Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Επομενως ειναι απολυτως λογικο ο Ιβκοβιτς να χτιζει την ομαδα αμυντικα γυρω απ τον Βασιλοπουλο, ο οποιος θα επαιζε και στο 3 και στο 4 στην επιθεση, αλλα αμυντικα ειναι σε θεση να παιξει αμυνα σε ολες τις θεσεις οντας ενας απ τους καλυτερους αμυντικους πανευρωπαικα. Καμια σχεση βεβαιως με την αμυνα του Περπερογλου.

Δεν συγκρινα την αμυνα τους, μη μου βαζεις λογια και μετα λες οτι κανω κωλοτουμπες κιολας με αυτα που φανταστηκες οτι ειπα...

Τωρα οτι ο ΟΣΦΠ του Ιφκοβιτς εν ετη 2011 χτιζεται γυρω απο ενα παιχτη που στα καλα του παιζει λιγο χειροτερη αμυνα απο τον Βουρτζουμη και τον Χατζηβρεττα, δεν περιμενα να το ακουσω, αλλα anyway

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μιντι, σοβαρεψου! :)

 

Και μεσα σ ολα ο Ιωαννιδης ζηταει 2.3Μ κ τον μηδενισμο μας!

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Τρελο γελιο. http://www.youtube.com/watch?v=kZSC9j-FZSg&playnext=1&list=PLFD72BCD3DDA9D761

 

Ερωτηση. Γιατι θεωρουνται οι νεκροι του ΟΣφπ (αλλα και αλλων ομαδων) Ηρωες?? Μηπως εχουμε χασει λιγο το μετρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλησα για συστηματα. Μιλησα για το χτισιμο του ΟΣφπ σε επιπεδο ροστερ.

 

Η αμυνα ειναι το πιο ευκολο πραγμα για να κανει ενας παικτης, αν εχει τα προσοντα και τη διαθεση γι αυτη. Δεν τιθεται θεμα τραυματισμων ή οχι, δεν ειναι επιθεση που χρειαζεται γνωση των συστηματων, ρυθμο στο σουτ, καλα πατηματα κτλ κτλ κτλ. Δηλαδη τι να του μαθει ο Ιβκοβιτς το πως παιζεται η αρνηση στα σκριν? Ή η ζωνη 2-3?? Ή το μπλοκ αουτ?

 

Απο τη στιγμη που ο Παναγιωτης ηταν υγιης και ειχε ανασες θα μπορουσε ΑΜΕΣΑ (οπως το εκανε αλλωστε) να βοηθησει την ομαδα. Και βεβαιως η παρουσια του θα μας ανεβαζε 1-2 επιπεδα αμυντικα. Ή θεωρεις χαζο τον Ιβκοβιτς που τον εριξε στο τελευταιο 5λεπτο με τον Παο, ενω δεν ειχε πιασει μπαλα στα χερια του? Εκτος βεβαια αν δεν ειδες το ματς..

 

Ακομα και στο τελευταιο παιχνιδι που χρησιμοποιηθηκε, ο Κλαβερ (που με αντιπαλους Κωστακη/Κεσελυ εκανε ρεκορ ρανκινγ) σιγησε.

 

Επομενως ειναι απολυτως λογικο ο Ιβκοβιτς να χτιζει την ομαδα αμυντικα γυρω απ τον Βασιλοπουλο, ο οποιος θα επαιζε και στο 3 και στο 4 στην επιθεση, αλλα αμυντικα ειναι σε θεση να παιξει αμυνα σε ολες τις θεσεις οντας ενας απ τους καλυτερους αμυντικους πανευρωπαικα. Καμια σχεση βεβαιως με την αμυνα του Περπερογλου.

 

ειπα εγω να του μαθει μπασκετ ο ιβκοβιτς; που χαλαρα θα εχει τονους μπασκετ να του μαθει αλλα οκ, ας το παραβλεψω αυτο. και βεβαια τον ειδα τον αγωνα..εσυ; μια τετοια περιπτωση πιο πολυ εχει να κανει με την εκπληξη που θα προκαλεσει στον αντιπαλο προπονητη (που πιθανοτατα δεν θα τον εχει συμπεριλαβει στα πλανα του) παρα με το οτι ο βασιλοπουλος θα εκανε τη διαφορ ακαι θα επαιρνε το παιχνιδι μονος του.

