Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θέμα είναι πως αν ο Κάκος ήταν ακριβοδίκαιος τώρα θα ήσασταν στο -4 τουλάχιστον. Είχαμε αλλοίωση αποτελέσματος.

Μ'αρέσει που τρολάρεις έξυπνα.

 

Αν και δεν μου αρέσει να ασχολούμαι με την διαιτησία καθώς όταν το τσουλάς το τόπι δεν έχεις να φοβάσαι την διαιτησία στο ελληνικό πρωτάθλημα να σου παραθέσω τα εξής:

 

Αν ο Κύρκος ήταν ακριβοδίκαιος θα έδινε το πέναλτι στον Αστέρα ενδεχομένως να μείωνα σε 2-1 και θα είχα δέκα λεπτά ώστε να διεκδικήσω έναν βαθμό.

 

Αν ο βοηθός στο ματς με τον Οφη ήταν ακριβοδίκαιος θα έδινε το offside και λογικά θα τσιμπούσα 3 βαθμούς αντί για έναν.

 

Αν ο Κωσταντινέας ήταν ακριβοδίκαιος θα έδινε το πέναλτι στον Τοροσίδη και ενδεχομένως να τσιμπούσα τον βαθμό της ισοπαλίας.

 

Έτσι για πλάκα λοιπόν και μη υπολογίζοντας το ματς στην Τρίπολη θα είχαμε 3 βαθμούς επιπλέον.

 

Καλά τα λέω ο ακριβοδίκαιος ?

 

Υ.Γ: Αν δεις δικό μου post περί αλλοίωσης με Τοροσίδη κτλ εδώ είμαι να κάνω διπλή και τριπλή χορευτική πιρουέτα και κωλοτούμπα μαζί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μην ξεχνάμε πως ο πρόεδρος του Εργοτέλη είναι πρόεδρος και στην Λίγκα. Και επειδή αυτός δεν είναι Μαρινάκης, είναι σοβαρός, δεν επέτρεψε δηλώσεις κατά του Κάκου. Άσχετα αν μερικοί παίκτες είπαν πως δεν ήταν κάρτα (σε αντίθεση με άλλους).

 

Το θέμα είναι πως αν ο Κάκος ήταν ακριβοδίκαιος τώρα θα ήσασταν στο -4 τουλάχιστον. Είχαμε αλλοίωση αποτελέσματος.

 

Ποια κάρτα δεν ήταν? Έχεις δει το ματς η έτσι τα λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αν το πάμε έτσι να βάλω και το offside που δεν ήταν στον Τοροσίδη στο ματς με την Δόξα εκεί στο 90'...(κατάφερε να κάνει παράλληλη μπαλιά και νομίζω ο Μονχε ήταν μόνος με φάτσα κάρτα άδειο τέρμα)

 

ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ.

 

Πως αλλιώς να το γράψω για να γίνει κατανοητό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αν το πάμε έτσι να βάλω και το offside που δεν ήταν στον Τοροσίδη στο ματς με την Δόξα εκεί στο 90'...

 

ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ.

 

Πως αλλιώς να το γράψω για να γίνει κατανοητό?

Κατανοητο το point σου και βασικα συμφωνω οτι μεχρι στιγμης η διαιτησια δεν εχει διαμορφωσει διαφορες/δεν εχει παιξει καθοριστικο ρολο στην κορυφη τις βαθμολογιας. Λιγο απο δω λιγο απο κει, παντοτε χανονται η κερδιζονται βαθμοι απο λαθη, αρκει να ΕΙΝΑΙ λαθη. Αν τα παρουμε ενα-ενα και ξεκινησουμε συζητηση με "Αν εδινε τοτε το ταδε οφφσαιντ, ισως τωρα να...", μπορουμε να το συνεχιζουμε επ'αοριστον χωρις να συμφωνουμε ποτε.

 

Εγω προσωπικα απανταω σε αυτους που κανουν epic κωλοτουμπες σε διαστημα 2-3 ημερων.

Οταν συμφερει φταιει η διαιτησια και οταν δεν συμφερει "μονο εσεις οι βαζελοι ασχολειστε με τη διαιτησια". Κωλοτουμπες κανουν κι αυτοι που "εξαφανιστηκαν" απτο φορουμ απο χθες, ενω με την Ξανθη στο 93 ειχαν γεμισει ηδη απο 2-3 σελιδες σε καθε thread και κρατησε ολη τη βδομαδα το σκηνικο. Προφανως απευθυνομαστε σε αυτα τα trolls.

