Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα έπρεπε να ντρέπεστε, που προσπαθήσατε με βουτιές να μπείτε ξανά στο παιχνίδι. Βλ. μιραλάς/παπαδόπουλο.

 

Δεδομένης της ομάδας σας και του μπάτζετ αυτής, απλά ντροπή. Οπως και να'χει, δε νομίζω πως θα χάσετε το πρωτάθλημα.

 

Υ.Γ. ο βαλβέρδε,δεν έχει κάνει λάθος μεταγραφές,μιας και εγώ πιστεύω πως πρώτα κοιτάει τη τσέπη του (μέσω των μάνατζερ) κι έπειτα τα υπόλοιπα.

 

 

 

Το παρακατω ειναι η απαντηση μου σε αυτα που γραφεις..δεν γραφω τιποτα αλλο

http://www.insomnia.gr/topic/173556-manchester-united/page__st__2110

 

 

 

 

Οσο για τα χαλια τις ομαδας τι να πουμε..ολοι εφταιγαν!

Το μεγαλυτερο ομως μεριδιο ευθηνης το εχει ο Προεδρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ρωταω ακριβως ειρωνικα, ρωταω να μαθω τι ακουγεται παρα το γεγονος οτι το ολο σκεπτικο που προσπαθειτε να περασετε ειναι λιγο τραβηγμενο.

 

Πιο ρεαλιστικο βρισκω να πειτε οτι η ομαδα ερχεται απο εξοντωτικο ντερμπι, καπακι ταξιδι στη Γαλλια, καπακι εξοντωτικο παιχνιδι εκτος εδρας, καπακι ταξιδι πισω στην Ελλαδα, καπακι ταξιδι στην Τριπολη και παιχνιδι εκτος εδρας, με παιχτες που τραβανε κουπι εδω και καιρο ως 11δατοι και δεν παιρνουν ανασα, ειδικα στο κεντρο και την επιθεση, παρα να ψαχνετε για θεωριες συνομωσιας. Το πιο φυσιολογικο πραγμα ειναι να μπουν χαλαρα σε εναν φαινομενικα ευκολο αγωνα και να τους ερθει απο εκει που δε το περιμενουν. Βλεπε εσας χθες, βλεπε ΠΑΟ απο Καβαλα (οπου η διαφορα στην ψαλιδα ειναι ασυγκριτα μεγαλυτερη) στο μπασκετ επισης χθες.

Δεν γινεται να μην σου κλαταρουν ποτε τους οταν πανε εμπλοκη τοσο καιρο οι ιδιοι 8-9 παικτες.

 

Αν παρολα αυτα κυκλοφορει κατι στην πιατσα τοσο εντονα περι παρασκηνιακων θεματων, γιαυτο ρωταω, να δουμε τι παιζει, χωρις νε ειρωνευομαι.

 

Έτσι είναι τα πράγματα.

Αυτά περί συνωμοσιών και φαντασμάτων είναι για καφενιακές κουβέντες.

 

 

Και κατι ακομα. Το φετινο πρωταθλημα μεχρι στιγμης εξελισσεται ομαλα, δε θεωρω οτι στηνεται κατι και ως επιχειρημα εχω την εικονα της διαιτησιας και τα (μη) παραπονα ομαδων/οπαδων/φιλαθλων. Περυσι καθε αγωνιστικη υπηρχαν 2-3 παιχνιδια που συζητουσαμε τη Δευτερα ως νεα πληγη για το ελληνικο ποδοσφαιρο. Θελω να πω οτι αν παιζονται σκηνικα με στοιχηματα κλπ πρωτοι και καλυτεροι θα ειχαν αναλαβει οι διαιτητες δουλεια, οπως συνηθως. Το οτι περνανε απαρατηρητοι δειχνει αυτο που ειπες, οτι μεχρι στιγμης εχουν μπει στο καβουκι τους πολλοι επιδοξοι μαγκες, που ειδαν ΚΕΦΑΛΙΑ να μπαινουν φυλακη.

 

Φέτος δεν υπάρχει παρασκήνιο, η τουλάχιστον είναι περιορισμένο σε μεγάλο βαθμό συγκριτικά με άλλες χρονιές. Μετά από όλα αυτά που έγιναν το καλοκαίρι δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσει κανείς να στήσει παιχνίδια.

