Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

...επιμένω πως παίκτες οι οποίοι ενώ βλέπουν πως κινδυνεύει η σωματική ακεραιότητα των αντιπάλων τους (δε με ενδιαφέρει για τους ίδιους, αν θεωρούν πως δε κινδυνεύουν δικαίωμα τους) θέλουν να γίνει το παιχνίδι γιατί πιστεύουν πως έτσι έχουν περισσότερες πιθανότητες να πάρουν βαθμό, δεν αξίζουν να παίζουν σε επαγγελματικές διοργανώσεις...

 

 

Απορία.

Γιατί πιστεύεις ότι οι παίχτες του ΠΑΣ πίστεψαν ότι έχουν περισσότερες πιθανότητες να πάρουν βαθμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

* 18/11/00 ΠΑΟΚ - ΠΑΟ 2-2

* 31/03/02 ΠΑΟΚ - ΠΑΟ 2-2

* 25/08/02 ΠΑΟΚ - ΠΑΟ 4-1

* 25/04/04 ΠΑΟΚ - ΠΑΟ 1-2

* 08/05/05 ΠΑΟΚ - ΠΑΟ 1-1

* 11/03/06 ΠΑΟΚ - ΠΑΟ 0-1

* 03/02/07 ΠΑΟΚ - ΠΑΟ 2-1

* 27/01/08 ΠΑΟΚ - ΠΑΟ 0-1

* 19/10/2008 ΠΑΟΚ - ΠΑΟ 0-0

2009/10: 2-1

2010/11: 0-1

 

Απο το 2000 μεχρι σημερα εχουμε σε 11 παιχνιδια μεσα στην Τουμπα:

Τεσσερα Χ, τεσσερις νικες ο ΠΑΟ και τρεις ο ΠΑΟΚ.

 

Πιο στανταρακι κι απο το διπλο Λεβαδειακου-ΟΣΦΠ θα ελεγα.

Μα σταματα να τον διαψευδεις τοσο πλεον! :mrgreen:

Πρεπει να εχει ξενερωσει πολυ το παλικαρι :-D

 

Kανενα ιχνος ειρωνιας , την αληθεια λεω..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διότι ο κακός αγωνιστικός χώρος ευνοεί θεωρητικά την λιγότερο ποιοτική ομάδα.

 

Φαντάζομαι το ίδιο θα απαντούσε και ο φίλος ιζερμαν.

Φαντάζομαι επίσης ότι ξέρεις τι θα σου πω, αλλά τεσπα.

 

Μιλάμε για ένα ματς που έγιναν παμπολες ευκαιρίες και από τις δυο μεριές. Ειδικά ο ΠΑΟ πιθανόν να μην είχε κάνει τόσες ευκαιρίες στα προηγούμενα 5 ματς του μαζί.

Η μήπως το πρόβλημα του ΠΑΟ ήταν ότι δεν θα μπορούσε να αποδώσει το "ποιοτικό" ποδόσφαιρο που μας έχει συνηθίσει? Η μπάλα κάτω και άλλα τέτοια ωραία.

Δηλαδή το ότι ο Λετο είχε ενοχλήσεις, δεν έπαιξε κανένα απολύτως ρόλο στο ότι ο ΠΑΟ ήθελε να αναβληθεί το ματς? Ούτε λίγο ρε παιδί μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή το ότι ο Λετο είχε ενοχλήσεις, δεν έπαιξε κανένα απολύτως ρόλο στο ότι ο ΠΑΣ δεν ήθελε να αναβληθεί το ματς; Ούτε λίγο ρε παιδί μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή το ότι ο Λετο είχε ενοχλήσεις, δεν έπαιξε κανένα απολύτως ρόλο στο ότι ο ΠΑΣ δεν ήθελε να αναβληθεί το ματς; Ούτε λίγο ρε παιδί μου;

 

Πολύ μεγάλο ρόλο φαντάζομαι. Εσύ όμως δεν απάντησες. Ούτε όσο πατάει η γάτα ρε παιδί μου?

Ο βασικός λόγος πιστεύω του ΠΑΣ ήταν ότι έβλεπε τους παίχτες του παναθηναϊκού να ασχολούνται με τον διαιτητή και τους "πάγους" παρά με το ίδιο το ματς όπως και θα έπρεπε. Ειδικά πριν διακόψει το ματς ο Λετο( άκουσον άκουσον) ο ΠΑΟ παράπαιε και δεν ηξερε που παν τα τέσσερα.

