Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από την άλλη όμως, θύμισε μου τι θέση παίζει ο Τοροσίδης που να του προσδίδει τέτοιες επιθετικές αρετές, ακόμα και απέναντι στον Βιεϊρίνια;

 

Προσωπικά πιστεύω ότι και άλλος να ήταν εκεί θα τις είχε χρειαστεί τις σακούλες του.

 

μετά μου λές πως δε γαυρίζεις...Γι'αυτό ακριβώς ο τοροσίδης ειναι ο τοροσίδης και ΟΧΙ ο λουκάς ο βύντραΣ...Μοντέρνο μπακ με επιθετικές αρετές.

 

Οπότε ένα τέτοιο μπακ, δε μπορεί καλά καλά να το μαρκάρει αμυντικός εκει,θα το μαρκάρει το...εξτρέμ; Και 100 ντριμπλες να έκανε,πάλι δε θα με χάλαγε στον κάθε αντίστοιχο βιερίνεια.

Απλά γίνονται κάτι τέτοια για να χαίρονται μερικοί άμπαλλοι,δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φημιζονταν ο Χολεμπας για τα επιθετικα του προσοντα ?

Εκτος απο την ταχυτητα δεν εχει κατι αλλο να δειξει επιθετικα...

Ο ανθρωπος δεν εχει τεχνικη.

 

Στην Γερμανία είχε ξεκινήσει σαν επιθετικός-αριστερός χαφ και μάλιστα είχε βάλει αρκετά γκολ. Ο Λινεν τον έβαλε για πρώτη φορά ως μπακ και καθιερώθηκε εκεί.

Για μπακ πιστεύω έχει καλή τεχνική. (συγκριτικά πάντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σημαινει οτι επειδη ξεκινησε επιθετικος θα σημαινει αυτοματα οτι εχει και τεχνικη.

Θες να σου αναφερω μεγαλους επιθετικους χωρις ιδεα απο τεχνικη ? Παρε το Σισε πρωτο πρωτο για να καταλαβεις.

 

Τεσπα η αποψη μου ειναι οτι ειναι (ψιλο)αμπαλος ... Φαινεται ρε συ τωρα οπως και να το κανουμε.

Αλλα τη βγαζει με τα βασικα του αμυντικα προσοντα και την ταχυτητα του και το φιλοτιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Χολεμπας ειναι ενας μετριος παιχτης, που μπορει να παιξει εξτρεμ σε ματς που κυριως αμυνομαστε. Η ελευση του ζαραδουκα θα του κανει καλο αφου θα υπαρχει συναγωνισμος. κι ο Τορο μολις καταλαβα τι θα γινοταν με Μανιατη, ανεβασε την αποδοση του.

 

Ο ζαραδουκας πιστευω πρεπει να παρει αρκετες ευκαιριες στην 11αδα οταν ειναι ετοιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτο το αστειο οτι θα του παρει τη θεση ο Μανιατης και φοβηκε ο Τορο και επαιξε μπαλα δε ξερω που το εχετε διαβασει και το λετε ολοι..

Ο Βαλβερδε εχει απεριοριστη εκτιμηση στον Τορο και δεν υπηρχε ουτε μια περιπτωση να τον εχει παγκιτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά μου λές πως δε γαυρίζεις...Γι'αυτό ακριβώς ο τοροσίδης ειναι ο τοροσίδης και ΟΧΙ ο λουκάς ο βύντραΣ...Μοντέρνο μπακ με επιθετικές αρετές.

 

Οπότε ένα τέτοιο μπακ, δε μπορεί καλά καλά να το μαρκάρει αμυντικός εκει,θα το μαρκάρει το...εξτρέμ; Και 100 ντριμπλες να έκανε,πάλι δε θα με χάλαγε στον κάθε αντίστοιχο βιερίνεια.

Απλά γίνονται κάτι τέτοια για να χαίρονται μερικοί άμπαλλοι,δυστυχώς.

 

Και σου έχω ξαναπεί ότι γαυρίζω, όσο παοκίζετε.

 

Είναι δυνατόν μετά από ένα παιχνίδι όπως το χθεσινό, που παραλίγο να πάρεις Χ από λάθος υποδείξεις του επόπτη, να μου διαμαρτύρεσαι για κάποιες κάρτες που μπορούσε να δείξει σε παίκτες του Ολυμπιακού? Ξέρεις τι θα είχαμε ακούσει (όχι από εσένα, γενικά μιλάω) αν αυτά τα offside δεν είχαν υποδειχθεί στην Τούμπα?

 

Στην τελική, δεν μειώνει τον Βιεϊρίνια η συγκεκριμένη φάση, απλώς οποιοσδήποτε άλλος ίσως να μην τολμούσε τις προσποιήσεις απέναντι σε τόσο γρήγορο παίχτη.

 

PS Ο Τοροσίδης, είναι ο Τοροσίδης, για εμένα και για σένα. Βαριέμαι να ψάχνω post από κάτι βάζελους εδώ μέσα που σύγκριναν Τοροσίδη με Βύντρα. Εκεί να δεις πόσους άμπαλους θα κράξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έμενε ο Βαλβέρδε 10 χρόνια...

