Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν καταλαβαίνω γιατί να αρκούμαι σε κάτι λιγότερο από αυτό που μπορώ να έχω από αυτούς τους παίχτες και αυτή την ομάδα.

Είναι λίγο θεωρητικό αυτό, δε δουλεύουμε εμείς καθημερινά με τους παίχτες και δε μπορούμε να ξέρουμε σε ποια κατάσταση είναι και με ποια κριτήρια τους επιλέγει. Αν μιλάς για συστήματα, δεν είμαι προπονητής και δε θέλω να το παίξω προπονητής στο insomnia. Αυτό που βλέπω, πάντως, σε γενικές γραμμές μου αρέσει και δείχνει να αποδίδει σιγά σιγά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γκρινιάζω για τον Βαλβέρδε ως πρόσωπο. Η όλη συζήτηση ξεκίνησε όταν εγώ είπα ότι δεν τον θέλω για μια δεκαετία στην ομάδα για κάποια κολλήματα που δείχνει να έχει.

 

Αλλά θα επιμένω να λέω ότι ως προπονητής είναι σχετικά άτολμος και αυτό μας έχει κοστίσει σε Ευρώπη και στα ντέρμπι. Το περσινό 1-0 στο ΟΑΚΑ που γίνεται 2-1 είναι με δική του ευθύνη, όπως και το σίγουρο διπλό στον ηρακλή που έγινε άσος δαγκωτό.

 

Τεσπα, νύσταξα. Στον vlachaquito θα απαντήσω domani. :)

 

Καλα δεν ειναι κανενας τελειος.

Λαθη εχει κανει.Δε ειπε κανεις το αντιθετο.

 

Αλλα ειδαμε και δουλεια.Καλη δουλεια μαλιστα.

Και χτες σε καποια στιγμη που εβαλε Μακουν και Μοντεστο εδειξε να μαθαινει απο τα λαθη του.

Αυτο που ειπες δλδ για το παιχνιδι με τον Παο και τον Ηρακλη ...

 

Edit

Απλα εσυ κολας οτι εβαλε τον Μαρκανο και οχι τον Αβρααμ και δεν ειδες το οτι ο Ολυμπιακος επαιξε καλη μπαλα με σχεδιο και πλανο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτες Αλεξη επρεπε να κανει αυτες τις 2 αλλαγες, αλλα αντι να βαλει τον Μακουν πισω που ειναι καθαρα η θεση του, εβαλε τον ορμπαιθ... κανει κατι κινησεις ωρες ωρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαργαριτα δεν βλεπεις εσυ καθε μερα τον Μακουν στην προπονηση.Τι μπορει και τι δε μπορει να κανει.

Κατι θα εχει δει ο Βαλβερδε και τον βαζει πιο μπροστα.

Και ο Μακουν ειναι πολυδιαστατος παιχτης.Δεν ειναι το 6αρι το κλασικο.

Εχει καλη πασα/μπαλια και σκοραρει πολυ συχνα.

Αυτα απο ολα οσα εχει δειξει στη Λυων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι καθαρα κοφτης Αλεξη..αυτα που λες τα εχει σε ικανοποιητικο βαθμο για τη θεση του. Δεν ειναι ενας πχ Σιμαο που μπορει μονο να κοβει. αλλα μεχρι εκει, δε μπορουμε να τον λαουμε να παιξει μπροστα. για εκει τη δουλεια θα την κανει ο Ιμπαγασα, ο Ορμπαιθ ή ο γεστε(αν μεινει)

 

Αν θες να το συζητησουμε περισσοτερο αυριο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι καθαρα κοφτης Αλεξη..αυτα που λες τα εχει σε ικανοποιητικο βαθμο για τη θεση του. Δεν ειναι ενας πχ Σιμαο που μπορει μονο να κοβει. αλλα μεχρι εκει, δε μπορουμε να τον λαουμε να παιξει μπροστα. για εκει τη δουλεια θα την κανει ο Ιμπαγασα, ο Ορμπαιθ ή ο γεστε(αν μεινει)

 

Αν θες να το συζητησουμε περισσοτερο αυριο :)

 

Αυτο το ξερω.6αρι παιζει ο ανθρωπος απλα σου λεω οτι εχει κι αλλα χαρακτηριστικα που μπορεις καποιο προπονητης συμφωνα με αυτα να τον κανει και 8αρι ας πουμε.

Το εχει κανει στη Λυων.Επαιζε δλδ σαν 8αρι.Στο λεω γιατι το ξερω απο ανθρωπο που παρακολουθει Λυων και γαλλικο πρωταθλημα χρονια..

 

Επειδη δεν ειναι ετοιμος ακομα ισως ο Βαλβερδε τον βαζει να παρει παιχνιδια (εστω και πιο μπροστα ) μεχρι να βρει τον παλιο του εαυτο.

Αυτο λεω.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερωτηση ,τον φετφατζιδη γαιτι δεν τον βαζει?Τρυματιας?Ειδικα τωρα που δεν εχετε πτερυγες..

Επεξ/σία από SOCRATIS1000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχει κανει στη Λυων.Επαιζε δλδ σαν 8αρι.Στο λεω γιατι το ξερω απο ανθρωπο που παρακολουθει Λυων και γαλλικο πρωταθλημα χρονια..

 

 

και ηταν τα χειρότερα παιχνιδια της καρριερας του. και βεβαια, επαιζε 8αρι οχι γιατι "το χε" απλα ειχαν αμυντικο χαφ τον Τουλαλαμ οποτε δεν επαιζε να παιξει 6αρι ο Μακουν και τον στριμωξαν οπου βρηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμείς έχουμε αμ. χαφ τον Ορμπάιθ και τον στριμώξαμε 8αρι :P

 

Πάντως πρέπει να δοκιμαστεί στην κανονική του θέση, για να βγάλουμε πιο ασφαλή συμπεράσματα για την κατάσταση στην οποία βρίσκεται, γιατί από αυτά που είδα με Μαρσέιγ και ΠΑΟΚ, τρόμαξα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έγινε;;; Πολύ καλός ήταν με τον ΠΑΟΚ !! Είχε κάποια στιγμή κι όλας ένα ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ ποσοστό εύστοχων πασών, κάτι 28/29 νομίζω...(!)

 

 

Καλός ήταν με ΠΑΟΚ, ίσως λόγω ονόματος και εμπειρίας να περιμέναμε κάτι παραπάνω πιο γρήγορα. Από τον τουρίστα που είδα στο ματς με τη Μαρσέιγ, σίγουρα καλύτερος ήταν, αλλά θέλει παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...