Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να τα πάρουμε από την αρχή γιατί τα κάναμε αχταρμά.

 

Για την συγκεκριμένη ήττα δεν φταίει η κούραση αλλά όπως και να το κάνουμε έχει παίξει και αυτή τον ρόλο της.

Η κούραση υπάρχει σε κάποιους παίχτες λόγο των συνεχών δύσκολων παιχνιδιών αλλά και επειδή δεν υπάρχει παίχτης να τους αντικαταστήσει έστω και για 10-15 λεπτά στο τέλος. Με λίγα λόγια αν πάθουν κάτι Μιραλας και Τζιμπουρ την κάτσαμε την βάρκα.

Αυτό προφανώς οφείλετε σε κακό σχεδιασμό το καλοκαίρι αλλά κατά την γνώμη μου και σε έναν τεράστιο βαθμό στην "ατυχή" αποχώρηση του Ριερα. Μπορεί να μην ήταν αυτό που περιμέναμε, αλλά δεν τίθεται κανένα θέμα σύγκρισης με τους ανύπαρκτους Μονχε - Αμπντουν. Με Ριερα θα μπορούσες να ξεκουράζεις Μιραλας και Τζιμπουρ. Τώρα αναγκαστικά η πρώτη αλλαγή που θα κάνει ο Βαλβερδε είναι να βγάλει τον έναν ακραίο (Αμπντουν Μονχε Φουστερ) μιας και αυτοί ΠΑΝΤΑ σέρνονται, οπότε αναγκαστικά Μιραλας και Τζιμπουρ πρέπει να βγάλουν 90λεπτο.

 

Όσο για το πρώτο ματς με Μαρσειγ που χάσαμε δεν νομίζω κανείς να αμφισβητεί ότι ο Ολυμπιακός είχε ντισαβανταζ όταν η Μαρσειγ είχε παίξει τόσα ματς. Ψυχολογικά και μόνο να το δεις δεν θέλει και πολύ.

 

Και επαναλαμβάνω, δεν φταίει η κούραση για την ήττα. Είναι συνδυασμός πραγμάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ, μια φορά, δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.

 

Μισή μέρα έχει που επέστρεψε και (ω, τι έκπληξη) έπιασε πάλι τις διαιτησίες. Μίλησε, λέει, με "κάποιους" πριν από 3-4 μήνες και του είπαν είχε περίεργες διαιτησίες ο Ολυμπιακός. Δηλαδή, είχε τον...Ιούλιο και τον Αύγουστο (γιατί αυτός είναι ο τρίτος και ο τέταρτος προηγούμενος μήνας) περίεργες διαιτησίες ο Ολυμπιακός.

 

Είναι τραγικό πισωγύρισμα για την ομάδα η επαναφορά αυτού του γραφικού ανθρώπου. Δείχνει, αν μη τι άλλο, τον πανικό του Μαρινάκη και των συμβούλων του, από αυτό το -5. Που, ρεαλιστικά, τώρα, σιγά τη διαφορά (άσχετο αν έχει μάθει ο Ολυμπιακός όταν παίρνει αυτός αντίστοιχες διαφορές να θεωρεί...κλειδωμένο το πρωτάθλημα).

 

Θα φτιάξει, γράφεις, ψυχολογία. Σε ποιους; Στο Μακούν; Στο Μιραλάς; Στο Χολέμπας; Σε ποια γλώσσα θα συνεννοηθούν; Τρεις Έλληνες έχουν απομείνει στον Ολυμπιακό και ένας Ελληνοποιημένος, και κανείς δεν έχει να ωφεληθεί τίποτε από έναν αρτιοσκληρωτικό γέροντα που ζει στην εποχή της παράγκας.

 

Πρόβλημα ψυχολογίας έχει ο Ολυμπιακός; Ή δύο τροχονόμους για τέρμα, και όλα τα χαφ τραυματίες και ντεφορμέ;

 

Αλλά, πανικοβλήθηκε ο Βαγγέλας και πάνω στον πανικό του έκανε τη φόλα. Λίγη ζημιά έκανε ο ίδιος με τις γελοίες δηλώσεις του περί εγκλημάτων σε βάρος της...Ελλάδας, βρήκε τώρα σοβαρό άνθρωπο να του στρώσει τα αποδυτήρια. Έχει πρόβλημα πειθαρχίας ο Ολυμπιακός, και θα του το λύσει ένας παρωχημένος παρατρεχάμενος που δεν ξέρει να μιλήσει Ελληνικά.