Μόλις είδε ότι το ματς δεν παίζει να αναβληθεί ανέβηκε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίδα και με τον Εργοτέλη που τα χτυπάει τι γίνεται. Put your money where your mouth is

Αρα τι μου λες για Κωτσιο στον Λεβαδιακο, προφανως δεν τον εχουμε αναγκη ετσι?

 

Αφου και αυτα που χτυπαει τα χανει, αρα μην ακουσω καμια γκρινια αν τον κερδισουμε, σωστα :devil:

 

(Δεν σε χαλουλου)

 

'Ετσι ρε μπανάθα μόνοι μας και όλοι τους :mrgreen:

 

Καπως ετσι.

 

Καλο ειναι που το παραδεχεσαι, ισως υπαρχει ελπιδα για σενα

 

Ρε τι λες? Καταλαβαίνεις τι γράφεις? Δεν αναβάλλονται με τπτ στα ευρωπαϊκά κύπελλα γι' αυτό είναι λογικό να αναβάλλονται στην Ψωρωκώσταινα? Shake your head.

 

...αστο, δεν υπαρχει :mrgreen:

 

Αγαπουλα, στην Ευρωπη τα ματς πολυ δυσκολα αναβαλλονται γιατι πρεπει μετα να συντονιστουν 2-3 αρχες και ομοσπονδιες για να βρεθουν ημερομηνιες, γηπεδα και να γινουν αλλαγες. Εδω καιγοταν η Ελλαδα και επαιζε ΑΕΚ - Σεβιλλη

 

Στην Ελλαδα που ξεκινησε με ομαδα Α και ομαδα Β δεν θα μπορουσε να οριστει το ματς πχ στις 3 για να μην εχει τοσο παγο ή να γινει καποια αλλη Τεταρτη ας πουμε?

 

 

 

Ασ'το τωρα, επιμενεις σε κατι και ξεφτιλιζεσαι. Σωστο οσο προλαβαινεις. Ή μαλλον...

 

 

 

 

 

 

Έλα ρε, σε άλλο γήπεδο έπαιξες εσύ? Σοβαρά? Εγώ έχω χάσει πρόκριση στο κύπελλο μέσα στους Ζωσιμάδες κι εσύ μας λες για ένα ματς με τον στημένο Κώτσιο? Good phase.

 

 

Ειχες παραπονα τοτε για το γηπεδο?

 

Τοτε που αποκλειστικες σε διπλους αγωνες με 2ο στο Καραισκακη?

 

 

 

Αυτο λοιπον σε τι ακριβως εχει σχεση με το αν επρεπε να γινει ματς χθες?

 

Ασε ξερω, 'ελα ρε μαν να πουμε μα δεν ειδες τον Κωτσιο να πουμε που δεν αφησε και τον Κηπουρο να μπλοκαρει να πουμε? Προεδρε παρε μετρα για την Παραγκα του Γοντικα! Υeah, right, Thrilos foreva'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για ένα ματς που έγιναν παμπολες ευκαιρίες και από τις δυο μεριές. Ειδικά ο ΠΑΟ πιθανόν να μην είχε κάνει τόσες ευκαιρίες στα προηγούμενα 5 ματς του μαζί.

Με ομαδα που παει για υποβιβασμο τι περιεργο να κανει ευκαιριες ο Παναθηναικος ε?

 

Η μήπως το πρόβλημα του ΠΑΟ ήταν ότι δεν θα μπορούσε να αποδώσει το "ποιοτικό" ποδόσφαιρο που μας έχει συνηθίσει? Η μπάλα κάτω και άλλα τέτοια ωραία.

Δεδομενου οτι λιγο καιρο πριν εγραψες οτι τον ΠΑΟ τον εχεις δει μονο σε 2 παιχνιδια αυτη τη σεζον, δικαιολογω αυτο που γραφεις, στα πλαισια του οτι "τοσα ξερεις, τοσα λες", αλλα δε δικαιολογω σε καμια περιπτωση την βεβαιοτητα/ειρωνικο υφος. Πως γινεται να μιλας ειρωνικα για μια ομαδα που δεν εχεις δει?

