Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hθικός αυτουργός για το χθεσινό ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ είναι ένας και μόνο ένας.

 

Αυτός ο κούνελος που κάθεται κάτω απο τα δοκάρια και ακούει στο όνομα Ούγκο Πάρντο.

 

Χωρίς ουσιαστική φάση μέχρι εκείνη τη στιγμή βάζεις τον Παναθηναϊκο στο παιχνίδι.Ουτε κομπίνα δουλεμένη στην προπόνηση ουε αδράνεια της άμυνας.Τίποτα απο όλα αυτά.Γκολ ερασιτεχνικής κατηγορίας.

Ο Παναθηναϊκος συνεχίζει χωρίς ουσιαστική ευκαιρία και φτάνει η ωρα για την κεφαλια του Σισε.Μπερδευεται πεφτει του φευγει η μπαλα παει στο δοκαρι και ακολουθει το κορνερ.Και τι κάνει στο κορνερ?Αντι να καθισει στην εστια ή να διωξει την μπάλα στα πλάγια ή να την ξαναστείλει κορνερ την στρώνει στον Ζιλμπέρτο και ακολουθεί το κανονικο γκολ του Κατσουράνη.Ο παλιός Νικοπολίδης ή ένας κανονικός τερματοφύλακας δεν θα έδινε το δικαίωμα σε κανέναν Τρύφωνα,Καλόπουλο..

 

Δε μπορει να το πιστευεις αυτο ...

Δινεις αλωθι σε ολα αυτα που εγιναν επειδη ο Παρντο εκανε ενα λαθος ...

Ελεος ...

 

 

Αυτα που εγιναν χτες ειναι η ντροπη του εληνικου ποδοσφαιρου ..

Σταματηστε να τα δικιολογειτε με αστεια επιχειρηματα ....

Γιατι μονο ως αστεια μπορουν να ακουγονται ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά επειδή έχω αηδιάσει είπα να μην ασχοληθώ, αλλά επειδή οι Γκεμπελίσκοι έχουν πάρει φωτιά,

 

Μπορεί ένας ψύχραιμος Ολυμπιακός να μου αναφέρει τα υπόλοιπα περιστατικά που έκαναν ντου ο οπαδοί και χτύπησαν

ΠΑΙΧΤΕΣ ΑΝΤΙΠΑΛΗΣ ΟΜΑΔΑΣ;

 

Είδα για Ευθυμιάδη, είδα φωτοβολίδες στο ΟΑΚΑ και το ντου των οπαδών μας με τον Ολυμπιακό Βόλου αλλά εγώ δεν θυμάμαι παρόμοιο περιστατικό ενώ κάποιοι λένε ότι είναι συνηθισμένο και μάλιστα έχουν τόσα πολλά παραδείγματα που αρνούνται να παραθέσουν κάποιο.

 

Κάποιος με δυνατότερη μνήμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητηρια σε αρκετους γνωστους χρηστες του φορουμ με ολυμπιακα αισθηματα που ελειψαν απο τον σχολιασμο της χθεσυνοβραδινης παρωδιας. Υπαρχουν και καποιοι σκεπτομενοι ολυμπιακοι αναμεσα μας.

 

Καλημερα.

Αν εννοούσες και εμένα, ήμουν Μόναχο και την ώρα του ματς έπινα mμονόλιτρες μπύρες και κατέβαζα αδιάκοπα κότσια. :P Δεν ασχολήθηκα σχεδόν καθόλου με το ματς, και ούτε πρόκειται μετά τις καφρίλες που έμαθα ότι έγιναν. Ούτε πρόκειται να μπω στο τρυπάκι, του στυλ καλά να πάθουν, γιατί παλιότερα και αυτοί τα έκαναν.

 

Ένα πράγμα μόνο. Ο Ολυμπιακός δεν χρειάζεται ούτε κοράκια ούτε ντου για να αποδείξει την ανωτεροτητά του. Ότι συνέβη, απλώς αμάυρωσε όλη του την προσπάθεια μέχρι σήμερα. Μαρινάκη, πάρτο αλλιώς, το καράβι βρήκε σε ξέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που έτρεχε στα μνημόσυνα πριν λίγες μέρες ο Μαρινάκης. Έτσι αποδίδει τιμές; Που αν τον ρωτήσει κάποιος "Πρόεδρε τι θα προτιμούσες, να ζούσαν τα παιδιά και να είχατε χάσει τότε", θα απαντήσεις

 

"Τρελός είσαι; Να πα να ...... .Μόνο ο Θρύλος."

