Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

E όχι λέσχη θαυμαστών ο Φούστερ!Δεν θα το αντέξω. Δεν μπορώ τα 10aria να είναι εργάτες.Αυτοί οφείλουν να είναι καλλιτέχνες και ειδικά στον Ολυμπιακό.Και μετά να τρέχουν.Καθαρά ποδοσφαιρικά ο Φούστερ είναι ντροπή να παίζει βασικός στην ομάδα μας. Δεν μπορώ.Τρελαίνομαι!

 

Σε πληροφορώ ότι είμαι από τους λίγους ολυμπιακούς που δεν αρέσει ο Φουστερ. Τι να κάνουμε όμως τώρα, να πούμε ψεμετα? Μέσος που βάζει τόσα γκολ και άλλες τόσες ασσιστ και να λέμε ότι είναι ντροπή που παίζει?

 

Το έχω ξανά πει, εμείς οι Ολυμπιακοί έχουμε κολλήσει στο 4-4-2 σε ρόμβο με καθαρό δεκάρι στυλ Ριβαλντο. Ε τι να κάνουμε τώρα, δεν παίζετε έτσι το ποδόσφαιρο πλέον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχαμε αποκαλυπτικη συνεντευξη του

Ντουσαν, Ντουντα, Σοφου, Δασκαλου, Ιφκοβιτς:

Για τους Αγγελόπουλους που αποφάσισαν να φύγουν και το περασμένο καλοκαίρι: "Είχα μία συζήτηση μαζί τους και κατάλαβα ότι η κατάσταση είναι δύσκολη. Μίλησα με τους δύο προέδρους και τον κύριο Σκινδήλια που μου είπε συγκεκριμένα πράγματα. Πως οι άνθρωποι φεύγουν δυσαρεστημένοι σε μία περίοδο που υπάρχουν πολλά προβλήματα στην Ελλάδα και στην Ευρώπη. Το πρώτο πράγμα που τους ξεκαθάρισα είναι ότι δεν χρειάζεται να ανησυχούν για μένα και πως αν είναι αυτή η απόφαση τους, το συμβόλαιο μου δεν μετράει. Πως δεν έχουν καμία υποχρέωση και ευθύνη απέναντι μου. Αφού φεύγετε εσείς, τότε φεύγω κι εγώ. Δεν παραιτούμαι, απλά αποχωρώ. Μετά σε μία καλή κουβέντα με τον κύριο Σκινδήλια κατάλαβα κάτι, αλλά τότε δεν ήμουν σίγουρος. Τώρα, όμως, είμαι! Μου είπε ότι πιστεύει πως αυτή οικογένεια δεν μπορεί να αφήσει έτσι τον Ολυμπιακό, χωρίς να έχει βρεθεί άλλη λύση. Μετά περίμενα να δω τι θα γίνει".

 

1. Εθνικη Σερβιας---> μηδενικη προετοιμασια με τον ΟΣΦΠ.

Και μετα το τελος του Ευρωμπασκετ εκει που τον περιμενεις να επιστρεψει να αρχισει εσπευσμενα την προετοιμασια, σου κανονιζει ο ΚΥΡΙΟΣ διακοπες μακρας διαρκειας κι ασε τα 20χρονα παιδαρελια με τους βοηθους να μαχονται να προετοιμαστουν για τη νεα σεζον.

Μιλαμε για ανθρωπο που δηλωνε με το που γυρισε απο τις διακοπες του, οτι ο Χαουαρντ θα βγαλει ματια και ειναι σημαντικοτατη προσθηκη. Τοσο εντος πραγματικοτητας ητανε για την ομαδα του.

 

2. Τωρα ειναι σιγουρος λεει. Προφανες. Μια που δινει εντολη στο Σπανουλη για πικ εν ρολ μια που ξεχναει στον παγκο τον Πριντεζη και μια που σκεφτεται τη συνταξη του καλοκαιριου :devil:

 

Πραγματικα μια χρονια εντελως χαμενη εξαιτιας του γερου. Οχι οτι ο Ολυμπιακος με το παρον υλικο θα διεκδικουσε κατι τις παραπανω, αλλα παροτι ειμαι Παναθηναικος, με ενοχλει που τα πιτσιρικια του ΟΣΦΠ μενουν πισω επειδη ο αλλος την ειδε ερασιτεχνης στα 80 του και δεν του καιγεται καρφακι που ο Κεσελ ειναι 10 φορες πιο αταλαντος απο τον Παπανικολαου, αρκει που ειναι Σερβος για να καπαρωνει συμετοχη σε βαρος του Ελληνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που οι πρόεδροι την είδαν αλλιώς φέτος (καλώς ή κακώς λίγη σημασία έχει μιας και δικά τους είναι τα φράγκα και αυτοί αποφασίζουν) έπρεπε να ακολουθήσουν διαφορετική τακτική.Να άφηναν τον Ντούντα να ξεκουραστεί,να έκαναν μία προσέγγιση σε κανέναν Σφαιρόπουλο λεω εγω (μιας και τέλη Ιουνίου νομίζω πως συμφώνησε με Τσσκα)και με τα χρήματα που δίνουν σε κάτι τελειωμένους Λούκας,Κεσελ,Χαουαρντ,Παπαδόπουλο κτλ ας τα έδιναν στον Ζήση.(Δεν μιλάμε για κάτι σπουδαίο αλλά μπροστά σε αυτούς ο Ζήσης μοιάζει με Wade.)

