Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαβασε καλυτερα γιατι αυτο που ειπε ο gchris7 σε σενα πηγαινε ....

FAIL...:lol: :lol:

 

Εγώ το ξέρω, αλλά ταίριαζε κουτί, μιας και ξέχασε να κάνει quote.

 

Ούτως ή άλλως μετρημένοι είστε πλέον οι αγαπητικοί του Βαλβέρδε, είτε τα γράφετε με bold, είτε με capital μόνοι σας παραμυθιάζεστε, ειδικά δε αν πιστεύετε ότι τη συγκεκριμένη Άρσεναλ με τη συγκεκριμένη σύνθεση, την πνίξαμε, αλλά τελικά στο ταμπλό έγραψε 2-1 με τρικυμία στην άμυνα ελέω Μαρκάνο.

 

Επίσης πνίξαμε τον πεθαμένο ΠΑΟΚ που είχε γυρίσει αεροπορικώς από του διαόλου τη μάνα Παρασκευή και που δεν είχε τον βασικό του παίχτη που απελευθερώνει την άμυνα και βγάζει την ομάδα μπροστά, aka Κοντρέρας, σα να λέμε εμείς ότι παίζαμε χωρίς Ιμπαγάσα ένα πράγμα, διατρέχοντας μάλιστα μεγάλο κίνδυνο να ισοφαριστούμε στο 94 επειδή δεν μπορούσαμε να κρατήσουμε ούτε μισό λεπτό τη μπάλα και επειδή η άμυνα ήταν παιδική χαρά και κάθε φορά που ο Κοστάντζο μπλόκαρε τη μπάλα, σταυροφιλιόμασταν με τον διπλανό μας στο Καραϊσκάκης.

 

Ολυμπιακός να τρολαρει Ολυμπιακούς παραπάει όμως :P

 

Αμ δεν τρολάρει, αναλύει, δεν παραθέτει 2-3 κειμενάκια δεξιά - αριστερά, επειδή τα γράφει ένα site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν ελεγε οχι δε θα ρχοταν.

Αρα δεν ειπε.

 

Αν τον κρατησει πολυ ακομα τοτε να του του την πεις αλλα ακομα ειναι νωρις .

Πεντε επισημα ματς και πισω εχεις Δασκαλακη και Μεγιερι που δεν εχουν παιξει ποτε σε μεγαλη ομαδα.

 

Εdit

Επειδη δεν ειπε οχι δε σημαινει πως ειναι δικη του επιλογη.

Για να καταλαβεις ο Ολυμπιακος εχει παρει παιχτες που ηθελε ο Κοβασεβιτς , παιχτες που ηθελε ο ιδιος ο Βαλβερδε και παιχτες του Μαρινακη και των τριγυρων του.

Δε μπορει να πει σε ολους οχι και να παιρνει μονο τους δικους του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτως ή άλλως μετρημένοι είστε πλέον οι αγαπητικοί του Βαλβέρδε

 

Πως είναι δυνατών να λες κάτι τέτοιο ρε Ερωδιε.

Καταρχήν χεστήκαμε για τον Βαλβερδε, τι μας είναι δηλαδή? Ο ολυμπιακός μας νοιάζει.

Πρέπει να καταλάβεις πάντως ότι μετρημένοι είναι φίλαθλοι με απόψεις σαν τις δικές σου. Δυστυχώς βεβαια είναι αρκετοί ακόμα. Μια φορά στο γήπεδο να πας, πάντα θα δεις 2-3 που γκρινιάζουν από το 1 μέχρι το 90 σπάζοντας τα @@ όλων των αλλων, που θα πάει όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακουστε τον ερωδιο ξερει πολλη μπαλα και εχει και inside info (του το ειπε ο μπαμπης ο σουγιας).... ΝΟΤ!!!!

 

οσο για τους αγαπητικουσ του βαλβιδα κριμα για τους λιγους τυπους στυλ ερωδιου που ο βασικος αγαπητικος του ειναι ο μαρινακης

you know αυτος που βαζει τα λεφτα και περνει τις αποφασεις :lol:

 

τωρα για την προσπαθεια απαξιωσης των εμφανισεων με αρσεναλ και παοκ οφειλεται στο κομπλεξ του εναντι στον βαλβιδα

δεν περιμενα παντως να μας παρουσιασει την απωλεια κοντρερας ως αντιστοιχη με τυχον απωλεια ιμπαγασα αλλα ειναι ενδεικτικο ποσο απεγνωσμενα ψαχνει για να βρει ατελειες στην δουλεια του μυρμηγκιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ώρα, δε νομιμοποιείται να κράζει κανείς το Βαλβέρδε με βάση αυτά που έχουμε δει στο γήπεδο. Τα τελευταία δυο παιχνίδια είδαμε επιτέλους μια ομάδα να παίζει αρκετά καλό ποδόσφαιρο, πολύ καλό, θα έλεγα, για τα δεδομένα των ελληνικών ομάδων στην παρούσα φάση. Τον προπονητή δε θα τον κρίνω επειδή μια προσωπική του επιλογή όπως ο Μαρκάνο δεν του βγήκε σε κάποιο ματς, θα τον κρίνω για τη συνολική εικόνα της ομάδας η οποία δείχνει να είναι καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ώρα, δε νομιμοποιείται να κράζει κανείς το Βαλβέρδε με βάση αυτά που έχουμε δει στο γήπεδο. Τα τελευταία δυο παιχνίδια είδαμε επιτέλους μια ομάδα να παίζει αρκετά καλό ποδόσφαιρο, πολύ καλό, θα έλεγα, για τα δεδομένα των ελληνικών ομάδων στην παρούσα φάση. Τον προπονητή δε θα τον κρίνω επειδή μια προσωπική του επιλογή όπως ο Μαρκάνο δεν του βγήκε σε κάποιο ματς, θα τον κρίνω για τη συνολική εικόνα της ομάδας η οποία δείχνει να είναι καλή.

