Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λες κάποια σωστά πράγματα φίλε Dropseed.

Από την άλλη βέβαια ο Βαλβερδε έχει φέρει

Φουστερ στα 27

Οσκαρ (άσχετα αν δεν έπιασε) επίσης στα 27

Ουρταδο(άσχετα αν δεν έπιασε) στα 29

Μαρκανο στα 23

Ορμπαιθ στα 32

Στην προσπάθεια που κάνεις ντε και καλά να πεις κάτι χάνεις το νόημα.Δεν κρίνω βάση την ημερομηνία γέννησης του παίχτη.Κρίνω βάση του τί προσέφεραν οι παίχτες στην ομάδα και των ευκαιριών που είχαν οι συγκεκριμένοι παίχτες εν αντιθέσει με άλλους που δεν ήταν προσωπικές του επιλογές.Οι οποίες προσωπικές του επιλογές είναι μόνο μα μόνο απο τις ομάδες στις οποίες εργάστηκε.(Εξαρούνται Φουστερ και Ορμπαιθ αλλά πρόσθεσε στην άνωθεν τη λίστα τον Γιεστε)

 

Το ότι ο Ιμπαγασα και ο Μελμπεργκ δεν έχουν μέλλον δεν νομίζω ότι ευθύνεται ο Βαλβερδε.

Φυσικά και δεν ευθύνεται ο Βαλβέρδε για την ηλικία των Ιμπαγάσα και Μέλμπεργκ.Ποιοι είναι όμως οι αντικαταστάτες των συγκεκριμένων παιχτών που πρέπει να αρχίσουν να ψήνονται απο φέτος ώστε να τους διαδεχθούν του χρόνου? Ο δανεικός (και χωρίς option αγοράς) Μαρκάνο και ο Γιέστε.Δεν υπάρχει χαρακτηριστικότερο παράδειγμα σύμφωνα με το οποίο αποδεικνύει οτι το τί θα γίνει του χρόνου στον Ολυμπιακό δεν τον ενδιαφέρει

 

Βέβαια πράγματι θα μπορούσε να επενδύσει περισσότερο σε Ελληνες πιτσιρικάδες. Πουντοι όμως? Βλέπεις εσύ κανένα ταλέντο? Ολη για μόστρα και καμιά φραπεδια είναι...

Ήμουν ξεκάθαρος οτι δεν με απασχολεί αν η ομάδα έχει 15 ή 0 Έλληνες.Αν μπορώ να δω καλή μπαλίτσα ας έχω και 11 ξένους ως βασικούς.Σου έφερα ως παράδειγμα την Άρσεναλ

 

Το ότι προτιμάει τον Ορμπαιθ από τον Μακουν νομίζω αποδεικνύεται μέσα στο γήπεδο σωστό. Τι να κάνουμε τώρα, με το ζόρι να βάλει Μακουν?

Για να χαρακτηρίσεις κάτι σωστό πρέπει να υπάρχει και το κριτήριο της σύγκρισης.Ένα κριτήριο το οποίο δεν υφίσταται στη συγκεκριμένη περίπτωση μιας και ο Μακουν ουδέποτε έχει χρησιμοποιηθεί στη φυσική του θέση,Κρίνεται απροετοίμαστος ένας παίχτης με προετοιμασία στην Άστον Βίλα και "έτοιμος" ένας παίχτης που μέχρι τα μέσα Αυγούστου δεν είχε ομάδα.(Στον Αμπντουν αναφέρομαι).Και μην μου πει κανένας οτι δεν έχει ποιον άλλον να βάλει ση συγκεκριμένη θέση.Ο Χαβίτο που είναι επιλογή του και ο Γκρίμπιτς μια χαρά διαθέσιμοι είναι αλλα μάλλον δεν του κάνουν.

 

Ο Μητρογλας έχει μυαλό κουκούτσι και δυστυχώς δύσκολα θα κάνει καριέρα σε μεγάλη ομάδα. Πρώτος σκόρερ και δεν τον καλεί ούτε ο Σαντος στην εθνικη ενώ μάλιστα έχει σοβαρό πρόβλημα επιθετικά. Κάτι θα ξέρει και αυτός.