 

 

 

Aν δεν καταλαβαινεις τοτε να τα ξαναπω..

 

Το οτι μιλαει για διατησιες δεν μπορω να καταλαβω που ειναι το κακο...Αυτο θελει αυτο λεει

εσεις ολοι σε αυτο "τσιμπισατε"...

 

Πισωγυρισμα γιατι?? επειδη βαζει ο Μαρινακης εναν ικανο ανθρωπο στην ομαδα..εγω προσωπικα τον προτιμο απο τον Μητροπουλο.

Επισης τι εγινε τοσο πολυ ενοχλησε η επιστροφη του?

Γραφικος γιατι?

Γραφικος ειναι ο Τσακας..που καθεται στο αεροδρομιο και περιμενει με λουλουδι στο χερι τον

Ροναλντινιο...Και γενικα για οτι εχει πει για τον αορατο πριγκιπα. :lol:

 

Πανικος γιατι ειμαστε η μονη ομαδα που 4 φορες εχουμε παρει το πρωταθλημα απο διαφορα -5 βαθμων..

Ο Μαρινακης το εχει χασει το πρωταθλημα απο την ισοπαλια με τον ΟΦΗ λες να φοβηθηκε ο Μαρινακης τον

Παναθηναικο..?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Και βεβαια φτιαχνει ψυχολογια δεν ειναι κατι καινουργιο αυτο μαθε πρωτα και με τα μιλα!

Και αν γνωριζες ο Θεορωριδης μιλαει 5 γλωσσες...λεω αν το γνωριζεις γιατι τα γαλλικα τα μιλαει σαν τα ελληνικα.

Επομένως με 5 γαλλοφωνους στην ομαδα δεν εχει προβλημα!

Εδω εκανε τον μεταφραστη του Τουρε στα αφρικανικα...Αν το θυμασαι και αυτο.. :D

 

Προβλημα ψυχολογιας ο Ολυμπιακος..?Μετα το διπλο με την Μαρσειγ η την Νικη επι τις Ντορνμουντ στο καραισκακη αυτα τα ελεγες.?????

Το οτι επρεπε να φυγει ο βαζελος με 5 γκολ την περασμενη εβδομαδα ειναι και αυτο θεμα ψυχολογιας????? :P

 

Και βεβαια πανικοβληθηκε ο Βαγγελας..με τετοιον παναθηναικο απλα ΧΕΣΤΗΚΕ.. :lol:

Προφανως δεν γωνριζεις τον Θεοδωριδη και λες οτι δεν ξερει να μιλαει ελληνικα...εχω την εντυπωση οτι εισαι λιγο ασχετος

με το συγκεκριμενο θεμα...Αν θες ψαξε λιγο να μαθεις ποιος ειναι ο Θεοδωριδης και μετα ελα να τα ξαναπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραφικος γιατι?

Γραφικος ειναι ο Τσακας..που καθεται στο αεροδρομιο και περιμενει με λουλουδι στο χερι τον

Ροναλντινιο...Και γενικα για οτι εχει πει για τον αορατο πριγκιπα. :lol:

Δε θα σταθω σε ολο το υπολοιπο ποστ, δεν υπαρχει λογος, αλλα αυτο το quote δειχνει καποια πραγματα με γλαφυρο τροπο.

 

Μιλαμε για τον Θεοδωριδη και πετας ως επιχειρημα υπερ του Θεοδωριδη οτι ο Τσακας ειναι γραφικος.

1. Τι σχεση εχει ο ενας με τον αλλον?

2. Πως προκυπτει οτι εφοσον ο ενας ειναι γραφικος, ο αλλος δεν ειναι?

3. Εξηγησε μας, γιατι ΔΕΝ ειναι γραφικος, περαν του εμεσου επιχειρηματος "επειδη ειναι ο Τσακας γραφικος".

