Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Bαλε τα νουμερα αναποδα και εισαι καλα. Εχουμε 5 ματς μετρια (γιατι πχ με την Δοξα δεν ειμασταν κακοι αλλα ειπαμε, αφου κερδισαμε στο τελος, χαλια)

 

Ποια είναι δηλαδή τα ματς που παίξατε τόσο καλή μπάλα ρε παιδί μου? Με ΠΑΟΚ, ΑΕΚ άντε και με Εργοτελη? Για πες μου τα άλλα... (αυτό με την Δόξα το παίρνω ως αστείο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και κάπου εδώ μπορεί να κλειδωθεί το τόπικ. Τα' πες όλα, το 'να τ' άλλο! Να μη ξεχάσω να πω πριν κλειδωθεί ότι το έργο Φερέιρα είναι τόσο γιγάντιο που αποκλείστηκε από τον ... ΠαΝιόνιο στο κύπελλο και από εκείνη την ομάδα μπάσκετ δε θυμάμαι πως λέγεται στο Europa λίγο μετά την καλοκαιρινή μου άδεια. Οπότε τί μένει; Το πρωτάθλημα, εμφανίσεις και βαθμολογία.

Αποφασιστε. Έχουμε χαλια ροστερ αρα ΕΣΤΩ η βαθμολογια στο πρωταθλημα ειναι εργο Φερειρα ή εχουμε καλο ροστερ οποτε τι μας τα πρηζετε οτι μας το χαρισαετε

 

(Παντως δεν φταις εσυ, ολοι οι Ελληνες οπαδοι το εχουν.

- Χαλια ομαδα εχετε

- Ε, τοτε τι πανηγυριζετε αν το παρετε? Απο τους χαλια το παιρνετε

- Ναι, αλλα ειστε ο μεγαλος αντιπαλος

- Αρα δεν ειμαστε χαλια

- Οχι, χαλια ειστε)

Πάμε: Οι εμφανίσεις είναι για τα πανηγύρια εδώ και πολύ καιρό (1 ματς έχω χάσει από την αρχή της σεζόν) και η βαθμολογική διαφορά εξηγήσαμε (νομίζω) που οφείλεται.

Και απο τις εμφανισεις απο την αρχη της σεζον δηλαδη εσυ εχεις καταληξει οτι δεν παιζουμε μπαλα που να δικαιολογει τη θεση. Λογικο. Το λεει και ο Καραπαπας και ο Σαββας.

Οσο για τη διαφορα, νταξει, δεν χρειαζεται να επαναλαμβανομαστε, το ειπε. Οταν κερδιζει ο Ολυμπιακος, Θρυλαρα. Οταν κερδιζει ο Παναθηναικος, μας τα χαρισε ο γαυρος (επισης δεν πρεπει να εχει χασει ματς ο γαυρος απο το 1965 συμφωνα με σας που να μην εφταιγε ο διαιτητης, οι απουσιες, ο Τσακ Νορις)

 

Τώρα, αν κάποιος επιμένει ότι αυτό το "πράμα" που βλέπουμε είναι έργο Φερέιρα, ευχαρίστως να ακούσουμε που ακριβώς εντοπίζεται αυτό το έργο, πχ έβαλε κορυφή τον Λέτο, μεταγραφικές επιλογές, κάποιο σύστημα, ένιθινκ!

Τα λες μονος σου

Τον Λετο κορυφη ποιος τον εβαλε?

Συστημα με 4 χαφ χωρις φορ ποιος εφαρμοσε (το οποιο στο 1ο τριτο του πρωταθληματος μοιραζε τριαρες)

Τον Ζεκα ποιος τον εφερε? Τον Κουινσι?

Τον Σιμαο ποιος τον καθιερωσε και εμαθε φετος να παιζει μπαλα αποκει που ηταν τσουρουκας?

Τον Καπινο ποιος τον καθιερωσε?

Τις αλλαγες στις πλευρες των 3 μπροστα ποιος την εχει υιοθετησει?