 

Να θυμίσω μια δήλωση προ ολίγων μηνών:

 

"Είναι τυχερό το ελληνικό ποδόσφαιρο που έχει εμένα και τον Κο. Μαρινάκη"

 

Που είναι τώρα αυτός ο υπερσωτήρας, ο "Παναθηναικάρας" να διαμαρτυρηθεί;

 

Ζούμε σε θέατρο σκιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις είδα την ισοφάριση του Λέτο. :confused:

 

Ο Καρνέζης βρήκε άξιο ανταγωνιστή... Έγκλημα η παραμονή Νικοπολίδη στην αγωνιστική δράση φέτος. Βαλβέρδε, καιρός να αναθεωρήσεις πολλά πράγματα στο μυαλό σου για το τι εστί Ολυμπιακός και ελληνικό πρωτάθλημα... :whistle:

 

Ρε παιδιά επειδή έχω αηδιάσει είπα να μην ασχοληθώ, αλλά επειδή οι Γκεμπελίσκοι έχουν πάρει φωτιά,

 

Μπορεί ένας ψύχραιμος Ολυμπιακός να μου αναφέρει τα υπόλοιπα περιστατικά που έκαναν ντου ο οπαδοί και χτύπησαν

ΠΑΙΧΤΕΣ ΑΝΤΙΠΑΛΗΣ ΟΜΑΔΑΣ;

 

Είδα για Ευθυμιάδη, είδα φωτοβολίδες στο ΟΑΚΑ και το ντου των οπαδών μας με τον Ολυμπιακό Βόλου αλλά εγώ δεν θυμάμαι παρόμοιο περιστατικό ενώ κάποιοι λένε ότι είναι συνηθισμένο και μάλιστα έχουν τόσα πολλά παραδείγματα που αρνούνται να παραθέσουν κάποιο.

 

Κάποιος με δυνατότερη μνήμη;

 

Έχω εγώ δυνατή μνήμη αδερφέ, αλλά ποιο το νόημα? Δηλαδή το οφθαλμός αντί οφθαλμού βρίσκει εφαρμογή στα γήπεδα? Τι περιμένουμε να αλλάξει με όλα αυτα τα κοράκια που λυμαίνονται την ελληνική κοινωνία γενικότερα? Είναι κοινωνικό το πρόβλημα, απλά στα γήπεδα ο όχλος τα προωθεί και τα υποστηρίζει γιατί πουλάνε.

 

Ιδού, μόνο και μόνο επειδή το ζήτησες. Δεν είχα σκοπό να το παραθέσω, εξηγήθηκα παραπάνω (προλαβαίνω τους "καλόπιστους"):

 

Eπίθεση σε Oκκά και Zεβλάκοφ

 

Mε τις κλωτσιές, στην κυριολεξία, αποχώρησαν από τον αγωνιστικό χώρο του OAKA οι Mίκαελ Zεβλάκοφ και Γιάννης Oκκάς. Tην ώρα που οι περισσότεροι οπαδοί του Παναθηναϊκού πανηγύριζαν μέσα στον αγωνιστικό χώρο του OAKA τη νίκη της ομάδας τους επί του Oλυμπιακού, κάποιοι φίλοι των «πρασίνων» βρήκαν την ευκαιρία να επιτεθούν σε κάποιους «ερυθρόλευκους», οι οποίοι έτυχε να είναι οι δύο προαναφερθέντες.

 

Πάντως, οι άνθρωποι ασφαλείας της ΠAE Παναθηναϊκός είναι αλήθεια ότι προσπάθησαν να προστατέψουν τα μέλη της αποστολής των πρωταθλητών, ωστόσο κάτι τέτοιο ήταν μάλλον αδύνατο με τόσο πολύ κόσμο μέσα στο γήπεδο. Mάλιστα, ο Mίκαελ Zεβλάκοφ αποχωρώντας από το γήπεδο αναφέρθηκε στην επίθεση που δέχτηκε από τους οπαδούς του Παναθηναϊκού: «Hταν κάτι που συνέβη για πρώτη φορά στην καριέρα μου. Δεν με έχουν χτυπήσει ξανά οπαδοί. Δεν ήξερα τι να κάνω. Θα έπρεπε να υπήρχε προστασία».

 

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10532&subid=2&pubid=395373

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να με συγχωρέσουν οι φίλοι του Ο.Σ.Φ.Π.αλλά πράγματα σαν τα χθεσινά ούτε στην Ριζούπολη δεν έγιναν. Δεν αναφέρομαι στις καφρίλες των οπαδών. Αυτοί ως γνωστόν δεν έχουν ομάδα και χρώμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πρωτο γκολ θεωρω πως δεν εχει ευθυνη.

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Έχει ευθύνη γιατί τέτοιο γκόλ δεν θα έτρωγε ούτε ο Νικoπολίδης. Άσε που έπρεπε να καθαρίσουν οι αμυντικοί σε αυτη τη φάση.