Η προκατάληψη όμως συνεχίζει και υπάρχει. Ο βασικός λογος που τα πράγματα είναι τόσο ήρεμα είναι επειδή ο Ολυμπιακός είναι δεύτερος και πλέον δεν παίρνει ούτε μισό αμφισβητούμενο σφύριγμα υπέρ του.

Αν είχε κερδίσει Οφη και Τριπολη και ήταν πρώτος, θα ακούγαμε για παραρτήματα και ιστορίες για αγρίους, όπως γινότανε στην αρχή της χρονιάς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρακατω ειναι η απαντηση μου σε αυτα που γραφεις..δεν γραφω τιποτα αλλο

http://www.insomnia.gr/topic/173556-manchester-united/page__st__2110

Με τιμά που το πόστ μου εκείνο σου έκανε τόσο εντύπωση στο μυαλουδάκι σου, που εψαχνες αφορμή να το χρησιμοποιήσεις κάνα μήνα μετά! Ρισπέκτ.

 

Στη περίπτωση μου ομως, δε τρόλαρα επι σειρά ποστς. Ειπα την αποψη μου και τέλος. Διότι, ο ολυμπιακός, είναι οικονομικά (και συλλογικά) κάνα 2-3 λέβελ και βάλε πάνω απ'ολους. Οπότε δεν έχει δικαιολογίες. Αντικειμενικά μιλώντας, κι οχι σα παοκτσής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΚΑΜΑΡΩΤΕΣ.

 

Ούτε στήσιμο ούτε κούραση ούτε γαυροφυλλάδες που προσπαθούν να εξηγήσουν τα ανεξήγητα περί Κύρκου κτλ.Δηλαδή αν μιλάμε για κούραση τί να πουν τα παλικάρια σε Αγγλία,Ισπανία.

 

Απλά τα δικά μας τα ομορφόπαιδα θεώρησαν πως έλα μωρέ τώρα την Μαρσειγ νικήσαμε(η οποία παρεμπιπτόντως έριξε τρίμπαλο στην παρί) δεν θα κερδίσουμε τον Αστέρα που τρία γκολάκια είχε πετύχει όλα και όλα έχοντας μαζέψει μόλις 6 βαθμούς σε εννέα αγωνιστικές.Και τσααακ(-ας) έπεσε η σφαλιάρα.

 

Αν αποφασίσουν εκεί στην πλατεία Αλεξάνδρας να κινηθούν στην χειμερινή μεταγραφική περίοδο ας ξεκολλήσουν λίγο από τους παίχτες που μανατζάρει ο Ιμπάνιεθ.

 

Θα έπρεπε να ντρέπεστε, που προσπαθήσατε με βουτιές να μπείτε ξανά στο παιχνίδι. Βλ. μιραλάς/παπαδόπουλο.

 

Δεδομένης της ομάδας σας και του μπάτζετ αυτής, απλά ντροπή. Οπως και να'χει, δε νομίζω πως θα χάσετε το πρωτάθλημα.

 

Έλα μην λες μαλακίες και σε συμπαθώ.Εδώ Messi και Ronaldo βουτάνε όταν το αποτέλεσμα έχει στραβώσει.Στο κάτω κάτω της γραφής ο Μιραλάς τιμωρήθηκε για την βουτιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τιμά που το πόστ μου εκείνο σου έκανε τόσο εντύπωση στο μυαλουδάκι σου, που εψαχνες αφορμή να το χρησιμοποιήσεις κάνα μήνα μετά! Ρισπέκτ.

 

Στη περίπτωση μου ομως, δε τρόλαρα επι σειρά ποστς. Ειπα την αποψη μου και τέλος. Διότι, ο ολυμπιακός, είναι οικονομικά (και συλλογικά) κάνα 2-3 λέβελ και βάλε πάνω απ'ολους. Οπότε δεν έχει δικαιολογίες. Αντικειμενικά μιλώντας, κι οχι σα παοκτσής.

 

 

 

Δεν ψαχνω για αφορμες στα "τρυφερα" μου..

 

Εξαλου εσυ ασχοληθηκες με τα ποστρισματα μου στο θεμα τις Μαντσεστερ και οχι εγω!

Εγω απλα συζητουσα..εκει ειναι τα ποστ και δες τα ξανα..Επισης το να τρολαρεις δεν απαγορευεται..ετσι δεν ειναι?