 

Που αν σημερα βαλει ο ΠΑΟ κανα γκολ με οφφσαιντ 3εκατοστων θα ξαναθυμηθουν οτι εχουν account στο insomnia και θα κατακλυσουν τους τοπους για την παραγκα του Γοντικα και του Φερειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'αρέσει που τρολάρεις έξυπνα.

 

Αν και δεν μου αρέσει να ασχολούμαι με την διαιτησία καθώς όταν το τσουλάς το τόπι δεν έχεις να φοβάσαι την διαιτησία στο ελληνικό πρωτάθλημα να σου παραθέσω τα εξής:

 

Αν ο Κύρκος ήταν ακριβοδίκαιος θα έδινε το πέναλτι στον Αστέρα ενδεχομένως να μείωνα σε 2-1 και θα είχα δέκα λεπτά ώστε να διεκδικήσω έναν βαθμό.

 

Αν ο βοηθός στο ματς με τον Οφη ήταν ακριβοδίκαιος θα έδινε το offside και λογικά θα τσιμπούσα 3 βαθμούς αντί για έναν.

 

Αν ο Κωσταντινέας ήταν ακριβοδίκαιος θα έδινε το πέναλτι στον Τοροσίδη και ενδεχομένως να τσιμπούσα τον βαθμό της ισοπαλίας.

 

Έτσι για πλάκα λοιπόν και μη υπολογίζοντας το ματς στην Τρίπολη θα είχαμε 3 βαθμούς επιπλέον.

 

Καλά τα λέω ο ακριβοδίκαιος ?

 

Υ.Γ: Αν δεις δικό μου post περί αλλοίωσης με Τοροσίδη κτλ εδώ είμαι να κάνω διπλή και τριπλή χορευτική πιρουέτα και κωλοτούμπα μαζί

 

Λες να τα λέω για εσένα; Δεν τρολάρω.-

 

Όταν έχει γίνει Ο χαμός όμως μετά το παιχνίδι με την Ξάνθη (που δεν έγινε ούτε μετά το περσινό ντέρμπι)... Έχω το δικαίωμα να χρησιμοποιώ τα ίδια επιχειρήματα που διάβασα για εκείνο το παιχνίδι.

 

 

Για τις κάρτες το τοποθετήθηκα χθες. Η πρώτη αποβολή ήταν τραβηγμένη. Αν την έκανε παίκτης του Παναθηναϊκού για παράδειγμα δεν θα την έπαιρνε.

 

Στα ακανόνιστου σχήματος @@ μου αν θα πάρει το πρωτάθλημα ο Παναθηναϊκός ή ο ΠΑΣ Γιάννινα. Αλλά το μονά, ζυγά, μονόζυγα δικά μας πολύ μου την σπάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες να τα λέω για εσένα;

 

Όταν έχει γίνει Ο χαμός όμως μετά το παιχνίδι με την Ξάνθη (που δεν έγινε ούτε μετά το περσινό ντέρμπι)... Έχω το δικαίωμα να χρησιμοποιώ τα ίδια επιχειρήματα που διάβασα για εκείνο το παιχνίδι.

 

 

Για τις κάρτες το τοποθετήθηκα χθες. Η πρώτη αποβολή ήταν τραβηγμένη. Αν την έκανε παίκτης του Παναθηναϊκού για παράδειγμα δεν θα την έπαιρνε.

 

Λετε και ξανά λέτε για την αποβολή. Την μια λετε για την πρώτη κίτρινη την άλλη για την δεύτερη. Θα μας πει κανείς τελικά ποια κάρτα ήταν η τραβηγμένη? Οχι τίποτα άλλο, να το ψάξουμε και εμείς λίγο περισσότερο, μπορεί και να ισχύει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λετε και ξανά λέτε για την αποβολή. Την μια λετε για την πρώτη κίτρινη την άλλη για την δεύτερη. Θα μας πει κανείς τελικά ποια κάρτα ήταν η τραβηγμένη? Οχι τίποτα άλλο, να το ψάξουμε και εμείς λίγο περισσότερο, μπορεί και να ισχύει...

Γιατι μπερδευσε μονος σου?

Σου λεει, η 1η αποβολη ειναι αδικη γιατι η 1η απο τις δυο κιτρινες ειναι εντελως ανυπαρκτη.