 

Ο ανθρωπος εχει 8 παικτες να βγαλει τη σεζον και εχει κανει παπαδες με το υλικό που έχει. Απλα δεν γουσταρετε να το παραδεχτειτε, ειναι το κλασσικο οπαδικο κομπλεξ οτι αν παραδεχτεις οτι ο αντιπαλος εχει κατι καλο θα πουνε οτι την εχεις πιο μικρη or something

 

Ποια είναι δηλαδή τα ματς που παίξατε τόσο καλή μπάλα ρε παιδί μου? Με ΠΑΟΚ, ΑΕΚ άντε και με Εργοτελη? Για πες μου τα άλλα... (αυτό με την Δόξα το παίρνω ως αστείο)

Εγω λεω να το παρουμε αναποδα

Πες μου εσυ σε ποια ματς πριν τις διακοπες δεν ηταν καλος.

Με την Κερκυρα στο 1ο ματς, με σας στο Καραισκακη δεν υπηρχαμε στο 2ο ημιχρονο, ημασταν τραγικοι στο Βικελιδης και τελος. Ακομα και στη Ν. Σμυρνη, στο 2ο ημιχρονο παίξαμε καλα. 3 κακα ματς στα 14.

Το 2012 εχουμε παιξει αθλια με την Κερκυρα και τον Παναιτωλικο, μετρια με τα Γιαννενα (παιζουν και οι αλλες ομαδες μπαλα, δεν σημαινει οτι πρεπει να τις παταμε ολες), τον Ατρομητο και με τη Δοξα (προφανως ειχες ξεχασει να βγαλεις τα βγαλεις τα κοκκινα γυαλια ΑΝ το ειδες το ματς γιατι ειχαμε τουλαχιστον 4-5 μεγαλες φασεις να κανουμε το 1-0 ή και το 2-0 νωριτερα και να τελειωσει)

 

Δεν εχουμε ομαδα να παιξουμε 20 σερι καλα ματς, το παραδεχομαστε πρωτοι. Και τι θα κανουμε γι'αυτο? Θα κραξουμε τον Φερειρα? Οταν εχει χτυπησει ο Κουινσι ή αρρωστησει ο Ζεκα ή δεν μπορει ο Λετο και ο Κατσουρ ποιους εχει να βαλει? Εχει τον Τσαβι και τον Νταβιντ Σιλβα και θα τον κατηγορησουμε που παιρναμε ντεφορμαρισμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι' αυτό λέω ότι η έννοια του "παίζω καλή μπάλα" μεταξύ Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού είναι δυο εντελώς διαφορετικά πράγματα...

 

Για τα δεδομένα τα δικά σας, που εδώ και χρόνια δεν μπορείτε να αλλάξετε τρίτη πάσα, έχετε παίξει καλή μπάλα. Όμως δεν μπορούμε να συγκρίνουμε αυτά τα πράγματα με δυο μέτρα και δυο σταθμά.

Και ο Ατρόμητος για τα δεδομένα τα δικά του φέτος παίζει φοβερή μπάλα, δεν μπορείς όμως να πεις ότι παίζει την καλύτερη μπάλα στην superleague...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως και ο Παο συνολικα εχει παιξει καλυτερη μπαλα ...

Και ο Φερειρα προρανως και εχει συμβαλει σε αυτο ...

Αυτος επελεξε το σχημα με το Λετο μπροστα ...

 

Μη τα μηδενιζουμε και ολα..

Ο Ολυμπιακος εχει καλυτερους παιχτες ως μοναδες και μεγαλυτερο ροστερ αλλα αυτο δε σημαινει πως παιζει και καμια μπαλαρα ..

Μπορει να παιξει καποτε αλλα λογω καποιων συνθηκων δεν τα εχει καταφερει ακομα να βρει μια σταθερη πορεια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πρώτος γιατί παίζει καλύτερα από τους άλλους. Μία ομάδα που κανείς δεν το περίμενε. Μόνο ο Κατσουράνης.

 

Σας έχει φάει το άγχος μην τυχόν και πάρει πρωτάθλημα αυτή η ομάδα. Πραγματικά δεν κοιμάστε τα βράδια. Ο χοντρός τραβάει τα βυζιά του, απειλεί, κάνει αλλαγές σε διαιτητές κ.τ.λ.

 

E5LW7.jpg

 

 

Που ειδες οτι παιζει καλυτερα απο τους αλλους?