Προπονητής δεν σημαίνει απλά κοουτσάρω αλλά προσπαθώ να κερδίσω το 100% του παίχτη.Ενός παίχτη που ουδέποτε του έδωσε την ευκαιρία.Χαρακτηριστικότερο παράδειγμα απο τον αποκλεισμό του στα φιλικά της Κύπρου δεν μπορώ να σου παραθέσω(Και σου ξαναλέω δεν μου καίγεται καρφάκι το οτι είναι Έλληνας και πρέπει να τον στηρίξουμε.Το ίδιο θα σου έλεγα οποιαδήποτε καταγωγή και αν είχε.)

 

Σχετικά με τις επιλογές του Σάντος η άποψη μου είναι Μήτρογλου και Αθανασιάδης.Προτιμήθηκε ο Αχρηστέας και ο Φανης που ψάχνει για μεταγραφή εκμεταλλευόμενος την πιθανή παρουσία μας στο Euro του 2012

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην κορυφή της σελίδας και δεξιά, πατάς στο nickname σου και επιλέγεις Διαχείριση Λ. Αγνόησης.

 

Thanks

 

 

Στην προσπάθεια που κάνεις ντε και καλά να πεις κάτι χάνεις το νόημα.Δεν κρίνω βάση την ημερομηνία γέννησης του παίχτη.Κρίνω βάση του τί προσέφεραν οι παίχτες στην ομάδα και των ευκαιριών που είχαν οι συγκεκριμένοι παίχτες εν αντιθέσει με άλλους που δεν ήταν προσωπικές του επιλογές.Οι οποίες προσωπικές του επιλογές είναι μόνο μα μόνο απο τις ομάδες στις οποίες εργάστηκε.(Εξαρούνται Φουστερ και Ορμπαιθ αλλά πρόσθεσε στην άνωθεν τη λίστα τον Γιεστε)

 

Φυσικά και δεν ευθύνεται ο Βαλβέρδε για την ηλικία των Ιμπαγάσα και Μέλμπεργκ.Ποιοι είναι όμως οι αντικαταστάτες των συγκεκριμένων παιχτών που πρέπει να αρχίσουν να ψήνονται απο φέτος ώστε να τους διαδεχθούν του χρόνου? Ο δανεικός (και χωρίς option αγοράς) Μαρκάνο και ο Γιέστε.Δεν υπάρχει χαρακτηριστικότερο παράδειγμα σύμφωνα με το οποίο αποδεικνύει οτι το τί θα γίνει του χρόνου στον Ολυμπιακό δεν τον ενδιαφέρει

 

Ήμουν ξεκάθαρος οτι δεν με απασχολεί αν η ομάδα έχει 15 ή 0 Έλληνες.Αν μπορώ να δω καλή μπαλίτσα ας έχω και 11 ξένους ως βασικούς.Σου έφερα ως παράδειγμα την Άρσεναλ

 

Για να χαρακτηρίσεις κάτι σωστό πρέπει να υπάρχει και το κριτήριο της σύγκρισης.Ένα κριτήριο το οποίο δεν υφίσταται στη συγκεκριμένη περίπτωση μιας και ο Μακουν ουδέποτε έχει χρησιμοποιηθεί στη φυσική του θέση,Κρίνεται απροετοίμαστος ένας παίχτης με προετοιμασία στην Άστον Βίλα και "έτοιμος" ένας παίχτης που μέχρι τα μέσα Αυγούστου δεν είχε ομάδα.(Στον Αμπντουν αναφέρομαι).Και μην μου πει κανένας οτι δεν έχει ποιον άλλον να βάλει ση συγκεκριμένη θέση.Ο Χαβίτο που είναι επιλογή του και ο Γκρίμπιτς μια χαρά διαθέσιμοι είναι αλλα μάλλον δεν του κάνουν.

 

Προπονητής δεν σημαίνει απλά κοουτσάρω αλλά προσπαθώ να κερδίσω το 100% του παίχτη.Ενός παίχτη που ουδέποτε του έδωσε την ευκαιρία.Χαρακτηριστικότερο παράδειγμα απο τον αποκλεισμό του στα φιλικά της Κύπρου δεν μπορώ να σου παραθέσω(Και σου ξαναλέω δεν μου καίγεται καρφάκι το οτι είναι Έλληνας και πρέπει να τον στηρίξουμε.Το ίδιο θα σου έλεγα οποιαδήποτε καταγωγή και αν είχε.)

