Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ ένα χεσμένο διαιτητή είδα πάντως μέσα στο Καραϊσκάκη να φοβάται να δώσει φάση υπέρ του Παναιτωλικού. Αν είμαστε καλύτεροι να κερδίσουμε, αλλά όχι επειδή εκβιάζει και απειλεί ο κάθε παραγοντίσκος...

 

????

Ρε συ σίγουρα μιλάμε για το ίδιο ματς? Πια φάση φοβήθηκε να δώσει στον Παναιτωλικό? Το μόνο λάθος του διαιτητή ήταν το χέρι-πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειραιωτικη νικη σημερα ....

Καιρο ειχαμε να δουμε ....:-D

 

 

Ξανά νοκ άουτ ο Ιμπαγάσα

Πρεπει να παρει παιχτη στο κεντρο ο προεδρος.

Δε παμε πουθενα με παιχτες γυαλινους ...:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομη και αν ολα ηταν δικαια μεχρι το 1-0, με το εξωφθαλμο off side που οδηγησε στο δευτερο γκολ στερειται η δυνατοτητα απο τον φιλοξενουμενο να παρει αποτελεσμα.

 

Στην Τρίπολη ( με ΤΡΑΓΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ του Ολυμπιακού για να μην ρίχνω το φταίξιμο στον Κύρκο αλλά στους δικούς μου που δεν κατέβηκαν στο γήπεδο)) ο μη καταλογισμός του πέναλτι στον Αβρααμ μου στερεί τη δυνατότητα ως φιλοξενούμενος να πάρω αποτέλεσμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας παραδεχομουν να κανατε την ιδια φασαρια μετα το ματς με τον Αστερα...αλλα μπα! Γιατι εκει δεν εδωσε το.καθαρο πεναλντι στον αβρααμ αλλα ο οσφπ εχασε, οποτε ολα καλα! Ενω σημερα που κερδισαμε ξαφνικα αρχισατε παλι να ψειριζετε τις φασεις..τυχαιο? Δε. νομιζω!

 

Οσο για τον εποπτη...η πολυ ηλικθιος η...θα δειξει αυριο....

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Τρίπολη ( με ΤΡΑΓΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ του Ολυμπιακού για να μην ρίχνω το φταίξιμο στον Κύρκο αλλά στους δικούς μου που δεν κατέβηκαν στο γήπεδο)) ο μη καταλογισμός του πέναλτι στον Αβρααμ μου στερεί τη δυνατότητα ως φιλοξενούμενος να πάρω αποτέλεσμα ?

 

Δικιο εχεις σαφως.Εκει αδικηθηκε ο Ολυμπιακος δεν αντιλεγω,πολυ κακως.

 

Αλλα οταν εισαι ομαδα που ο παγκος σου ειναι 3 φορες καλυτερος απο τον Αστερα Τριπολης δεν υπαρχει αλλοθι επρεπε να κερδισετε καθαρα σε εκεινον τον αγωνα ωστε να μην σας χαλασει η εκαστοτε λαθος αποφαση ενος κακου διατητη.Σκεψου το λιγο, απο την μια εχω μεγαλη ομαδα ειμαι ο Ολυμπιακος που ξεσκισα την Μαρσειγ στο γηπεδο της και απο την αλλη κλαιγομαι που ενω επαιξα σκατα με αδικησε ο διαιτητης στην Τριπολη?Δεν ταιριαζει ετσι δεν ειναι?Το ιδιο λεω και για μας(ΠΑΟ)οταν εχουμε ασχημες εμφανισεις.Δεν υπαρχει συγκριση ομως αν και εσυ Drop,ο Τηλεμαχος, και η Μαργαριτα ειστε φιλαθλοι και πολλες φορες μου αρεσουν οι δηλωσεις σας,προσπαθειτε να ειστε ειλικρινεις και χαιρομαι για αυτο.