 

Με αυτά που είδα και χθές, Βαλβέρδε αίντε σπίτι σου παιδάκι μου. Στο πρώτο ημίχρονο τάχα μου ψευτοπρέσινγκ και στο δεύτερο, ταχύτητα παλαιμάχων. Τι σκατά προπόνηση τους κάνει;

 

Άσε που με 4-4-1-1 να ετοιμαστούμε για πολλά τεμάχια στην Ευρώπη με αυτόν προπονητή. Στο Β' ημίχρονο τα 3 χάφ του ΠΑΟ έκαναν πλάκα στα 2 δικά μας. Και για ποια χαφ μιλάμε; Το σέντερ μπάκ Μοντεστό, ή το δεκάρι Ιμπαγάσα; Με το που μπήκε ο Ντουντού έφτιαξαν τα πράγματα, but still...

 

Με λίγα λόγια καλός ο Βαλβέρδε στο ελληνικό πρωτάθλημα, αλλά απο του χρόνου χρειάζεται προπονητής επιπέδου Τερίμ και πάνω. Να δίνει κίνητρο στους ποδοσφαιριστές. Να στήνει την ομάδα όπως πρέπει στα Ευρωπαικά μάτς και όχι να τρώει 3 απο τη Σέντ Ετιέν και την Ανώρθωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μπαλα στην ουσια τον ξεγελασε, ξαναδες τη φαση. ο Παρντο νομιζε οτι θα ειχε γινει κεφαλια, αλλα αυτη για ελαχιστα περασε πανω απο τα κεφαλια.

 

Τον Βαλβερδε θα τον κρινω συνολικα οταν κανει προετοιμασια. Μη ξεχνας οτι η ομαδα μας προερχομενη απο αθλια κατασταση, αρχισε προετοιμασια μ εναν ανυπαρκτο τον Ιουνιο, και εδωσε 4 επισημους αγωνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν τα λέγαμε για το αιώνιο ταλέντο-δεξί μπακ της Ελλάδος κάποιοι μας δούλευαν και έλεγαν..... "Φταίει ο Βύντρα"

 

Η κατρακύλα δεν έχει όριο. Όταν βλέπεις ότι δεν τραβάς, αρχίζεις τους ψευτσαμπουκάδες, και ξεχνάς την δουλειά για την οποία σε προόριζαν στο γήπεδο.

 

Κρίμα.

 

Παρακαλώ όχι άλλα ναι μεν αλλά σε αυτό το thread, για τα χθεσινά καραγκιοζιλίκια, όχι άλλα δεν θέλω να το αναφέρω αλλά το κάνω, όχι άλλα χωρίς να θέλω να τους δικαιολογήσω αλλά ας το κάνω.

 

Πάρτε ξεκάθαρη θέση και μην μασάτε τα λόγια σας.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν τα λέγαμε για το αιώνιο ταλέντο-δεξί μπακ της Ελλάδος κάποιοι μας δούλευαν και έλεγαν..... "Φταίει ο Βύντρα"

 

Η κατρακύλα δεν έχει όριο. Όταν βλέπεις ότι δεν τραβάς, αρχίζεις τους ψευτσαμπουκάδες, και ξεχνάς την δουλειά για την οποία σε προόριζαν στο γήπεδο.

 

Κρίμα.

 

Παρακαλώ όχι άλλα ναι μεν αλλά σε αυτό το thread, για τα χθεσινά καραγκιοζιλίκια, όχι άλλα δεν θέλω να το αναφέρω αλλά το κάνω, όχι άλλα χωρίς να θέλω να τους δικαιολογήσω αλλά ας το κάνω.

 

Πάρτε ξεκάθαρη θέση και μην μασάτε τα λόγια σας.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Παντως ο Τορο ειναι πολυ κολοπαιδο ...

Και ηταν αρχηγος μας κι ολας ..

Ελεος ας του το παρει καποιος το περιβραχιονιο ...

Και το καλοκαιρι ας παρουν τα λεφτα απο καποια ομαδα και ας τον δωσουν να παει στο καλο ...

 

*Δεν αμφισβητησα τις ποδοσφαιρικες του ικανοτητες ...

Ειναι το καλυτερο δεξι μπακ αλλα δεν εχει ντιπ μυαλο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πολύ καιρό να το αποδείξει μέσα στο γήπεδο πάντως ;)

 

Διαφωνω ...

Πριν λιγο καιρο ηταν φοραμαρισμενος ...

Τωρα τελευταια κανει απλα κανονικα παιχνιδια ...

Αλλα και παλι ειναι πολυ καλος ...

 

Παντως ο Βυντρα ειναι οντως και γαμω τους παιχτες ...

Απο περυσι κανει τρελη χρονια ...

Αμα φυγει πρεπει να μπειτε σε διαδικασια να βρειτε καλο δεξι μπακ για αντικαταστατη ....