 

Ακριβως αυτο σκεφτομουν κι εγω.

Να μεινει ο Βασκος και με σωστες επιλογες καθε χρονο και σωστο σκαουτινγκ ..

Ουτε κι εγω ξερω ποσο θα ανεβαζε τον πηχη ο Ολυμπιακος.

Ο Βαλβερδε ειναι δασκαλος.Εχει ποδοσφαιρικη φιλοσοφια.

Θα ηθελα εναν τετοιο να μεινει για χρονια στο λιμανι και οχι καθε χρονο να φερνουμε τον καθε τυχοδιωκτη και ασχετο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τουλαχιστον αν εμενε 10 χρονια θα μαθαινε και λιγο ελληνικα και ισως να επαιρνε και κανενα ελληνοπουλο στην ομαδα...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σου έχω ξαναπεί ότι γαυρίζω, όσο παοκίζετε.

 

Είναι δυνατόν μετά από ένα παιχνίδι όπως το χθεσινό, που παραλίγο να πάρεις Χ από λάθος υποδείξεις του επόπτη, να μου διαμαρτύρεσαι για κάποιες κάρτες που μπορούσε να δείξει σε παίκτες του Ολυμπιακού? Ξέρεις τι θα είχαμε ακούσει (όχι από εσένα, γενικά μιλάω) αν αυτά τα offside δεν είχαν υποδειχθεί στην Τούμπα?

 

Στην τελική, δεν μειώνει τον Βιεϊρίνια η συγκεκριμένη φάση, απλώς οποιοσδήποτε άλλος ίσως να μην τολμούσε τις προσποιήσεις απέναντι σε τόσο γρήγορο παίχτη.

 

PS Ο Τοροσίδης, είναι ο Τοροσίδης, για εμένα και για σένα. Βαριέμαι να ψάχνω post από κάτι βάζελους εδώ μέσα που σύγκριναν Τοροσίδη με Βύντρα. Εκεί να δεις πόσους άμπαλους θα κράξεις.

 

Δε διαμαρτυρήθηκα για τις κάρτες,ανέφερα πως θα μπορούσε άνετα να τις δώσει. Με την άνεση που θα τις έδινε στον αντίποδα πάντα... Αν θυμάμαι καλά, σας έκοψε ένα οφσάιντ οριακό,όπως κι ένα το βιερίνεια (και τα 2 νομίζω ήταν) και δεν εδωσε ένα σε εμας, που απ'οτι φάνηκε ο παίκτης που πηγε να πάρει τη κεφαλιά δεν ήταν.

Δε παίρνω κι όρκο μιας και δεν τα ξανάδα απ'τα νεύρα μου. Κι οπως προείπα, δεν υπήρχα μέσα στο γήπεδο, οπότε τι καρτες/τί οφσαιντ, να χαμε να λέγαμε.

 

Εάν παρακολουθούσες παιχνίδια του παοκ στην ευρώπη, προσφάτως άλλος ένας έκανα όμοια (και καλύτερη) γαργάρα το βιερίνεια.Ειτε ταχύς ,είτε αργός, δεν είναι αμυντικό.Πχ σναουτσνερ, ο οποίος έχει πάρει πολλών τις ταυτότητες. Φυσικά μεχρι τη σέντρα,πιο πάνω έχει αγκάθια :-D :-D :-D

 

Οσο για σύγκριση τορο - βύντρα...τι να πω;;; έ λ ε ο ς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έμενε ο Βαλβέρδε 10 χρόνια...

 

Ακριβως αυτο σκεφτομουν κι εγω.

Να μεινει ο Βασκος και με σωστες επιλογες καθε χρονο και σωστο σκαουτινγκ ..

Ουτε κι εγω ξερω ποσο θα ανεβαζε τον πηχη ο Ολυμπιακος.

Ο Βαλβερδε ειναι δασκαλος.Εχει ποδοσφαιρικη φιλοσοφια.

Θα ηθελα εναν τετοιο να μεινει για χρονια στο λιμανι και οχι καθε χρονο να φερνουμε τον καθε τυχοδιωκτη και ασχετο...

 

Βολέψου με Τάκαρο από Μάιο. Inside info.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βολέψου με Τάκαρο από Μάιο. Inside info.

 

Μ αρεσουν αυτα τα inside info που προσπαθησετε να περασετε μερικοι μερικοι...

Αλλα δε περνανε παντου...

 

 

Μην πυροβολείτε τον πιανίστα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ αρεσουν αυτα τα inside info που προσπαθησετε να περασετε μερικοι μερικοι...

Αλλα δε περνανε παντου...

 

Εδώ να είσαι του χρόνου τέτοια εποχή όμως, μη χαθείς. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ να είσαι του χρόνου τέτοια εποχή όμως, μη χαθείς. ;)

 

Kαι συ επισης.

Ολοι πετατε τις μπαρουφες εντυπωσιασμου και μετα ουτε ξαναθυμαστε τι λεγατε....

Κι αμα κατσει μια στο εκατομμυριο μετα λετε οτι εχετε και ατομο απο μεσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...