Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω το εχω απορια πως αυτος ηταν βασικος και αναντικαταστατος στη βασιλεια. που ειχε παιξει και Ευρωπη η βασιλεια, οχι μονο ελβετια.. και πηρε και πρωταθληματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξύ εγώ είδα μόνο το β' ημίχρονο όπου τα πήγε πολύ καλά ο Κοστάντζο και είχα απορία γιατί ο εκφωνητής δεν τον παινεύει σαν να είναι ο Buffon (όπως γίνεται συνήθως όταν παίχτης του Ολυμπιακού κάνει δύο σωστές ενέργειες στην Ευρώπη).

 

Τι γιατί, γιατί τον λένε Κοστάντσο. Καταντάω γραφικός κι εγώ, αλλά όλο το σκηνικό μου φαίνεται εντελώς σουρεάλ. Έχει δείξει θετικά στοιχεία, τόσο στο χθεσινό ματς που καθάρισε 3 τουλάχιστον φάσεις (όπως έγραψα σε προηγούμενο post), όσο και με Μαρσέιγ, που αν εξαιρέσεις το ότι κράταγε τη μπάλα πολύ (και καλά έκανε, έψαχνε να τη δώσει κάπου σίγουρα γιατί έτσι όπως έπαιζαν οι του Ολυμπιακού, όλο στη Μαρσέιγ πήγαινε), έβγαλε και μια επικίνδυνη φάση. Αλλά έφαγε το γκολ σε περίεργη φάση και ξεκίνησε πάλι το κράξιμο σε κάτι εφημεριδούλες με δημοσιογράφους που τα μόνα γάντια που έχουν φορέσει είναι κάτι μάλλινα τον χειμώνα.

 

Ένα θα σας πω, κυρίως για όποιον πιστεύει πως ο Κοστάντσο δεν καταβάλλει καμία προσπάθεια έστω να ακουμπήσει τη μπάλα στα γκολ που τρώμε. Δείτε παιχνίδια του Ολυμπιακού με Νικοπολίδη. Σε διάφορες φάσεις, ειδικά σε σουτ από μια άλφα απόσταση, κάθεται Α-ΓΑΛ-ΜΑ. Αυτό το είχε από τον Παναθηναικό ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί έμεινε η εντύπωση πως ο Ο.Σ.Φ.Π. ήταν super χθες; Μόνο εγώ πιστεύω πως ήταν τόσο αστείο το παιχνίδι χθες που δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί έμεινε η εντύπωση πως ο Ο.Σ.Φ.Π. ήταν super χθες; Μόνο εγώ πιστεύω πως ήταν τόσο αστείο το παιχνίδι χθες που δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα;

Μα κάπως πρέπει να ικανοποιηθεί το οπαδικό αίσθημα! Ο απεσταλμένος Μιχάλης Τσώχος είπε ότι όλοι έδιναν συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό. Μόνο τη βασίλισσα της Αγγλίας δεν μας είπε ότι σκέφτηκε να τον χρήσει..ιππότη ως ακόλουθο της ηρωικής αποστολής του Ολυμπιακού!

Ο Ολυμπιακός πριν κάμποσο καιρό είχε νικήσει τα παιδιά της Άρσεναλ στο Καραϊσκάκη και τώρα στο Εμιρατες έχασε από του ..έφηβους!

Ότι ο Ολυμπιακός έπαιξε καλή μπάλα χθες αυτό είναι γεγονώς. Αλλά αν θες να δείς σε τι κατάσταση πραγματικά είσαι πρέπει να δείς και ποιόν έχεις απέναντί σου.

Κάποιος είπε γιά Αρσάβιν και τον άλλο τον Τσέχο πως τον λένε. Μα απ' όσο ξέρω αυτοί δεν παίζουν βασικοί στην Άρσεναλ.

Τόσο λοιπόν μας υπολογίζουν οι Άγγλοι και οι άλλοι, που ξέρουν ότι και με τα δεύτερά τους μπορούν να νικούν τις Ελληνικές ομάδας. Επειδή λοιπόν πράγματι φοβήθηκε ο Βενγκέρ την απώλεια βαθμών γι' αυτό τράβηξε πίσω την ομάδα να κρατήσει τους βαθμούς. Πού είναι το περίεργο όταν του λείπουν εννέα βασικοί παίχτες?

