Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χμμ, ο Μαρκανο υποτίθεται είχε αποκτηθεί για να παίζει στα αριστερά σε δύσκολα ματς που θέλουμε να παίξουμε λίγο πιο κλειστά μιας και είναι καλύτερος αμυντικά από τον Χολεμπας.

Να βγάλει τον Μιραλας πάντως από τα αριστερά τώρα που έχει αρχίσει να ανεβαίνει το βλέπω λίγο χλωμό. Όπως και ξαφνικά να βάλει τον Μακουν όταν δεν τον εμπιστεύεται ούτε με την αεκ το βλέπω επίσης χλωμό.

 

Με την συγκεκριμένη ενδεκάδα πάντως θα ακούσουμε τα εξής...

 

Σε περίπτωση νίκης:

-Ο Μακουν εξέθεσε τον Βαλβερδε που δεν τον χρησιμοποιούσε.

-Ο Ιμπαγασα απέδειξε στον Βαλβερδε ότι πρέπει να παίζει πίσω από τον επιθετικό και όχι στα χαφ.

-Μελμπερκ - Αβρααμ δείξανε στον βαλβερδε ότι δεν πρέπει να κουνιούνται από το κέντρο της άμυνας.

-Γιατι δεν έβαζε τον Χολεμπας αριστερό χαφ τόσο καιρό που είχαμε πρόβλημα στα ακρα?

Σε περίπτωση ήττας:

-Έβαλε τον Μακουν ενώ ήταν ανέτοιμος

-Ο ιμπαγασα δεν κάνει για τόσο μπροστά, πρέπει να παίζει πιο πίσω για να φτιάχνει παιχνίδι.

-Ο Μοντεστο ενώ έδειξε με την αεκ ότι δεν μπορεί στα δεξιά, αυτός συνεχίζει και τον βάζει. Γιατι δεν έβαλε τον Αβρααμ εκεί?

-Ο Χολεμπας δεν μπορεί στα χαφ.

 

:lol:

 

να δοκιμασει Μιραλας --Παντελιτς -- Τζεμπουρ

οχι ο Χολεμπας εκει ρεεεεε

 

Να παίξει με τρεις επιθετικούς σε αγώνα CHL κόντρα στην πρωταθλήτρια Γερμανίας? Υπάρχει καθόλου λογική?

Και άντε πες ο Μιραλας κουτσά στραβά μπορεί να γυρίζει που και που πίσω να βοηθήσει το μπακ. Θα κάνει κάτι τέτοιο ο Τζιμπουρ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια 11άδα... 1.000 σκέψεις

 

http://www.thrylos.gr/podosfairo/article/12955/mia-11ada-1000-skepseis/

 

Η ΑΕΚ και τα κακώς κείμενα της σαββατιάτικης εμφάνισης περνούν στο παρελθόν. Προφανώς και δε... διαγράφονται. Τα παθήματα πρέπει ν' αποτελούν μαθήματα για το μέλλον. Έρχεται η Ντόρτμουντ όμως και στο μεγάλο λιμάνι οφείλουν ν' αφήσουν για λίγο πίσω το ματς με τους κιτρινόμαυρους της Νέας Φιλαδέλφειας και ν' ασχοληθούν με τους κιτρινόμαυρους της Βεστφαλίας. Η Μπορούσια θέλει τη νίκη στο Καραϊσκάκη και θα τα δώσει όλα ώστε να την πάρει. Ο Ολυμπιακός όμως παίζει το... τελευταίο του χαρτί για κάτι καλό στην Ευρώπη φέτος και κάθε άλλο παρά με ανοιχτές αγκάλες θα περιμένει τους Γερμανούς.

 

Ο Ερνέστο Βαλβέρδε πονοκεφαλιάζει για το αρχικό σχήμα αφού τον ανησύχησαν αρκετά απ' όσα είδε κόντρα στην ΑΕΚ. Ο Ισπανός τεχνικός έχει αρχίσει ήδη να... επεξεργάζεται στο μυαλό του διάφορα πράγματα. Η θέση του δεξιού μπακ όπως και μία στον άξονα τον προβληματίζουν περισσότερο από κάθε τι. Η 11άδα είναι μία ωστόσο οι παραλλαγές της πάρα πολλές. Το Thrylos.gr επιχειρεί να μπει στο μυαλό του 47χρονου κόουτς και να σας παρουσιάσει τις πέντε επικρατέστερες παραλλαγές.

 

Plan A: Κοστάντσο, Χολέμπας (αριστερό μπακ), Μαρκάνο, Μέλμπεργκ (κεντρικό δίδυμο), Αβραάμ (δεξί μπακ), Μοδέστο, Ορμπάιθ (αμυντικά χαφ), Ιμπαγάσα (επιτελικός μέσος), Μιραλάς (αριστερό χαφ), Αμπντούν (δεξί χαφ), Τζιμπούρ.

 

Plan B: Κοστάντσο, Χολέμπας (αριστερό μπακ), Μαρκάνο, Μέλμπεργκ (κεντρικό δίδυμο), Αβραάμ (δεξί μπακ), Μοδέστο, Ορμπάιθ (αμυντικά χαφ), Ιμπαγάσα (επιτελικός μέσος), Μιραλάς (αριστερό χαφ), Φετφατζίδης (δεξί χαφ), Τζιμπούρ.

 

Plan C: Κοστάντσο, Χολέμπας (αριστερό μπακ), Αβραάμ, Μέλμπεργκ (κεντρικό δίδυμο), Μοδέστο (δεξί μπακ), Μακούν, Ορμπάιθ (αμυντικά χαφ), Ιμπαγάσα (επιτελικός μέσος), Μιραλάς (αριστερό χαφ), Αμπντούν (δεξί χαφ), Τζιμπούρ.

