Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ο Ιμπαγάσα είναι λογικό να έχει τραυματισμούς, είναι μιας κάποιας ηλικίας.

 

 

 

Oxi δεν ειναι λογικό να εχει ο Ιμπαγασα τραυματισμούς, λογω ηλικίας! Σιγα ποσο ειναι? Αλλοι τι να πουν?

Αναλογα με τον τραυματισμό, κάποιοι μπορούν να συμβούν λογω κακης προπόνησης. Και αλλοι λογω γκαντεμιάς.

Αλλα, και οι τυφλοί βλεπουν πως ο Ολυμπιακος μέχρι στιγμής δεν εχει καλη φυσικη κατάσταση. Δεν ξερω τι φταίει...Ο Βαλβερδε, οι συνεργάτες του, το οτι ενσωματώθηκαν αργα στην ομάδα παίκτες? Δεν ξερω.

 

Αυτο που ξερω ειναι πως μεχρι στιγμης, δεν μπορουμε να αναπτυχθούμε με πλανο και στρατηγική. Απλα παίζουμε το σύστημα πλημμύρα, οπου παει η μπαλα. Και σε αυτο φταίει ο προπονητής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω ξενερωσει εντελως φετος.

 

Η ομαδα ειναι ανετοιμη και ειναι ανουσιο να βλεπεις τα ματς του Τσ Λ ετσι.

Δε φταιει ο Βαλβερδε τοσο πολυ γι αυτο αλλα οι συγκυριες.

Δλδ σου φευγει ο Ριερα τελευταια στιγμη και ψαχνεσαι για αριστερο και δεξι χαφ.

Παιρνεις παιχτες τελευταια στιγμη που δεν ειναι ετοιμοι και παλι ψαχνεσαι.

Σου τραυματιζονται οι παιχτες ο ενας μετα τον αλλον και δε μπορεις να εχεις ενα καθαρο αγωνιστικο πλανο με τους παιχτες που θες.

Ειναι που ειναι μεγαλοι οι παιχτες κλειδια ( Γεστε , Ιμπαγασα ) και εχουν και τραυματισμους.Αντε να στηριχτεις σ αυτους μετα.

Χανεις 2 ματς πρωταθληματος οπου θα μπορουσες να φτιαξεις λιγο τη χημεια των παιχτων , παλι ψαχνεσαι.

 

Δε ξερω τι να πω.

Χαμενη θα παει η χρονια.

Θα παρουμε ισως το νταμπλ λογω χαμηλου επιπεδου της Supa League αλλα δε μου λεει κατι αυτο.

Θα την ηθελα πιο δυνατη την ομαδα φετος και ετοιμη για αυτα τα παιχνιδια.

Καποια πραγματα επρεπε να γινουν απο νωρις και οχι τελευταια στιγμη.

 

Δεν υπαρχει περιπτωση να βγαλει καλο αγωνιστικο προσωπο ο Ολυμπιακος στο Λονδινο.

Κανα μηνα και βαλε ακομα θα ψαχνομαστε να βρουμε το καλο προσωπο μας και το ρυθμο μας.

 

Συμφωνώ, ενώ στην αρχή ξεκινήσαμε με μεγάλες προσδοκίες δυστυχώς ήρθαν έτσι τα πράγματα που δεν μπορείς να περιμένεις πολλά και δεν μπορείς να πεις ότι κάποιος είναι αποκλειστικά υπεύθυνος γι' αυτό.

Πάντως πιστεύω ότι η ομάδα θα αρχίσει να ρολαρει όσο πάει, θα δούμε μπαλιτσα έστω και στην Ελλάδα.

Ευρώπη θα πρέπει να την ξεχνάμε φέτος πάντως, δεν μας παίρνει. Θα είμαι τρισευτυχισμένος αν περάσουμε Europa.