Η 2η αποβολη ειναι δικαια (αν και το μαρκαρισμα στην 2η κιτρινη ηταν για μπαλα αλλα τελοσπαντων, δεν εχει σημασια, με 1-0 και 10 ο Τελης, δεν γυρναγε)

 

Και υπαρχει και ενα πεναλτυ γαργαρα στον Μπουντιμιρ ιδιο με του Τοροσιδη στην Ξανθη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και υπαρχει και ενα πεναλτυ γαργαρα στον Μπουντιμιρ ιδιο με του Τοροσιδη στην Ξανθη

Αυτό που δε σφυρίχτηκε; Και το αναφέρεις ως επιχείρημα κατά του Ολυμπιακού; :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψυχαναλυσεις μεσω... δηλωσεων Καραγεωργιου. Τι αλλο θα δουμε...

 

Στο μεταξυ για τον Καραγεωργιου γραφουν οτι μπηκε στη συνεντευξη τυπου φανερα εκνευρισμενος, ειπε 2 κουβεντες και δεν δεχθηκε ουτε μια ερωτηση. Κατα τ'αλλα η ελευθερη μεταφραση του Κριτερ ειναι οτι ο Καραγεωργιου δεν εχει παραπονα απτη διαιτησια επειδη δε το ειπε στις δηλωσεις. :rolleyes:

 

Αρα με λογικη κριτερ, η φαση του Τορο στην Ξανθη ηταν καθαρη, go για αντιπαλευον 3000mg οσοι ειδατε κατι μεμπτο, διοτι ο Βαλβερδες δεν δηλωσε τιποτα :mrgreen: :devil: :shifty:

Απλα πραγματα!

 

 

@dapro. Η πλακα ειναι πως μπηκες να γραψεις το πραγμα αυτο 5 μερες μετα την ηττα στη Ξανθη, που πηρατε τους τοπους απτην πικρα και την κλαψα για τον βαθμο που σας εφαγε ο Κωνσταντινεας στο 93...

 

Για παραγκες του Γοντικα ειπατε, για Φερειρα που επηρεαζει τη διαιτησια ειπατε, για κακους Ελληνες διαιτητες ειπατε... Ακομα και χθες τον Κακο τον βριζατε σε ολο το Α ημιχρονο.

Eπισης

 

 

27/1/2012

Aρχισαν τα οργανα: Ο Δουρος στελνει Κακο στο Φαληρο

0007.jpg

 

Ορισμος-προκληση απο Δουρο

0006.jpg

 

 

Τωρα που ειδατε το ριπλει του 28 και που ο Κακος δεν σας εκοψε ουτε μισο σφυριγμα, γινατε παλι εκεινη η ανωτερη φυλη που δεν ασχολειται με τους διαιτητες και το αφηνει για τους κλαψες ε;

 

Περαιωτικη μαγκια λεμε :mrgreen:

 

Ώπα ώπα, το έχεις χάσει το παιχνίδι.

 

Ο Καραγεωργίου το ότι ήταν εκνευρισμένος δεν αποδυκνείει τιποτα για τη διαίτησια, ιδιαίτερα απο τη στιμγή που δεν είπε τιποτα. Με βάση μάλιστα τις δηλώσεις των ποδοσφαιριστών του, τις οποίες φυσικα και απέφυγες μη εντεχνως να σχολιάσεις, το πιο πιθανό είναι να ήταν εκνευρισμένος με τους παίχτες του, που πέφτανε σαν κουλάδια και παίρναν κίτρινες. Είναι λογικό ενας προπονητής που έχει το αποτέλεσμα υπο έλεγχο, να χάνει ένα παιχνιδί απο 2 επιπολαιότητες των ποδοσφαιριστών του. Πως να μην νευριάσει; Πιο πιθανο ,λοιπόν είναι αυτό το συμπέρασμα παρά αυτο που γράφεις.

 

Ο Βαλβέδες δεν μιλάει σχεδόν ποτέ για τη διαιτησία. Πιο πολλές φορές έχει μιλήσει για διαίτησια κατα του αντιπάλου παρά κατά του ολυμπιακου. Μη λέμε και ότι θέλουμε.

 

Ανεβάζουμε λοιπόν τη δόση σε απειρα mg μπας και δούμε σωτηρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορώ να βρω σε κοντινό πλάνο το τράβηγμα στον Μπούντιμιρ. Από τη μακρινή κάμερα δεν καταλαβαίνω αν υπάρχει τράβηγμα ή θέατρο, πώς διάολο βγάλατε συμπέρασμα; Υπάρχει πιο κοντινή λήψη να τη δούμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα ώπα, το έχεις χάσει το παιχνίδι.

