Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δλδ ο Ολυμπιακός κατέβηκε φουλ επίθεση,έπαιζε μπαλάρα,ειχε άριστη τεχνική και συνδιασμους και ο Κωστένογλας με 11 αμυντικούς και ξύλο χαλασε το παιχνίδι;

Αν δεν μπορείτε να δείτε μπάλα απλά μη βλέπετε

 

Για να γινει ενα ωραιο παιχνιδι πρεπει να συμβαλουν και οι 2 ως γνωστον

Ο Ολυμπιακος παντως ξυλο δεν μπηκε να παιξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η άμυνα φίλε vlachaquito ξεκινάει από τα χαφ. Όταν ο Αμπντούν βόσκει συνεχώς και η μπάλα με μια στραβοκλωτσιά φτάνει στο Μοντεστό, τότε έχουμε πρόβλημα.

 

Τυχαίο ότι σχεδόν όλα τα γκολ φέτος τα έχουμε φάει απο δεξιά, είτε με Μοντεστό μπακ είτε με Τοροσίδη;

 

 

 

Έλα στην 11 να γελάσεις. Όλοι τα ίδια λένε.

 

Η ομάδα μέχρι στιγμής μετράει 3 νίκες και μία ισοπαλία στην Ελλάδα με 2 ανατροπές και ένα 2-3 με την ψυχή στο στόμα.

 

Αν είναι αυτή η εικόνα της ομάδας που γουστάρετε, πείτε το και σταματήστε να τρολάρετε υπέρ του αγαπητικού σας Ερνέστο.

 

Το ξέρω ότι η άμυνα ξεκινάει από τα χαφ. Χθες όμως το μοναδικό που είδα ήταν τον λεοναρντο να πετάει την μπάλα μπροστά και την γλώσσα του μοντεστο να προσπαθεί να τον κυνηγήσει..η κίνηση τύπου βάλβερδε ήταν και ορθολογική και σωστή εκ του αποτελέσματος μια και ο λεονάρντο κινήθηκε σε πιο χαμηλά επίπεδα στο δεύτερο ημίχρονο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol, βγήκαν πάλι οι σαλίγκαροι; Αναμενόμενο.

 

Τελικά τι γίνεται, σούπερ ο Ολυμπιακός στο Emirates, και τώρα δεν κάνει ο Βαλβέρδε; Αποφασίστε τελικά για να ξέρω για κάνω παραγγελία τετράγωνες μπάλες για τον καθένα σας.

 

Το μόνο λάθος του Βαλβέρδε χθές ήταν που δεν χρησιμοποιήσε τον Μακούν. Εκτός και αν τον θέλει 100% εν όψει Ντόρτμουντ. Αλλά και πάλι δεν πιστεύω οτι πήγε για να χτυπήσει το μάτς. Δεν τον ενδιέφερε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα ενα ματς με την ΑΕΚ, δεν ειναι ενα ματς που πρεπει να παει να το χτυπησει; ασχετα με βαθμολογιες. οκ μπορει να μην ειναι κοντα στη ληξη του πρωταθληματος και μπορει να μην καιγεται για βαθμους, αλλα οπως και να χει ειναι ματς με την ΑΕΚ. ειναι ενα απο τα 4 ντερμπυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι με νοίαζει εμένα που είναι ντέρμπυ (lol). Στο τέλος κάνουμε ταμείο, και μην ξεχνάτε οτι πέρσυ τέτοια εποχή παίζει να είχαμε ήδη 2 ήττες (απο Ηρακλή-ΑΕΚ), αλλά στον δεύτερο γύρο η ομάδα πέταγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι με νοίαζει εμένα που είναι ντέρμπυ (lol). Στο τέλος κάνουμε ταμείο, και μην ξεχνάτε οτι πέρσυ τέτοια εποχή παίζει να είχαμε ήδη 2 ήττες (απο Ηρακλή-ΑΕΚ), αλλά στον δεύτερο γύρο η ομάδα πέταγε.

 

Δεν θυμάμαι να λένε το ίδιο οι εφημερίδες σας πριν το παιχνίδι. Για 6άρες, 7άρες 5άρες διάβαζα συνέχεια. Για αεκάκι κλπ, αλλα τώρα πάτε να τα μπαλώσετε. Όπως και να έχει με 5 φορές μεγαλύτερο μπάτζετ (μπορεί και μεγαλύτερο) με πληρωμένους παίχτες (6 μήνες+ απλήρωτοι οι δικοί μας) και με πολύ καλούς παίκτες (δεν είναι ειρωνεία) έπρεπε να είχατε καθαρίσει το παιχνίδι απο το ημίχρονο. Απλά τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να εχω και εσενα να λες για βαλβιδες

 

 

Το 95% τον γουστάρει τον Βαλβίδα

 

Άντε ρε που θα κάτσουμε να συζητήσουμε κιόλας.

