινής σαιζόν.

 

Θα ορκιζομουν οτι λες για τον Σαββα :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες τους δικους σου για να δουμε...

Μελμπεργκ, Ιμπαγασα, Τζιμπουρ, Τοροσιδης. Σε βγαζω απο τον κοπο για να μην λεμε τους προφανεις

Παρακατω...

 

 

Θα ορκιζομουν οτι λες για τον Σαββα :mrgreen:

 

Είμαι πολύ περίεργος να ακούσω τον λόγο που άφησες έξω τον Μιραλας και τον Αβρααμ.

Επίσης μην ξεχνάμε ότι έχουμε και τον καλύτερο Ελληνα αριστερό μπακ. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα με τον Λεβαδειακο συνανταμε εναν παλιο παιχτη μας

και που τον συμπαθουσα πολυ

 

«Παπ»: «Ήθελα να γυρίσω για τον Λεβαδειακό»

 

http://www.gazzetta.gr/super-league/article/item/259520-pap-ethela-na-guriso-gia-ton-levadeiako?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Gazzettagr%2Fmain+%28Gazzetta.gr+-+%CE%8C%CE%BB%CE%B5%CF%82+%CE%BF%CE%B9+%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82%29

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες τους δικους σου για να δουμε...

Μελμπεργκ, Ιμπαγασα, Τζιμπουρ, Τοροσιδης. Σε βγαζω απο τον κοπο για να μην λεμε τους προφανεις

Παρακατω...

 

Ektoς αυτους που ανεφερες..

Μιραλας,Αβρααμ,Μανιατης,Μοντεστο,Μακουν,Φουστερ,Ορμπαιθ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα με τον Λεβαδειακο συνανταμε εναν παλιο παιχτη μας

και που τον συμπαθουσα πολυ

 

«Παπ»: «Ήθελα να γυρίσω για τον Λεβαδειακό»

 

http://www.gazzetta.gr/super-league/article/item/259520-pap-ethela-na-guriso-gia-ton-levadeiako?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Gazzettagr%2Fmain+%28Gazzetta.gr+-+%CE%8C%CE%BB%CE%B5%CF%82+%CE%BF%CE%B9+%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82%29

 

Ο Νικοπολίδης την κανόνισε την μετακίνηση. Μου άρεσε ο Παπ. Ελπίζω να μην κολλήσει κανα τεμάχιο σήμερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ektoς αυτους που ανεφερες..

Μιραλας,Αβρααμ,Μανιατης,Μοντεστο,Μακουν,Φουστερ,Ορμπαιθ.

 

Αν εξαιρεσεις Μοντεστο - Μανιατη που δεν τους θεωρω ιδια κατηγορια και Μακουν που ειναι τραυματιας/μετα απο τραυματισμο μονιμως (μην πεις δεν εχει σημασια, εχει. Αν εγω παρω τον Τσαβι και ειναι μονιμα εξω τι θα λεω "ΘΑ ειχα καλυτερη ομαδα ΑΝ επαιζε ο Τσαβι"? ) βαζουμε και αυτους που λες.

 

Ε, σορρυ που για μενα Μελμπεργκ, Ιμπαγασα, Τζιμπουρ, Τοροσιδης, Μιραλας,Αβρααμ,Φουστερ,Ορμπαιθ δεν σημαινει οτι εχεις καλυτερο ροστερ απο Λετο, Κουινσι, Ζεκα, Μπουμσονγκ, Καπινο, Σιμαο, Κατσουρανη επειδη το εγραψαν οι εφημεριδες και κανεις δεν ηξερε τον Ζεκα και τον Κουινσι οταν ηρθαν (ενω εκαναν οι εφημεριδες λες και εχουμε μεγαλωσει με αφισες Ουρμπαιθ-Μακουν)

 

Εχεις πιο βαθυ γιατι εσυ εχεις Παντελιτς και οχι Τοτσε, Χολεμπας και οχι Σπυροπουλο, ναι, να το δεχτω, αλλα παιζουν 11 με 11. Οσο αντεχει η 11αδα μου δεν θεωρω οτι η 11αδα σου ειναι καλυτερη ή εστω τόσο καλυτερη που να λες "χεσε με ρε φιλε, αφου δεν εχετε παικτες"