 

Σχετικά με τις επιλογές του Σάντος η άποψη μου είναι Μήτρογλου και Αθανασιάδης.Προτιμήθηκε ο Αχρηστέας και ο Φανης που ψάχνει για μεταγραφή εκμεταλλευόμενος την πιθανή παρουσία μας στο Euro του 2012

 

-Καταρχήν ακόμα είναι αρχή τις χρονιάς οπότε δεν ξέρεις αν ο Μακουν θα είναι πάντα παγκητης.

Τον Φεισα που δεν είναι "δικό του" παιδί, γιατί τον βάζει και γιατί δεν βάζει τον Μακουν στην θέση του?

Μια χαρά θα τα έχει με εσένα αλλά και μια χαρά θα ξαναφτιάξει και το βιογραφικό του όπως λες. Μήπως, λέω τώρα εγώ, είναι θέμα τακτικής και δεν υπάρχουν βιογραφικά, συνωμοσίες και τέρατα?

 

-Το ποδόσφαιρο έτσι είναι, κάποιοι παίχτες φεύγουν κάποιοι παίχτες έρχονται. Το ιδανικό θα ήταν να είχε πανέτοιμους αντικαταστάτες για ιμπαγασα και Μελμπεργκ. Αλλά δεν είναι και τόσο εύκολο. Για οπσιον αγοράς και τέτοια, καλύτερα να τα αφήσουμε στην διοίκηση. Δεν νομίζω να ειναι δυσκολο να αποκτηθεί αν τελικά τα πάει καλά ο Μαρκανο και δεν νομίζω ότι ο Βαλβερδε είπε στον Μαρινακη σώνει και καλά να πάρει τον Μαρκανο δανεικό και χωρίς οπσιον.

 

-Δεν χρειάζεται εσύ η εγώ να έχουμε κάποιο μέτρο σύγκρισης για τον Μακουν και δεν παίζει κανένα ρόλο τι πιστεύουμε εμείς. Ο προπονητής κρίνει αν του κάνει ένας παίχτης η όχι και κυριως μεσα απο τις προπονησεις. Όχι εγώ και εσύ μέσα στους αγώνες. Εμείς το αποτέλεσμα βλέπουμε.

 

-Για τον Μητρογλου, το παιδί φαίνεται ότι ενώ το κατέχει το τόπι δεν την παλεύει. Για καμιά κόντρα με το παπί καλός είναι. Τι να του κάνει και ο Βαλβερδε, 24ρον χρονών μαντράχαλος είναι. Ούτε η Τενια Μακρη δεν τον σώζει αυτον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dropsreef θα σου πω κατι εντελως φιλικα διαβαζοντας το δικο σου ποστ με αριθμο 5583 ...

 

Ειναι αστειο ρε φιλε να κραζεις τον προπονητη για ενα ματς που εβαλε τον Μαρκανο αντι του Αβρααμ.

Οπως επισης για το Μακουν.Τον βαζει συνεχως.Φαινεται οτι ειναι ανετοιμος. Δεν εχει σημασια που θα παιξει ο ανθρωπος φαινεται οτι δεν εχει βρει τα πατηματα του.

Και μου φαινεται αστειο να μου λες που δε γουσταρει τον Μητρογλου. Ειναι ντροπη στον Ολυμπιακο του 2011 το οτι θα πρεπει να ανεχεται ενας προπονητης τον καθε Μητρογλου να κανει μπουρδελο την προπονηση.Αν δεν εχει μυαλο ας συνεχισει να παιζει στον Ατρομητο.

Εδω κι ο Λεμονης που του εσωσε την κατηγορια ο Μητρογλου στο τελος πηγαν να πλακωθουν και ουτε καν τον ζητησε για δευτερη χρονια..Τι μου λες τωρα.

 

Και ολα αυτα μου φαινονται αστεια βλεποντας τον Ολυμπιακο να παιζει την μπαλα που επαιξε στα δυο ματς που περασαν.

