Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το οτι η αρσεναλ δεν ειχε κεντρο και εκανε με λιγο πρεσινγκ ευκολα το λαθος σου λεει τιποτα?Ρε σεις ,ειδατε πως κατεβεικε η αρσεναλ?Δεν γινατε μπαρτσελονα.,Ηρεμια..

Ούτε η Άρσεναλ έγινε Αναγέννηση Επανομής επειδή της έλειπαν παίχτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ότι κατέβηκε η Άρσεναλ "αδιάφορη" με τα δεύτερα δεν ισχύει, γιατί οι Αρσάβιν, Ροζίτσκι, Μερτεζάκερ, Αρτέτα, Σάντος, Σανιά, Σέζνι είναι βασικότατοι φέτος στην Αγγλία, και με αξία όσο όλες οι ομάδες της SL μαζί. Το ότι δεν έπαιξε ο Βαν Πέρσι και ο Βερμάελεν στην άμυνα, δεν δικαιολογεί τον χαρακακτηρισμό "δεύτερα".

Σονγκ και γουιλσιρ ειναι ολο το κεντρο της αρσεναλ,στο κεντρο της ηταν το προβλημα...

 

Ούτε η Άρσεναλ έγινε Αναγέννηση Επανομής επειδή της έλειπαν παίχτες.

Μα το ξερω,ακομα και ετσι ομως ,κερδισε...

Δεν ειπα οτι δεν μπορει να σας κερδισει ακομα και με αυτου;.Στο emirates επαιζε,εγω παντως γουσταρα να κερδισει ο γαυρος ,μπας και φυγει ο βενκγερ...

Επεξ/σία από Snoob
Παράθεση διαγραμμένου μηνύματος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως το παιχνιδι χαθηκε με τις αλχημειες του Βαλβερδε. Κακες επιλογες στην ενδεκαδα, και ακομα χειροτερες αλλαγες. Απορω ειλικρινα με οσους ειδαν καλο παιχνιδι απο τον Ορμπαιθ. Το μονο που εχει το παλικαρι ειναι μια αξιοπρεπη πρωτη πασα. Κατα τ'αλλα καθοταν μονο μπροστα απο τα στοπερ και ουτε διαγωνια τρεξιματα ειχε που να καλυπτουν τα πλαγια μπακ, ουτε μπροστα εβγαινε να πρεσαρει, βαρυς κι ασηκωτος ηταν. Δεν ξερω τι προβλημα εχει ο Βαλβερδε με τον Μακουν, αλλα μου φαινεται αδυνατον να μην βλεπει οτι ηταν ο ιδανικος παικτης που θα πρεσαρε και θα κοντραρε στα ισα το αδυναμο κεντρο της Αρσεναλ. Επισης δεν καταλαβα με ποια λογικη ο Αμπντουν προτιμηθηκε απο τον Φετφατζιδη.

 

Τεραστια ευκαιρια χαθηκε για ιστορικο διπλο. Δεν νομιζω να εχει ξανατυχει αντιπαλος του Ολυμπιακου με τοσο βαρυ ονομα, να βρισκεται σε τοσο τραγικη κατασταση. Ναι, ηταν καλη εμφανιση, αλλα αν ο Βαλβερδε ειχε κανει 2-3 απλα και λογικα πραγματακια, θα ηταν ακομα καλυτερη αλλα και πιο ουσιαστικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως το παιχνιδι χαθηκε με τις αλχημειες του Βαλβερδε. Κακες επιλογες στην ενδεκαδα, και ακομα χειροτερες αλλαγες. Απορω ειλικρινα με οσους ειδαν καλο παιχνιδι απο τον Ορμπαιθ. Το μονο που εχει το παλικαρι ειναι μια αξιοπρεπη πρωτη πασα. Κατα τ'αλλα καθοταν μονο μπροστα απο τα στοπερ και ουτε διαγωνια τρεξιματα ειχε που να καλυπτουν τα πλαγια μπακ, ουτε μπροστα εβγαινε να πρεσαρει, βαρυς κι ασηκωτος ηταν. Δεν ξερω τι προβλημα εχει ο Βαλβερδε με τον Μακουν, αλλα μου φαινεται αδυνατον να μην βλεπει οτι ηταν ο ιδανικος παικτης που θα πρεσαρε και θα κοντραρε στα ισα το αδυναμο κεντρο της Αρσεναλ. Επισης δεν καταλαβα με ποια λογικη ο Αμπντουν προτιμηθηκε απο τον Φετφατζιδη.

 

Τεραστια ευκαιρια χαθηκε για ιστορικο διπλο. Δεν νομιζω να εχει ξανατυχει αντιπαλος του Ολυμπιακου με τοσο βαρυ ονομα, να βρισκεται σε τοσο τραγικη κατασταση. Ναι, ηταν καλη εμφανιση, αλλα αν ο Βαλβερδε ειχε κανει 2-3 απλα και λογικα πραγματακια, θα ηταν ακομα καλυτερη αλλα και πιο ουσιαστικη.