 

Oh wait, μολις καταλαβα. Επειδη στον ΠΑΟ τα ΜΜΕ υπερπροβαλλουν εναν γραφικο τυπο, τοτε εμεις οι Ολυμπιακοι εχουμε καλυμενα τα νωτα μας. Στο θεμα γραφικοτητας, δεν μπορει να μας την πει κανεις! Κι αν μας την πει τους χτυπαμε τον Τσακα για να το βουλωσουν οι εξυπνακηδες οι βαζελοι. Που θα μας πουν εμας για τον γραφικο Θεοδωριδη. Ε? Ε?

 

(Τα παραπανω για να μην πω κι εγω με τη σειρα μου κατι σε στυλ "Μιλατε εσεις για τον γραφικο Τσακα, που εχετε αντιπροεδρο τον Θεοδωριδη?" και φυγω με ban λογω τρολλινγκ).

 

Απο κει και περα μεσα σε ενα ποστ που περιεχει αποπειρες καζουρας σε συνδυασμο με φανατισμο επειδη θιξανε ενα προσωπο της αρμαδας μας, ακομα ψαχνω μια γραμμη που να στηριζει το επιχειρημα "Ο Θεοδωριδης ειναι ικανος". Η αληθεια ειναι οτι βρηκα μια προταση που λεει "ψαξε μαθε τι εχει κανει ο Θεοδωριδης και ελα να τα ξαναπουμε" . Αλλα θα προτιμουσα να μαθω απο τον ιδιο το θερμο υποστηρικτη του...

 

ΥΓ. http://www.gazzetta.gr/article/item/245453-kalopoulos-back

Με το που η διαφορα ξεπερασε τους 2 βαθμους, προσληψη Θεοδωριδη και αμεση δημοσια επιθεση στη διαιτησια, και καπακια αποφαση της ΚΕΔ για επαναφορα του Καλοπουλου στους πινακες διαιτησιας Α Εθνικης. Για να δουμε αν ο ευαισθητος σε θεματα διαιτησιας Θεοδωριδης θα διαμαρτυρηθει που επαναφερουν διαιτητη ο οποιος παραμενει κατηγορουμενος στην υποθεση των στημενων για δωροδοκια και δωροληψια. Oh wait...

 

Το αναφερω για να προβληματιστουν καποιοι, οσο για σενα Sred, το αναφερω απλα ως απαντηση στο:

Και βεβαια πανικοβληθηκε ο Βαγγελας..με τετοιον παναθηναικο απλα ΧΕΣΤΗΚΕ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι και ικανός ο Σάββας. Θα μου πέσουν τα δόντια σε λίγο, γιατί τα μαλλιά τα έχασα προ πολλού...

 

Απλά λέκιασε το εσωρουχάκι του ο Βαγγέλης με το -5 και κάλεσε ενισχύσεις.

Περιμένω να δω και Αλέφαντο κόουτς για να δέσει το γλυκό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Προφανως δεν γωνριζεις τον Θεοδωριδη και λες οτι δεν ξερει να μιλαει ελληνικα...εχω την εντυπωση οτι εισαι λιγο ασχετος

με το συγκεκριμενο θεμα...Αν θες ψαξε λιγο να μαθεις ποιος ειναι ο Θεοδωριδης και μετα ελα να τα ξαναπουμε.

 

Δεν ξέρω αν "γωνριζω" (sic) το Θεοδωρίδη. Από που "γωνριζω" είναι πως την επόμενη φορά που θα αποκαλέσεις άσχετο οποιοδήποτε συνομιλητή σου, θα βρεθείς εκτός insomnia με συνοπτικές διαδικασίες.

 

Καλή συνέχεια.

 

edit: Αν τα γαλλικά τα "μιλάει" όπως τα ελληνικά, την έχει βάψει η γαλλόφωνη παροικία. Ας εξηγήσει λοιπόν κάποιος του κυρίου Θεοδωρίδη, πως "τελευταίος τροχός της αμάξης" σημαίνει ο πιο ασήμαντος, άρα όταν αναφέρεται στους τερματοφύλακες του Ολυμπιακού, κάτι άλλο πρέπει να βρει να πει, ας πούμε "η τελευταία γραμμή άμυνας" ή κάποιο κλισέ ανάλογο της "ηλεκτρικής καρέκλας", όπως χαρακτήρισε στη συνέχεια των δηλώσεών του τη θέση του τερματοφύλακα στον Ολυμπιακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν "γωνριζω" (sic) το Θεοδωρίδη. Από που "γωνριζω" είναι πως την επόμενη φορά που θα αποκαλέσεις άσχετο οποιοδήποτε συνομιλητή σου, θα βρεθείς εκτός insomnia με συνοπτικές διαδικασίες.