 

Και το θέμα είναι ότι αυτά τα 2 χρόνια που είναι στον Ολυμπιακό έχει δείξει πράγματα έστω και στο Ελληνικό πρωτάθλημα. Πέρυσι πήρε τον ολυμπιακό με χίλια προβλήματα και φτάσαμε να πάρουμε το πρωτάθλημα με 13 πόντους διαφορά παίζοντας καλό ποδόσφαιρο κατά διαστήματα. Τον Μουρινιο να φέρναμε θα τα πήγαινε καλύτερα?

Σίγουρα έχει κολλήματα αλλά αστον ρε παιδί μου 2-3 σερι χρόνια στην ομάδα. Δηλαδή πάλι να τον διώξουμε? Πάλι να ψάχνουμε για προπονητές. Έχουμε αλλάξει 50 προπονητές μέσα σε 10 χρόνια, είδαμε καμιά προκοπή? Είναι τυχαίο που όλοι μέσα από τον Ολυμπιακό λένε ότι ο καλύτερος προπονητής που έχει περάσει τα τελευταία χρόνια είναι ο Βαλβερδε? Djole, Νικοπολιδης και τόσοι άλλοι, όλοι τρελοί είναι? τι σκατά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχωρα με το τι λενε οι παιχτες.

Εγω βλεπω μια φιλοσοφια που περναει ο Βαλβερδε στην ομαδα.

Δλδ πιεση ψηλα και πνηξιμο του αντιπαλου.Οι επιθετικοι να πιεζουν τους αμυντικους της αντιπαλης ομαδας ωστε να ξαναπαρουν κατοχη της μπαλας και να ξαναπανε για επιθεση.

Και ολο αυτο με τροπο οχι οπως ο Σολιντ πχ που ανεβαζε ψηλα την ομαδα χωρις κανενα σχεδιο και τρωγαμε 5αρες.

Ολο αυτο θελει δουλεια.Δεν ξυπνησε μια μερα και ειπε α θα παιξουμε ετσι αντε και το καναμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το θέμα είναι ότι αυτά τα 2 χρόνια που είναι στον Ολυμπιακό έχει δείξει πράγματα έστω και στο Ελληνικό πρωτάθλημα. Πέρυσι πήρε τον ολυμπιακό με χίλια προβλήματα και φτάσαμε να πάρουμε το πρωτάθλημα με 13 πόντους διαφορά παίζοντας καλό ποδόσφαιρο κατά διαστήματα. Τον Μουρινιο να φέρναμε θα τα πήγαινε καλύτερα?

Σίγουρα έχει κολλήματα αλλά αστον ρε παιδί μου 2-3 σερι χρόνια στην ομάδα. Δηλαδή πάλι να τον διώξουμε? Πάλι να ψάχνουμε για προπονητές. Έχουμε αλλάξει 50 προπονητές μέσα σε 10 χρόνια, είδαμε καμιά προκοπή? Είναι τυχαίο που όλοι μέσα από τον Ολυμπιακό λένε ότι ο καλύτερος προπονητής που έχει περάσει τα τελευταία χρόνια είναι ο Βαλβερδε? Djole, Νικοπολιδης και τόσοι άλλοι, όλοι τρελοί είναι? τι σκατά.

 

Αν έγραψα πουθενά να φύγει, κάνε με report. Απλώς αν φύγει (το θέλει και ο ίδιος λόγω της οικογένειας του) του χρόνου, να φύγει δια παντός.

Ο Ολυμπιακός θα πρέπει να βρει το δρόμο του και χωρίς αυτόν, μιας και ο Βαλβέρδε είναι περαστικός και να μην έχουμε πάλι πισωγυρίσματα.

 

ακουστε τον ερωδιο ξερει πολλη μπαλα και εχει και inside info (του το ειπε ο μπαμπης ο σουγιας).... ΝΟΤ!!!!

 

οσο για τους αγαπητικουσ του βαλβιδα κριμα για τους λιγους τυπους στυλ ερωδιου που ο βασικος αγαπητικος του ειναι ο μαρινακης

you know αυτος που βαζει τα λεφτα και περνει τις αποφασεις :lol:

 

τωρα για την προσπαθεια απαξιωσης των εμφανισεων με αρσεναλ και παοκ οφειλεται στο κομπλεξ του εναντι στον βαλβιδα

δεν περιμενα παντως να μας παρουσιασει την απωλεια κοντρερας ως αντιστοιχη με τυχον απωλεια ιμπαγασα αλλα ειναι ενδεικτικο ποσο απεγνωσμενα ψαχνει για να βρει ατελειες στην δουλεια του μυρμηγκιου.

