Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερνέστο, την Τετάρτη ξέρεις εσύ ε; Αβραάμ δεξί μπακ όπως και δήποτε, για να χωρέσουμε το πουλέν σου τον Μαρκάνο.

 

Και φρόντισε να παίξεις πάλι με 2 χαφ τώρα που σε πήρε χαμπάρι μέχρι κι ο καλόγερος Κωστένογλου, για να μη μπορείς να αλλάξεις 2 μπαλιές στο κέντρο...

 

 

 

Άρχισες πάλι την μιζέρια εσύ? Έχω την εντύπωση ότι παρακαλάς να χάσει ο Ολυμπιακός για να την πεις στον Βαλβερδε. Τέτοιο κόλλημα ειλικρινά δεν έχω ξανά δει.

 

Αν δεν είναι έτοιμος ο Μανιατης δεν νομίζω ότι έχει άλλη επιλογή για δεξιά. Ο Μοντεστο χτες έδειξε ότι πλέον είναι υπερβολικά αργός για αυτή την θέση, ο Λεονάρντο τον είχε κάνει γιογιό. Αντίθετα, ο Αβραααμ τα πήγε μια χαρά.

 

Όταν λες 2 χαφ τι εννοείς ? χτες κατέβηκε με 5. Πάλι τα μπέρδεψες και είδες αλλο αγώνα? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες 2 χαφ τι εννοείς ? χτες κατέβηκε με 5. Πάλι τα μπέρδεψες και είδες αλλο αγώνα? :P

 

Όπως λέει και μια ψυχή εδώ μέσα, θα σου βράσω μια μπάλα και ξαναμιλάμε. ;)

 

Όσο για τη μιζέρια, αν εσύ είσαι ευχαριστημένος και από τη χθεσινή εικόνα της ομάδας, τότε παίζει σοβαρά να είσαι ο Αντωνίου από τη διαφήμιση της Wind. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σου ρε Ερωδιέ, μπαλαδοφατσα! :-D

 

Δεν είμαι ευχαριστημένος. Δεν παίξαμε καλά. Δεν κλαίω όμως σαν και εσένα. Έτσι και αλλιώς χ σε εκτός έδρας Ντερμπι είναι μια χαρά αποτέλεσμα.

 

Ε ρε πίκρα που θα φας ετσι και γίνει καμια στραβή και κερδίσει ο Ολυμπιακός την Τετάρτη. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σου ρε Ερωδιέ, μπαλαδοφατσα! :-D

 

Ο Μέσσι δεξί χαφ? Oh yes!!! :mrgreen:

 

Δεν είμαι ευχαριστημένος. Δεν παίξαμε καλά. Δεν κλαίω όμως σαν και εσένα. Έτσι και αλλιώς χ σε εκτός έδρας Ντερμπι είναι μια χαρά αποτέλεσμα.

 

Σαφώς, πόσο μάλλον όταν το κλέβεις ;)

 

Ε ρε πίκρα που θα φας ετσι και γίνει καμια στραβή και κερδίσει ο Ολυμπιακός την Τετάρτη. :lol:

 

Εγώ πληρώνω διαρκείας για να βλέπω τον Ολυμπιακό να κερδίζει. Έχει αντίθετη άποψη ο καναπεδάκιας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερνέστο, την Τετάρτη ξέρεις εσύ ε; Αβραάμ δεξί μπακ όπως και δήποτε, για να χωρέσουμε το πουλέν σου τον Μαρκάνο.

 

 

ακριβως, μια και εχει τοσες επιλογες εκει στα δεξια... ειδικα ο μοντεστο, αερας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο παιχνιδι 2 γκολ καμια φαση απειρα φαουλ και 2 καταγματα

Μπραβο ρε προπονηταρα Κωστενογλα εκανες και αγιασμο

Τετοιοι προπονητες πανε μπροστα το αθλημα

 

Παει και ο Φουστερ

Δλδ ο Ολυμπιακός κατέβηκε φουλ επίθεση,έπαιζε μπαλάρα,ειχε άριστη τεχνική και συνδιασμους και ο Κωστένογλας με 11 αμυντικούς και ξύλο χαλασε το παιχνίδι;

Αν δεν μπορείτε να δείτε μπάλα απλά μη βλέπετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σορυ αλλα απο το λιγο που ειδα ( εκανε ολο διακοπες η ΝΟVA σε μας λογω κατακλεισμου :-D ) μου φανηκε σωστη η κινηση με τον Αβρααμ δεξια.