 

απο εκει και περα...πιστευεις εσυ ξαναλεω οτι ο σοβαρος προπονητης ιβκοβιτς εχτιζε την αμυνα της ομαδας θεωρητικα γυρω απο το βασιλοπουλο, με σκοπο το εαν και οταν αυτος επεστρεφε; μα ουτε καν στο ροστερ του δεν τον ειχε ουσιαστικα...ηταν εκτος για μηνες, ουτε προπονηση δεν εκανε! οποτε παλι μιλας για θεωρητικο ροστερ. ε σορυ αλλα δεν μπορω και δεν θελω να πιστεψω οτι ο ιβκοβιτς στηριζοταν και ευελπιστουσε στο οοοταν θα γυρισει ο βασιλοπουλος, να εχουμε αμυνα γρανιτη (λεμε τωρα), ενω χωρις αυτον ειμαστε εμενταλ με κατι τρυπες να και απλα κανουμε υπομονη μεχρι να γυρισει ο βασιλοπουλος και στο μεταξυ κανουμε προπονησεις και ασκησεις επι χαρτου με βαση το στυλ παιχνιδιου εκεινου. :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ιβκοβιτς πονταρε παρα πολλα στην επιστροφη Βασιλοπουλου. Ηξερε ποτε θα Γυρισει, κι οτι θα τον εχει ετοιμο στα δυσκολα. Ο νεος τραυματισμος φυσικα του διαλυει τα σχεδια.

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Α και επειδη κατι πηρε το ματι μου για τον Κεσελ...ο Ντουντα τον ετοιμαζει για του χρονου, οπου θα δουμε εναν αλλο παιχτη σε σχεση μ οσα εχουμε δει ως τωρα.

Απλα δεν επρεπε να μεινουμε με 2 ταλεντα στη θεση..

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει οκ...εστω πονταρε. απο το πονταρω μεχρι τη χτιζω γυρω του...χωρις να τον εχω δει καν σε προπονηση...δεν νομιζεις οτι απεχει κατι τι, τοσο δα;;

 

αν ειναι παντως να παμε για τιτλο με πονταρισματα, ευχολογια, δεησεις, να κοιταξουμε να παρουμε στο προπονητικο team και ξεματιαστρες, μελλοντολογους κτλ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπα εγω να του μαθει μπασκετ ο ιβκοβιτς; που χαλαρα θα εχει τονους μπασκετ να του μαθει αλλα οκ, ας το παραβλεψω αυτο. και βεβαια τον ειδα τον αγωνα..εσυ; μια τετοια περιπτωση πιο πολυ εχει να κανει με την εκπληξη που θα προκαλεσει στον αντιπαλο προπονητη (που πιθανοτατα δεν θα τον εχει συμπεριλαβει στα πλανα του) παρα με το οτι ο βασιλοπουλος θα εκανε τη διαφορ ακαι θα επαιρνε το παιχνιδι μονος του.

 

απο εκει και περα...πιστευεις εσυ ξαναλεω οτι ο σοβαρος προπονητης ιβκοβιτς εχτιζε την αμυνα της ομαδας θεωρητικα γυρω απο το βασιλοπουλο, με σκοπο το εαν και οταν αυτος επεστρεφε; μα ουτε καν στο ροστερ του δεν τον ειχε ουσιαστικα...ηταν εκτος για μηνες, ουτε προπονηση δεν εκανε! οποτε παλι μιλας για θεωρητικο ροστερ. ε σορυ αλλα δεν μπορω και δεν θελω να πιστεψω οτι ο ιβκοβιτς στηριζοταν και ευελπιστουσε στο οοοταν θα γυρισει ο βασιλοπουλος, να εχουμε αμυνα γρανιτη (λεμε τωρα), ενω χωρις αυτον ειμαστε εμενταλ με κατι τρυπες να και απλα κανουμε υπομονη μεχρι να γυρισει ο βασιλοπουλος και στο μεταξυ κανουμε προπονησεις και ασκησεις επι χαρτου με βαση το στυλ παιχνιδιου εκεινου. :fear:

 

Ναι τον ειδα τον αγωνα.