Μεχρι την περασμενη εβδομαδα κραζατε την ομαδα σας που μεινατε εκτος απο τον πανιωνιο και τωρα εγινε η καλυτερη ομαδα τις ελλαδας?Τουλαχιστον τον Ολυμπιακο τον ειδες και σε καποια καλα παιχνιδια ειδικα στην ευρωπη.

 

Ναι φοβομαστε που θα το παρει ο βαζελος..γιαυτο αρχιζουν και συσπειρονονται οι πολυμετοχικοι σας σιγα σιγα...Τσουλου ερχεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Λετο κορυφη ποιος τον εβαλε?

Ξέρω γω; Αυτός που άφησε τον ΠΑΟ χωρίς στράικερ; You know st? Ο Πετρόπουλος που είναι; Εκεί που είναι και ο Μήτρογλου, φαντάζομαι.

Συστημα με 4 χαφ χωρις φορ ποιος εφαρμοσε (το οποιο στο 1ο τριτο του πρωταθληματος μοιραζε τριαρες)

Βλέπε παραπάνω. Τώρα μοιράζει... εμφράγματα!

Τον Ζεκα ποιος τον εφερε? Τον Κουινσι?

Τον Ζέκα;;;; Έφερε και τον Τοτσέ; Ο Πετρόπουλους που είναι, ξαναρωτάω;

Τον Σιμαο ποιος τον καθιερωσε και εμαθε φετος να παιζει μπαλα αποκει που ηταν τσουρουκας?

Με δουλεύεις, έτσι; Έπρεπε να έρθει ο προπονηταράς Φερέιρα για να έχει θέση βασικού το μοναδικό αμυντικό χαφ που έχεις; Είπες ότι έμαθε φέτος να παίζει μπάλα ή με γελούν τα μάτια μου; Παρακολουθείς καθόλου ΠΑΟ;

Τον Καπινο ποιος τον καθιερωσε?

Πραγματικά, δε ξέρω τι σόι επιχείρημα είναι αυτό. Φτάσαμε στο σημείο να θεωρούμε τόλμημα και άθλο όταν κάνεις την ανάγκη φιλοτιμία.

Τις αλλαγες στις πλευρες των 3 μπροστα ποιος την εχει υιοθετησει?

Πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως τα φερνει ομως η *@#τανα η τυχη ε?

Θυμάμαι το καλοκαίρι που οι παναθηναϊκοί λέγανε ότι δεν θα ασχοληθούν με την Σουπερλιγδα, θα είναι πάλι όλα στημένα και άλλα τέτοια ωραία.

Τώρα ξαφνικά το πρωτάθλημα είναι ενδιαφέρον, η διαιτησία έγινε καλή, η ομάδα μας παιζει μπαλαρα... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και Φερέιρα μπιμπελό είναι στον πάγκο. Σαν το μπιμπελό που έχει η Μπαρτσελώνα στον δικό της.

 

Ο Φερέιρα που είναι κανονικός προπονητής δεν κάνει έργο και ο κάτι σαν προπονητής Γκουαρντιόλα είναι προπονητική διάνοια και σε αυτόν τα οφείλει όλα η ομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι να πανε στο -2 για ΜΙΑ αγωνιστικη, τους πιανει λυσσα κακια. Εδω δες τι γινεται και στα 3 thread του αθλητικου section (ΠΑΟ, ΟΣΦΠ, Διαιτησια) απτην ωρα που περασε ο ΠΑΟ πρωτος :mrgreen: Μαζευτηκαν τρολς, αντιτρολς, alternate accounts, και εχουν κανει ηλεκτρονικη επανασταση να πουμε. Βλεπεις ελαχιστα λογικα ποστ απο γαυρους, σαν του αλεξη, και νομιζεις οτι ειναι η οαση αναμεσα στον γενικο παραλογισμο.

 

Κι ολα αυτα για να πεισουνε τους εαυτους τους οτι παιζουν καλυτερη μπαλα, εχουν καλυτερη ομαδα, ο ΠΑΟ ειναι κωλοφαρδος και αυτοι ατυχοι και μονοι τους μας χαριζουν το προωταθλημα και μπλαμπλαμπλα. Η πλακα ειναι πως αμα τους πεις κατι για τον κυρ Σαββα, τον κραζουν ταχα οτι ειναι γραφικος γεροξεκουτης... Οι ΠΟΙΟΙ?