Ο Μοντεστο δε μπορουσε να παιξει τον Λεοναρντο με τπτ. Ολο του φευγε.

Τον εβαλε για να εχει προστασια.

 

Ακομα και ο προπονητης της κορυφαιας ομαδας του κοσμου το χει κανει.

Βλεπε Πουγιολ δεξι μπακ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πληρώνω διαρκείας για να βλέπω τον Ολυμπιακό να κερδίζει. Έχει αντίθετη άποψη ο καναπεδάκιας?

 

Εγώ βλέπω ότι οπότε δεν παίζει καλά ο Ολυμπιακός μπαίνεις εδώ μέσα και κάνεις πάρτι. Μπορεί να μην το καταλαβαίνεις αλλά αυτό βγάζεις με την γκρίνια σου.

Σε ποια θύρα είσαι? Τρέμω και μόνο στην ιδέα να σε έχω δίπλα μου σε αγώνα που δεν παίζει καλά ο Ολυμπιακός. Να έχω δηλαδή την πίκρα μου και να εχω και εσενα να λες για βαλβιδες και για πουλέν. Πω πω παναγία μου, εφιάλτης! :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστο ρεε gchris7 εδω εχουμε γεμισει με προπονηταραδες του καναπε.

Αμεσσως κατι κανει ο Βαλβερδε ( ή κι ο καθε Βαλβερδε ) και τον σκιζουμε.

Λες και ημαστε στην προπονηση και ξερουμε καθε παιχτης σε τι κατασταση βρισκεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως, μια και εχει τοσες επιλογες εκει στα δεξια... ειδικα ο μοντεστο, αερας...

 

Η άμυνα φίλε vlachaquito ξεκινάει από τα χαφ. Όταν ο Αμπντούν βόσκει συνεχώς και η μπάλα με μια στραβοκλωτσιά φτάνει στο Μοντεστό, τότε έχουμε πρόβλημα.

 

Τυχαίο ότι σχεδόν όλα τα γκολ φέτος τα έχουμε φάει απο δεξιά, είτε με Μοντεστό μπακ είτε με Τοροσίδη;

 

Εγώ βλέπω ότι οπότε δεν παίζει καλά ο Ολυμπιακός μπαίνεις εδώ μέσα και κάνεις πάρτι. Μπορεί να μην το καταλαβαίνεις αλλά αυτό βγάζεις με την γκρίνια σου.

Σε ποια θύρα είσαι? Τρέμω και μόνο στην ιδέα να σε έχω δίπλα μου σε αγώνα που δεν παίζει καλά ο Ολυμπιακός. Να έχω δηλαδή την πίκρα μου και να εχω και εσενα να λες για βαλβιδες και για πουλέν. Πω πω παναγία μου, εφιάλτης! :fear:

 

Έλα στην 11 να γελάσεις. Όλοι τα ίδια λένε.

 

Η ομάδα μέχρι στιγμής μετράει 3 νίκες και μία ισοπαλία στην Ελλάδα με 2 ανατροπές και ένα 2-3 με την ψυχή στο στόμα.

 

Αν είναι αυτή η εικόνα της ομάδας που γουστάρετε, πείτε το και σταματήστε να τρολάρετε υπέρ του αγαπητικού σας Ερνέστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα φίλε, μην μας περνάς για χαζούς. Πηγαίνουμε και εμείς γήπεδο και ξέρουμε τι γίνεται.

Το 95% τον γουστάρει τον Βαλβίδα γιατί ο άνθρωπος κάνει καλή δουλειά. Βέβαια πράγματι σε κάθε θύρα πάντα υπάρχουν 2-3 γκρίνιες που μουρμουράνε όλη την ώρα σπάζοντας τα @@ των άλλων, αλλά τι να κάνουμε έτσι είναι αυτά.

Κάτσε και προβληματίσου λίγο. Μήπως τελικά ανήκεις σε αυτήν την μειοψηφία?

 

P.S. Παρεμπιπτόντως, για έναν περίεργο λόγο όλοι εσείς οι γκρίνιες, θέλετε για προπονητή τον Λεμονή, περίεργα πράγματα. :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστο ρεε gchris7 εδω εχουμε γεμισει με προπονηταραδες του καναπε.