 

Κοιτα,λαθη και υπερ και κατα του Ολυμπιακου και του Παναθηναικου,γινονται και θα γινονται οπως και στην Ευρωπη σε πολλες χωρες με ομαδες οπως η Manchester United κ.τ.λ..Αλλα,και επαναλαμβανω δεν ειδα τον αγωνα,οταν εισαι μια ομαδα μικρη και σου κοβει λανθασμενα 2 φασεις offside που μπορει να σκοραρεις που δεν ειναι, και ενω εχουν μεινει ακομη 15-18 λεπτα αγωνα σου στερει καν την ελπιδα με καλπικο πεναλτι που δεν υπηρχε να κυνηγησεις εστω την ισοπαλια,εστω θεωρητικα,το μυνημα που δινεται στους ποδοσφαιριστες των μικρων ομαδων ειναι οτι κακως παιζουν ποδοσφαιρο στο Καραισκακη ,απλα να χτυπουν καρτα,να υπογραφουν ενα σκορ ηττας και να πηγαινουν για ενα μπεργκερ κατω,στο φαστφουνταδικο του σταδιου.Και οι ποδοσφαιριστες ειναι ανθρωποι,και αυτα τα συμβαντα οταν πληθαινουν επηρεαζουν την ψυχολογια τους.

 

Ακομη και χωρις δολο,προτιμω να αδικουνται λιγο οι μεγαλες ομαδες στο πρωταθλημα μας,παρα να τσακιζονται οι μικρες που το παλευουν,ειδικα οταν η μεγαλη ομαδα παιζει σαν γηπεδουχος.Ειναι ακομψο,ασχημο ψυχολογικα και καταστρεφει το ποδοσφαιρο στην χωρα μας.

 

Εγω δεν θεωρω οτι ο Ολυμπιακος κερδισε αδικα,αλλα στο ποδοσφαιρο δεν κερδιζει παντα ο καλυτερος ουτε πρεπει να κερδιζει παντα γιατι αυτη ειναι η ομορφια του ποδοσφαιρου και το σασπενς του.Αλλά μετα την επανοδο του Θεοδωριδη και τα παραπονα για την διαιτησια του Μαρινακη,το συγκεκριμενο λαθος (θα μεινω μονο στο δευτερο αντικανονικο γκολ)φανταζει υποπτο.Ετσι δυναμιτιζεται το κλιμα,τωρα αν αδικηθει σημερα ο ΠΑΟ καθοριστικα και χασει στον αγωνα με τον Αρη , το πρωταθλημα για μενα θα χασει την αξιοπιστια του.Γιατι σε συνδιασμο με τα λαθη στο Καραισκακη καθε φιλαθλος αντιπαλης ομαδας θα εχει το δικαιωμα να υποθεσει οτι παλι σπρωχνεται ο Ολυμπιακος.

 

 

Αντιθετα,να εκφρασω τον σεβασμο μου για τον προπονητη σας,που ενω αγαπα την ομαδα του ειναι εντιμος και με την δηλωση του οτι ηταν λαθος το δευτερο γκολ και οτι καταλαβαινει την οργη του Τεννε,με καλυπτει απολυτα.

Τον θεωρω εντιμο και σοβαρο ανθρωπο,γιατι αραγε ο Θεοδωριδης η ο Μαρινακης δεν κανουν μια αντιστοιχη δηλωση? Π.χ. ''Λυπουμαστε για το λαθος εις βαρος του Παναιτωλικου ,οταν διαμαρτυρηθηκαμε για την αδικη εις βαρος μας διαιτησια,δεν εννοουσαμε οτι θελουμε ευνοια στην δικο μας γηπεδο.''

 

(Ζητω συγνωμη για το μακροσκελες post.:))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ο χθεσινος προκλητικος εποπτης το θεμα. (Μιλαμε για φασεις που κανανε μπαμ απο την τηλεοραση χωρις καν το ριπλει, ειδικα αυτο το οφφσαιντ σε ενα μαυρο του Παναιτωλικου στο Α ημιχρονο, το οποιο το σφυριξε και καθυστερημενα κιολας).

 

Το θεμα ειναι η αλληλουχια καποιων γεγονοτων που ακολουθησαν την ηττα απο τον Αστερα, που μονο οσοι πιστευουν σε συμπτωσεις μπορουν να τις καταπιουν ως τετοιες.

 

Χανει ο γαυρος απο τον Εργοτελη, -5 βαθμοι, με τον ΠΑΟ να εχει βγαλει εις περας τα περισσοτερα δυσκολα παιχνιδια και να εχει τον ΟΣΦΠ εντος εδρας στο 2ο γυρο. Αρα κυριε Βαγγελα?