 

 

 

Όποιος δεν βλέπει ότι η ομάδα σε θέμα φυσικής κατάστασης σέρνεται, να βάλει γυαλιά. Πολλοί από τους μυικούς τραυματισμούς, πολλές φορές οφείλονται σε ελλιπή ή υπερβολική προπόνηση.

 

Απλά τα πράγματα φίλε, είσαι εμπαθής με τον Βαλβερδε και γιαυτό τα βλέπεις έτσι. Επίσης δεν ξέρω αν επηρεάζεσαι και από την άποψη των "αντικειμενικών" δημοσιογράφων.

Το πρόβλημα του Ολυμπιακού δεν είναι η φυσική κατάσταση. Μια ομάδα που της φεύγει ο ποιοτικότερος παίχτης της, που έχει συνεχείς τραυματισμούς σε παίχτες κλειδιά και που έκανε μεταγραφές την τελευταία στιγμή θέλει χρόνο για να δέσει.Με την Μαργειγ ο Ολυμπιακός έτρεξε περισσότερο.

 

"Σύμφωνα με την στατιστική υπηρεσία, οι Πρωταθλητές Ελλάδας διέσχισαν 104.329 χιλιόμετρα, ενώ οι Γάλλοι 102.716"

 

Αυτό εμένα δεν μου δείχνει ότι ο Ολυμπιακός δεν έχει ανάσες, αλλά ότι δεν υπάρχει ομοιογένεια.

 

Ο Ιμπαγάσα είναι λογικό να έχει τραυματισμούς, είναι μιας κάποιας ηλικίας. Ο Γέστε δεν είναι τραυματίας, αλλά ανέτοιμος (όπως όλη η ομάδα).

 

Γέστε και Τζιμπούρ από που προκύπτει ότι είναι σάπιοι, από την φαντασία σου?

 

Ο Γεστε είναι στα 32 και έχει να παίξει μπάλα 1.5 χρόνο. Συνεχώς τραυματισμούς θα βγάζει από εδώ και πέρα.

Ο Ιμπαγασα όπως λες είναι μιας κάποιας ηλικίας, οπότε λογικό και αυτός.

Με Φεισα όλοι ξέρουμε τι παίζει και είναι λογικό να βγάζει τραυματισμούς και αυτός

Τον Τζιμπουρ τον ξέραμε από την Αεκ. Μια πονάει ο ώμος του, μια ο πονάει ο κώλος του.

Ο Φετφα έχει πρόβλημα στους κοιλιακούς. Καμιά σχέση δηλαδή με την προετοιμασία.

 

Που είναι λοιπόν το φταίξιμο του Βαλβερδε? Από που βγάζεις το συμπέρασμα ότι έχει κάνει υπερβολική-ελλιπή προπόνηση?

 

Παρτο χαμπάρι. Δεν εισαι αντικειμενικός και δεν βλεπεις τα πραγματα οπως ειναι λόγο της εμπάθειας που έχεις για τον Βαλβερδε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά τα πράγματα φίλε, είσαι εμπαθής με τον Βαλβερδε και γιαυτό τα βλέπεις έτσι. Επίσης δεν ξέρω αν επηρεάζεσαι και από την άποψη των "αντικειμενικών" δημοσιογράφων.

Το πρόβλημα του Ολυμπιακού δεν είναι η φυσική κατάσταση. Μια ομάδα που της φεύγει ο ποιοτικότερος παίχτης της, που έχει συνεχείς τραυματισμούς σε παίχτες κλειδιά και που έκανε μεταγραφές την τελευταία στιγμή θέλει χρόνο για να δέσει.Με την Μαργειγ ο Ολυμπιακός έτρεξε περισσότερο.

 

"Σύμφωνα με την στατιστική υπηρεσία, οι Πρωταθλητές Ελλάδας διέσχισαν 104.329 χιλιόμετρα, ενώ οι Γάλλοι 102.716"

 

Αυτό εμένα δεν μου δείχνει ότι ο Ολυμπιακός δεν έχει ανάσες, αλλά ότι δεν υπάρχει ομοιογένεια.

