Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

chris...εγω τα λεω πολυ απλα.. μελμπεργκ αβρααμ στη θεση τους (μαρκανο τον πεουλο..να καθαριζει κανα παγκο η κανα καθισμα στην εξεδρα), μοντεστο στη θεση του πισω δεξια, ο μακουν που κανει προπονησεις με την ομαδα απο οταν ηρθε (χωρια ποσες ακομα ειχε κανει πριν)...ε αποκλειεται να ειναι λιγοτερο ετοιμος απο το μανιατη που ελειπε 1 μηνα και εκανε μολις μια προπονηση. λεω κατι τοσο περιεργο;

 

Για να καταλάβω δηλαδή, είδες το ματς με την Αεκ και σου άρεσε ο Μοντεστο από τα δεξιά που τον άφηνε ο Λεοναρντο 10 μέτρα πίσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον αβρααμ ποσο τον αφηνε; 9.5; ενταξει τοτε, κερδισμενοι ειμαστε! γιατι αν δεις και στο γκολ, μπορει να τον χανει ο μοντεστο αλλα κι ο αβρααμ επισης τον εχασε.

 

και μην κολλας μονο αμυντικα!! ο μοντεστο μπορει να ανεβαινει καλυτερα πανω, μπορει να βγαλει μια σεντρα αλλα και μια πασα της προκοπης (ειδικα σε σχεση με αβρααμ). μπορει δηλαδη να παιξει ολη τη γραμμη (σε λογικα πλαισια). ο αβρααμ ΔΕΝ μπορει..πως να το κανουμε δηλαδη;!

 

μονο η αμυνα δηλαδη υπαρχει στο ποδοσφαιρο; δεν το ξερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α εσυ εισαι απο αλλο ανεκδοτο...πας και στο θεμα των αλληλοκαλυψεων και των βοηθειων! κατσε, ακομα ειμαστε στην πρωτη σελιδα του βιβλιου, εσυ πηγες στο παρακατω κεφαλαιο! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λογική οτι ο Λεοναρντο αφήνει δεκα μετρα πίσω τον Μοντεστό είναι λογική γυμνασίου.Αν είναι να πάρουμε δέκα έγχρωμους δρομείς να παστελώνουμε ανελέητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον αβρααμ ποσο τον αφηνε; 9.5; ενταξει τοτε, κερδισμενοι ειμαστε! γιατι αν δεις και στο γκολ, μπορει να τον χανει ο μοντεστο αλλα κι ο αβρααμ επισης τον εχασε.

 

και μην κολλας μονο αμυντικα!! ο μοντεστο μπορει να ανεβαινει καλυτερα πανω, μπορει να βγαλει μια σεντρα αλλα και μια πασα της προκοπης (ειδικα σε σχεση με αβρααμ). μπορει δηλαδη να παιξει ολη τη γραμμη (σε λογικα πλαισια). ο αβρααμ ΔΕΝ μπορει..πως να το κανουμε δηλαδη;!

 

μονο η αμυνα δηλαδη υπαρχει στο ποδοσφαιρο; δεν το ξερα!

 

Μάλλον δεν είδες το ματς.

 

Υπήρχε κάποιος ( εκ των Αμπντουν, Ορμπάιθ Ιμπαγάσα ) που έδινε βοήθεια στον Μοντεστό ?

 

Καλά ασε τον Αμπντουν που ήταν χάλια. Εγώ μιλάω για απλά πράγματα που πρέπει να κάνει ένα δεξί μπακ. Έβγαζαν μπαλιές στον Λεοναρντο και αυτός ενώ ξεκίναγε πίσω από τον Μοντεστο όχι μόνο τον πέρναγε αλλά τον άφηνε και 10 μέτρα πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν είδες το ματς.

 

 

ναι μαλλον τον ονειρευτηκα..δεν ξερω :rolleyes:

 

δεν μου ειπες ομως...μονο η αμυνα υπαρχει για σενα στο ποδοσφαιρο; γιατι ως τωρα μονο αυτο λες. γιατι εγω ξερω οτι ειδικα στο συγχρονο ποδοσφαιρο, αν τα μπακ σου δεν βγαινουν μπροστα να κανουν λιγο παιχνιδι, δεν πας πουθενα. ε και να το ξαναπω...ο αβρααμ αυτο ΔΕΝ μπορει να το κανει με την καμια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να το κλείσω εδώ.