Συγκεκριμενα στις 4 Δεκεμβριου, οταν σχεδον τελειωνε ο πρωτος γυρος, εγραφες:

Δεύτερη φορά βλέπω τον Παο φέτος οπότε δεν έχω και πλήρη εικόνα αλλά από όσα έχω δει, αν αυτό το πράμα πάρει πρωτάθλημα, ο Ολυμπιακός θα είναι για πολλές κλωτσιές.

Δεν υπάρχει ούτε η δικαιολογία της Ευρώπης ούτε τίποτα.

Σημερα, 2-3 παιχνιδια μετα παρουσιαζεσαι σαν να ξερεις τι μπαλα παιζει ο ΠΑΟ φετος. Ενδιαφερον.

 

 

Δηλαδή το ότι ο Λετο είχε ενοχλήσεις, δεν έπαιξε κανένα απολύτως ρόλο στο ότι ο ΠΑΟ ήθελε να αναβληθεί το ματς? Ούτε λίγο ρε παιδί μου?

Ειτε επαιζε ο Λετο, ειτε οχι ο ΠΑΟ θα ζηταγε αναβολη για προφανεστερους λογους απτις ενοχλησεις του Λετο. Το γεγονος οτι ολοι οι παιχτες μας φυγαν υγιεις απο τα Γιαννενα ειναι πιο σημαντικο απτη νικη ιmho. Φτασατε να αναζητατε τον δολο σε καποιον που ζηταει το αυτονοητο: να εφαρμοστει Ο ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ.

 

Απιστευτα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομορφιές έγιναν στα Ιωάννινα από τους υπέροχους φιλάθλους του Παο που περίεργος τα ΜΜΕ τα κουκουλώνουν.

Δεν καταλαβαινω...

Ο Μπιτσαξης δεν απαγορεψε να πανε οργανωμενα και με ευθυνη της ΠΑΕ φιλαθλοι του Παναθηναικου εκτος? (ενω δεν εχει κανει κατι τετοιο για του Ολυμπιακου)

Τωρα τι θελετε? Να τιμωρηθει ας πουμε ο Παναθηναικος για μεμονωμενους?

 

Πάντως πολύ κλάψα ρε παιδιά.Αυτό τελικά αποδεικνύεται το μεγαλύτερο όπλο του Παο στην μάχη για τον τίτλο.Εύγε!

Εχεις δικιο, η κλαψα η πολυ του Σαββα Θοδωριδη και του Νικολακοπουλο για τον κατατρεγμενο Παναθηναικο εχει περασει τα ορια, κακως ο Γοντικας τον διορισε αρχηγο

 

 

 

Μιλάμε για ένα ματς που έγιναν παμπολες ευκαιρίες και από τις δυο μεριές.

Το οποιο εσυ ας πουμε το περιμενες ετσι?

Βλεπεις ενα χαλια γηπεδο, παγωμενο, ΠΑΣ-Παναθηναικος και λες "Να ενα ματς που θα εχει 20 ευκαιριες"?

 

Η μήπως το πρόβλημα του ΠΑΟ ήταν ότι δεν θα μπορούσε να αποδώσει το "ποιοτικό" ποδόσφαιρο που μας έχει συνηθίσει? Η μπάλα κάτω και άλλα τέτοια ωραία.

Θα αστειευσαι!

ο Παναθηναικος εχει παιξει την καλυτερη μπαλα στο Ελληνικο πρωταθλημα φετος

Δεν ξερω γιατι, αλλα γενικα εχει περασει μια εντυπωση οτι ο Ολυμπιακος παιζει μπαλαρα και ο Παναθηναικος παει κουτσα στραβα και τσουκου τσουκου.

Ο Ολυμπιακος εχει κανει 3 καλες εμφανισεις στο ΤΛ, εχει ακριβοτερο και πιο δαφημισμενο ροστερ και εχει παιξει καλυτερα συνολικα στο ντερμπυ στο Καραισκακη, τρια στοιχεια τα οποια ελαχιστη σχεση εχουν με την πραγματικη εικονα του Ολυμπιακου στο Ελληνικο Πρωταθλημα και φυσικα ειναι αστειο για οποιον βλεπει μπαλα να λεει οτι φετος ο Ολυμπιακος στο Ελλ. Πρωταθλημα κενταει και ο Παναθηναικος σερνεται.

Δηλαδή το ότι ο Λετο είχε ενοχλήσεις, δεν έπαιξε κανένα απολύτως ρόλο στο ότι ο ΠΑΟ ήθελε να αναβληθεί το ματς? Ούτε λίγο ρε παιδί μου?