+ Οσα θες,Οσα θες βαζεις :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ο κάθε χρήστης μπορεί να γράφει σε όποιο νήμα θέλει, ό,τι νομίζει, ανεξαρτήτως οπαδικών προτιμήσεων, εφόσον το πράττει κόσμια. Η συγκεκριμένη σύσταση σας έχει γίνει πάμπολλες φορές, κάποιοι επιμένουν να την αγνοούν. Δεν θέλω να ξαναδώ το συγκεκριμένο σχόλιο, ούτε χάριν "αστεϊσμού". Άλλη σύσταση δεν πρόκειται να γίνει. Καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο σουηδος παντως κερδισε ακομη μια φορα το θαυμασμο μου. ηταν εκπληκτικος και πιστευω αν ειχε τον αβρααμ διπλα του, δε θα ειχαμε φαει τα 2 γκολ. κι ας εχει χειροτερη πασα ο αβρααμ απο τον (δεν)μαρκα(ρω)νο.. μεγαλος παιχτης.

 

τα ιδια ακριβως και για τον μπαγασα. το παληκαρι ξερει κανταρια μπαλλα και φαινεται σε καθε παιχνιδι του. κριμα που ειναι 35...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδον ολα τα γκολ φετος τα εχουμε φαει απο την πλευρα του Τοροσιδαρου (που βοσκει αλλου) και στην κλειστη γωνια

Ο Φεισα καλος Ο Ορμπαιθ τι ρολο παιζει ?

Ο Αμπντουν ειναι μεγαλο παλτο Προσπαθει να το παιξει παικταρας και οταν δει οτι δεν καταφερνει να κανει το σουπερ μαγικο κουτουλαει στον αντιπαλο και πεφτει κατω σαν τον Γκουνη ζητωντας φαουλ

Για το Μαρκανο τα ειχαμε πει

Ο Μιραλας απαραδεκτος

Κατι πρεπει να κανει ο Ερνεστο για να μη κανουν οι 2 επιθετικοι του κεφαλιου τους

Τζιμπουρ και Μιραλας χανονται και ο καθενας κανει οτι του ρθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.playsport.gr/podosfairo/super-league/item/2542

 

Ο Βέλγος είπε, εν ολίγοις, τα εξής: "Το πρόβλημά μου είναι ότι ενοχλήθηκα που έπαιξα από τα αριστερά. Ήθελα να παίξω μπροστά. Ήθελα να αγωνιστώ στην κορυφή, αλλά μίλησα με τον προπονητή μου και το θέμα έληξε. Έχω τρία χρόνια συμβόλαιο και όλα είναι καλά."!

 

Μήπως είναι ώρα να κατέβει από το καλάμι του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάζει μόνο την πάρτη του. Ενώ ήταν καλός από τα αριστερά χτες και δημιούργησε πολλά προβλήματα, το μόνο που θέλει, είναι να βάζει γκολ. Τι να κάνουμε όμως αφού δεν υπάρχει άλλος παίχτης για τα αριστερά αυτή την στιγμή. Άντε να δούμε τι θα γίνει με φετφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.playsport.gr/podosfairo/super-league/item/2542

 

 

 

Μήπως είναι ώρα να κατέβει από το καλάμι του;

 

Να κατέβει, γιατί ενίοτε μπορεί να κάτσει και πάνω, αλλά αυτό που λέει το λέει ολόκληρη η ποδοσφαιρική Ευρώπη, ότι δηλαδή στο σημείο που είχε φτάσει το ματς, τον ανεβάζεις κορυφή και βγάζεις έξω τον πεθαμένο Τζιμπούρ. Περνάς στη θέση του τον Αμπντούν για αριστερά και βάζεις τον Μοντεστό δεξιά και voila, έχεις έναν γρήγορο επιθετικό σε διαρκή κίνηση να δημιουργεί ρήγματα.

 

Ήταν φανερό ότι με τις αλλαγές που έκανε ο Βάσκος, η Άρσεναλ ανακουφίστηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νυν υπέρ πάντων αγώνας με τη Ντόρτμουντ και ό,τι βγει. Περισσότερο με ενδιαφέρει, βέβαια, το κέρδος της ομάδας από κάθε ματς σε παίχτες, ομοιογένεια και εμπειρία, παρά η πρόκριση που ήταν από την αρχή χαμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα έχει κάτι επικά πάντως.

 

Σαν στρουμφάκια μοιάζουν οι δικοί μας σήμερα με τα μπλε. Ο Μαρκάνο είναι ο Σκουντούφλης και ο Κοστάντζο ο Κοιμήσης.

 

Τερματοτυφλακας

 

Σε αντίθεση με τους γέρους ο Κοστάνζο μόνο από χέσιμο μπορεί να πάει…

 

Σαν να βλέπω τα αυριανά πρωτοσέλιδα «Μεγάλη εμφάνιση! Στάθηκε όρθιος στο Emirates» και φόντο ο Κοστάντζο…
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξύ εγώ είδα μόνο το β' ημίχρονο όπου τα πήγε πολύ καλά ο Κοστάντζο και είχα απορία γιατί ο εκφωνητής δεν τον παινεύει σαν να είναι ο Buffon (όπως γίνεται συνήθως όταν παίχτης του Ολυμπιακού κάνει δύο σωστές ενέργειες στην Ευρώπη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...