 

Plan D: Κοστάντσο, Χολέμπας (αριστερό μπακ), Αβραάμ, Μέλμπεργκ (κεντρικό δίδυμο), Μοδέστο (δεξί μπακ), Μακούν, Ορμπάιθ (αμυντικά χαφ), Ιμπαγάσα (επιτελικός μέσος), Μιραλάς (αριστερό χαφ), Φετφατζίδης (δεξί χαφ), Τζιμπούρ.

 

Plan E: Κοστάντσο, Μαρκάνο (αρ.μπακ), Μέλμπεργκ, Αβραάμ (κεντρικό δίδυμο), Μοδέστο (δεξί μπακ), Μακούν, Ορμπάιθ (αμυντικά χαφ), Ιμπαγάσα (επιτελικός μέσος), Χολέμπας (αριστερό χαφ), Μιραλάς (δεξί χαφ), Τζιμπούρ.

 

Σπ.Γρομητσάρης

 

 

επισης...

 

Κι άλλη απώλεια για Ντόρτμουντ

 

http://www.sport-fm.gr/article/508685

 

Χαμογελά η τύχη στον Ολυμπιακό! Εκτός από τις απουσίες των Γιούλιαν Κοχ και Μαρσέλ Σμέλτσερ, άλλο ένα πρόβλημα προέκυψε για τον Γιούργκεν Κλοπ.

 

Στην τελευταία προπόνηση επί γερμανικού εδάφους ο Λούκας Μπάριος ένιωσε πόνους στο πόδι και αναγκάστηκε να αποχωρήσει από το πρόγραμμα.

 

Ο παίκτης της Ντόρτμουντ μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο για να υποβληθεί σε εξετάσεις.

 

Σύμφωνα με τα γερμανικά ΜΜΕ ο Παραγουανός θα ταξιδέψει μαζί με την υπόλοιπη αποστολή της Ντόρτμουντ και η συμμετοχή του θα κριθεί στην προπόνηση που θα κάνει η γερμανική ομάδα στο Καραϊσκάκη αλλά και στο χαλάρωμα που θα κάνουν οι παίκτες στο γήπεδο του Πανιωνίου το πρωί της Τετάρτης.

 

Ο Παραγουανός απουσίαζε για μεγάλο χρονικό διάστημα λόγω τραυματισμού και πρόσφατα επανήλθε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυριο παιζουμε.

 

Παιδια παρτε χαμπαρι οτι ολες αυτες οι ενδεκαδες που εχετε ολοι στο μυαλο σας ειναι πειραματικες.

Κανονικα στο κεντρο παιζει ο Φεισα που ειναι πολυ καλος και καλυπτει χωρους και βγαζει την ομαδα και μπροστα.

Τωρα δε ξερουμε αυτος που θα παιξει αν τα καταφερνει τοσο καλα.

Επισης στα δεξια πισω παιζει ο Τορο και πιο μπρστα ο Φουστερ.

Ο Τορο παιρνει ολη την πλευρα μονος του και ο Φουστερ κλεινει προς το κεντρο.Τωρα αυτο δε μπορει να γινει γι αυτο και βαζει το Μιραλας δεξια για να κλεισει αυτη την τρυπα.

 

Εκει που ειχαμε βρει ενα σταθερο ρυθμο με μια καλη ενδεκαδα ηρθαν οι τραυματισμοι και τα χαλασαν ολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μπορουμε να πουμε πολλα... Μονο ο,τι αποκαλυψε ο Χαρος στο red on air που μιλησε. θα ναι στα 2 πεταλλα, στην 7 θα ναι ενα πολυ μεγαλο πανι, και στης επαρχιας κατι αλλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα υπαρχει και κορεο, επιτελους, αυριο, ολα τα λεφτα B) B)

 

Να το χαρειτε ..

Εγω που ειχα κλεισει εισητηρια , μου επαιξε ασχημο παιχνιδι η ζωη και λογω απεργιας των καραβιων δε θα μπορεσω να βρεθω αυριο.

 

Στην ΠΑΕ μου ειπαν πως θα μου κρατησουν τα χρηματα που κατεθεσα και αν θελω να παω με την Αρσεναλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φύγανε ...

 

 

Έχω δύο εισιτήρια των 50 ευρώ έκαστο στην θύρα 18 σειρά 38.

 

 

Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει pm .

 

Στην τιμή που τα πήρα ,

δεν έρχεται ο κολλητός , άλλοι φίλοι είναι άρρωστοι ή έχουν δουλειές παιδιά σκυλιά γατιά -

μόνος μου δεν πάω με τίποτα- :mad:

τουλάχιστον ας πάει κανένας συμφορουμίτης με κανένα φιλαράκι να το φχαριστηθούν.. ;)

2BAC29A3E803F6FBEE60127BC3C7.png

Επεξ/σία από kfyros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το χαρειτε ..

Εγω που ειχα κλεισει εισητηρια , μου επαιξε ασχημο παιχνιδι η ζωη και λογω απεργιας των καραβιων δε θα μπορεσω να βρεθω αυριο.

 

Στην ΠΑΕ μου ειπαν πως θα μου κρατησουν τα χρηματα που κατεθεσα και αν θελω να παω με την Αρσεναλ...

 

 

Ευτηχως να λες που σου ειπαν ετσι γιαιτ εχω δει περιπτωση που δεν εδιναν τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...