 

Γενικότερα πάντως όσο Ολυμπιακός και αν είσαι αν την βρίσκεις με το μπασκετ ως άθλημα γενικότερα κλείνεις την τηλεόραση σε κάθε αγώνα της ομάδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχαμε αποκαλυπτικη συνεντευξη του

Ντουσαν, Ντουντα, Σοφου, Δασκαλου, Ιφκοβιτς:

 

 

1. Εθνικη Σερβιας---> μηδενικη προετοιμασια με τον ΟΣΦΠ.

Και μετα το τελος του Ευρωμπασκετ εκει που τον περιμενεις να επιστρεψει να αρχισει εσπευσμενα την προετοιμασια, σου κανονιζει ο ΚΥΡΙΟΣ διακοπες μακρας διαρκειας κι ασε τα 20χρονα παιδαρελια με τους βοηθους να μαχονται να προετοιμαστουν για τη νεα σεζον.

Μιλαμε για ανθρωπο που δηλωνε με το που γυρισε απο τις διακοπες του, οτι ο Χαουαρντ θα βγαλει ματια και ειναι σημαντικοτατη προσθηκη. Τοσο εντος πραγματικοτητας ητανε για την ομαδα του.

 

2. Τωρα ειναι σιγουρος λεει. Προφανες. Μια που δινει εντολη στο Σπανουλη για πικ εν ρολ μια που ξεχναει στον παγκο τον Πριντεζη και μια που σκεφτεται τη συνταξη του καλοκαιριου :devil:

 

Πραγματικα μια χρονια εντελως χαμενη εξαιτιας του γερου. Οχι οτι ο Ολυμπιακος με το παρον υλικο θα διεκδικουσε κατι τις παραπανω, αλλα παροτι ειμαι Παναθηναικος, με ενοχλει που τα πιτσιρικια του ΟΣΦΠ μενουν πισω επειδη ο αλλος την ειδε ερασιτεχνης στα 80 του και δεν του καιγεται καρφακι που ο Κεσελ ειναι 10 φορες πιο αταλαντος απο τον Παπανικολαου, αρκει που ειναι Σερβος για να καπαρωνει συμετοχη σε βαρος του Ελληνα.

 

ναι τώρα σε έπιασε το ενδιαφέρον για τους μικρούς του Ολυμπιακού.

Πολλά μπορείς να καταλογισεις στον ντουντα αλλά όχι ότι δεν στηρίζει τους μικρούς.

Αυτος εβγαλε τον κατσιβελη, τον Μάντζαρη σε αρκετά μάτς τον ξεκιναει βασικο, το ιδιο και τον παπ ο οποίος αν σταματουσε να κάνει χαζά φάουλ θα επαιζε και περισσότερο. Αντίθετα χαουαρντ κεσελι τρώνε πάγκο και πολλές φορές είναι εκτός δωδεκαδεκάδας.

Ακομη και τον σλουκα που φαίνεται δεν τον πολυπαει έχει αρχίσει να του δίνει λεπτα συμμετοχής. Όσο για την ομάδα τους 2τελευταιους μήνες έχει εμφανή βελτίωση. αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι δεν χρειαζόμαστε 2 προσθήκες. Από τους ανύπαρκτους Χάουαρντ κεσελι οτιδήποτε κάτι παραπάνω θα δώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω κι εγώ ότι Κέσελ και Χάουαρντ δεν τρώνε χρόνο από τους Έλληνες, κάτι δίλεπτα παίρνουν. Νομίζω όμως ότι η χρονιά όντως σχεδιάστηκε λάθος. Αν φταίει ο Ντούντα ή κάποιος άλλος, δεν ξέρω. Αλλά δεν μπορεί να διαλέγεις τέτοιους ξένους. Δεν υπάρχουν λεφτά; ΟΚ, δεκτό, αλλά πάρε λίγους ξένους και καλούς, για να δώσουν αυτά που δεν μπορούν οι Έλληνες ή άσε τους Έλληνες να έχουν χώρο να εξελιχθούν. Αφού έχεις 3 Έλληνες 20αρηδες γκαρντ, γιατί παίρνεις τον Λούκας; Για να έχεις κι έναν Αμερικάνο 20αρη γκαρντ, για ποικιλία;

 

Αν το σχέδιο είναι να ψήσουμε την ομάδα φέτος, για να πάρει του χρόνου το πρωτάθλημα, αν ψιλοδιαλυθεί ο ΠΑΟ, τι τους θέλουμε τους Άντιτς, Χάουαρντ, Κέσελ, Λούκας; Πάρε 2 ξένους έμπειρους να διδάξουν και τους νέους και βάλε τα Ελληνάκια να παίζουν 25 και 30 λεπτά. Αν το σχέδιο είναι να χτυπήσουμε διάκριση φέτος... χέσε μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι τίποτα αλλο αλλά ο Λουκας ειναι αχρηστος... ΕΝημερωτικά ο Τζειμς του Αρη κοστιζει το 1/3 από τον Λουκας και ο Στηβενσον του Πανιωνιου το 1/2 απο τον Χαουαρντ (αν και σε αυτη την περιπτωση διαφέρουν λίγο οι θεσεις)..

