Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά τι έγινε; Να τον διώξουμε τον Βαλβέρδε ή όχι; Γιατί χθες άκουγα ορισμένους στα ραδιόφωνα που έλεγαν ότι μακάρι να φάμε 5 αν είναι να φύγει ο Βαλβέρδε, τόσο απλά. Ας τον κρατήσουμε λίγο ακόμα... Μήπως του Μιραλάς του φταίει ο Βαλβέρδε που δε μπορεί με ΤΙΠΟΤΑ να τη σπρώξει μέσα; Η θέση που παίζει τον εμπόδισε στα τελευταία ματς να κάνει φάσεις για γκολ; Όχι, απλά έχει ξεχάσει να βρίσκει δίχτυα το παληκάρι. Και κάπου εδώ θα πεταχτούν οι ίδιοι που μιλούσαν για 5άρες να πουν: "να τον αφήσει στον πάγκο να στρώσει χαρακτήρα"... Δεν τους πιάνεις πουθενά τους γαύρους! :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συγχαρητηρα για την νικη σας χτες ,παιξατε καλα και με θαρρος,ειχατε και τυχη και εξαιρετικο τερματοφυλακα.Πολυ καλος και θετικος ο Μεγερι.

 

Προσωπικα πιστευω οτι η υποθεση 16 θα παιχτει στο Καραισκακη με την Αρσεναλ ,πρεπει να τα δωσετε ολα για την νικη και ελπιζω να περασετε.Βεβαια μην νομιζει κανεις οτι αν ερθει με δευτερα η Αρσεναλ δεν θα ειναι αξιομαχη και αυτοι οι παικτες της ειναι εξαιρετικοι.

 

Τελος οι Γερμανοι ειμαι σιγουρος οτι θα παρουν αποτελεσμα απεναντι στους Γαλλους,ειναι καλοι στην εδρα τους,θα θελουν να αποχαιρετησουν με νικη για λογους γοητρου που στην Γερμανικη νοοτροπια μετραει παρα πολυ.Η Μαρσειγ,που ηταν λιγο ατυχη χτες,δεν ειναι σε αρκετα καλη φορμα να παρει διπλο στην Γερμανια,θα εκπλαγω πολυ αν τα καταφερει.(Σας ειχα παιξει και διπλο και κερδισα απο σας καλα λεφτα,μαζι με τον ασο της Αρσεν και το οβερ της Μιλαν.Μου ειχατε κανει καλη εντυπωση στο ντερμπι μαζι μας.:devil:)

 

 

Συγνωμη για το off topic αλλα ο τεχνικος Ακης Μαντζιος εχει συγγενεια με τον Μαντζιο τον ποδοσφαιριστη?:huh:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διάβασα σε άλλο forum και το παραθέτω εδώ (γιατί έκλαψα από τα γέλια...!)

Ενταξει καλοι ηντουσαν ασουμε (που λεει και ο α******ς) αλλα δεν επαιζες και τη βαρκελωνα 142.gif

Και ξερεις τι ειναι να βλεπεις την ψαροκασελα να πεταει με μισακη ομαδα και να κερδαει στο τελος; Καθεσαι ασουμε καναπεδατος και το υφασμα μυριζει στο 90' κλανιτσα μιας και στο γκολακι το εκανες το τζουφιο το πριτς σου. Παλι καλα που δεν εβανε και δευτερο γιατι θα θελαμε καθαριστη επαγγελματια ενεκα σε λιγο Χριστουγεννο και οπως και να το κανεις θα 'χουμε μουσαφιραιους.

 

Αντε γεια...

 

Ε ρε γλεντια ορεξη να 'χεις να γελας αποψενες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος οι Γερμανοι ειμαι σιγουρος οτι θα παρουν αποτελεσμα απεναντι στους Γαλλους,ειναι καλοι στην εδρα τους,θα θελουν να αποχαιρετησουν με νικη για λογους γοητρου που στην Γερμανικη νοοτροπια μετραει παρα πολυ.

Τι να αποχαιρετήσουν; Με νίκη χτυπάνε 2η θέση (υπό προϋποθέσεις). Αυτό που θέλει ο γαύρος είναι ΝΑ ΜΗ ΧΑΣΕΙ από Άρσεναλ και να κερδίσει η Ντόρτμουντ (από 2-0 και πάνω κατά προτίμηση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαλάρα παίξαμε χθες. Μερικά Σχόλια

 

1. Όλοι έχουν πέσει πάνω στον Μιραλάς γιατί δε βάζει γκόλ. Δεν ξέρω για σας, αλλά εμένα που φαίνεται πολύ πιο βελτιωμένος σε σχέση με πέρυσι. Βοηθάει όλη την ομάδα και όπως είδαμε χθες έτρεχε, μάρκαρε, ντρίπλαρε και πραγματικά μόνο το γκολ του έλλειπε. Άλλωστε μην ξεχνάμε ότι λόγω ελλείψεων φέτος παίζει σε κάθε ματς διαφορετική θέση στην επίθεση ανάλογα με τις ανάγκες της ομάδας.

 

2. 1 θα πω: Μακάρι να μείνει ο Βαλβέρδε και να συνεχίσει την ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ. Τόσο καιρό ακούω μα είναι "μιζαδόρος", βάζει τους δικούς του κ.λ.π. Από τη στιγμή που βλέπω την ομάδα να ΠΑΙΖΕΙ ΜΠΑΛΑΡΑ ακόμα και όταν δεν νικάει (βλέπε ματς με Αρσεναλ, παο) είμαι ικανοποιημένος.