 

Βρε ανθρωπε γιατι υπερβαλλεις? Ειπα εγω οτι τωρα ειμαστε τυρι εμενταλ??

 

Καταλαβαινεις τι λογικη του οτι "εχω εναν απ τους καλυτερους - αμυντικα παικτες στην Ευρωπη, άρα αμυντικα θα χτισω την ομαδα μου με βαση αυτον"??

 

Δηλαδη ο ΔΙαμαντιδης αν τραυματιστει και μεινει εκτος για ενα 5μηνο, δεν θα τον υπολογιζει ο προπονητης του αν ειναι να επιστρεψει στη μεση της χρονιας? Δεν θα τον εχει ως το κυριο αμυντικο του οπλο?

 

Και για να αντιστρεψω την ερωτηση, ωστε να καταλαβεις περισσοτερο τι εννοω, θεωρεις οτι ο Ιβκοβιτς θα πηγαινε με τους πιτσιρικαδες αν ηξερε οτι δεν θα εχει τον Βασιλοπουλο?? Οπου, για να σε βοθησω να καταλαβεις τι εννοω, η θεση "3" ειναι αυτη που παιζει εναν κομβικο ρολο σε οτι αφορα την αμυνα της ομαδας. Ολες οι μεγαλες ομαδες (παο, τσσκα, οσφπ-περυσι, μπαρτσα,..) εχουν 3-4αρια που μπορουν να παιξουν σε πολλες θεσεις αμυνα, να βοηθησουν τους ψηλους, να κατεβασουν ριμπαουντς, να δωσουν βοηθειες στους ψηλους κτλ κτλ κτλ.

 

Υ.Γ. Ενταξει αν θεωρεις οτι ο Ιβκοβιτς εβαλε τον "αντοιμο" βασιλοπουλο για ...ψυχολογικους λογους, και η παρουσια του δημιουργησε καποιο κομπλεξ στον Διαμαντιδη και τον Νικολας, τι να πω. Μπορω να σου παραθεσω αρκετα αρθρα και "πρασινων" που παραδεχονται πως αυτη ηταν η κινηση με την οποια κλειδωσε το ματς ο Ιβκοβιτς και αυτο βεβαιως για την αμυνα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τον ειδα τον αγωνα.

 

Βρε ανθρωπε γιατι υπερβαλλεις? Ειπα εγω οτι τωρα ειμαστε τυρι εμενταλ??

 

Καταλαβαινεις τι λογικη του οτι "εχω εναν απ τους καλυτερους - αμυντικα παικτες στην Ευρωπη, άρα αμυντικα θα χτισω την ομαδα μου με βαση αυτον"??

 

Δηλαδη ο ΔΙαμαντιδης αν τραυματιστει και μεινει εκτος για ενα 5μηνο, δεν θα τον υπολογιζει ο προπονητης του αν ειναι να επιστρεψει στη μεση της χρονιας? Δεν θα τον εχει ως το κυριο αμυντικο του οπλο?

 

Και για να αντιστρεψω την ερωτηση, ωστε να καταλαβεις περισσοτερο τι εννοω, θεωρεις οτι ο Ιβκοβιτς θα πηγαινε με τους πιτσιρικαδες αν ηξερε οτι δεν θα εχει τον Βασιλοπουλο?? Οπου, για να σε βοθησω να καταλαβεις τι εννοω, η θεση "3" ειναι αυτη που παιζει εναν κομβικο ρολο σε οτι αφορα την αμυνα της ομαδας. Ολες οι μεγαλες ομαδες (παο, τσσκα, οσφπ-περυσι, μπαρτσα,..) εχουν 3-4αρια που μπορουν να παιξουν σε πολλες θεσεις αμυνα, να βοηθησουν τους ψηλους, να κατεβασουν ριμπαουντς, να δωσουν βοηθειες στους ψηλους κτλ κτλ κτλ.