Εγώ έχω καταλάβει κάτι. Οι ξένοι δεν μας παίρνουν στα σοβαρά και μας δουλεύουν εδώ και χρόνια.Μας έχουν γιά πλάκα. Το 2-32 στα γκολ του Ολυμπαικού στο νησί τα λέει όλα. Και δεν είναι βέβαια και πολύ διαφορετική η κατάσταση με τις άλλες Ελληνικές ομάδας.

Αλλά βρήκαν καλό θέμα γιά τα πρωτοσέλιδά τους οι αθλητικές εφημερίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ολυμπιακός πριν κάμποσο καιρό είχε νικήσει τα παιδιά της Άρσεναλ στο Καραϊσκάκη και τώρα στο Εμιρατες έχασε από του ..έφηβους!

 

6 αγωνιστικές στο νησί με Μέρτεζακερ και Αρτέτα μεταγραφικά αποκτήματα τελευταίες ημέρες Αυγούστου.

 

Σέζνι (premier league 6ap-Europe 4ap)

Σανιά (premier league 5ap - Europe 4ap)

Μερτεζάκερ (premier league 3ap-Europe 2ap)

Σονγκ (premier league 3ap-Europe 4ap)

Σάντος (premier league 1ap-Europe 1+1 ap)

Φρίμπονγκ (premier league 2+1 ap-Europe 2+2 ap)

Ροζίτσκι (premier league 2+1 ap-Europe 2+1 ap

Αρτέτα (premier league 3ap-Europe 2ap)

Αρσαβιν (premier league 5+1 ap-Europe 1+1 ap)

Τσεμπελρειν (premier league 0+1 ap-Europe 1ap)

Σαμακ (premier league 0+4 ap-Europe 2+1 ap )

 

Αλλαγές

 

Ραμσει (premier league 6ap-Europe 2+1 ap)

Φαν Περσι (premier league 6ap-Europe 2+1 ap

Γκιμπς (premier league 3ap-Europe 2+1 ap)

 

Είναι όντως έφηβοι ή οχι ?

 

Πηγή: http://www.arsenal.com/the-match/statistics

 

Κάποιος είπε γιά Αρσάβιν και τον άλλο τον Τσέχο πως τον λένε. Μα απ' όσο ξέρω αυτοί δεν παίζουν βασικοί στην Άρσεναλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ ,η αμυνα της αρσεναλ αν εξαιρεσεεις τον ζορου και τον βαρμαλεν ηταν κομπλε[2 εξω δηλαδη].Στην επιθεση χωρις walcot van persie επαιζει,αλλα το θεμα δεν ειναι εκει.Τοβ θεμα ειναι στο κεντρο.Φετος η αρσεναλ 2 παικτες εχει στο κεντρο που κανουν την διαφορα.Song και whilshire.Ο ενας ηταν εξω και ο αλλος στο κεντρο της αμυνας,για αυτο και τα τοσα λαθοι της αρσεναλ στο κεντρο.Δεν μπορουσαν να αλλαξουν πασα.Σου μιλαει τωρα ενας ανθρωπος που υποστιριζει αρσεναλ χρονια τωρα.Παιξατε πολυ καλα,επρεπε να το παρετε το ματς ,αλλα ειχαν τρομερες απουσιες λογω τραυματισμων και βενγκερ[το βλεπω εγω ,μαλλον θελει να φυγει και το δειχνει με πλαγιο τροπο]...

Το ξαναλεω ,ο ολυμπιακος εχθες επαιξε υπεροχα σε μια πραγματικα δυσκολη εδρα..Το θεμα ειναι οτι βρηκε και τα εκανε.Αν γινονταν στο καραισκακη αυτο το παιχνιδι θα το ειχατε παρει με 2 γκολ διαφορα..

