Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αλλά εδω δε παιζει ο Μονχε που ηταν καλος στο χαριλαου, τι να πεις!!!!!

 

Για να είμαι ειλικρινής όπως είδα το ματς μέσα στο γήπεδο με εκνεύρισε ένα συγκεκριμένο γεγονός.Η τοποθέτηση του Φουστέρ και καλά ως δεξί χαφ.Βέβαια ουδέποτε έπαιξε εκεί σε ολόκληρο τον αγώνα με αποτέλεσμα είτε ο Τοροσίδης να έχει ολόκληρη την δεξιά πτέρυγα είτε ο Μακούν να βρίσκεται πότε δεξιά και πότε αριστερά.Θα προτιμούσα ένα πιο ορθολογικό σχήμα με Ορμπαϊθ-Μακούν-Φουστέρ στον άξονα Μιραλάς δεξιά Μόνχε αριστερά και κορυφή ο Τζεμπούρ.Αδυνατώ επίσης να καταλάβω την χρησιμοποίηση του τραγικού Αμπντουν ο οποίος όσες ευκαιρίες και αν έχει πάρει(αρκετές θα έλεγα) δεν έχει παρουσιάσει τίποτα το αξιόλογο ,με εξαίρεση τον αγώνα στην Νέα Σμύρνη.

 

Σχετικά με το μπασκετ ένα πράγμα θα ήθελα να σχολιάσω.Τον πανηγυρισμό του Σπανούλη στο εύστοχο σουτ του Γκετσεβίτσιους με το σκορ να διαμορφώνεται 74-70.Είτε έχουμε μικρύνει πολύ ως ομάδα είτε το ελληνικό πρωτάθλημα έχει γίνει τόσο πολύ για τον πεο που οι αναμετρήσεις Παναθηναϊκού-Ολυμπιακού θυμίζουν προημιτελικό Eurocup.Μακάρι να είχαμε την δυνατότητα να παρακολουθούμε κάθε εβδομάδα έστω και έναν αγώνα ανάλογο του Παναθηναϊκός-Τσσκα.

 

Για αύριο στόχος είναι η ισοπαλία ώστε η πρόκριση στο Europa League να εξαρτάται αποκλειστικά από εμάς.(Θέλω να πιστεύω πως εύκολα ή δύσκολα η Άρσεναλ θα κερδίσει την Μπορούσια).Ελπίζω οτι o Sir Ernesto Valverde δεν θα κάνει καμία πατάτα με Χολέμπας στον άξονα.Θα προτιμούσα μία ενδεκάδα με Μέγιερι,Μανιάτη,Αβρααμ,Μελμπεργκ,Μαρκάνο,Τοροσίδη,Μοντεστό,Φουστερ,Χολέμπας,Μιραλάς,Τζεμπούρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυριο ειναι το καλυτερο παιχνιδι του βαλβερδε και του ολυμπιακου γενικα. οτι στραβο και να παει, θα υπαρχει η δικαιολογια των απουσιων (δικαιολογημενη να λεμε την αληθεια..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μιλησουμε για το τελευταιο ματς οπου εβαλε τον Φουστερ εξτρεμ που εχει δειξει ποσες φορες οτι δε τη παλευει εκει??? Εχεις τον Μονχε που σου παιξε καλα χαριλαου, γιατι ρε ανθρωπε τον αφηνεις παγκο??! Η μηπως να πουμε για το οτι περασε τον Αμπντουν ως αλλαγη??! Ποιον, τον καραγκιοζη που οσες φορες εχει παιξει τα χει κανει μανταρα. Αμ που αντι να βαλει τον Γεστε πισω απ τον επιθετικο, τον εβαλε πιο πισω?? ο,τι να ναι πραγματικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον προς Π.Α.Σ.

 

Οχι βεβαια ....

Τον εχει κλεισει ο Μαρινακης ...

Τωρα ειδικα που οπως λεει και η Μαργαριτα ο Βαλβερδε μετραει μερες ...