Αμεσσως κατι κανει ο Βαλβερδε ( ή κι ο καθε Βαλβερδε ) και τον σκιζουμε.

Λες και ημαστε στην προπονηση και ξερουμε καθε παιχτης σε τι κατασταση βρισκεται.

 

Δηλαδη να μην εκφραζουμε τους προβληματισμους μας για καποια εμφανη πραγματακια; Μονο να λιβανιζουμε τον Βαλβερδε για το ποσο καλος προπονητης ειναι;

 

Επειδη γενικα απο τα ποστ σου βλεπω οτι ξερεις απο μπαλα και αναλυεις ορθολογικα, μπορεις να μου βρεις ποδοσφαιρικη λογικη:

 

Α) Στην πεισματικη αρνηση του Βαλβερδε να χρησιμοποιησει τον πιο πολυδιαστατο χαφ που διαθετει (Μακουν), και να προτιμαει να φερει τον Ιμπαγασα σε μια θεση οπου δεν προσφερει οσα μπορει και οσα χρειαζεται ο Ολυμπιακος απο αυτον και ετσι να βαζει και τον Αμπντουν στην ενδεκαδα που ειναι φανερο οτι δεν κανει για Ολυμπιακο ακομη.

 

Β) Στο σπασιμο του καλυτερου και πιο σταθερου αμυντικου διδυμου της περασμενης σεζον, προκειμενου να χωρεσει ντε και καλα ο Μαρκανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nash-gf

 

Δε λεω να μην εκφραζουμε αποψη.

Απλα δε γινεται καθε φορα που κανει κατι ο προπονητης να ρχεται ο αλλος να τον σκιζει και να τον ειρωνευεται.

Και ο συγκεκριμενος εμενα μου εχει δειξει δουλεια.Δεν ειναι κανας τυχαιος οπως αυτους που ειχαμε τοσα χρονια.

Σε αυτο λογικα πρεπει να συμφωνεις.

 

Τωρα για τα λαθη του ναι δεν αμφιβαλω.

Kαι εχει δειξει οτι ειναι προπονητης με κοληματα που δυσκολα αλλαζει τα πιστευω του.

 

Α ) Για το Μακουν τι να σου πω απ οσα εχω δει εγω ο παιχτης φαινεται πως δεν ειναι 100% ετοιμος.

Ισως γι αυτο δεν τον βαζει.

Και απ οτι εχω καταλαβει μαλον δεν τον εχει στο μυαλο του για τη θεση του 6αριου.

Για πιο προστα τον θελει.Σαν 8αρι ας πουμε. Ισως δεν τον ξερει , ισως πιστευει πως μπορει να τον βοηθησει σε αυτη τη θεση ισως επειδη ακομα δεν ειναι ετοιμος δεν τον βαζει εκει.

Θα δειξει στη συνεχεια.

 

Β) Ναι ηταν ενα απο τα λαθη του.

Οπως διαβασα και καπου , αυτο το ματς με την Αρσεναλ θα μεινει στην ιστορια ως το παιχνίδι που αν έπαιζε ο Αβραάμ ο Ολυμπιακος δεν θα έχανε.

Αλλα εδω πρεπει να σου πω πως η εμφανιση του Ολυμπιακου στην Αγγλια ειναι δουλεια του προπονητη ΞΕΚΑΘΑΡΑ.

Αυτο πρεπει να του πιστωθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα φυσικα και εχει δειξει δουλεια ο Βαλβερδε. Αλλο να επισημαινουμε καποια λαθη του και αλλο να τον βγαζουμε τελειως αχρηστο.

 

Απλα εχω την εντυπωση οτι ο Βαλβερδε μονος του αδικει τον εαυτο του. Δηλαδη ενω εχει μια συγχρονη ποδοσφαιρικη φιλοσοφια, επιμενει να χρησιμοποιει παικτες που δεν μπορουν να την εφαρμοσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λαθη του τα λεμε και εμεις που τον θελουμε στον Ολυμπιακο.Ηδη στο πιο πανω ποστ σου ειπα δυο.

Απλα δε μαρεσει η ειρωνια μερικων προς το προσωπο του αν με καταλαβεινεις τι εννοω.

 

Τεσπα απ οτι βλεπω συμφωνουμε.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...