Επιπλεον η φετινη αρσεναλ ακοαμ και με τα πρωτα της ,δεν παει παραπανω απο 5 θεση στην Αγγλια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως σαν ΠΑΟΚι, τον χαρηκα χθες τον Ολυμπιακο και ηθελα να κερδισει. Μεχρι το 20λεπτο γελουσα κι πραγματικα πιστευα πως αν συνεχιζοταν ετσι το παιχνιδι ισως να εσπαγε και το προσωπικο του ρεκορ ο γαυρος(7-0 δεν ειναι?) αλλα μετα αληθεια επαιξε πολυ ωραιο ποδοσφαιρο που δε θυμιζε σε τιποτα αγωνες εδω στην Ελλαδα. Αν παιξει κι ετσι την Κυριακη(αμφιβαλλω βεβαια) τοτε δυσκολα τα πραγματα για την ΠΑΟΚαρα :)

 

Ειχε φαση ο εκφωνητης που ηταν σαν να διαβαζε το μυαλο μου(και πολλων αλλων φανταζομαι), δεν ειχε σταματησει λεπτο να επικρινει τον Μαρκανο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόκρατες δεν αντιλέγω οτι η Αρσεναλ είχε σημαντικότατες απουσίες και πολλές απουσίες.

 

Αλλά εδω προσπαθούν να μας πείσουν οτι παίζαμε με μια Άρσεναλ που οι παίχτες της ανέβηκαν απο τα τσικό για τον αγώνα με τον Ολυμπιακό.Ε δεν είναι ακριβώς έτσι εξ ου και η παράθεση των στατιστικών στοιχείων.

 

Όσο για τον Wilshere η Άρσεναλ πρέπει να συνηθίσει χωρίς αυτόν καθώς μιλάμε για μακροχρόνια απουσία λόγω τραυματισμού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι, πάντως, πως παρά τη... μεγαλειώδη εμφάνιση, χάσαμε. Προσωπικά δε μου λέει κάτι, μια σοβαρή ομάδα θα πρέπει να κοιτάξει τι κέρδισε από την εμφάνιση, πού χωλαίνει και να προχωρήσει μπροστά με σοβαρότητα και όραμα. Κατά τη γνώμη μου, πιο κερδισμένος από όλους είναι ο Βαλβέρδε που είδε στο χόρτο αυτό που ήθελε, και δεν ήταν κακό, καθόλου κακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 αγωνιστικές στο νησί με Μέρτεζακερ και Αρτέτα μεταγραφικά αποκτήματα τελευταίες ημέρες Αυγούστου.

 

Σέζνι (premier league 6ap-Europe 4ap)

Σανιά (premier league 5ap - Europe 4ap)

Μερτεζάκερ (premier league 3ap-Europe 2ap)

Σονγκ (premier league 3ap-Europe 4ap)

Σάντος (premier league 1ap-Europe 1+1 ap)

Φρίμπονγκ (premier league 2+1 ap-Europe 2+2 ap)

Ροζίτσκι (premier league 2+1 ap-Europe 2+1 ap

Αρτέτα (premier league 3ap-Europe 2ap)

Αρσαβιν (premier league 5+1 ap-Europe 1+1 ap)

Τσεμπελρειν (premier league 0+1 ap-Europe 1ap)

Σαμακ (premier league 0+4 ap-Europe 2+1 ap )

 

Αλλαγές

 

Ραμσει (premier league 6ap-Europe 2+1 ap)

Φαν Περσι (premier league 6ap-Europe 2+1 ap

Γκιμπς (premier league 3ap-Europe 2+1 ap)

 

Είναι όντως έφηβοι ή οχι ?

 

Πηγή: http://www.arsenal.com/the-match/statistics

Έχεις δίκιο.Αλλά δεν φταίω εγώ. Ο ίδιος ο Μιχάλης Τσώχος ο απεσταλμένος του sport-fm στο μεσημεριανό του ρεπορτάζ χθες είχε πεί ότι παίζει η Αρσεναλ με εννέα απουσίες βασικων. Τι άλλο να πω εγώ όταν ο υπεύθυνος ενημέρωσης λέει αυτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια επίσης είναι πως αν η Μπορούσια κατέβει να τα παίξει όλα για όλα για την πρόκριση στους 16 κάτι καλό μπορεί να γίνει.Αν συμβιβάζονται με την τρίτη θέση και κατέβουν για να μην χάσουν είναι πιο ζόρικα τα πράγματα για εμάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...