 

Βάλε γυαλιά, έχεις στραβωθεί από τους Τσουκαλάδες που βλέπεις.

 

Καμία εμπάθεια προς τον Βαλβέρδε. Και τον Φέργκιουσον να είχα στον πάγκο, αν έβλεπα αυτά τα χάλια, θα τον έκραζα.

 

Ακόμη και στην ανομοιογένεια να τα φορτώσουμε, ποιος ευθύνεται γι' αυτή ε? Ο φούφουτος? Ποιος επέλεξε τους παίχτες?

Η θειά μου η Βασίλω?

 

Γιατί η ομάδα κατεβαίνει φέτος Ελλάδα και Ευρώπη χωρίς πτέρυγες ουσιαστικά?

Γιατί, ενώ είναι ορατό δια γυμνού οφθαλμού ότι η ομάδα δεν μπορεί να φτιάξει παιχνίδι, επιμένουμε να παίζουμε το σύστημα με την παγκόσμια πρωτοτυπία της Φουστεροθέσης, η οποία πέρυσι αιφνιδίασε, αλλά φέτος μας πήραν όλοι χαμπάρι και δεν μπορούμε να αλλάξουμε μισή μπαλιά?

 

Όσο η ομάδα παρουσιάζει αυτή την εικόνα, θα κράζω. Αν αρχίσει να ρολλάρει, θα πάρει τα εύσημα.

 

Έχετε πάθει Βαλβερδισμό και δεν θέλετε να δείτε τα στραβά του συγκεκριμένου προπονητή, λες και είναι άγιο δισκοπότηρο.

Αν τον έλεγαν Τσιώλη όμως, θα ζητούσατε το κεφάλι του σε δίσκο σα νέες Σαλώμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε γυαλιά, έχεις στραβωθεί από τους Τσουκαλάδες που βλέπεις.

 

Δεν βλεπω κανεναν Τσουκαλα και δεν διαβαζω κανεναν δημοσιογραφο.

 

Καμία εμπάθεια προς τον Βαλβέρδε. Και τον Φέργκιουσον να είχα στον πάγκο, αν έβλεπα αυτά τα χάλια, θα τον έκραζα.

 

Εδώ ίσως και να έχεις δίκιο. Απλά είσαι ο κλασικός Ελληνας "φίλαθλος" που μουρμουραει όπως και να έχει το πράγμα.

 

Ακόμη και στην ανομοιογένεια να τα φορτώσουμε, ποιος ευθύνεται γι' αυτή ε? Ο φούφουτος? Ποιος επέλεξε τους παίχτες?

Η θειά μου η Βασίλω?

 

Γιατί η ομάδα κατεβαίνει φέτος Ελλάδα και Ευρώπη χωρίς πτέρυγες ουσιαστικά?

Γιατί, ενώ είναι ορατό δια γυμνού οφθαλμού ότι η ομάδα δεν μπορεί να φτιάξει παιχνίδι, επιμένουμε να παίζουμε το σύστημα με την παγκόσμια πρωτοτυπία της Φουστεροθέσης, η οποία πέρυσι αιφνιδίασε, αλλά φέτος μας πήραν όλοι χαμπάρι και δεν μπορούμε να αλλάξουμε μισή μπαλιά?

 

Σου εξήγησα που πιστεύω ότι οφείλετε η ανομοιογένεια. Αν δεν θες να καταλάβεις δεν σου φταίω.

 

Όσο η ομάδα παρουσιάζει αυτή την εικόνα, θα κράζω. Αν αρχίσει να ρολλάρει, θα πάρει τα εύσημα.

 

Αυτή σου η φράση τα λέει όλα. Είσαι κλασικός Ελληνας φίλαθλος.

http://www.youtube.com/watch?v=ssHBtw1gsAw

 

Έχετε πάθει Βαλβερδισμό και δεν θέλετε να δείτε τα στραβά του συγκεκριμένου προπονητή, λες και είναι άγιο δισκοπότηρο.

