Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορώ να έχω έναν Ζούρο παρακαλώ, γιατί βαρέθηκα να βλέπω τραγικά πράγματα όπως τον Πρίντεζη πάνω στον Λούκα στην τελευταία επίθεση? Να τρώμε 12άρες από την ΤΣΣΚΑ να το καταλάβω, να τρώμε και να κυνηγάμε σε ολόκληρο παιχνίδι 12άρες από την Γαλατά, δεν θα το καταλάβω ποτέ.

 

Μία γμημένη ζώνη αν έπαιζε το τελευταίο λεπτό θα το παίρναμε το ματς.

 

Τεσπα, κρίμα για τους παίχτες και την υπερπροσπάθεια τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 πραγματα για το παιχνιδι.

Πρωτον, ο ΟΣΦΠ οσα στοιχεια αποσυνθεσης εδειξε στη 2η περιοδο, τοσα στοιχεια ομαδας με τσαγανο εδειξε στην τελευταια. Και δεν τον ειχα τον φετινο ΟΣΦΠ για ομαδα που θα μπορει να γυριζει τετοια παιχνιδια σε τετοιες εδρες. Βεβαια η Γαλατα δεν ειναι κανενα θηριο, αλλα αυτο δεν αναιρει οτι ειπα περι τσαγανου.

 

Δευτερον, χωρις σουτ απο τα 6.75 μοιραια θα γινονται ντερμπι τετοια παιχνιδια και ακομα πιο μοιραια θα χανονται μερικα. Γινεται τοσο προβλεψιμος που με μια αμυνα ζωνης, ολα εναποθετονται στις μπουκες του Σπανουλη και αγιος ο Θεος.

Αποτι φαινεται το χαρακτηριστικο αυτο, ισως να στοιχησε ηδη στη φαση του τοπ16 μετα τη σημερινη ηττα. Και ειναι κριμα, γιατι αν και ΠΑΟ προτιμω απο το να δω 2-3 Τουρκικες στο τοπ8, να εβλεπα τον ΟΣΦΠ στη θεση της μιας. Χωρις τριποντο ομως, δεν παιζεις μπασκετ...

 

Τριτον, εξαιρετικη και αξιοζηλευτη η ατμοσφαιρα που δημιουργησαν οι Τουρκοι. Οχι μονο η συμπεριφορα τους ηταν αψογη, οχι μονο δεν ειδα ουτε λειζερ, μικροαντικειμενα κλπ (παρα το οποιο εθνικιστικο παθος μπορουσε να προκυψει), αλλα ειδα κι ενα γηπεδο γεματο να φωναζει για 45 λεπτα ασταματητα χωρις να δημιουργει το παραμικρο. Κι ολα αυτα για μια ομαδα που δεν εχει παραδοση στο μπασκετ.

 

Αντε και στα δικα μας, θα παιρνουμε μπασκετικα μαθηματα απτους Τουρκους απο την επομενη σεζον

 

τι δεν καταλαβες απο τα πρωτα??

Βασικα καταλαβα οτι με ΟΣΦΠ δεν πολυασχολεισαι.

Διαφορετικα θα ηξερες την ανεξηγητη μη χρησιμοποιηση του Σλουκα απο περυσι μεχρι και φετος λιγο πριν το τελος του πρωτου γυρου και δεν θα σου φαινοταν περιεργο αυτο που ειπα περι εκθεσης Ιφκοβιτς.

 

Το επιχειρημα σου "περι προσαρμογης νεου παικτη blah blah" ειναι ατοπο και σκεψου το γιατι. Για να σε βοηθησω, συγκεντρωσου στο ροστερ του ΟΣΦΠ εφετος και εξηγησε μου γιατι ο Σλουκας δεν επαιρνε ουτε λεπτο συμμετοχης, μεχρι την 8η αγωνιστικη της Ευρωλιγκας. Προσαρμοζοταν απο περυσι, ενω οι υπολοιποι περιφερειακοι που παιζαν 20λεπτα ηταν οι προσαρμοσμενοι? :rolleyes:

 

το δευτερο του σπανουλη, ειναι ακριβως το ιδιο με την εκθεση του ιβκοβιτς που λες πιο πανω. ανυπαρκτο δλδ...