 

Ε, καλά τώρα, δεν θα ανοίξω και σοβαρή κουβέντα με τον κάθε κομήτη του forum. Με ένα, τράβα στη γωνία να δεις αν έρχομαι, νομίζω είμαστε εντάξει, δε νομίζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έγραψα πουθενά να φύγει, κάνε με report. Απλώς αν φύγει (το θέλει και ο ίδιος λόγω της οικογένειας του) του χρόνου, να φύγει δια παντός.

Ο Ολυμπιακός θα πρέπει να βρει το δρόμο του και χωρίς αυτόν, μιας και ο Βαλβέρδε είναι περαστικός και να μην έχουμε πάλι πισωγυρίσματα.

 

 

 

Ε, καλά τώρα, δεν θα ανοίξω και σοβαρή κουβέντα με τον κάθε κομήτη του forum. Με ένα, τράβα στη γωνία να δεις αν έρχομαι, νομίζω είμαστε εντάξει, δε νομίζεις?

 

Το θέμα είναι ότι δεν κάνεις καλό στην ομάδα γκρινιάζοντας με αυτόν τον τρόπο. Δεν ξέρω αν πηγαίνεις γήπεδο, πάντως εγώ δεν θα ήθελα να έχω έναν φίλαθλο να κάθεται δίπλα μου και να γκρινιάζει όλη την ώρα για τον βαλβερδε και για τον τοροσιδη και για τον χολεμπα. Μόνο κακό κλίμα δημιουργείται έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι δεν κάνεις καλό στην ομάδα γκρινιάζοντας με αυτόν τον τρόπο. Δεν ξέρω αν πηγαίνεις γήπεδο, πάντως εγώ δεν θα ήθελα να έχω έναν φίλαθλο να κάθεται δίπλα μου και να γκρινιάζει όλη την ώρα για τον βαλβερδε και για τον τοροσιδη και για τον χολεμπα. Μόνο κακό κλίμα δημιουργείται έτσι.

 

Μόνο εδώ τον κράζω, δεν είναι υποχρεωμένος κανένας να ακούει τη μίρλα μου στο γήπεδο. Αλλά να ξέρεις ότι στο γήπεδο τον κράζουν κι άλλοι για πολλά. Δεν γίνεται με τον χειρότερο ΠΑΟΚ της δεκαετίας (όπως εμφανίστηκε αγωνιστικά ο ΠΑΟΚ εννοώ) να κάνεις καθυστερήσεις.

 

Αυτά μόνο εγώ τα βλέπω ή τα βλέπετε κι εσείς και δεν τα λέτε? Πότε έκανε ξανά ο Ολυμπιακός καθυστερήσεις μέσα στον Πειραιά και δεν το θυμάμαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έγραψα πουθενά να φύγει, κάνε με report. Απλώς αν φύγει (το θέλει και ο ίδιος λόγω της οικογένειας του) του χρόνου, να φύγει δια παντός.

Ο Ολυμπιακός θα πρέπει να βρει το δρόμο του και χωρίς αυτόν, μιας και ο Βαλβέρδε είναι περαστικός και να μην έχουμε πάλι πισωγυρίσματα.

 

 

 

Ε, καλά τώρα, δεν θα ανοίξω και σοβαρή κουβέντα με τον κάθε κομήτη του forum. Με ένα, τράβα στη γωνία να δεις αν έρχομαι, νομίζω είμαστε εντάξει, δε νομίζεις?

 

 

ε καλα ποτε εκανες σοβαρη κουβεντα εδω μεσα για να κανεις τωρα?

και με τοσα bans που σου εχουν ριξει κατα καιρους την ιδια αποψη εχουνε και οι μοντς :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εδώ τον κράζω. Αλλά να ξέρεις ότι στο γήπεδο τον κράζουν κι άλλοι για πολλά. Δεν γίνεται με τον χειρότερο ΠΑΟΚ της δεκαετίας (όπως εμφανίστηκε αγωνιστικά ο ΠΑΟΚ εννοώ) να κάνεις καθυστερήσεις.

 

Αυτά μόνο εγώ τα βλέπω ή τα βλέπετε κι εσείς και δεν τα λέτε? Πότε έκανε ξανά ο Ολυμπιακός καθυστερήσεις μέσα στον Πειραιά και δεν το θυμάμαι?

 

Το ξέρω ότι δεν είσαι μόνο εσύ. Πάντα υπάρχουν 2-3 σε κάθε θυρα που μουρμουράνε όλη την ώρα.

Όταν είσαι στο 90 και κερδίζεις 2-1 τι θες να κάνεις δηλαδή?

ps. Αν αυτός ο ΠΑΟΚ είναι ο χειρότερος της 10ετιας τοτε εγώ είμαι ο MiDi_MiLiZ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...