 

*Τι ειρωνια ...

Μιλαμε για μπαλα μετα απο οσα εγιναν χτες ...

Εγω δε ξερω , νιωθω καπως μετα τα χτεσινα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν τα λέγαμε για το αιώνιο ταλέντο-δεξί μπακ της Ελλάδος κάποιοι μας δούλευαν και έλεγαν..... "Φταίει ο Βύντρα"

 

Η κατρακύλα δεν έχει όριο. Όταν βλέπεις ότι δεν τραβάς, αρχίζεις τους ψευτσαμπουκάδες, και ξεχνάς την δουλειά για την οποία σε προόριζαν στο γήπεδο.

 

Κρίμα.

 

Παρακαλώ όχι άλλα ναι μεν αλλά σε αυτό το thread, για τα χθεσινά καραγκιοζιλίκια, όχι άλλα δεν θέλω να το αναφέρω αλλά το κάνω, όχι άλλα χωρίς να θέλω να τους δικαιολογήσω αλλά ας το κάνω.

 

Πάρτε ξεκάθαρη θέση και μην μασάτε τα λόγια σας.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Υποδείξεις στο thread σου.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

PS Να βγάλουμε την κωλοπαιδαροζυγαριά να ανεβάσουμε πάνω Λέτο και Τοροσίδη, να δούμε που θα γείρει...

 

η μπαλα στην ουσια τον ξεγελασε, ξαναδες τη φαση. ο Παρντο νομιζε οτι θα ειχε γινει κεφαλια, αλλα αυτη για ελαχιστα περασε πανω απο τα κεφαλια.

 

Νομίσματα νόμιζε... Αυτό το γκολ δεν το τρώει ούτε ο τρίτος τερματζής του Ολυμπιακού Βόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχναμε οτι ο τοροσιδης ηταν μουντιαλικος και ηταν απο τους ελαχιστους που προσφερε κατι στην εθνικη σε αντιθεση με τους καρα κατσουρ οι οποιοι συνεχεια δικαιολογουνται με την παραπανω δικαιολογια και εχουν να παιξουν μπαλα στην εθνικη απο το euro...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Η γάτα όταν είναι από κάτω σκούζει και τώρα που ο Ολυμπιακός είναι από κάτω σκούζει. Τι να κάνουμε, έτσι είναι η ζωή... Θα τους περάσει"

 

Τάδε έφη Γιαννακόπουλος

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=EwtHcxmlVsM&feature=related

 

 

Μηδενισμός (ήττα) του αγώνα με τον Αθηναϊκό, αφαίρεση 2 βαθμών και 5 αγωνιστικές "εκτός έδρας". 20χρόνια πριν..Το πρόβλημα παραμένει πρόβλημα

 

για οσους αναρωτιούνται τι εννοει ο Σαλαρέλης

 

 

Ο Τσαλουχίδης έξαλλος είχε κάνει την εξής δήλωση: «Ξαφνικά ενώ προηγούμαστε, απομένουν ελάχιστα λεπτά για να λήξει ο αγώνας και η ΑΕΚ αγωνίζεται με δέκα παίκτες εξαιτίας της αποβολής του Στέλιου Μανωλά, πέφτει ένα δακρυγόνο από τη σκεπαστή και ο διαιτητής κ. Ζακεστίδης διατάσει τη διακοπή της αναμέτρησης. Προτού καλά καλά τον πείσουμε ότι το ματς μπορεί να τελειώσει, βλέπουμε να μπαίνει μέσα ο κόσμος και να ξηλώνει τα δίχτυα» ενώ για την επανάληψη είχε τονίσει:

 

«Το εξωφρενικό στην ιστορία δεν ήταν η διακοπή, αλλά η απόφαση της ΕΠΟ να ξαναγίνει το ματς στη Ρόδο, πράγμα που συνέβη και ο Ολυμπιακός έχασε με 1-0 αποχαιρετώντας την πιθανότητα να διεκδικήσει ένα πρωτάθλημα που φαινόταν ότι μπορούσε να κερδίσει. Ήταν μια εποχή που όλες οι αποφάσεις της ομοσπονδίας ήταν κατά κανόνα σε βάρος του Ολυμπιακού και αυτό μας εξόργιζε.

 

Μετά από εκείνη την επανάληψη του αγώνα, κάθε φορά που έπρεπε να πάμε στη Νέα Φιλαδέλφεια αναρωτιόμασταν τι μας περιμένει. Λέγαμε "θα αρχίσουν οι προβολείς να αναβοσβήνουν σαν χριστουγεννιάτικο δέντρο και θα μας πετάνε καπνογόνα για πλάκα". Νιώθαμε ότι μπορούν να συμβούν τα πάντα εναντίον μας και όλοι όσοι τα κάνουν να μείνουν ατιμώρητοι».

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...