 

Υ.Γ. Ενταξει αν θεωρεις οτι ο Ιβκοβιτς εβαλε τον "αντοιμο" βασιλοπουλο για ...ψυχολογικους λογους, και η παρουσια του δημιουργησε καποιο κομπλεξ στον Διαμαντιδη και τον Νικολας, τι να πω. Μπορω να σου παραθεσω αρκετα αρθρα και "πρασινων" που παραδεχονται πως αυτη ηταν η κινηση με την οποια κλειδωσε το ματς ο Ιβκοβιτς.

 

 

τωρα μιλησες...ειπες ''...ΘΑ χτισω..'' , οποτε αμεσως ακυρωνεις αυτο που ειπες πριν οτι ''..ειχε χτισει..''. εκει που διαφωνουμε ειναι οτι δεν θα μπορουσε να την ειχε ηδη χτισει επειδη απλα δεν τον ειχε δει τον παιχτη περα απο φατσικα, αντε και κανα dvd να παιζει αν ειχε δει!!

 

αλλο το να περιμενεις κααααποια στιγμη οτι θα επιστρεψει και εαν ειναι καλα να τον ενταξεις στα συστηματα και να δημιουργησεις και αλλα με βαση αυτον και αλλο το να δημιουργεις συστηματα για εναν αορατο βασιλοπουλο και μεχρι να επιστρεψει ο βασιλοπουλος να βαζεις οποιον βρεις μπροστα σου στη θεση του!

 

οσο για τα ψυχολογικα σε διαμαντιδη κτλ...ειπα εγω κατι τετοιο; απεναντιας..με αυτο που λες (Μπορω να σου παραθεσω αρκετα αρθρα και "πρασινων" που παραδεχονται πως αυτη ηταν η κινηση με την οποια κλειδωσε το ματς ο Ιβκοβιτς.) επιβεβαιωνεις αυτο που που ειπα εγω οτι πιο πολυ ηταν μια κινηση τακτικης που θα μπερδευε τον αντιπαλο προπονητη που δεν θα τον ειχε υπολογισει και δεν θα ειχε κανει συστηματα για αυτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τι συστηματα να κανει ο αντιπαλος προπονητης φιλε μου, αφου δεν ακουμπησε καν τη μπαλα ο Βασιλοπουλος στην επιθεση.. Και ουτε ηταν αυτη η ζητουμενη συνεισφορα..

 

Τελος παντων διαφωνουμε, ας το αφησουμε εδω. Και παρεμπιπτοντως, αν δεν ηξερε ο Ιβκοβιτς τον Βασιλοπουλο και τον ειχε δει μονο σε κατι dvd εγω μπαινω τωρα εσωκλειστος σε μοναστηρι χωρις δορυφορικη και ιντερνετ!! (για την πληροφορηση σου, ο Ιβκοβιτς απο περυσι ειχε παρακολουθησει προπονησεις του ΟΣΦΠ. Αλλα ουτως ή άλλως ολοι οι παικτες/προπονητες αυτου του επιπεδου γνωριζονται μεταξυ τους. Αμφιβαλλω δηλαδη αν πας τωρα στον Κατσικαρη και του ζητησεις scouting report για τον Ζουμπο ή τον Κατσιβελη για παραδειγμα, πως δε θα μπορεσει να στο δωσει. Και μιλαμε για 17χρονα, φαντασου τι ισχυει για παικτες ηλικιας 25+)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο η επιθεση υπαρχει στο μπασκετ; στο πως θα τον παρακαμψουν αμυντικα δηλαδη ηταν ετοιμος ο αντιπαλος προπονητης;

 

παλι ακυρωνεις τα προηγουμενα λεγομενα σου για ''ηδη'' χτισμενη αμυνα. αλλο χτιζω συστηματα οταν εχω καποιον μπροστα μου και αλλο θα χτισω αν και οταν τον εχω μπροστα μου διαθεσιμο και αξιομαχο. και επισης..αλλο να εχει καποιος μια γενικη ιδεα για καποιον παιχτη και αλλο ξερω αυτον τον παιχτη εκ των εσω και χτιζω πανω του.

