Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια αμφισβητούμενη φάση υπερ του Ολυμπιακού και διαλύεται το σύμπαν. Έγιναν όλοι διαιτητές και επόπτες εν μία νυκτί.

 

Το ότι διαλύεται το σύμπαν πως το συμπέρανες? Επειδή το συζητάνε 6 άνθρωποι σε ένα forum?

Και τέλος πάντων, κανένα σκέλος της φάσης δεν είναι αμφισβητούμενο.

 

Ούτε θα είχε γίνει όλη αυτή η συζήτηση αν δεν είχαμε τις απόψεις του χρήστη lroi που μου έλεγε να διαβάσω τον καπ και πως δεν καταλαβαίνω και ούτε πρόκειται να καταλάβω γιατί είναι οφσαιντ.

 

Να λες κουταμάρα δηλαδή και να πουλάς και πνεύμα..... Ε πάει πολύ. Γι'αυτό έχει τραβήξει τόσο η κουβέντα...

 

Ελπίζω πλέον να αναγνωρίσει την άγνοια του και να είναι πιο προσεκτικός στο μέλλον όταν ασχολείται με πράγματα που δεν γνωρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eν τελει, αν καταλαβαινω καλα απο τα προηγουμενα ποστ Ολυμπιακων (που ειναι στοιχειωδως αντικειμενικοι και δεν ποσταρουν μονο για να λενε "οχι" στους Παναθναικους) και Παναθηναικων, καταληγουμε στο οτι απο αποψης κανονισμων ουτε οφφσαιντ ηταν, και πεναλτι ηταν και κοκκινη ηταν. Τι περιεργο... Αλλοι 3 βαθμοι στο σακουλι για τον ΟΣΦΠ και συνεχιζουμε.

 

@SlimData: σημερα προβλεπω ποστ για την φαση που ευνοηθηκε ο ΟΣΦΠ, με παραθεση του Τακη Τσουκαλα και προτροπη απο τον χρηστη "ανοιχτε το μυαλο σας, ανοιχτε τα ματια σας και μην καταπινετε οτι σας πασαρουν τα μεροληπτικα ΜΜΕ. Μαθετε μπαλιτσα με τον Τακη".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραθέτω τον κανονισμό για το έτος 2010/2011 από το site της UEFA:

 

offside20111219.jpg

 

http://www.fifa.com/mm/document/affederation/generic/81/42/36/lawsofthegame_2011_12_en.pdf

 

Κοινώς εναποτίθεται στην κρίση του διαιτητή η φάση και ότι γουστάρει σφυρίζει.

 

PS. Ούτε η Πράσινη, ούτε το Derby ασχολούνται με τη φάση. Ευτυχώς που υπάρχουν 2-3 εδώ μέσα που μπορούν.

 

Ούτε θα είχε γίνει όλη αυτή η συζήτηση αν δεν είχαμε τις απόψεις του χρήστη lroi που μου έλεγε να διαβάσω τον καπ και πως δεν καταλαβαίνω και ούτε πρόκειται να καταλάβω γιατί είναι οφσαιντ.

 

Η συζήτηση έγινε γιατί κάποιος την ξεκίνησε, δεν έπεσε ουρανοκατέβατη. Και η συζήτηση θα συνεχίσει να γίνεται όσο υπάρχουν άτομα εδώ μέσα που το μόνο τους μέλημα είναι να πηγαίνουν κόντρα στους Ολυμπιακούς.

 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα του πέναλτι το έχουμε λήξει, εσύ αν θέλεις μπορείς να παραθέσεις και την άποψη του μαρινάκη. Δεν θα αλλάξει κάτι.

 

Επίσης, όσο αφορά εμένα προσωπικά, μην το γενικεύεις πολύ το θέμα.

Δεν βλέπω "ολυμπιακούς" στο forum. Δηλαδή γιατί τόσο καιρό δεν έχω μπει σε τέτοια συζήτηση με τους kirileman, dropsreef, tilemaxx, adi, dismemberer, alexis333, vlachaquito (ωωωω τι του είπα :-D)...?

 

Απλά γιατί εκεί που κάθε φορά που λέω ότι δεν μπορείς να γράψεις κάτι πιο παράλογο, έρχεται το επόμενο μήνυμά σου και με διαψεύδει.

Τέτοιες συζητήσεις κάναμε με τον ερωδιό, μόνο που εκέι ήξερα ότι γουστάρει να πουλάει τρελίτσα οπότε του απαντούσα σε αντίστοιχο ύφος.

Εσύ μπορεί και να τα πιστεύεις αυτά που λες...

 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα και σε εσένα.

