Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θέμα παιδιά είναι τι θέλουμε.

Θέλουμε έναν προπονητή τύπου Λεμονή ο οποίος θα χαϊδεύει αυτάκια και θα έχει πάντα στην ίδια ενδεκάδα Μακουν, Μονχε, Φετφατζιδη, Μιραλας, Τζιμπουρ, Μητρογλου, Παντελιτς και ο Ολυμπιακός να μην παίζει καλή μπάλα αλλά τουλάχιστον θα παίζουν αυτοί που θέλουμε εμείς, η θέλουμε έναν προπονητή που θα βάζει αυτούς που πιστεύει αυτός και ο Ολυμπιακός θα παίζει μπάλα?

Μήπως να ξεκολλήσουμε επιτέλους από το παρελθόν και να αφήσουμε τον άνθρωπο να κάνει την δουλειά του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιες πιστεύεις ότι είναι αυτές οι εμμονές?

 

 

Ο Μαρκανο ειναι μια απο αυτες..

Επισης επρεπε να του πει ο Κοστανζο οτι δεν ειναι καλα ψυχολογικα πριν το ματς στην γερμανια με την Ντορνμουντ

για να καταλαβει οτι δεν κανει για τον Ολυμπιακο.

 

Επισης τοσο χαλια παιχτης ειναι ο Μητρογλου που δεν τον θελει?

 

Αλλο ενα μεγαλο προβλημα του βαλβερδε ειναι οτι κατα την διαρκεια του παιχνιδιου τα χανει στην

κυριολεξια..

Επισης οι λαθος επιλογες παιχτων που εχει κανει κατα την περιοδο των μεταγραφων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μαρκανο ειναι μια απο αυτες..

 

Εμμονή σημαίνει να κάνεις κάτι το οποίο είναι λάθος και να το επαναλαμβάνεις. Τον Μαρκανο από το ματς με Αρσεναλ δεν τον έχει ξανά βάλει Center Back.

 

Επισης επρεπε να του πει ο Κοστανζο οτι δεν ειναι καλα ψυχολογικα πριν το ματς στην γερμανια με την Ντορνμουντ

για να καταλαβει οτι δεν κανει για τον Ολυμπιακο.

 

Που το ξέρεις? Είσαι μέσα στα αποδυτήρια του Ολυμπιακού? :blink:

 

Επισης τοσο χαλια παιχτης ειναι ο Μητρογλου που δεν τον θελει?

 

Χάλια παίχτης δεν είναι αλλά έχει άλλα προβλήματα και προφανώς δεν ταιριάζει σε αυτό που θέλει.

 

Αλλο ενα μεγαλο προβλημα του βαλβερδε ειναι οτι κατα την διαρκεια του παιχνιδιου τα χανει στην

κυριολεξια..

 

Διαφωνώ. Μπορείς να μου δώσεις 2-3 παραδείγματα που τα έχασε κατά την διάρκεια του αγώνα?

 

Επισης οι λαθος επιλογες παιχτων που εχει κανει κατα την περιοδο των μεταγραφων.

 

Συμφωνώ, κάποιες από τις επιλογές του όπως Ουρταδο και Οσκαρ αποδείχθηκαν λάθος. Σύμφωνα όμως με το βιογραφικό αυτών των παιχτών δεν μπορεί κανείς να πει ότι ήταν κακοί παίχτες απλώς δεν ταίριαζαν με τον Ολυμπιακό. Λάθος βέβαια που χρεώνεται στον Βαλβερδε.

 

 

Για εμένα όλα αυτά είναι μικρο-λαθάκια που όλοι οι προπονητές κάνουν.

Πιστεύω πως μοναδικό σημαντικό αρνητικό που έχει ο Βαλβερδε, το οποίο μάλιστα κανείς δεν το έχει πει από εσάς που δεν τον θέλετε, είναι η νοοτροπία που βγάζει η ομάδα στα ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό. Δεν μπορείς να μπαίνεις σε τέτοια ματς με σκοπό να παίξεις μπάλα.

Θεωρώ απαράδεχτο το γεγονός ότι μέσα στα 5 ντέρμπι του Βαλβερδε με Παναθηναϊκό, έχω 1 νίκη, 1 ήττα και 3 ισοπαλίες.

Δεν δέχομαι να έχω τέτοια στατιστικά με τον καλύτερο μου πελάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ποτε παιξανε αυτοι και θα παιζανε και τωρα

Ο Φεισα ετσι βλεπω να πηγαινει

ο Γεστε (που απο μια πασα που εκανε εγινε ηρωας) ειναι καμενο χαρτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη η μερικη ριξη μηνισκου, ουτε γριππη να ηταν στου ρεντη. γεστε ιμπαγασα φεισα...