 

1. Διορισμος με συνοπτικες διαδικασιες του γνωστου μας Θεοδωριδη ως αντιπροεδρου του ΟΣΦΠ. Χωρις ποτε να μαθουμε επισημως για ποιο λογο εγινε αυτη η αλλαγη σε αυτο το χρονικο σημειο. Απλα εγινε και δεν ρωταμε το γιατι.

2. Καπακι ευθεια επιθεση του προς τη διαιτησια ως αντιπροεδρος του ΟΣΦΠ. Τωρα αρχιζουμε και καταλαβαινουμε γιατι εγινε, ακομα κι εμεις οι αθωοι που δεν μπορουσαμε να υποψιαστουμε στην αρχη.

3. Καπακι επαναφορα Καλοπουλων και 1-2 ακομα διαιτητων υπολογων για τα στημενα, χωρις καν να εχει εκδικαστει η υποθεση τους. Το μηνυμα του Βαγγελα προς τους εκολαπτομενους Καλοπουλους σαφες: "Συνεργαστειτε μαζι μου και δεν πα να γυρισει η γη αναποδα, φυλακη δε μπαινετε, τη δουλεια σας δε τη χανετε, κανεις δεν σας ακουμπαει. Παρτε παραδειγμα τον Καλοπουλο που βουηξε ολη η Ελλαδα".

4. Καπακι εχουμε ενα χθεσινο εποπτη (προσοχη, μιλαω μονο για τον εποπτη και οχι για τη διαιτησια), ο οποιος στο ενα ημιχρονο εβλεπε τα παντα οφφσαιντ και στο δευτερο ημιχρονο δεν εβλεπε για οφφσαιντ ουτε τις οφφσαινταρες. Συμπτωματικα σε αυτην την "αλλαγη οπτομετριας του εποπτη" κερδισμενος και στα 2 ημιχρονα ο ΟΣΦΠ.

 

Αν καποιος εξηγει την παραπανω αλληλουχια γεγονοτων μεσα σε 1 βδομαδα ως συμπτωσεις ειναι δικαιωμα του. Εγω παλι απο χθες λεω συγχαρητηρια σε φιλους γαυρους για την Περαιωτικη κατακτηση για αυτη τη σεζον, sponsored by Vaggelas.

 

Διευκρινηση. Δεν με ενδιαφερει αν θα το σηκωσετε, πως θα το σηκωσετε, γιατι θα το σηκωσετε, αν θα ειναι χαρτινο κλπ. Τοσα χρονια στο ιδιο εργο θεατες, μεχρι και οι νορμαλ γαυροι τα βαρεθηκαν αυτα. Ασε που κι εμεις θα κανουμε σε καποια φαση την λογικη κοιλια μας.

 

Το ενδιαφερον φετος ειναι οτι ο Μαριδακης αγχωνεται απο εναν κυριολεκτικα διαλυμενο ΠΑΟ και επιστρατευει πριν καν τελειωσει ο πρωτος γυρος, Θεοδωριδηδες, ΚΕΔ κλπ μην τυχον και γινει καμια στραβη απτον διαλυμενο ΠΑΟ και δεν παρει την -οπως την θεωρει ο ιδιος- κεκτημενη του/ιδιοκτησιας του Σουπερλιγκα. Και αυτο το λεω, για εσας τους γαυρους. Βλεπει ο Βαγγελας οτι κοντευει να παθει στραπατσο απο μια ομαδα διαλυμενη (ο δηθεν προεδρας με την οργανωμενη του ομαδα) κι αντι να βαλει το χερι στην τσεπη, που παντελονιαζει τοσα απο το Τσου Λου, καθεται και ψαχνεται με Θεοδωριδηδες, ΚΕΔ και εποπτες για να σκοτωσει το θηριο, τον ΠΑΟ. Μετα αναρωτιεστε τι φταιει και ο Ιμπαγασα μενει παλι εκτος για 10 μερες, ο Φουστερ ομοιως, ο Μακουν ομοιως κλπ. Το γαιδαρο του δεμενο τον εχει ο προεδρας, φανηκε και περυσι, φανηκε και αυτη την εβδομαδα. Τι να τους κανει τους παιχτες λοιπον? Ειναι καιροι για εξοδα? Καλοπουλοι και αγιος ο Θεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Τζιμπούρ είναι 3 μέτρα offside.

 

Το πέναλτι είναι πεντακάθαρο και εφόσον δίνει πέναλτι πρέπει να δοθεί και κόκκινη, καθώς ο Αμπντούν βρίσκεται σε προφανή θέση για γκολ.