 

@gchris, ο φετινος Μιραλας και ο Αβρααμ δεν ειναι παικτες που ζηλευω, γιατι εχω ισαξιους/καλυτερους. Ιμπαγασα δεν εχω, Τοροσιδη δεν εχω, Μελμπεργκ δεν εχω, Τζιμπουρ δεν εχω γιαυτο τους αναφερω

 

 

Please μην πεσουμε στην κατηγορια "Ρε φιλε ο Μοντεστο" και "Ρε φιλε ο Μανιατης". Προφανως ο καθενας εχει καλυτερη αποψη για τα "δευτερα" ονοματα της ομαδας του και θεωρει τσοπανηδες του αντιπαλου (γιατι για τον οπαδο ειναι το "Αντε να δεχτω τον Ιμπαγασα/Λετο, αλλα οχι και τον Μοντεστο/Βιτολο") οποτε δεν εχει νοημα. Πχ ο Βιτολο, ο Μαρινος ακόμα και ο Βυντρα και ο Καντε απο μας, ο Μοντεστο, ο Μανιατης, ο Μεγερι απο σας ειναι παικτες που ποτε δεν θα συμφωνησουμε οποτε δεν εχει νοημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@gchris, ο φετινος Μιραλας και ο Αβρααμ δεν ειναι παικτες που ζηλευω, γιατι εχω ισαξιους/καλυτερους. Ιμπαγασα δεν εχω, Τοροσιδη δεν εχω, Μελμπεργκ δεν εχω, Τζιμπουρ δεν εχω γιαυτο τους αναφερω

 

 

Μιραλας και Αβρααμ είναι οι καλύτεροι μας παίχτες και φέτος. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν σου αρέσουν. Ποιοι είναι οι ισάξιοι/καλύτεροι που έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως προς το ροστερ των 2 ομαδων νομιζω οτι ο Ολυμπιακος υπερεχει σαφως στην επιθεση καθως εχει Τζιμπουρ/Μιραλας/Παντελιτς ενω εμεις τον κατα συνθηκη επιθετικο Λετο και δυστυχως Τοτσε/Πετροπουλο και θεωρητικα στην αμυνα λογω Μελμπεργκ/Αβρααμ/Τοροσιδη και λεω θεωρητικα διοτι η αμυνα του Ολυμπιακου τα εχει παει πολυ ασχημα φετος.

 

Ο Παο υπερεχει για μενα σαφως στο κεντρο.Ουτε Σιμαο/Βιτολο εχει ο Ολυμπιακος να κοβουν στο κεντρο και θα ηθελε επισης πολυ να ειχε Κουνσι/Ζεκα/Κατσουρανη ισως και Κλειτον διοτι με Ιμπαγασα μονιμως τραυματια και Φουστερ πολυ πεσμενο απο περυσι δεινοπαθει στο κεντρο του.

 

Ειναι μεγαλο κατορθωμα η φετινη παρουσια του Παναθηναικου και γινεται ακομα μεγαλυτερο οταν σκεφτουμε οτι ειναι ανυπαρκτος διοιηκητικα και με 2 βασικους του παικτες τραυματιες (νινης,λαζαρος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λετο-Μπουμσονγκ.

Και δεν ειπα οτι δεν μου αρεσουν, ειπα οτι δεν τους ζηλευω.

Δεν θεωρω οτι αν μου ελεγες "Σου δινω Μιραλας-Αβρααμ, μου δινεις Λετο-Μπουμσογκο" θα ελεγα ναι

 

Ο Αβρααμ φετος ας πουμε ισαξιος του Μελμπεργκ, περισσοτερο λογω πτωσης Μελμπεργκ (ειναι και η ηλικια) ενω ο Μιραλας παιζει πλεον για την παρτη του, οπως και ο Λετο, μονο που ο Λετο (μεχρι προσφατα) του εβγαινε.