 

Α.... Θα μου επιτρέψεις στο μέλλον να επικαλεστώ ως αξιόπιστες πηγές την πράσινη και το derby όπως κάνεις εσύ σήμερα.....

Επίσης χαίρομαι που τις διαβάζεις, να ενημερώνεις και εμάς τους παναθηναικούς τι λένε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο καιρό δεν έγραφα εδώ, δεν ξέρω τι έκανες προσωπικά με τους άλλους χρήστες.

 

Βλέπω όμως συγκεκριμένα άτομα να γράφουν πάνω κάτω ότι γράφουν κάτι κολλημένοι Παναθηναϊκοί σε σχόλια στο youtube κάτω από κάθε φάση που εμπεριέχει υποψία εύνοιας του ΟΣΦΠ.

 

Δηλαδή αν ο Παντελιτς έκλεινε το οπτικό πεδίο του τέρμα δεν είναι λόγος για να δωθεί off side?

 

Καλά, σε εκείνο το παιχνίδι, το τελευταίο πράγμα που πρέπει να δούμε είναι το αν είναι offside ο Πάντελιτς.

 

Έχουν γίνει άλλα όργια προηγουμένως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eν τελει, αν καταλαβαινω καλα απο τα προηγουμενα ποστ Ολυμπιακων (που ειναι στοιχειωδως αντικειμενικοι και δεν ποσταρουν μονο για να λενε "οχι" στους Παναθναικους) και Παναθηναικων, καταληγουμε στο οτι απο αποψης κανονισμων ουτε οφφσαιντ ηταν, και πεναλτι ηταν και κοκκινη ηταν. Τι περιεργο... Αλλοι 3 βαθμοι στο σακουλι για τον ΟΣΦΠ και συνεχιζουμε.

 

Πως καταλήξαμε ότι ήταν και κόκκινη? Μόνο εσύ το λες. Μέχρι και ο διαιτητής στο ΣΚΑΙ είπε ότι είναι κίτρινη. Επίσης όλοι (μέχρι και ο ίδιος ο ΠΑΣ) έχουν καταλήξει ότι δεν επηρέασε το αποτέλεσμα. Ούτε καν οι πρασινοφυλαδες δεν αναφέρουν κάτι.

Ειλικρινά έχεις την ψευδαίσθηση ότι αυτά που λες είναι αντικειμενικά? Απορία το έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gchris7 εισαι ο πρωτος που κανω ignore σε φορουμ γιατι ειναι κουραστικο αυτο που κανεις συνεχως. Μην το εκλαβεις σαν αδυναμια να σου απαντησω στο ποστ παραπανω. Δεν το κανω γιατι ο σκοπος σου δεν ειναι η συζητηση. Και οσες φορες το δοκιμασα, τo αποτελεσματα ηταν fail. Οταν μαθεις να συζητας, χωρις να προκαλεις με χαρακτηρισμους και ειρωνειες μονιμως σε οτι γραφεται, τοτε μιλαμε ξανα.

 

Υγ. Θα φτασουμε να αναπολουμε εποχες με αφεντικο7 και johnyestia

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επίσης, όσο αφορά εμένα προσωπικά, μην το γενικεύεις πολύ το θέμα.

Δεν βλέπω "ολυμπιακούς" στο forum. Δηλαδή γιατί τόσο καιρό δεν έχω μπει σε τέτοια συζήτηση με τους kirileman, dropsreef, tilemaxx, adi, dismemberer, alexis333, vlachaquito (ωωωω τι του είπα :-D)...?

 

ετσι?? ετσι?? πρωι πρωι μαχαιρια????? καλαααααααααααααααααα

 

 

καλημερα, καλη βδομαδα και καλη μου επιστροφη στα πατρια εδαφη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υποπτευθώ ότι το χθεσινό καψόνι στον Πάντελιτς με την αλλαγή στο 90, έγινε για να δοθεί το μήνυμα για την επιστροφή Ντιόγκο θα αυτοπυρποληθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέονται, όχι συγχέονται. Δεν είναι έννοιες.

 

Δεν δικαιολογείται με τπτ η αλλαγή του Μάρκο στο 90. Μία ώρα τον είχε και έκανε ζέσταμα για να τον βάλει στο 90.

 

Αστεία πράγματα για παίχτη 33 ετών με καριέρα στο ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέονται, όχι συγχέονται. Δεν είναι έννοιες.

:blink:

 

Δεν δικαιολογείται με τπτ η αλλαγή του Μάρκο στο 90.

 

Πράγματι ήταν λίγο ανούσια η είσοδος του στο 90, ο Ντιογκο όμως που κολλάει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...