 

Οσο για το διδιαγμα περι ντροπης που λες για τις βουτιες του Μιραλας και του Παπαδοπουλου

θα πρεπει να δεις πρωτα τις δικες σας ντροπες που στησατε κωλο στον βαζελο και φαγατε 3 και μετα ελα να μου πεις

τι εστι ντροπη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αλλα ποτε ακριβως κουραστηκαν ο Μονχε, ο Μαρκανο, ο Μανιατης, ο Φουστερ και ο Παντελιτς?

Οκ, ειχαν αγωνα στη Μασσαλια την Τεταρτη αλλα αν ειναι, επαγγελματιες αθλητες επειδη επαιξαν 4 μερες πριν να κουραζονται χωρις να εχουν πανω απο 2-3 παιχνιδια σερι, και ειδικα οταν ειμαστε μολις στο 1/3 της σεζον να το κλεισετε το μαγαζι. Δηλαδη τον Γεναρη τι θα γινεται?

 

Δεν λεω οτι δεν εδωσαν πολλα στη Γαλλια, αλλα τι διαολο, γιαυτο πληρωνονται, και σιγα το ζητημα που επαιξαν 2ο σερι ματς σε 4 μερες. Μονο ο Αβρααμ, ο Μιραλας και ο Τζιμπουρ απο την 11αδα σας στην Τριπολη εχουν πολλα ματς σερι.

 

Στο φιναλε, φαγατε 2 γκολ απο τον Μεγερι, τι κουραση να υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μετακινησεις φιλαθλων δεν απαγορευονται ??

Τι ειναι αυτο ??

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=d_FA_b1g4DY

 

Ο νόμος έτσι λέει. Δίνονται όμως σχετικές άδειες όταν συμφωνεί η ΕΛ.ΑΣ. και η εκάστοτε Π.Α.Ε. αναλάβει πλήρως την ευθύνη για ό,τι προκύψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν ειδα να κουραστηκαν γιατι στο β ημιχρονο ειμασταν πολυ καλυτεροι

Στο πρωτο κοιμοντουσαν

Το θεμα ειναι οτι σε πολλα παιχνιδια παιζουν καλα μονο οι μισοι παικτες

Στη Γαλλια ηταν ισως το μονο παιχνιδι που παιξανε καλα ολοι πλην ισως του Τορο

Χτες επαιξε καλα μονο ο Χολεμπας

Σε αλλα παιχνιδια επαιζε καλα ο Ιμπαγασα η αμυνα και ο Τζιμπουρ ή ο Μιραλας

Ο Μοντεστο ειναι σε καθε παιχνιδι ανυπαρκτος φετος, δεν παιρνεις ειδηση οτι παιζει

Τα ακρα ειναι ανυπαρκτα επισης

Δεξια κανεις ή ο Αμπντουν (χειροτερα ακομα)

Αριστερα προσπαθει ο Μιραλας (που δε θελει να παιζει εκει) και ο Χολεβας που προσπαθουμε να τον κανουμε Τζολε

Οποτε αν δεν τραβηξει το κεντρο (οταν λειπει ο Ιμπαγασα) και οι Τζιμπουρ Μιραλας κλαφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ψαχνω για αφορμες στα "τρυφερα" μου..

 

Εξαλου εσυ ασχοληθηκες με τα ποστρισματα μου στο θεμα τις Μαντσεστερ και οχι εγω!

Εγω απλα συζητουσα..εκει ειναι τα ποστ και δες τα ξανα..Επισης το να τρολαρεις δεν απαγορευεται..ετσι δεν ειναι?

 

Οσο για το διδιαγμα περι ντροπης που λες για τις βουτιες του Μιραλας και του Παπαδοπουλου

θα πρεπει να δεις πρωτα τις δικες σας ντροπες που στησατε κωλο στον βαζελο και φαγατε 3 και μετα ελα να μου πεις

τι εστι ντροπη..

 

Οταν μάθεις να μετράς, τα ξαναλέμε. Αν ένα ποστ ειναι ίσο με 5 πάω πάσο. Επίσης, το φόρουμ δεν είναι αμιγώς αθλητικό. Σαν πολλοί διάττοντες αστέρων των ποστ μαζευτήκατε.