 

3. Νίκη με αρσεναλ και φύγαμε για τους 16!!!!!! Τότε θα γεμίσουν τα ταμεία και με 1-2 ΚΑΛΕΣ προσθήκες η ομάδα θα ανέβει επίπεδο.

 

4. Φυσικά ΜΕΓΑΛΟ μπράβο στους μανίατη και φέτφα. Ο πρώτος αν και με ελάχιστη συμμετοχή φέτος, έπαιξε σε άλλη θέση από αυτή που συνηθίζει και βρισκόταν παντού στο γήπεδο. Ο δεύτερος, απέδειξε ότι ξέρει πολλά κιλά μπάλας (ειδικά αν κρίνουμε την απόδοση του μετά το γκολ) και με ανεβασμένη ψυχολογία μπορεί να βοηθήσει σημαντικά.

 

Υ.Γ.: Μου φαίνεται ότι ο Μιραλας έχει κάνει μερικά "ιδιαίτερα" στον Χολέμπας. Αφού σε μια φάση που βγαίνει απο αριστερα και αρίζει τις ντρίμπλες τους μπέρδεψα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που θα έχετε περισσότερα παιχνίδια; Αν πάτε UEFA θα έχετε όμιλο πάλι;

 

PByCH.jpg

 

Από που την πήρες αυτή την photoshopια? Θελω να πιστεω οτι δεν το εκανες εσυ γιατι οσο και αντι-ολυμπιακός να είσαι, δεν σε έχω και για τετοιο τύπο.

 

Το πραγματικο ειναι αυτό.

43056879.jpg

 

 

Στο ίδιο ύψος είναι περίπου, άντε να είναι λίγο πιο μπροστα ο Φετφα, κάτι που είναι αδύνατο να το δει κανείς live. Σωστά το άφησε δηλαδή ο επόπτης μιας και σύμφωνα με τους κανονισμούς, στην αμφιβολία το δίνεις υπερ του επιτιθέμενου. (Στην Ελλάδα βέβαια αυτό θα δυνόταν offside...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φωτογραφία αυτή εννοείτε πως είναι ψεύτικη. Σε καμιά περίπτωση με Photoshop (φτου κακά) όμως.

 

Κατά έναν περίεργο τρόπο βρέθηκε κολλημένη στην πόρτα του σπιτιού ενός φίλου μου που υποστηρίζει τον Ο.Σ.Φ.Π. Δεν ξέρω πως έγινε αυτό. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φωτογραφία αυτή εννοείτε πως είναι ψεύτικη. Σε καμιά περίπτωση με Photoshop (φτου κακά) όμως.

 

Κατά έναν περίεργο τρόπο βρέθηκε κολλημένη στην πόρτα του σπιτιού ενός φίλου μου που υποστηρίζει τον Ο.Σ.Φ.Π. Δεν ξέρω πως έγινε αυτό. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Και την σκαναρατε και όλος τυχαίως βγήκε ακριβώς ίδιο μέγεθος και ποιότητα με την original? Δεν μας τα λες καλά μου φαίνεται. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι επιστήμονες στο leoforos.gr έχουν βάλει σκοπό να ξεπεράσουν τον πρωταθλητή, τον γαύρο, το katimagiko.gr και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο... το καλό είναι ότι μας δίνουν κάτι να γελάμε

 

http://kourkouti.sport24.gr/2011/11/24/6350/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πικράνει πολύ κόσμο ο Ολυμπιακός.

Κάποτε είχανε να λένε για την Ευρώπη και τώρα το χάσανε και αυτό. Μέσα σε 4 χρόνια ο Ολυμπαικος έχει 2 προκρίσεις στους 16 και τώρα το παλεύει και για 3η.

Για όλα λοιπόν πλέον φταίει η διαιτησία, ο Μαρινακης και ο Κοκκαλης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ολυμπιακος καποτε δ εμπορουσε να σταυρωσει διπλο στην ευρωπη, βγαιναμε εξω και το βρακι γινοταν καφε. Εδω και καποια χρονια αυτο δεν ισχυει. Σε αντιθετη με τον παο που τα τελευταια χρονια δεν πηγαινε καλα. Η νικη στο οακα το καλοκαιρι ηταν η πρωτη, δε θυμαμαι μετα απο ποσα ματς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποτε ειχαμε να λεμε για Ευρωπη?

Δεν κοιτας που σε 80+ χρονια υπαρξης κανατε το 3ο σας διπλο?

 

Σιγά ρε πολυνίκη του θεσμού εσύ. Έχεις 2-3 νίκες εκτός έδρας παραπάνω από εμάς? Ουαου!

Να ξέρεις πάντως ότι στις νίκες συνολικά στο CHL είμαστε στα ίσα πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι επιστήμονες στο leoforos.gr έχουν βάλει σκοπό να ξεπεράσουν τον πρωταθλητή, τον γαύρο, το katimagiko.gr και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο... το καλό είναι ότι μας δίνουν κάτι να γελάμε

 

http://kourkouti.sport24.gr/2011/11/24/6350/

 

Τρελο γελιο, οσοι δεν μπηκαν ας μπουν πολυ καλο.

 

Καποτε ειχαμε να λεμε για Ευρωπη?

Δεν κοιτας που σε 80+ χρονια υπαρξης κανατε το 3ο σας διπλο?

 

Εσυ δεν κοιτας που η ταριφα σου ειναι απο 3 γκολ και πανω, κοιτας τα δικα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...