Λίγο ξεσκόνισμα στους κανονισμούς δεν βλάπτει.

 

Τέλος υπάρχει ένα καραμπινάτο πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο σε χέρι που κάνει αμυντικός του Παναιτωλικού, σε σουτ του Μανιάτη.

 

Αυτός ο επόπτης από ποιά εθνική προέρχεται?

Kαι εγω αυτο λεω.. Ανοιξε κανα βιβλιο..

Αμεσως πριν το πεναλτυ , ο πεσμενος Τσιμπουρης δινει πασα με το χερι..

Τελος το χερι ηταν εξεπαφης! Δεν ειναι ολα τα χερια πεναλτυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα μωρε ξεκολατε ...Παλι τα ιδια....

Οταν το γκολ του Οφη κατα του Ολυμπιακου ηταν οφσαιντ δε μιλησε κανεις.

Ουτε στο πεναλτι που δεν εδωσε με την Τριπολη.

 

Ουτε εμενα μ αρεσε που κερδισαμε με μουφα γκολ αλλα καλυτερα να δουμε αν θα συνεχιστει αυτο.

Γιατι μπορει οντως ο εποπτης να ειναι γκαβος.Και τον Αμπντουν εκοψε μια φορα λαθος.

Και ουτε πεναλτι μας εδωσε στο χερι που εκανε ο παιχτης του Παναιτωλικου.

 

Αυτο που λεω εγω ειναι παρατηστε τους Παναθηναικους και αντε να μιλησουμε για το ματς της Τριτης.

Εκει ειναι η ουσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα μωρε ξεκολατε ...Παλι τα ιδια....

Οταν το γκολ του Οφη κατα του Ολυμπιακου ηταν οφσαιντ δε μιλησε κανεις.

Ουτε στο πεναλτι που δεν εδωσε με την Τριπολη.

 

Ουτε εμενα μ αρεσε που κερδισαμε με μουφα γκολ αλλα καλυτερα να δουμε αν θα συνεχιστει αυτο.

Γιατι μπορει οντως ο εποπτης να ειναι γκαβος.Και τον Αμπντουν εκοψε μια φορα λαθος.

Και ουτε πεναλτι μας εδωσε στο χερι που εκανε ο παιχτης του Παναιτωλικου.

 

Eλα ρε ηταν οφσαιντ? Αλλα οι Ολυμπιακοι ειναι μια ανωτερη ρατσα σε αυτον τον πλανητη προφανως και δεν διαμαρτυρονται για τιποτα. Ε ναι ο εποπτης ειναι γκαβος. Και ο αλλος προχθες μας ελεγε οτι ο καλοπουλος ενα λαθος εκανε...

Και στην τελικη οταν 15 χρονια τον ^%%*&^% τον αλλο με κατι τετοια η ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ. ετσι για να δεις και εσυ το γλυκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eλα ρε ηταν οφσαιντ? Αλλα οι Ολυμπιακοι ειναι μια ανωτερη ρατσα σε αυτον τον πλανητη προφανως και δεν διαμαρτυρονται για τιποτα. Ε ναι ο εποπτης ειναι γκαβος. Και ο αλλος προχθες μας ελεγε οτι ο καλοπουλος ενα λαθος εκανε...

 

Πες οτι θες φιλαρακο...

Προχθες με την τριπολη δε σε ειδα να διαμαρτυρεσαι που δε μας εδωσε πεναλτι. Ουτε το γκολ του Οφη που ηταν οφσαιντ.

Αν δουμε κι αλλα στη συνεχεια ελα μιλα.

 

Τωρα ειδικα στα τετοια μου .....

Θ ασχοληθω με το ματς της Τριτης ...

Δε θα κατσω να μιζεριαζω με την ελληνικη πραγματικοτητα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες οτι θες φιλαρακο...

Προχθες με την τριπολη δε σε ειδα να διαμαρτυρεσαι. Ουτε το γκολ του Οφη που ηταν οφσαιντ.

Αν δουμε κι αλλα στη συνεχεια ελα μιλα.

 

Οχι διαμαρτυρομαι 15 χρονια που με μαμαει ο καθε προεδρος σου..Πλεον εχουμε κασετες και τηλεφωνακια..Ελα εσυ να μου πεις για τα υπολοιπα.