Αν τον έλεγαν Τσιώλη όμως, θα ζητούσατε το κεφάλι του σε δίσκο σα νέες Σαλώμες.

 

Κανέναν Βαλβερδισμο. Όταν βλέπουμε κάτι στραβό το λέμε, αλλά λέμε και τα καλά. Εσύ το μόνο που κάνεις είναι να κλαίγεσαι.

 

Έχεις την εντύπωση ότι κάνεις καλό στην ομάδα? Από το πρώτο φιλικό έχεις αρχίσει την κλάψα. ΕΛΕΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν διαβαζω κανεναν δημοσιογραφο.

 

 

διαβάζω μόνο τις καθαρές ειδήσεις και όχι άρθρα και απόψεις δημοσιογράφων. Προτιμώ να έχω την δική μου γνώμη...

 

Μοναδική εξαίρεση ο θεούλης Νικολακοπουλος που γράφει στο sport-fm.gr. :-D

 

busted :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το πρώτο φιλικό έχεις αρχίσει την κλάψα. ΕΛΕΟΣ

 

Θα περιμένω quote για τα παραμύθια σου.

 

Ίσως τελικά όντως να μη βλέπεις Τσουκαλά, ίσως να είσαι ο Τσουκαλάς.

 

Ως τότε καλή συνέχεια και φιλιά στον αγαπητικό σου τον Βαλβέρδε.

 

PS Και διαβάζεις και Νικολακόπουλο και καθόμαστε και συζητάμε τόση ώρα?

Αμ, πες το έτσι να ξέρουμε με τι έχουμε να κάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς 9 η Αρσεναλ με Ολυμπιακό!

 

Προς έκπληξη αρκετών, ο Αλσατός τεχνικός στην συνέντευξη Τύπου της Τρίτης (27/9) αποκάλυψε ότι εκτός αποστολής για διάφορους λόγους, θα μείνουν οι Γουίλσιρ, Γουόλκοτ, Ντιαμπί, Μπεναγιούν, Ζερβίνιο, Σκιλασί, Κοσιελνί, Τζουρού, Βερμάλεν, ενώ αμφίβολος είναι και ο Γκιμπς, ο οποίος αγωνίζεται στη θέση του αριστερού μπακ.

Ευτυχως εστειλε τον σκαουτερ ο Βενγκερ και ειδε τι χαλι ημαστε και θα κατεβασει μιση ομαδα ....:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευκαρια για θετικο και ιστορικο αποτελεσμα καθως δεν θα εχετε αντιπαλο την Αρσεναλ. 9 παικτες εκ των οποιων και αστερες της οπως και ο προπονητης θα βρισκονται στην εξεδρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευκαρια για θετικο και ιστορικο αποτελεσμα καθως δεν θα εχετε αντιπαλο την Αρσεναλ. 9 παικτες εκ των οποιων και αστερες της οπως και ο προπονητης θα βρισκονται στην εξεδρα.

 

Ωραία το θέτεις πάντως. Αν κερδίσουμε θα λες ότι δεν είχαμε αντίπαλο την Αρσεναλ και αν χάσουμε θα λες ότι σας νικήσαν τα δεύτερα. Win Win δηλαδή. Μια χαρά σε βρίσκω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραία το θέτεις πάντως. Αν κερδίσουμε θα λες ότι δεν είχαμε αντίπαλο την Αρσεναλ και αν χάσουμε θα λες ότι σας νικήσαν τα δεύτερα. Win Win δηλαδή. Μια χαρά σε βρίσκω.

Το "ειναι ευκαιρια για θετικο αποτελεσμα" ΣΥΝΟΔΕΙΑ λογικου επιχειρηματος, δεν σημαινει "η κερδιζετε η ειστε ξεφτυλες επειδη σας πηρανε τα δευτερα"/"πρεπει να κερδισετε σωνει και καλα".

Επεξ/σία από Snoob
Όχι προσωπικά σχόλια
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...