 

Καλή συνέχεια.

 

 

Το ασχετος δεν ειναι βρισιά..ουτε υποτιμητικό

Ειναι καθαρα πληρη αγνοια του θεματος!

 

Η Κοροιδοια ομως στο "γωνριζω"ειναι ενα θεματακι που θα πρεπει να το προσεξεις..

 

Καλη συνεχεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το μάθαμε κι αυτό, το "άσχετος" δεν είναι βρισιά...ούτε υποτιμητικό.

 

Θα σου πρότεινα λοιπόν, τρέλα να πας να πουλήσεις αλλού, όχι εδώ. Κανόνισε την πορεία σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μάθαμε κι αυτό, το "άσχετος" δεν είναι βρισιά...ούτε υποτιμητικό.

 

Θα σου πρότεινα λοιπόν, τρέλα να πας να πουλήσεις αλλού, όχι εδώ. Κανόνισε την πορεία σου.

 

 

Και βεβαια δεν ειναι βρισια!

http://www.greek-language.gr/greekLang/modern_greek/tools/lexica/triantafyllides/search.html?lq=%CE%B1%CF%83%CF%87%CE%B5%CF%84%CE%BF%CF%82&dq=

 

Τρελα δεν πουλαω...αν ηθελα πιστεψε με μου ειναι πολυ ευκολο αλλα το να με απειλείς

οτι θα με κανεις μπαν επειδη σε ειπα ασχετο ειναι τρελο..και ειδικα μιλαμε για μια λεξη

που γραφεται συνεχεια στο φορουμ..

ΟΚ! δεν θα ασχοληθω αλλο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Θα το πω μια τελευταία φορά: "άσχετους" θα αποκαλείς τους φίλους σου στα καφενεία. Εδώ μέσα, θα γράφεις κόσμια. Δε θα προκαλείς, ούτε θα ζητάς με ύφος από τους συνομιλητές σου να "ενημερωθούν" προτού επιστρέψουν για να μιλήσετε. Τα "μάθε πρώτα και μετά μίλα" στα κολλητάρια σου. Κατανοητό;

 

Που σημαίνει, εξήγησα με πολύ συγκεκριμένο τρόπο, χωρίς να σου απευθύνω κανένα χαρακτηρισμό γιατί διαφωνώ με τα όσα έγραψες.

 

Κι εσύ, αντί απάντησης, άρχισες να γράφεις για τον...Τσάκα και να κοτσάρεις από ένα smiley κάθε δεύτερη φράση. Δεν ξέρω από ποιο forum μας ήρθες, ανενεργός εδώ και τρία χρόνια, αλλά προς ενημέρωσή σου, εδώ πέρα δε συμπεριφερόμαστε έτσι.

 

Δεν πρόκειται να επανέλθω, νομίζω ότι ενημερώθηκες πλήρως. Καλή σου συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Όσο για το πρώτο ματς με Μαρσειγ που χάσαμε δεν νομίζω κανείς να αμφισβητεί ότι ο Ολυμπιακός είχε ντισαβανταζ όταν η Μαρσειγ είχε παίξει τόσα ματς. Ψυχολογικά και μόνο να το δεις δεν θέλει και πολύ.

 

Ποσα ειναι τα "τοσα ματς"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσα ειναι τα "τοσα ματς"?

5 ή 6 ματσάκια είχε παίξει η μαρσειγ μέχρι τον πρώτο αγώνα του Ch.L

 

ΤΡΑΓΙΚΗ επιλογή η επιστροφή του γερο Σάββα.

 

Θλάση και ο Φουστερ.Ρε μπας και ο μπαρμπα-Λίνεν πέρυσι είχε κάνει σοβαρή προετοιμασία και δεν είχαμε τέτοια συμπτώματα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...