 

Οσο για τους μικους τα εχω γραψει και παλιοτερα ο σχεδιασμος του οσφπ ηταν γτπ φετος.

 

Έχει Σλουκα, Μαντζαρη, Κατσιβελη, Λουκας στο πλειμεικερ και Σπανουλη, Γκετσεβιτσιους στο 2 που ομως μπορουν να χρησιμοποιηθουν και σαν 2ο πλειμεικερ..

 

Για τον Σλουκα παρακαλουσαν οι μισες ομαδες της Α1 για δανεισμο, το ιδια και για Μαντζαρη που θα μπορουσαν να τον αφησουν στο περιστερι. Οχι μονο δεν βοηθανε στην εξελιξη των παιχτων τους αλλά τους περιοριζουν και απο πανω.. Ο Σλουκας εφτασε να ειναι παιχτης 35-40' στον Αρη και να πρωταγωνιστει στους μικρους τελικους της Α1 και να παιζει εθνικη σε μια μονο πληρη χρονια και τωρα παλι ειναι μεταξυ φθορας και αυθαρσιας στον Οσφπ..

 

Καλα κανει λοιπον και δεν ανανεωνει, 3 χρονιες πεταξε στα σκουπιδια με τον Οσφπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι τώρα σε έπιασε το ενδιαφέρον για τους μικρούς του Ολυμπιακού.

Fixed: Τωρα διαβασες εσυ για το ενδιαφερον μου για τους μικρους του ΟΣΦΠ.

Εχω κανει επανειλημενως ποστ για το οτι εφοσον ο ΟΣΦΠ φετος ειναι σε beta version, ΟΦΕΙΛΕΙ οποιος και να ειναι προπονητης να δωσει χρονο στα πιτσιρικια Ελληνοπουλα καποια εκ των οποιων ΘΑ ΕΙΧΑΝ μελλον αν δεν τα εκαιγε αργα και σταθερα.

 

Ο Σλουκας τι απεγινε? Αν τραβαει ζορια ο Ντουντα μαζι του να μας το πει εμας των Παναθηναικων και να μας τον δωσει να τον δουλεψουμε (για οσο προλαβαινει ο Ζοτς). Αν οχι σε εμας, ας τον στειλει παλι στον Αρη που επαιζε μια χαρα. Ακομα και στον ΟΣΦΠ, οσες φορες τον χρησιμοποιησε μεχρι και σε Ευρωλιγκα δεν τα πηγε καθολου ασχημα. Παρ'ολα αυτα κοντευει να τον εξαφανισει απο τον μπασκετικο χαρτη για καποιον Κεσελ και καποιον Γκετσεβιτσιους.

Ο Μαντζαρης?

Ο Παπανικολαου γιατι παραμενει απο περυσι σε στατικη μην πω πτωτικη πορεια ενω παιρνει χρονο συμμετοχης?

 

βεβαια ο Σοφος, δεν ανεδειξε και κανεναν παιχτη απο τοτε που ανελαβε στον ΟΣΦΠ (2η θητεια), δε θα περιμενα να δω τα 20χρονα να ξεπεταγονται...

Αντε να "ανεδειξε" κανεναν Μαυροκεφαλιδη ξερωγω (...)

 

Η ουσια ειναι οτι οταν καποιος θελει να ΔΟΥΛΕΨΕΙ αργα η γρηγορα το καταλαβαινουμε. Ομοιως και οταν δεν εχει ορεξη για δουλεια.

 

Το να σου δηλωνει ευθαρσως οτι το καλοκαιρι ηταν ετοιμος να φυγει, αλλα τελικα ειπε να μεινει δειχνει την μιση αληθεια. Την αλλη μιση αληθεια την βλεπεις απο τις καλοκαιρινες δραστηριοτητες του Σοφου και την τωρινη ανυπαρξια της ομαδας, παρα το αδυναμο ροστερ.

Το καλοκαιρι το ροστερ διαλυοταν και ο Ντουντα ητανε διακοπες και γυρνοντας μας ελεγε για τον Χαουαρντ ποσο παιχτουρα ειναι. Που ηταν να κανει ενα ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ σχεδιασμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον ΣΛουκα συγκεκριμενα ξερω ότι ο Ιβκοβιτς δεν τον ηθελε γιατι θεωρει οτι δεν έχει καλο χειρισμό της μπαλας για πλειμεικερ, οι Αγγελοπουλοι τον επέβαλαν. Αλλωστε μεχρι και το Ευρωμπασκετ γινονταν συζητησεις για δανεισμο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...