Ωραια, και επειδη ακριβως ειχε ενοχλησεις ξερουμε πολυ καλα ποιον συνεφερε να γινει το ματς και τελικα ειδαμε ποιανου περασε

Σωστος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεδομενου οτι λιγο καιρο πριν εγραψες οτι τον ΠΑΟ τον εχεις δει μονο σε 2 παιχνιδια αυτη τη σεζον, δικαιολογω αυτο που γραφεις, αλλα δε δικαιολογω σε καμια περιπτωση την βεβαιοτητα/ειρωνικο υφος. Πως γινεται να μιλας ειρωνικα για μια ομαδα που δεν εχεις δει?

Συγκεκριμενα στις 4 Δεκεμβριου, οταν σχεδον τελειωνε ο πρωτος γυρος, εγραφες:

 

Από τότε έχω δει σχεδόν όλα τα ματς του ΠΑΟ, δεν έχω λόγο να πω ψέματα. Ίσως δεν το διατύπωσα σωστά, έχεις δίκιο. Παραφραζω αυτο που ειπα λοιπον και λεω

"Η μήπως το πρόβλημα του ΠΑΟ ήταν ότι δεν θα μπορούσε να αποδώσει το "ποιοτικό" ποδόσφαιρο που μας έχει συνηθίσει στα τελευταια ματς?."

 

Ειτε επαιζε ο Λετο, ειτε οχι ο ΠΑΟ θα ζηταγε αναβολη για προφανεστερους λογους απτις ενοχλησεις του Λετο. Το γεγονος οτι ολοι οι παιχτες μας φυγαν υγιεις απο τα Γιαννενα ειναι πιο σημαντικο απτη νικη ιmho. Φτασατε να αναζητατε τον δολο σε καποιον που ζηταει το αυτονοητο: να εφαρμοστει Ο ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ.

 

 

Αν στην θέση του Λετο ήταν για παράδειγμα ο Καστιγιο. Θα έλεγες το ίδιο?

 

 

ps. Εκπλήσσομαι και χαίρομαι πάντως που ίσως για πρώτη φορά απάντησες χωρίς ειρωνείες και χαρακτηρισμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Lroi εμ δεν ξες κανονισμούς,εμ δεν ξες στοιχεία τι ποστάρεις και εκτίθεσαι καθε φορά?

Πάντα το ίδιο γίνεται και μετά τρολλάρεις για να καλύψεις τις εκάστοτε μπαρούφες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε έχω δει σχεδόν όλα τα ματς του ΠΑΟ, δεν έχω λόγο να πω ψέματα. Ίσως δεν το διατύπωσα σωστά, έχεις δίκιο. Παραφραζω αυτο που ειπα λοιπον και λεω

"Η μήπως το πρόβλημα του ΠΑΟ ήταν ότι δεν θα μπορούσε να αποδώσει το "ποιοτικό" ποδόσφαιρο που μας έχει συνηθίσει στα τελευταια ματς?."

Ωραια, αρα ας αρκεστω να σου απαντησω στο οτι δεν εχεις ιδεα για το ποδοσφαιρο που παιζει ο ΠΑΟ φετος (μονος σου το λες), και οτι εχοντας δει τα 2-3 τελευταια του παιχνιδια, στα οποια παρεπιπτοντως εχει και σημαντικες απουσιες, ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν εχεις εικονα για να καταφευγεις σε σχολια σαν το προηγουμενο.

 

Αν στην θέση του Λετο ήταν για παράδειγμα ο Καστιγιο. Θα έλεγες το ίδιο?

Εξηγησε το λιγο. Ως προς τη συμπεριφορα? Ως προς τις διαμαρτυριες? Ως προς τις ενοχλησεις? Ως ποιας ομαδας παιχτης ειναι ?

 

 

ps. Εκπλήσσομαι και χαίρομαι πάντως που ίσως για πρώτη φορά απάντησες χωρίς ειρωνείες και χαρακτηρισμούς.

Πρωτον δεν εχω χρησιμοποιησει κοσμητικα επιθετα για κανεναν εδω μεσα. Αν ωστοσο θεωρεις οτι το κανω, ο Snoob εχει πει τον τροπο που μπορεις να ακολουθησεις, αντι να σχολιαζεις σε καθε 3ο ποστ σου που τον τροπο που γραφω.

