Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για εμένα και στα δυο γκολ ο Μεγερι φέρει τεράστια ευθύνη. Ακόμα και στο πεναλτι, χειρότερο πέσιμο δεν έχω ξανά δει.

Εντωμεταξύ ΟΛΟΙ οι αντίπαλοι τερματοφύλακες πιάνουν τα άπιαστα και κάνουνε ΠΑΝΤΑ εξαιρετικές εμφανίσεις με Ολυμπιακό φέτος. Είναι να μην τρελαίνεσαι ρε φουστη μου?

Τεσπα εγώ δεν κοιτάζω κούραση, απουσίες και τέτοια. Μια κακή εμφάνιση ήταν και πάμε παρακάτω. Θα έρθουν οι γκέλες και για τον ΠΑΟ, δεν αγχώνουμε ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχεις πληροφοριες ?

Πες μας κι εμας να ξερουμε ....

 

Εννοώ αυτό που οι αντικειμενικοί ολυμπιακοί γνωρίζουν/βλέπουν. Πως ο βαλβέρδε πρώτα είναι "μάνατζερ", δηλαδή κοιτάει να τα κονομήσει απο μεταγραφές και μετά να προπονήσει. Ο βαλβέρδε και προφανώς κάποιοι παρατρεχάμενοι. Εκμευταλλεύεται τη τυφλή εμπιστοσύνη μαρινάκη και κάνει ότι οικονομική ατασταλία γουστάρει,χωρίς να του τα χώνει κανείς.

 

Οπως ακριβώς και ο μπάγιεβιτς (στο τομέα μανατζεριλίκι εννοώ,δεν τους συγκρίνω σα προπονητές).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ αυτό που οι αντικειμενικοί ολυμπιακοί γνωρίζουν/βλέπουν. Πως ο βαλβέρδε πρώτα είναι "μάνατζερ", δηλαδή κοιτάει να τα κονομήσει απο μεταγραφές και μετά να προπονήσει. Ο βαλβέρδε και προφανώς κάποιοι παρατρεχάμενοι. Εκμευταλλεύεται τη τυφλή εμπιστοσύνη μαρινάκη και κάνει ότι οικονομική ατασταλία γουστάρει,χωρίς να του τα χώνει κανείς.

 

Οπως ακριβώς και ο μπάγιεβιτς (στο τομέα μανατζεριλίκι εννοώ,δεν τους συγκρίνω σα προπονητές).

 

Οπως ηταν και ο Λινεν οταν εφερε τον Χολεμπας ...:rolleyes:

 

Και σε ξαναρωταω εχεις πληροφοριες ή απλα υποθετεις ??

Αν παμε με υποθεσεις τοτε κι εγω υποθετω πως απλα διαλεγει παιχτες που τους ξερει γιατι θα ειναι πιο ευκολο να δουλεψει ...

Ξερει τι θα παρει απο αυτους και γνωριζει τι μπορει να κανουν στο γηπεδο...

 

Ο καθενας μπορει να κανει οτι υποθεση γουσταρει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη και στο -5 για εμένα είστε καθαρό φαβορί. Αν βρεθούν χρήματα για τον Παναθηναϊκό που σε 1~2 μήνες δεν θα έχουν ούτε για ζεστό νερό το συζητάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ περιεργη ηττα παντως ,που ειδα τις φασεις.Και ο τρομοκρατης εχασε τα αχαστα.Δεν ξερω.....B)

 

εγω ειχα καποιες (σοβαρες) αμφιβολιες μετα το ματς με τον οφη... κι επειδη ειχα ακουσει διαφορα πριν απο καιρο...δε ξερω... Ελπιζω απλα να ειναι ιδεα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ειχα καποιες (σοβαρες) αμφιβολιες μετα το ματς με τον οφη... κι επειδη ειχα ακουσει διαφορα πριν απο καιρο...δε ξερω... Ελπιζω απλα να ειναι ιδεα μου.

Για πες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω ρε συ midi πολλα ακουγονταν, καταλαβαινεις οτι δε μπορω να γραψω τι ακριβως και για ποιον.

Πες χωρις να αναφερεις ονοματα.

Πχ ακουστηκε οτι Χ παιχτης σας τα παιρνει σε αγωνες για να κανει γκελες? (δε λεμε αν ειναι αμυντικος επιθετικος η τερμας).

Ακουστηκε οτι ειναι στημενο το πρωταθλημα?

Παιζουν στα στοιχηματα ηττα του ΟΣΦΠ?

 

Εξηγα λιγο γενικα τι ακουγεται στην πιατσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα να δεις δε ξερω αν γραφεις ειρωνικα η οχι, αλλα μου ελεγαν για ατομο που το στησιμο-στοιχημα ειναι το φορτε του. Κι οχι δεν εννοω τον Αβρααμ.

Βεβαια η αληθεια ειναι πως μετα το σκανδαλο του καλοκαιριου ειναι δυσκολο καποιος να κανει κατι τωρα, οι περισσοτεροι λογικα θα χουν μπει στο καβουκι τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα να δεις δε ξερω αν γραφεις ειρωνικα η οχι, αλλα μου ελεγαν για ατομο που το στησιμο-στοιχημα ειναι το φορτε του. Κι οχι δεν εννοω τον Αβρααμ.

Βεβαια η αληθεια ειναι πως μετα το σκανδαλο του καλοκαιριου ειναι δυσκολο καποιος να κανει κατι τωρα, οι περισσοτεροι λογικα θα χουν μπει στο καβουκι τους.

Δεν ρωταω ακριβως ειρωνικα, ρωταω να μαθω τι ακουγεται παρα το γεγονος οτι το ολο σκεπτικο που προσπαθειτε να περασετε ειναι λιγο τραβηγμενο.

