Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

«Τελειώνει» τον Καστίγιο!

 

Πως σας φαίνεται για τα άκρα μας?

Με την τρέλα που κουβαλάει όμως, λογικα ούτε να τον ακούει δεν θα θέλει ο Βαλβερδε. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω ο Νερι μονο σε μας θα μπορουσε να ξαναπαιξει μπαλαρα. Να μπει μες τον Ναο και να φτιαχτει με την ατμοσφαιρα

 

Εγω θα τον ηθελα

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον εχεις δει να παιζει τωρα η απλα θυμασαι πως επαιζε στον ολυμπιακο πριν 5 χρονια?

 

 

ps - Δεν ειρωνευομαι, σοβαρα σε ρωταω.

 

Τον είδα σε 3-4 ματσάκια με τον Αρη. Και την ντρίπλα του την έχει ακόμα και την ταχύτητα του την έχει, αλλά δυστυχώς κουβαλάει ακόμα και την τρέλα του.

Φαντάσου τριπλετα μπροστά Μιραλας-Τζιμπουρ-Καστιγιο. Πανικός! Βέβαια πάσες δεν θα ανταλλάσσουν ποτέ αλλά δεν μαμιεται... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον είδα σε 3-4 ματσάκια με τον Αρη. Και την ντρίπλα του την έχει ακόμα και την ταχύτητα του την έχει, αλλά δυστυχώς κουβαλάει ακόμα και την τρέλα του.

Φαντάσου τριπλετα μπροστά Μιραλας-Τζιμπουρ-Καστιγιο. Πανικός! Βέβαια πάσες δεν θα ανταλλάσσουν ποτέ αλλά δεν μαμιεται... :D

 

Δεν εχουμε τι να πουμε και το ριξαμε στις μλκιες ???:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δουμε πως θα τα πατε την Πεμπτη με την Νανσι χωρις Σπανουλη, που μαλλον το χανει.

 

Βεβαια και η Νανσι δεν υπαρχει απτη στιγμη που εφυγε ο Μπατουμ, αλλα για να δουμε πως θα λειτουργησει η ομαδα χωρις Σπανουλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυλαία για Ελευθερόπουλο

 

Το τέλος της ποδοσφαιρικής του καριέρας ανακοίνωσε ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος, σταματώντας μία καριέρα 20 ετών. Ο 36χρονος γκολκίπερ, που αναδείχθηκε μέσα από τις ακαδημίες του Ολυμπιακού, αγωνίστηκε στον Θρύλο, από το 1995 έως το 2004 κατακτώντας 7 πρωταθλήματα και ένα κύπελλο, ενώ ήταν μέλος της ομάδας που έφτασε στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ το 1999.

 

Έκανε το ντεμπούτο του στην Α΄ Εθνική στις 29 Σεπτεμβρίου 1996 στον αγώνα Ηρακλής Θεσσαλονίκης-Ολυμπιακός: 0-1. Μετά την αποχώρησή του από το λιμάνι, η οποία δεν έγινε είναι αλήθει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, από το 2004 έως το 2009 αγωνίστηκε σε τρεις ομάδες του καμπιονάτο: Μεσίνα, Άσκολι και Σιένα. Το 2005 αποκτήθηκε από τη Μίλαν, αλλά μετά τη θερινή προετοιμασία και τα φιλικά του καλοκαιριού δόθηκε δανεικός στη Ρόμα για μία σεζόν, χωρίς να αγωνιστεί σε κανένα ματς πρωταθλήματος, παρά μόνο σε αγώνες κυπέλλου.

 

Επέστρεψε στην Ελλάδα και αγωνίστηκε σε ΠΑΣ Γιάννινα, Ηρακλή και Πανιώνιο, ενώ στο ξεκίνημα της καριέρας του δόθηκε δανεικός από τον Θρύλο στην Προοδευτική.

 

Ηταν βασικό μέλος της Εθνικής Ελπίδων, με την οποία έφτασε ως τον τελικό του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος το 1998. Επίσης, το 1999 κλήθηκε στην Εθνική Ανδρών με την οποία χρίστηκε 12 φορές διεθνής.

 

Αναλυτικά η ανακοίνωση του Δημήτρη Ελευθερόπουλου:

 

Aνέκαθεν θεωρούσα την επιλογή της στιγμής που θα βάλει τέλος στην καριέρα του ένας αθλητής πιο σημαντική ακόμα κι απ' την ίδια του την καριέρα.

Στα είκοσι χρόνια επαγγελματικής σταδιοδρομίας προσπάθησα να υπηρετήσω το ποδόσφαιρο με αξιοπρέπεια και με αξιοπρέπεια επιθυμώ να το αποχαιρετήσω.

 

Όσα έγιναν αυτό το καλοκαίρι "κατάφεραν" να παγώσουν ένα μεγάλο κομμάτι απ' την αγάπη μου γι αυτό κι επειδή, παρά τον επαγγελματισμό μου, το συναίσθημα πάντα με καθοδηγούσε, αποφάσισα να κλείσω τον κύκλο μου ως ποδοσφαιριστής. Ό,τι παραμένει μέσα μου ζωντανό θέλω να το κρατήσω άφθαρτο, ώστε να συνεχίσω να ζω αργότερα στο μαγικό κόσμο των γηπέδων με κάποια άλλη ιδιότητα.

Αισθάνομαι ευλογημένος που για είκοσι χρόνια έκανα επάγγελμα το πάθος μου και θα ήθελα να ευχαριστήσω τους περισσότερους από τους συμπαίκτες, προπονητές, προέδρους και γιατρούς, όλους τους φροντιστές και φυσικοθεραπευτές που συνεργάστηκα και φυσικά τον κόσμο που με στήριξε σε όλες μου τις στιγμές.

 

.....ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΟΧΟ.....

 

Δημήτρης Ελευθερόπουλος.

 

ΜΗΤΣΑΡΑ, ΨΥΧΑΡΑ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΑΡΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνία με Γιάριτς!

Τα αντανακλαστικά των Αγγελόπουλων λειτούργησαν ακαριαία καθώς, σύμφωνα με πληροφορίες του gazzetta.gr, έφτασαν σε προφορική συμφωνία με τον Μάρκο Γιάριτς.

 

http://www.gazzetta.gr/olubiakos/article/item/251561-sumphonia-me-giarits

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...