 

φεισα next year. ελπιζω να πιστεψουν στον παικτη γιατι ειναι πολυ καλος. απλα λιγο ατυχος, μια και ο συγκεκριμενος τραυματισμος ειναι καθαρα θεμα ατυχιας, συμβαινει και στα καλυτερα παιδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμμονή σημαίνει να κάνεις κάτι το οποίο είναι λάθος και να το επαναλαμβάνεις. Τον Μαρκανο από το ματς με Αρσεναλ δεν τον έχει ξανά βάλει Center Back.

 

Και καλα θα κανει να μην τον ξαναβαλει γιατι ο ανθρωπος ειναι επυκινδυνος!

 

Που το ξέρεις? Είσαι μέσα στα αποδυτήρια του Ολυμπιακού? :blink:

 

Μα ο Βλαβερδε ειπε μετα το παιχνιδι εμ την Ντορνμουντ οτι μιλησε μαζι του και δεν ηταν καλα ψυχολογικα με τα τα 2 γκολ που

εφαγε με τον οφη στο Καραισκακης..Δεν το ειπα εγω..

 

Χάλια παίχτης δεν είναι αλλά έχει άλλα προβλήματα και προφανώς δεν ταιριάζει σε αυτό που θέλει.

 

Παντου υπαρχουν προβληματικοι χαρακτηρες σε οποια ομαδα και να κοιταξεις..

Γιατι δεν λες οτι ειναι ανικανος στο να ασχοληθει με ενα νεο ταλεντο..?

 

 

Διαφωνώ. Μπορείς να μου δώσεις 2-3 παραδείγματα που τα έχασε κατά την διάρκεια του αγώνα?

 

 

Βεβαιως!

Με την Αεκ η τακτικη ηταν για γελια..τακτικη οπισθοχωρήσεις λεγεται κερδιζεις 0-1 βγαζει τον φουστερ για να βαλει τον Μελμπεργκ

και στην συνεχεια βαζει τον Παπαδοπουλο δεξι μπακ??? :mellow:

 

Με τον Οφη βγαζει τον καλυτερο παιχτη του αγωνα{Ορμπαιθ}γνωριζωντας οτι δεν υπαρχει ο Ιμπαγασα και αφηνει το κεντρο γυμνο.

Με την Ντορνμουντ στην γερμανια..Κοιμηθηκε το παλικαρι και του εκλεψαν τις παντοφλες.

Βλεπει οτι Ο Γκλοπ παιζει παιχνιδι τακτικης και ο Βλαβερδε ακολουθει το ιδιο ακριβως στην ουσια βλεπαμε δυο ομαδες να παιζουν το ιδιο συστημα.

Ε εβαλε το γκολ η ντορμουντ και τελειωσαν ολα..Κια μην ξεχασω τα πολλα λαθη του Μαρκανο στο συγκεκριμενο παιχνιδι και παρολαυτα το κρατουσε μεσα.

Επισης μεγαλη βλακεια να αφησει τον Αβρααμ εκτος στον αγωνα με την Αρσεναλ..

 

 

Συμφωνώ, κάποιες από τις επιλογές του όπως Ουρταδο και Οσκαρ αποδείχθηκαν λάθος. Σύμφωνα όμως με το βιογραφικό αυτών των παιχτών δεν μπορεί κανείς να πει ότι ήταν κακοί παίχτες απλώς δεν ταίριαζαν με τον Ολυμπιακό. Λάθος βέβαια που χρεώνεται στον Βαλβερδε.

 

 

Για εμένα όλα αυτά είναι μικρο-λαθάκια που όλοι οι προπονητές κάνουν.

Πιστεύω πως μοναδικό σημαντικό αρνητικό που έχει ο Βαλβερδε, το οποίο μάλιστα κανείς δεν το έχει πει από εσάς που δεν τον θέλετε, είναι η νοοτροπία που βγάζει η ομάδα στα ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό. Δεν μπορείς να μπαίνεις σε τέτοια ματς με σκοπό να παίξεις μπάλα.

Θεωρώ απαράδεχτο το γεγονός ότι μέσα στα 5 ντέρμπι του Βαλβερδε με Παναθηναϊκό, έχω 1 νίκη, 1 ήττα και 3 ισοπαλίες.

Δεν δέχομαι να έχω τέτοια στατιστικά με τον καλύτερο μου πελάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...