 

Τετοια πικρα απο ορισμενους, ουτε το πρωταθλημα να χανανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά μιλάς φίλε ?

Δεν βλέπεις βελτίωση στον Σιμάο ?

Μέχρι πέρσι ( 2010-2011 ) το μόνο που έκανε καλά είναι να μαρκάρει και να τρέχει μέχρι να του μείνουνε τα πνευμόνια στο χορτάρι, αυτά τα 2 και τίποτα άλλο.

Ποσοστό κοντινών πασών 1/15.

Ποσοστό κοντινών πασών με στενά μαρκαρίσματα 1/20.

Ποσοστό μακρινών μπαλιών... βοήθα Παναΐαμ... 0/50.

 

Φέτος όχι μόνο έμαθε να πασάρει παραπάνω από ικανοποιητικά κοντινά, αλλά πασάρει μια χαρά και υπό πίεση, και ΝΑΙ! έμαθε να κάνει και μπαλιές καλές, έχεις δεί πόσες φορές έχει αλλάξει παιχνίδι από πλευρά σε πλευρά με την πάσα του να βρίσκεται ΚΕΝΤΡΟ, BULLSEYE που λέμε στο πόδι του συμπαίχτη του ?

 

Να λέμε ότι ΟΣΦΠ & ΠΑΟ παίζουνε ΜΠΑΛΑ είναι γελοίο.

Συμφωνώ με τον οποιοδήποτε υποστηρίζει το ίδιο.

Αλλά να λέμε ότι δεν βελτιώθηκε πολύ ο Σιμάο είναι το λιγότερο τραγικό.

Ποιός του έμαθε να τα κάνει αυτά, δεν ξέρω, μπορεί ο Φερέιρα, μπορεί ο βοηθός του, μπορεί ο Κριστόφ στον ελεύθερο του χρόνου, το θέμα είναι ότι από κάπου τα έμαθε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειρότερο από όλα ξέρεις ποιο είναι αγαπητέ μου φίλε midi? Ότι το πρωτάθλημα στο τέλος θα το πάρει ο Ολυμπιακός, εκεί να δεις πανηγύρια και λύσσα.

 

Σήμερα είναι καλή η διαιτησία, από τεταρτη ετσι και σπάσει ο διάολος το ποδάρι του και γκελάρει ο παναθηναϊκός, θα έχουμε να ακούσουμε πραγματα και θαύματα για τον Μαρινακη και για το πως άλλαξε τα κόζα μετά το ματς με την Ξάνθη.

 

ps Δεν πιστεύω να με έχεις ακόμα ignore ε? :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι να πανε στο -2 για ΜΙΑ αγωνιστικη, τους πιανει λυσσα κακια. Εδω δες τι γινεται και στα 3 thread του αθλητικου section (ΠΑΟ, ΟΣΦΠ, Διαιτησια) απτην ωρα που περασε ο ΠΑΟ πρωτος :mrgreen: Μαζευτηκαν τρολς, αντιτρολς, alternate accounts, και εχουν κανει ηλεκτρονικη επανασταση να πουμε. Βλεπεις ελαχιστα λογικα ποστ απο γαυρους, σαν του αλεξη, και νομιζεις οτι ειναι η οαση αναμεσα στον γενικο παραλογισμο.

 

Κι ολα αυτα για να πεισουνε τους εαυτους τους οτι παιζουν καλυτερη μπαλα, εχουν καλυτερη ομαδα, ο ΠΑΟ ειναι κωλοφαρδος και αυτοι ατυχοι και μονοι τους μας χαριζουν το προωταθλημα και μπλαμπλαμπλα. Η πλακα ειναι πως αμα τους πεις κατι για τον κυρ Σαββα, τον κραζουν ταχα οτι ειναι γραφικος γεροξεκουτης... Οι ΠΟΙΟΙ?

 

Τετοια πικρα απο ορισμενους, ουτε το πρωταθλημα να χανανε.

 

 

Η ομαδα σου ειναι καλυτερη απο τον Ολυμπιακο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ομαδα σου ειναι καλυτερη απο τον Ολυμπιακο?

Παρε χαμπαρι το εξης. Και χειροτερη ομαδα να ειχα, μου αρκει που λυσσας να το λες ξανα και ξανα με το που βρεθηκες απο κατω. Αυτο τα λεει ολα.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...