 

Πιο ρεαλιστικο βρισκω να πειτε οτι η ομαδα ερχεται απο εξοντωτικο ντερμπι, καπακι ταξιδι στη Γαλλια, καπακι εξοντωτικο παιχνιδι εκτος εδρας, καπακι ταξιδι πισω στην Ελλαδα, καπακι ταξιδι στην Τριπολη και παιχνιδι εκτος εδρας, με παιχτες που τραβανε κουπι εδω και καιρο ως 11δατοι και δεν παιρνουν ανασα, ειδικα στο κεντρο και την επιθεση, παρα να ψαχνετε για θεωριες συνομωσιας. Το πιο φυσιολογικο πραγμα ειναι να μπουν χαλαρα σε εναν φαινομενικα ευκολο αγωνα και να τους ερθει απο εκει που δε το περιμενουν. Βλεπε εσας χθες, βλεπε ΠΑΟ απο Καβαλα (οπου η διαφορα στην ψαλιδα ειναι ασυγκριτα μεγαλυτερη) στο μπασκετ επισης χθες.

Δεν γινεται να μην σου κλαταρουν ποτε τους οταν πανε εμπλοκη τοσο καιρο οι ιδιοι 8-9 παικτες.

 

Αν παρολα αυτα κυκλοφορει κατι στην πιατσα τοσο εντονα περι παρασκηνιακων θεματων, γιαυτο ρωταω, να δουμε τι παιζει, χωρις νε ειρωνευομαι.

 

Και κατι ακομα. Το φετινο πρωταθλημα μεχρι στιγμης εξελισσεται ομαλα, δε θεωρω οτι στηνεται κατι και ως επιχειρημα εχω την εικονα της διαιτησιας και τα (μη) παραπονα ομαδων/οπαδων/φιλαθλων. Περυσι καθε αγωνιστικη υπηρχαν 2-3 παιχνιδια που συζητουσαμε τη Δευτερα ως νεα πληγη για το ελληνικο ποδοσφαιρο. Θελω να πω οτι αν παιζονται σκηνικα με στοιχηματα κλπ πρωτοι και καλυτεροι θα ειχαν αναλαβει οι διαιτητες δουλεια, οπως συνηθως. Το οτι περνανε απαρατηρητοι δειχνει αυτο που ειπες, οτι μεχρι στιγμης εχουν μπει στο καβουκι τους πολλοι επιδοξοι μαγκες, που ειδαν ΚΕΦΑΛΙΑ να μπαινουν φυλακη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι οχι καμια σχεση, δε θελω να περασω κατι τετοιο, ουτε εγω, ουτε καποιος αλλος πιστευω. Κι αν δεις εγραψα για την κουραση, καποια ποστ πιο πισω, και για τον βαλ. τα ειπαμε, και για τη διαιτησια δε μιλησα καν παρα το οργιο των κοκκινων μμε. Απλα σχολιασα το ποστ του ομοιδεατη σου, και θελω κι εγω να πιστευω οτι τα πραγματα ειναι οπως τα γραφεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα θελω το insomnia να το εχω μονο για θεματα γυρω απο computer,αφου γραφω ηδη σε αλλα κοκκινα forums (πολλοι παιζει να εχετε διαβασει και posts μου) ,εντουτοις ομως θελω να παραθεσω καποιες αποψεις μου .Γνωμη μου ειναι οτι ο Ολυμπιακος χθες ηταν κουρασμενος και αυτο ηταν κατι που φανηκε ξεκαθαρα .Ουτε οι τραυματιες φταινε ,ουτε ο Μεγερι ,δηλαδη μην επικεντρωθουμε σε στιγμες αλλα στην γενικη εικονα.Σκεφτειτε μονο πριν φαμε το πρωτο γκολ ,ολοι μεσα μας δεν λεγαμε οτι κατι δεν παει καλα? Θυμηθειτε οταν ο παο εκανε νικες στην ευρωπη και πορειες και μετα ερχονταν εδω και εχανε με κατεβασμενα τα χερια.Ειναι απλο η ομαδα δεν εχει τους παιχτες που θα αναπληρωσουν καποιους βασικους και ολα αυτα που λεγονται οτι εχουμε 2 ισαξιες ενδεκαδες ειναι αηδιες .Ο Ολυμπιακος με αυτους τους παιχτες που εχει αυτα μπορει να κανει ,ή Ευρωπη ή πρωταθλημα .Περυσι που δεν ειχε Ευρωπη ηταν μια χαρα φετος ομως ειναι αλλιως.Αν αντι για καποιους παιχτες μετριους εως κακους οπως οι Φουστερ ,Μονχε ,Αμπτουν αγοραζε καποιους καλυτερους και επαιζαν χθες ισως να ηταν διαφορετικο το αποτελεσμα .Οταν χθες κατεβασε την ομαδα οπως με την Μαρσειγ δηλαδη με κεντρο Μανιατη,Μοδεστο αμεσως σκεφτηκα οτι δεν θα μπορουσαμε να αλλαξουμε μια μπαλια .Εν κατακλειδι θα πω οτι ο Ολυμπιακος ειναι μια πολυ καλη ομαδα ,αλλα πολυ χειροτερη απο αυτο που νομιζουμε ολοι οτι ειναι .Προσεξτε δεν λεω οτι ο ΠΑΟ ειναι καλυτερος και αξιζει περισσοτερο το πρωταθλημα αλλα σιγουρα μεχρι στιγμης πιο αξιοπιστος ειναι .Υπαρχει και μια αλλη παραμετρος ,ο Ολυμπιακος θα πληρωσει φετος ολα αυτα που ακουστηκαν το καλοκαιρι και αυτο που εγινε περυσι στο Καραισκακη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...