 

Ο Καραγεωργίου το ότι ήταν εκνευρισμένος δεν αποδυκνείει τιποτα για τη διαίτησια, ιδιαίτερα απο τη στιμγή που δεν είπε τιποτα. Με βάση μάλιστα τις δηλώσεις των ποδοσφαιριστών του, τις οποίες φυσικα και απέφυγες μη εντεχνως να σχολιάσεις, το πιο πιθανό είναι να ήταν εκνευρισμένος με τους παίχτες του, που πέφτανε σαν κουλάδια και παίρναν κίτρινες. Είναι λογικό ενας προπονητής που έχει το αποτέλεσμα υπο έλεγχο, να χάνει ένα παιχνιδί απο 2 επιπολαιότητες των ποδοσφαιριστών του. Πως να μην νευριάσει; Πιο πιθανο ,λοιπόν είναι αυτό το συμπέρασμα παρά αυτο που γράφεις.

 

Ο Βαλβέδες δεν μιλάει σχεδόν ποτέ για τη διαιτησία. Πιο πολλές φορές έχει μιλήσει για διαίτησια κατα του αντιπάλου παρά κατά του ολυμπιακου. Μη λέμε και ότι θέλουμε.

 

Ανεβάζουμε λοιπόν τη δόση σε απειρα mg μπας και δούμε σωτηρία.

Σε πρωτη φαση σε ευχαριστω για την κωλοτουμπα σου και το self-pwning με τον Βαλβερδε :devil: "Ο Καραγεωργιου ετσι, ο Βαλβερδε γιουβετσι". Ετσι για να καταλαβανουμε σε τι επιπεδο θετει ο καθενας τα επιχειρηματα του.

(Kαι επειδη κατι ειπες για παικτες, ουτε οι παικτες σου κανανε δηλωσεις για τη φαση του Τοροσιδη μετα την Ξανθη).

 

-->Καταλαβε οτι η λογικη που πας να χρησιμοποιησεις περι δηλωσεων, σε βαζει αναγκαστικα σε διαδικασια κωλοτουμπας. Ξερεις οτι δεν ισχυει παντα οτι λενε οι προπονητες, οπως επισης ξερεις οτι ΠΟΛΛΕΣ φορες προπονητες/παιχτες δεν αναφερονται σε συγκεκριμενες φασεις που αδικουνται, για διαφορους λογους.

 

Για να αφησουμε τωρα το μπλα μπλα περι δηλωσεων προπονητη και παικτων Εργοτελη και λοιπες ψυχαναλυσεις, απαντησε μας στο εξης.

Στο 26 υπαρχει πεναλτι η οχι? Χρειαζεσαι να χρησιμοποιησεις δηλωσεις αλλων για να απαντησεις? Οι δοσεις, τα mg και το "χαμενο παιχνιδι" σου επιστρεφονται ευγενικα, μεχρι να απαντησεις.

 

@kirileman. Θεατρα εχω δει πολλα. Θεατρο με τον παιχτη να πεφτει με το κεφαλι προς τα πισω-ανασκελα ενω προσπαθει να κινηθει μπροστα δεν ξαναειδα, αλλα μου φανταζει και υπερφυσικο. Περαν τουτου, απο το μοναδικο μακρινο ριπλει που "φροντισε" η nova να μας δωσει, το κεφαλοκλειδωμα διακρινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει, απλα απ τη στιγμη που ο οσφπ φετος εχει αδικηθει, μπορουμε να πουμε οτι ετσι "ρεφαρονται" τα λαθη των αλλων αγωνων. Και μην αρχισετε τα "το λαθος δε διορθωνεται με λαθος", καταλαβαινετε τι θελω να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορώ να βρω σε κοντινό πλάνο το τράβηγμα στον Μπούντιμιρ. Από τη μακρινή κάμερα δεν καταλαβαίνω αν υπάρχει τράβηγμα ή θέατρο, πώς διάολο βγάλατε συμπέρασμα; Υπάρχει πιο κοντινή λήψη να τη δούμε;

 

Πέναλτι είναι. Έχει βάλει το δεξί του χέρι πάνω του και τον εμποδίζει να πηδήξει για κεφαλιά.

Ο Κακος τους έχει πλάτη και λογικά γι αυτό δεν το βλέπει. Ο επόπτης, ο οποίος είναι ο ίδιος που κόβει με μουφα οφσάιντ το τετ α τετ του Παντελιτς, ίσως έπρεπε να το είχε δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...