 

Δεν βαρούσαμε/βαρούσατε παλαμάκια για τις εκπληκτικές εμφανίσεις με Αρσεναλ και Παοκ,για το πνίξιμο του αντιπάλου κτλ κτλ ? Ποιος ο λόγος να αλλάξει η διάταξη και οχι τα πρόσωπα στον αγώνα με την Αεκ ?Βάζεις Μοντεστό αντί Τοροσίδη , Μακουν αντι Φεισα και Αβρααμ στην θέση του κουρασμένου Μελμπεργκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μαλλον τον ονειρευτηκα..δεν ξερω :rolleyes:

 

δεν μου ειπες ομως...μονο η αμυνα υπαρχει για σενα στο ποδοσφαιρο; γιατι ως τωρα μονο αυτο λες. γιατι εγω ξερω οτι ειδικα στο συγχρονο ποδοσφαιρο, αν τα μπακ σου δεν βγαινουν μπροστα να κανουν λιγο παιχνιδι, δεν πας πουθενα. ε και να το ξαναπω...ο αβρααμ αυτο ΔΕΝ μπορει να το κανει με την καμια!

 

Μπορεί να είμαι εγώ ο τρελός. Τι να πω. Αφού κανένας άλλος δεν είδε ότι ο Μοντεστο δεν την πάλευε από δεξιά...

Τεσπα, μικρή σημασία έχει, δεν βγάζουμε εμείς τις ενδεκάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να το κλείσω εδώ.

 

Δεν βαρούσαμε/βαρούσατε παλαμάκια για τις εκπληκτικές εμφανίσεις με Αρσεναλ και Παοκ,για το πνίξιμο του αντιπάλου κτλ κτλ ? Ποιος ο λόγος να αλλάξει η διάταξη και οχι τα πρόσωπα στον αγώνα με την Αεκ ?Βάζεις Μοντεστό αντί Τοροσίδη , Μακουν αντι Φεισα και Αβρααμ στην θέση του κουρασμένου Μελμπεργκ.

 

ακριβως! ποιος ο λογος για αλχημιες;! συμφωνουμε λοιπον, εκτος του οτι λες να μεινει μαρκανο και να ειναι εξω ο σουηδος. πιστευω οτι σε ματς ευρωπαικο, ζωης και θανατου, πρεπει να εχεις μεσα την εμπειρια του μελμπεργκ (αλλα και του αβρααμ φυσικα) και εξω την απειρια (ας το θεσω ευγενικα) του μαρκανο. τον μελμπεργκ προσπαθησε να τον ξεκουρασει αλλα δεν του εκατσε (με τη βλακεια που τον εδειρε στον εγκεφαλο ομως, γιατι ανετα αν ειχε βαλει μακουν και ειχε αφησει μοντεστο στη θεση του, θα ειχε μεινει ξεκουραστος ο σουηδος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να είμαι εγώ ο τρελός. Τι να πω. Αφού κανένας άλλος δεν είδε ότι ο Μοντεστο δεν την πάλευε από δεξιά...

Τεσπα, μικρή σημασία έχει, δεν βγάζουμε εμείς τις ενδεκάδες.

 

Όχι μπορεί. Στα σίγουρα.

 

Έτσι όπως έστησε την ομάδα εκτέθηκε ο Μοντεστό άπειρες φορές και έπρεπε να φάμε το γκολ πρώτα για να κάνει κίνηση.

Όσα καμπανάκια κι αν βάρεσαν, αυτός περίμενε να το αρπάξει πρώτα για να ξεκουνηθεί. Ούτε ο Σόλιντ δεν θα περίμενε να μας το μπουμπουνίξουν πρώτα για να κάνει διορθωτική αλλαγή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μπορεί. Στα σίγουρα.

 

Έτσι όπως έστησε την ομάδα εκτέθηκε ο Μοντεστό άπειρες φορές και έπρεπε να φάμε το γκολ πρώτα για να κάνει κίνηση.

Όσα καμπανάκια κι αν βάρεσαν, αυτός περίμενε να το αρπάξει πρώτα για να ξεκουνηθεί. Ούτε ο Σόλιντ δεν θα περίμενε να μας το μπουμπουνίξουν πρώτα για να κάνει διορθωτική αλλαγή...

 

4h6yz6.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...