 

Και δευτερον εχω τοση υπομονη ωστε να ειμαι βεβαιος οτι οι περισσοτερες απαντησεις μου σε σενα ειναι υπο αυτο το πρισμα (της υπομονης) και οχι ειρωνικες. Υπαρχουν και ειρωνικες, οπως εξαλλου υπαρχουν και δικες σου τετοιες και μαλιστα πολλες, αρα δεν καταλαβαινω προς τι αυτο το "υπερανω" υφος. Και γενικως μην δημιουργεις εντυπωσεις με υποτιθεμενα "χαιρομαι και εκπλησομαι" λες και εισαι ο πρωθυπουργος και εγω ο αρχηγος της αντιπολιτευσης που σε αδικω να πουμε, γιατι θυμαμαι καμποσα ποστ σου που με λες ΑΡΔ και αλλα ομορφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια, αρα ας αρκεστω να σου απαντησω στο οτι δεν εχεις ιδεα για το ποδοσφαιρο που παιζει ο ΠΑΟ φετος (μονος σου το λες), και οτι εχοντας δει τα 2-3 τελευταια του παιχνιδια, στα οποια παρεπιπτοντως εχει και σημαντικες απουσιες, ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν εχεις εικονα για να καταφευγεις σε σχολια σαν το προηγουμενο.

 

 

Εξηγησε το λιγο. Ως προς τη συμπεριφορα? Ως προς τις διαμαρτυριες? Ως προς τις ενοχλησεις? Ως ποιας ομαδας παιχτης ειναι ?

 

Από το Ντερμπι μέχρι και σήμερα δεν είναι 2-3 ματς. Είναι 7 + το κύπελλο 8, πολύ περισσότερα από τα παιχνίδια που ο Παναθηναϊκός έπαιξε καλή μπάλα.

 

 

Για τον Καστιγιο λεω, αν αυτά που έκανε ο Λετο τα έκανε αυτός. Διέκοπτε δηλαδή το ματς, κοπανιόταν σαν χταπόδι, ούρλιαζε σε διαιτητές και όλα τα άλλα τα ωραία που είδαμε, θα έλεγες ότι έχει δίκιο? Ένα ναι η όχι θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον Καστιγιο λεω, αν αυτά που έκανε ο Λετο τα έκανε αυτός. Διέκοπτε δηλαδή το ματς, κοπανιόταν σαν χταπόδι, ούρλιαζε σε διαιτητές και όλα τα άλλα τα ωραία που είδαμε, θα έλεγες ότι έχει δίκιο? Ένα ναι η όχι θέλω.

 

Πηρα καπου θεση για τη συμπεριφορα του Λετο χθες και μου κανεις την ερωτηση αυτη απαιτωντας ναι η οχι?

 

Θεση για τη γενικοτερη συμπεριφορα του Λετο, εχω παρει ουκ ολιγες φορες στο παρελθον, σε παραπεμπω λοιπον σε εκεινα τα ποστ μου, υπαρχει απαντηση εδω και εβδομαδες.

 

Ακομα κι αν εχεις δει ολα τα παιχνιδια του ΠΑΟ μετα το ντερμπι, δεν ειναι ενδεικτικα για το πως παιζουμε φετος. Αν αυτο συνεχισει 4-5 αγωνιστικες ακομα τοτε το συζηταμε, εξαλλου προβληματισμος υπαρχει ηδη.

 

Απτην αλλη 11 ειναι οι παιχτες που εχει ο ΠΑΟ φετος, στα παιχνιδια που λες γενικως ταλαιπωρουμαστε απο επιπλεον απουσιες περαν των 2 δεδομενων (Λαζου, Νινη) και βλεπεις οτι με την παραμικρη απουσια καταληγουμε να παιζουμε με Τοτσε, Ρουντολφ, Ιωαννιδη, Φουρλανο κλπ. Δεν γινεται να κρινεις τον ΠΑΟ οταν δεν παιζουν διαφοροι 11δατοι, οπως δεν ηρθα εγω να πω στο θρεντ σου οτι εχεις απαραδεκτη ομαδα εφετος, μετα απο παιχνιδια που δεν επαιζε ο Ιμπαγασα πχ. Με λιγα λογια ειναι και αβασιμο και αστοχο το σχολιο σου περι κακης μπαλας του ΠΑΟ εφετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...