 

οντως..διαφωνουμε στο πως και ποτε ''χτιζονται'' τα συστηματα μιας σοβαρης ομαδας απο ενα σοβαρο προπονητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο η επιθεση υπαρχει στο μπασκετ; στο πως θα τον παρακαμψουν αμυντικα δηλαδη ηταν ετοιμος ο αντιπαλος προπονητης;

 

 

Δηλαδη να πει ο Ομπραντοβιτς στους παικτες του..

 

"Εχουμε το x, το y και το z συστημα για να ξεμαρκαρεται ο ΔΔ και ο Νικολας οταν τους παιζουν οι αντιπαλοι αμυντικοι για να γλυτωνουν απο την πιεση και να βγαζουν ελευθερα σουτ/πασες/μπασιματα, π.χ. στην Ευρωλιγα. Οταν ομως παιζουμε εναντιον του Βασιλοπουλου, θα βαλουμε και ενα τεταρτο συστημα γιατι ειναι τοσο γαματος αμυντικος!!!"

 

Δεν ειναι λογικο αυτο που ρωτας. Συστηματα υπαρχουν σε καθε ομαδα για να βρισκουν ξεμαρκαριστους παικτες. Αυτο ειναι το Α-Ω της λειτουργιας μιας ομαδας και δουλευεται ολη τη χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη να πει ο Ομπραντοβιτς στους παικτες του..

 

"Εχουμε το x, το y και το z συστημα για να ξεμαρκαρεται ο ΔΔ και ο Νικολας οταν τους παιζουν οι αντιπαλοι αμυντικοι για να γλυτωνουν απο την πιεση και να βγαζουν ελευθερα σουτ/πασες/μπασιματα, π.χ. στην Ευρωλιγα. Οταν ομως παιζουμε εναντιον του Βασιλοπουλου, θα βαλουμε και ενα τεταρτο συστημα γιατι ειναι τοσο γαματος αμυντικος!!!"

 

Δεν ειναι λογικο αυτο που ρωτας. Συστηματα υπαρχουν σε καθε ομαδα για να βρισκουν ξεμαρκαριστους παικτες. Αυτο ειναι το Α-Ω της λειτουργιας μιας ομαδας και δουλευεται ολη τη χρονια.

 

α..αρα αλλιως αντιμετωπιζεις το Χ παρταλι και αλλιως την Ψ αμυντικουρα ε; οκ... :)

 

επισης...''γιατι ειναι τοσο γαματος αμυντικος!!!"''... μα αυτο ακριβως ελεγες λιγα ποστ παραπανω!!! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έγινε τελικά, θα τιμωρηθεί ο Σισσέ για τα Γαλλικά? Τι λένε τα ρεπορτάζ της ομάδας σας?

Μην κάνουν το λάθος και τον τιμωρήσουν τώρα(αν τον τιμωρήσουν)...

Να μην υπάρχουν και δικαιολογίες.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κάνουν το λάθος και τον τιμωρήσουν τώρα(αν τον τιμωρήσουν)...

Να μην υπάρχουν και δικαιολογίες.....

 

Κάτι ξέρουν και το έκαναν θέμα.

 

Η ομάδα δεν τραβάει :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αδερφια ζειτε εσεις μας οδηγειτε

 

Ημέρα μνήμης η σημερινή για την οικογένεια του Ολυμπιακού σε όλο τον πλανήτη και ο «Super 3» με ανακοίνωσή του εξέφρασε την ελπίδα να μην συμβεί ποτέ ξανά τέτοια τραγωδία.

 

http://www.gavros.gr/default.aspx?id=103399&nt=108

 

 

http://www.sportdog.gr/article/11338/anatrihila-apo-protoselido-tes-tragodias

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...