 

Το ξέρω ότι η άμυνα ξεκινάει από τα χαφ. Χθες όμως το μοναδικό που είδα ήταν τον λεοναρντο να πετάει την μπάλα μπροστά και την γλώσσα του μοντεστο να προσπαθεί να τον κυνηγήσει..η κίνηση τύπου βάλβερδε ήταν και ορθολογική και σωστή εκ του αποτελέσματος μια και ο λεονάρντο κινήθηκε σε πιο χαμηλά επίπεδα στο δεύτερο ημίχρονο..

 

Δηλαδή χρειάστηκε ένα ολόκληρο ημίχρονο για να μάθουμε ότι ο Λεονάρντο είναι ταχύτερος του Μοντεστό? Για το ότι εξαρχής ήταν λάθος το στήσιμο, ποιος ευθύνεται? Αδιάβαστος και πάλι.

 

http://www.youtube.com/watch?v=tKr6IjzlwjY

 

Από το 6.38 και μετά, το πάθημα που δεν έγινε μάθημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω γιατί κλαις.

Εσύ δεν έλεγες πως έχεις iside info ότι έχουμε κλεισμένο τον Λεμονή? Οπότε το όνειρο σου θα γίνει πραγματικότητα ότι και να λέμε εμείς οι ποταποί κολλητοί του Βαλβίδα...

Εισαι θεος. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ο Ερωδιός έχει δίκιο - καλός προπονητής ο Βαλβέρδε, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν έχει κολλήματα. Προφανώς όταν αρχίσει να ρολλάρει η ομάδα τα κολλήματα αυτά δε θα επηρεάζουν τόσο πολύ την απόδοση, αλλά προς το παρόν μπορούν να κρίνουν ένα αποτέλεσμα. Αντίστοιχα σε εμάς ο Χιμένεθ είναι καλύτερος προπονητής από τον πατερ, αλλά η εμπάθεια που είχε με τον Λεονάρντο ήταν εμφανής, δηλαδή να λέγαμε ότι καλά κάνει που δεν τον βάζει;

 

Και η περσινή χρονιά δεν είναι κάτι ενδεικτικό, τόσο χάλια ΠΑΟ και ΑΕΚ δεν θα ξαναδείτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δηλαδή χρειάστηκε ένα ολόκληρο ημίχρονο για να μάθουμε ότι ο Λεονάρντο είναι ταχύτερος του Μοντεστό? Για το ότι εξαρχής ήταν λάθος το στήσιμο, ποιος ευθύνεται? Αδιάβαστος και πάλι.

 

http://www.youtube.com/watch?v=tKr6IjzlwjY

 

Από το 6.38 και μετά, το πάθημα που δεν έγινε μάθημα.

 

 

το ηξερα το ηξερες το ξεραμε ολοι. υπηρχε αλλη επιλογη λογικη?? οχι. αρα και η μια και η αλλη επιλογη ειναι σωστη.

 

Μεγαλα κολληματα ο βαλβερδε... αλλα πειτε μου εναν προπονητη που δεν εχει κολληματα.. ρεχαγκελ θελετε, καραγεωργιου θελετε με τον βλακοβισιο που μου τα εχει κανει τσουρεκια (και πηρε και κοκκινη το βλητο), γκουαρντιολα θελετε με τον κολλημα να βαζει αυτον τον μεσι, τι να πω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γκουαρντιολα θελετε με τον κολλημα να βαζει αυτον τον μεσι, τι να πω!!!

 

:lol: Κλαίω

 

Εγώ λέω καλύτερα ότι ο Μέσι έχει κόλλημα να βλέπει τον Πεπ στον πάγκο. Αν δεν ήταν ο ένας μέσα, δεν θα ήταν και ο άλλος απ' έξω να μοστράρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μιση ομαδα θα κατεβουμε στο Τσ. Λ. μεθαυριο.

 

Φουστερ εξω , Φεισα εξω και Τορο εξω.

Και ειναι βασικα οπλα της ομαδας.

Γαμωτην τυχη μας.

 

Ακομα αρεσει ο Ορμπαιθ σε πολλους ?

Ο ανθρωπος ειναι σε μεγαλη ηλικια πλεον και δεν εχει τα τρξιματα που πρεπει για τη θεση.

Εχει καλη πρωτη πασα αλλα στα δυσκολα ματς δε φτανει μονο αυτο.

Πρεπει να κυνηγαει και τους αντιπαλους και να κοβει οπως κανουν ολα τα αμ χαφ του κοσμου.

 

 

Ερνέστο ψάξου…

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...