 

Στο θέμα μας. Αν θέλαμε να στήσουμε κώλο στο βάζελο, νομίζεις πως θα το κάναμε τόσο επιδεικτικά; θα κάναμε τη παλαβή μέχρι το 90' παρά και τσούπ θα το τρώγαμε. Νομίζεις πως μια ομάδα που θέλει να στήσει ένα ματς να το κάνει τόσο απροκάλυπτα; με 70% κατοχή ο βαζελος μέσα στη τουμπα; Δε νομίζω.

Ηταν απλά ένα κάκιστο παιχνίδι,πήραμε τα 3 μας και τέλος. Η δική μου ομάδα, έχει πλέον χαμηλό ταβάνι,δεδομένης της κατάστασης. Με αυτό πορευόμαστε και αυταπάτες δεν έχουμε. Κάποιοι τουλάχιστο.

Αντιθέτως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν μάθεις να μετράς, τα ξαναλέμε. Αν ένα ποστ ειναι ίσο με 5 πάω πάσο. Επίσης, το φόρουμ δεν είναι αμιγώς αθλητικό. Σαν πολλοί διάττοντες αστέρων των ποστ μαζευτήκατε.

 

Στο θέμα μας. Αν θέλαμε να στήσουμε κώλο στο βάζελο, νομίζεις πως θα το κάναμε τόσο επιδεικτικά; θα κάναμε τη παλαβή μέχρι το 90' παρά και τσούπ θα το τρώγαμε. Νομίζεις πως μια ομάδα που θέλει να στήσει ένα ματς να το κάνει τόσο απροκάλυπτα; με 70% κατοχή ο βαζελος μέσα στη τουμπα; Δε νομίζω.

Ηταν απλά ένα κάκιστο παιχνίδι,πήραμε τα 3 μας και τέλος. Η δική μου ομάδα, έχει πλέον χαμηλό ταβάνι,δεδομένης της κατάστασης. Με αυτό πορευόμαστε και αυταπάτες δεν έχουμε. Κάποιοι τουλάχιστο.

Αντιθέτως...

 

 

Ουτε μετρησα τα ποστ ουτε ειπα το ενα ποστ ειναι ισο με ενα..Eσυ τα λες αυτα μονος σου..

Το φορουμ και βεβαια δεν ειναι αμιγος αθλητικο αλλα αυτο τι σχεση εχει..??

Σου ανηκει το φορουμ?

Εισαι Μods..?

Η Υπραχει καποιος ορος σρο στο faq που να λεει οτι απαγορευεται να ποσταρουμε ΜΟΝΟ στα "Αθλητικα".

 

Αν εισαι κατι απο τα παραπανω τοτε δεχομαι οποιαδηποτε παρατήρηση..ειδαλως :X

Σαν πολλοι διατοτντες αστερων μαζευτηκαμε..?

Χαχαχαχαχ..αυτα πες τα σε κανα καινουργιο μελος οχι σε εμενα.. B)

 

 

Τωρα για την ομαδα σου..

Με τον βαζελο απλα καθησατε στο χαλαρο..Αν ειμασταν εμεις το παθος αλλαζει.

Γνωστη νοοτροπια χρονια τωρα!

 

Αντε και καλη συνεχεια στο Forum σου... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rest my case πιτσιρίκο,γιατί βγήκαμε εδώ και ώρα οφτόπικ. Μείνε λοιπόν σε ένα φόρουμ τεχνολογίας στο "αθλητικά" και το "κονσόλες". Ξοδεύω το ιντερνετικό μου "σάλιο" jumpa.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rest my case πιτσιρίκο,γιατί βγήκαμε εδώ και ώρα οφτόπικ. Μείνε λοιπόν σε ένα φόρουμ τεχνολογίας στο "αθλητικά" και το "κονσόλες". Ξοδεύω το ιντερνετικό μου "σάλιο" jumpa.

 

 

Xε..

Οχι και πιτσιρικο..μην λεμε και οτι μας κατεβει.

 

Για να εχει το φορουμ "Αθλητικα" και "Κονσολες"...καποιος ειναι ποιο εξυπνος απο εσενα.

 

Αντε στο καλο...

 

Όχι, να μου πείτε ειλικρινά. Είναι ή δεν είναι;

 

 

 

http://www.gazzetta.gr/article/item/245117-epistrophe-savva-sto-limani

 

 

Με χιλια τον παω!

Πολυ καλη κινηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...