Αν ειναι να μου κανει μια ομαδα που θα παιζει ετσι ποιος τον γαμαει το Μητρογλου και ποιος ασχολειται αν σε ενα ματς εβαλες λαθος αμυντικο.Λαθος ειναι και θα το καταλαβει.

Εδω ο Μουρινιο πηγε στην Ιντερ και στη Ρεαλ και τον πρωτο χρονο εφαγε ηττα και τα διορθωσε μετα την επομενη.

Και μου λες τωρα για το Βαλβερδε που προσπαθει να δωσει μια φιλοσοφια στην ομαδα να την κανει να παιζει επιθετικα παραλληλα ομως με κατοχη μπαλας και πιεση ψηλα ( οτι πιο συγχρονο υπαρχει στο παγκοσμιο ποδοσφαιρο ) ...

Αυτο που λεω εγω ειναι να τον αφησουμε να δουλεψει γιατι εχει δειξει δουλεια ( και καλη μαλιστα υψηλου επιπεδου ) και να μη τον τελειωνουμε απο 1-2 λαθη στην ενδεκαδα.

 

Αυτα φιλικα....:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος τον τελείωσε ρε παιδιά τον Βαλβέρδε, θα τρελαθούμε εντελώς? Εδώ μέσα τονίζουμε τα καλά του και τα κακά του και τα συζητάμε, ποιος είπε να φύγει ο Βαλβέρδε αυτή τη στιγμή ας πούμε και να έρθει ποιος? Ο Ζίκο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πάμε καλά εδω μέσα ή δεν ξέρουμε να διαβάζουμε ? Εκτός αν πρέπει να τον λιβανίζουμε τον Βαλβέρδε επι 24ωρου βάσεως και να μην εκφράζουμε άποψη.Τί να κάνουμε τώρα το μάτι του στις μεταγραφές δεν κόβει.Η επιμονή του να μας αποδείξει οτι ο τζάμπα Αλόνσο και ο (Φ)Ουρτάδο είναι παίχτης και οχι τραγουδίστρια μας κόστισε ολόκληρο το καλοκαίρι στο περίμενε.Ο Γιέστε ως αντι-Ίμπαγάσα μας κοστίζει ένα σωρό λεφτά στις πισίνες για αποθεραπεία λες και πήραμε τον Αφρουδάκη.Ολόκληρη Ιβηρική Χερσόνησος δεν έχει ΕΝΑΝ παίχτη με αξιόλογη κάθετη πάσα και καλή κατοχή μπάλας πλην του Σαουδάραβα Γιέστε ?

 

Η έμνευση Μαρκάνο μας στοίχισε.Η αλλαγή Μιραλάς και οχι Τζεμπούρ (που τα είχε φτύσει)στο Emirates δεν φάνηκε λογική.

 

Πόσο πιο απλά δηλαδή πρέπει να γράψω το παρακάτω ?

 

Ο Valverde είναι δουλευταράς προπονητής και κανείς δεν μπορεί να το αμφισβητήσει αυτό. Έχει συγκεκριμένο πλάνο και φιλοσοφία για το πως θέλει να παίζει η ομάδα που κοουτσάρει. Έχει επιβάλει την πειθαρχία στα αποδυτήρια του Ολυμπιακού (βοηθάει βέβαια και η τυφλή εμπιστοσύνη που του έχει ο Μαρινάκης,) ενώ δουλεύει πολύ και στις στημένες φάσεις που είναι το Α και το Ω στο σύγχρονο ποδόσφαιρο. Δείχνει να γουστάρει το ποδόσφαιρο σαν άθλημα ,οι δηλώσεις του είναι πάντοτε μετρημένες καθώς επίσης κανένας αντίπαλος φίλαθλος/οπαδός δεν θα τον κατηγορήσει για προκλητική ή αλαζονική συμπεριφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελως τυχαια βρηκα αυτο σημερα ...

 

ΒΑΛΒΕΡΔΕ ΤΡΙΕΤΙΑΣ (_;_)

 

Οπως επισης :

http://www.sport.gr/...id=4&aid=106977

http://www.sentragoa...pubid=128801186

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...