Ωρες να πω εγω καλυτερα ....:lol: :lol:

 

Περα απ την πλακα τωρα ο Βλαβερδε δηλωσε πως θελει τη δευτερη θεση και πως αυτη τη στιγμη σκεφτεται μονο τη νικη ...

http://www.sport-fm....medium=facebook

 

Aς δουμε λιγο τα πραγματα παλι τωρα που ηρθε η ωρα...

Αυτος ειναι ο ομιλος ΤΩΡΑ που μιλαμε :

 

omilos.png

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Με μια πιθανη νικη μας στο Βελοντρομ και μια λογικη ηττα της Ντορτμουντ απο την Αρσεναλ ο πινακας θα ειναι ο παρακατω :

 

Αρσεναλ -> 11π

Μαρσειγ -> 7π

Ολυμπιακος -> 6π

Ντορτμουντ -> 4π

 

 

Και την τελευταια αγωνιστικη η Μαρσειγ παει στο Ντορτμουντ και εμεις εχουμε εντος την αδιαφορη Αρσεναλ στο Καραισκακη που εκει ολα μπορουν να γινουν ...

Ακομα και νικη να κανει η Ντορτμουντ ή Χ να φερει η Μαρσειγ , τοτε εμεις με δικια μας νικη εμεις περναμε δευτεροι ...

 

Επισης αν νικησουμε με παραπανω απο ενα γκολ αυριο τοτε ακομα και με Χ δικο μας απεναντι στην Αρσεναλ και ηττα της Μαρσειγ στο Ντορτμουντ τοτε ερχεται μια ωραιοτατη τριπλη ισοβαθμια που ομως εμαςμας φερνει στη δευτερη θεση...

 

Τι λετε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λετε ?

 

Εγω λεω πως μέχρι στιγμής έχουμε βαρεθεί να χτυπάμε παλαμάκια για την πολύ καλή εμφάνιση στο Emirates για την πολύ καλή εμφάνιση με τον Παναθηναϊκό για την αξιοπρεπή παρουσία στο Westfalen.Αγώνες που δεν συνοδεύτηκαν από επιθυμητά αποτελέσματα.Άρα λέω πως μου αρκεί η ισοπαλία ώστε να έχουμε βάσιμες ελπίδες για πρόκριση στο Europa.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θελω να χασουμε και να τελειωνουμε μια και καλη μ αυτη την ιστορια. η ευρωπη μας εχει αποσυντονισει κι εχουν γραψει το πρωταθλημα στα παπακια τους καποιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το βλέπω να κερδίζει η Αρσεναλ. Πιστεύω χ θα έρθει και εμείς θα χάσουμε.

 

Μαρσειγ 10

Αρσεναλ 9

Ντορτμουντ 5

Ολυμπιακος 3

 

Και πάμε τελευταία αγωνιστική για νίκη με Αρσεναλ ελπίζοντας να μην κερδίσει η Ντορτουμντ, για να βγούμε Europa. Σε ισοβαθμία περνάμε εμείς αν δεν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω πως μέχρι στιγμής έχουμε βαρεθεί να χτυπάμε παλαμάκια για την πολύ καλή εμφάνιση στο Emirates για την πολύ καλή εμφάνιση με τον Παναθηναϊκό για την αξιοπρεπή παρουσία στο Westfalen.Αγώνες που δεν συνοδεύτηκαν από επιθυμητά αποτελέσματα.Άρα λέω πως μου αρκεί η ισοπαλία ώστε να έχουμε βάσιμες ελπίδες για πρόκριση στο Europa.

 

Δε μπορω παρα να συμφωνησω ...

Εαν παιξουμε ομως οπως στα ματς που λες και μας βοηθησει και λιγο η τυχη ισως παρουμε τελικα αυτο που θελουμε ...

Ειναι πολυ κρισιμο ματς ...

Αν και το πιο λογικο αποτελεσμα ειναι η ηττα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...