 

Και απο τους 4 παικτες που λες, εναν παικτη σου ζηλευω πραγματικα γιατι ειναι δυσκολο να βρεις, τον (καλο) Ιμπαγασα. Και Τοροσιδη δεν εχω, και Τζιμπουρ δεν εχω αλλα για αυτα φταιει ο Βαρδινογιαννης, βρισκονται, και βρισκονται και καλυτεροι, ο Ιμπαγασα ηταν περιπτωση και ειναι ολο σου το κεντρο (φαινεται φετος που λειπει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενω ο Μιραλας παιζει πλεον για την παρτη του, οπως και ο Λετο, μονο που ο Λετο (μεχρι προσφατα) του εβγαινε.

Βλέπεις μπαλίτσα... not. Ο Μιραλάς είναι ο ακρογωνιαίος λίθος του Ολυμπιακού, όταν λείπει η ομάδα δε βλέπεται, δεν παράγει φάσεις, σκοράρει ελάχιστα η καθόλου και γενικά ξεχνάμε διεισδύσεις και ταχύτητα μέχρι να επιστρέψει. Βέβαια, δεν σε παρεξηγώ, εδώ υπάρχουν γαύροι που τον βρίζουν γιατί δε σκοράρει ξέρω γω. Ομορφάααααντρες μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως προς το ροστερ των 2 ομαδων νομιζω οτι ο Ολυμπιακος υπερεχει σαφως στην επιθεση καθως εχει Τζιμπουρ/Μιραλας/Παντελιτς ενω εμεις τον κατα συνθηκη επιθετικο Λετο και δυστυχως Τοτσε/Πετροπουλο και θεωρητικα στην αμυνα λογω Μελμπεργκ/Αβρααμ/Τοροσιδη και λεω θεωρητικα διοτι η αμυνα του Ολυμπιακου τα εχει παει πολυ ασχημα φετος.

 

Ο Παο υπερεχει για μενα σαφως στο κεντρο.Ουτε Σιμαο/Βιτολο εχει ο Ολυμπιακος να κοβουν στο κεντρο και θα ηθελε επισης πολυ να ειχε Κουνσι/Ζεκα/Κατσουρανη ισως και Κλειτον διοτι με Ιμπαγασα μονιμως τραυματια και Φουστερ πολυ πεσμενο απο περυσι δεινοπαθει στο κεντρο του.

 

Ειναι μεγαλο κατορθωμα η φετινη παρουσια του Παναθηναικου και γινεται ακομα μεγαλυτερο οταν σκεφτουμε οτι ειναι ανυπαρκτος διοιηκητικα και με 2 βασικους του παικτες τραυματιες (νινης,λαζαρος)

 

Οχι Κατσουρανη δε θα ηθελα ...

Ουτε Κλειτον .. frown.png

Σιμαο , Βιτολο ναι ...

 

Επισης η αμυνα του Ολυμπιακου τα εχει παει καλα ...

Φαντασου τι ζηταει ο Βαλβερδε απο αυτους και τι πετυχαινουν ...

Αν δεις κανα ματς του Ολυμπιακου θα καταλαβεις ...

Οι αμυντικοι μας παιζουν πολυ ψηλα σε καθε ματς , εως και το κεντρο συνηθως φτανουν ...

Και καταφερνουν σε καθε ματς να τρωνε ελαχιστες φασεις ....

Δες με την Ξανθη ας πουμε ..

Μια τοσο επιθετικη ομαδα και ο Ολυμπιακος δεχτηκε μονο μια φαση σ ολο το ματς ...

Αλλα το κακο ειναι οτι λογω της θεσης που βρισκονται οι αμυντικοι αμα βγει αυτη η φαση ε συνηθως ειναι τετ α τετ και γκολ ...

 

Βλέπεις μπαλίτσα... not. Ο Μιραλάς είναι ο ακρογωνιαίος λίθος του Ολυμπιακού, όταν λείπει η ομάδα δε βλέπεται, δεν παράγει φάσεις, σκοράρει ελάχιστα η καθόλου και γενικά ξεχνάμε διεισδύσεις και ταχύτητα μέχρι να επιστρέψει. Βέβαια, δεν σε παρεξηγώ, εδώ υπάρχουν γαύροι που τον βρίζουν γιατί δε σκοράρει ξέρω γω. Ομορφάααααντρες μου!

 

+10000000000

 

 

Κανει απειρες δουλειες μεσα στο γηπεδο ακομα κι οταν δε σκοραρει ..

Ειναι παιχτης κλειδι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...