Για την Ξανθη δεν σε ειδα να διαμαρτυρεσαι για το πως την κερδισες ομως?Ε?

 

Και στην τελικη στα @@ μου και τι θα πουν για το Μαρινακη και για τον Αβρααμ που εβγαζε οσα παιρνει στον ολυμπιακο και αλλα τοσα, μου φτανει που ακουσα τον αλλο απλα να με φοβαται και περσι που ημουνα τελειωμενος. Φετος δεν θα με φοβηθει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλεξη δεν μιλαμε για εναν αγωνα ουτε για λαθος αποφασεις ενος αγωνα. Μιλαμε για την αλληλουχια γεγονοτων ΜΕΤΑ το παιχνιδι με τον Αστερα που ΔΕΝ ειναι συμπτωσεις.

 

Κατα τ'αλλα δε σε νοιαζει τι εγινε χτες, σε νοιαζει η Αρσεναλ, αλλα μετα μην λες γαμω τη γκ@ντεμια μου παιζω με Ποτουριδη και Αμπτουν την Αρσεναλ εξαιτιας τραυματισμων. Σου δειχνω την (πιθανη) λογικη του προεδρου σου να αφηνει την ομαδα σου γυμνη για να παντελονιαζει τις διορισμενες συμμετοχες στο Τσου Λου κι εσυ λες "χεστηκα, τωρα εχουμε παιχνιδι με την Αρσεναλ". Οταν καταλαβεις εσυ και καποιοι αλλοι, οτι πρεπει ο προεδρος σου να σε διορισει πρωταθλητη ακομα και οταν ο αντιπαλος σου ειναι διαλυμενος, τοτε θα καταλαβεις γιατι στο Τσου Λου θα παλευεις για παντα μεχρι την τελευταια αγωνιστικη με μιση ομαδα, αν δεν εχεις ηδη αποκλειστει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι διαμαρτυρομαι 15 χρονια που με μαμαει ο καθε προεδρος σου..Πλεον εχουμε κασετες και τηλεφωνακια..Ελα εσυ να μου πεις για τα υπολοιπα.

Για την Ξανθη δεν σε ειδα να διαμαρτυρεσαι για το πως την κερδισες ομως?Ε?

 

Και στην τελικη στα @@ μου και τι θα πουν για το Μαρινακη και για τον Αβρααμ που εβγαζε οσα παιρνει στον ολυμπιακο και αλλα τοσα, μου φτανει που ακουσα τον αλλο απλα να με φοβαται και περσι που ημουνα τελειωμενος. Φετος δεν θα με φοβηθει?

 

Πως την κερδισα την Ξανθη ?

 

Αλεξη δεν μιλαμε για εναν αγωνα ουτε για λαθος αποφασεις ενος αγωνα. Μιλαμε για την αλληλουχια γεγονοτων ΜΕΤΑ το παιχνιδι με τον Αστερα που ΔΕΝ ειναι συμπτωσεις.

 

Κατα τ'αλλα δε σε νοιαζει τι εγινε χτες, σε νοιαζει η Αρσεναλ, αλλα μετα μην λες γαμω τη γκ@ντεμια μου παιζω με Ποτουριδη και Αμπτουν την Αρσεναλ εξαιτιας τραυματισμων. Σου δειχνω την (πιθανη) λογικη του προεδρου σου να αφηνει την ομαδα σου γυμνη για να παντελονιαζει τις διορισμενες συμμετοχες στο Τσου Λου κι εσυ λες "χεστηκα, τωρα εχουμε παιχνιδι με την Αρσεναλ". Οταν καταλαβεις εσυ και καποιοι αλλοι, οτι πρεπει ο προεδρος σου να σε διορισει πρωταθλητη ακομα και οταν ο αντιπαλος σου ειναι διαλυμενος, τοτε θα καταλαβεις γιατι στο Τσου Λου θα παλευεις για παντα μεχρι την τελευταια αγωνιστικη με μιση ομαδα, αν δεν εχεις ηδη αποκλειστει.

 

Τι δεν καταλαβες ?

Ειπα αν γινουν κι αλλα οκ ελατε μιληστε.

Αμεσως εδωσε ενα υπερ του Ολυμπιακου και βγηκατε να κραξετε.

Να κραζετε και οταν αδικειται ο Ολυμπιακος αν ειναι ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...