Ξαναρωταω. Ο Σπανουλης ποιον ακριβως εκθετει? Υπηρξε ανθρωπος στον πλανητη γη που αμφισβητησε την μπασκετικη του ικανοτητα, παρα τα συγκεκριμενα μειονεκτηματα του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μπάσκετ δε βλέπω και δε ξέρω, αλλά βάζω στοίχημα ότι αυτούς τους μαύρους που έχει ο Ολυμπιακός τους έχω δει να πουλάνε dvd και φακούς στις "3 γέφυρες"!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεναν δεν εκθετει ο πιτσιρικας. Ο ολυμπιακος ειναι μεγαλη ομαδα και η φανελα βαρια,

 

Βασικά αν παρακολουθούσες την πορεία του Σλούκα νομίζω και συ στο ίδιο συμπέρασμα θα κατέληγες με τον midi_miliz. Κατά τα άλλα ο Ολυμπιακός είναι μεγάλη ομάδα αλλά στο ποδόσφαιρο και στην Ελλάδα. Βαριά φανέλα στην ευρώπη δεν έχει. Λίγες ομάδες έχουν.

 

Κατά τα άλλα ματσάρα και να πω και γω δυο πραγματάκια:

 

1) 2 μεγάλα αγκάθια είχε η Γαλατά. Τον μυρωδιά τον Μαχμούτι και τον Λάκοβιτς. Είδικά τον δεύτερο. Κατά τα άλλα φοβερό πάθος.

 

2) Ο Παπανικολάου δεν θα φτάσει καν το επίπεδο του συνωνοματού του. Όχι Φάνης κτλ που λέγανε κάποτε. Εδώ θα είμαστε και θα με θυμηθείτε.

 

3) Ο Σπανούλης στο τέλος δεν έπρεπε να δώσει την μπάλα στον κατά τα άλλα καταπληκτικό Σλούκα. Αυτή η έλλειψη @@ θύμησε Παπαλουκά στο Βερολίνο που την πέταξε στον Γκριρ.

 

4) Ο Ίβκοβιτς το έχει χάσει το παιχνίδι για τα καλά. Αποτυχημένες επιλογές ξένων, κακό κοουτσάρισμα εντός του ματς, απουσία plan b. Αν ήταν ο Παναγιώτης στη θέση του θα είχε ακούσει τα εξ αμάξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=5mbRk2dtKlc&feature=player_detailpage

 

Α ρε Ιωαννου αρχοντα...

 

" Φοβερο καλαθι απο τον Σλουκας " :-D

 

Μου θυμισε αυτο που ειχε πει για τον Κατσιβελιτς :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι διαβαζω για φορμικες και ματσαδους... τι ειναι αυτοι ρε παιδια; πραγματικα δεν τους ξερω. και αν πριν απο 1 χρονο παλι δεν τους ηξερα, θα ειχα περισσοτερη εμπιστοσυνη στο τμημα scouting. τωρα μετα απο κατι χεστηδες εεεμ συγνωμη γεστηδες κατι γκριπιτσιδες και καταιδες δεν εχω καμμια εμπιστοσυνη... παλι με παλτα θα γεμισουμε; εδω ειναι ελλαδα.. κανει κρυο 2 μηνες το χρονο.. τι να το κανω το παλτο...;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοί παίχτες είναι. Διεθνείς με Αργεντινή και Πορτογαλία.

Όποιος και να έρθει τώρα βέβαια, δύσκολα θα βοηθήσει. Μέχρι να μπει στην ομάδα, να μάθει τον τρόπο παιχνιδιού και να εγκλιματιστεί... καλό καλοκαίρι.

 

Σήμερα πάντως αν κάνουμε καλή εμφάνιση θα πρέπει να τις ξεχνάμε τις μεταγραφές. Αν σερνόμαστε ίσως και να το παλέψουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...