Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχεις σκεφτει ποτε να ραψεις μυθηστορημα ??

Πραγματικα εισαι πολυ καλος ?

Εκανες πολυ ωρα να τα σκεφτεις ??

Μεγαλη φαντασια....

Μπραβο σου ...

Eλα ελα ειπε ενας μια ατακα και βγαινετε ενας ενας σαν τα σαλιγκαρια και λετε το ιδιο. Ακομα ψαχνω εναν σας να μου πει στα πολυ συγκεκριμενα πραγματα που λεω τι δεν ισχυει. Στο να χαμε να λεγαμε καλος εισαι κι εσυ καλος και ο alt account καλος και ο 32.

 

Παρεπιπτοντως εγω δεν σκεφτηκα να γραψω μυθιστορημα.

Εσυ σκεφτηκες να γραψεις τιποτα σοβαρο εκτος απο 5-6 διαφορετικες σειρες με 5-6 διαφορετικες ατακες σχολικου επιπεδου?

 

@kirileman. Στη φαση του 1ου γκολ παρατηρησε την κινηση του αμυντικου πισω απτον Παντελιτς. Απο την αρχη της φασης ως το τελειωμα της.

Η φαση της κοκκινης του παιχτη της Ξανθης δεν υπαρχει στο βιντεο.

Στο 2ο γκολ παρατηρησε τους παιχτες του ΟΣΦΠ απο το πεναλτι ως τη μικρη περιοχη και πες μου ποσοι μαρκαρονται. Ασχετα αν το γκολ γινεται σε αλλο σημειο της μικρης περιοχης στο οποιο ο Μελμπεργκ επισης ειναι αμαρκαριστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχει μπλέξει τόσο πολύ στο κεφάλι του που ζητάει κόκκινη για τον Τζιμπούρ.

 

Έτσουξε πολύ.

 

Α, επίσης αν τον άφηνε τον Μιραλάς σε εκείνη τη φάση ήταν γκολ, αλλά έλα μωρέ αχρείαστο ήταν.

 

Όταν δεν μπορούν να κλαφτούν για τη διαιτησία βρίσκουν άλλα :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Midi πάντως, ενώ προ μηνών έριξες πολύ πόνο στους "απέναντι" στο topic της Μπαρτσελόονα στα μάτς του Super Cup με ωραία επιχειρήματα, εδώ σε βλέπω να κάνεις στροφή 180 μοιρών σε βασικά πράγματα που ούτε δεκάχρονα δεν διατυμπανίζουν. Φαίνεται τα κριτήρια αλλάζουν ανάλογα την ομάδα, φαίνεται οτι όποτε γίνεται ανατροπή οφείλεται σε παράρτημα κτλ. Πραγματικά δεν το περίμενα αυτό. Μάλλον άλλο μάτς είδαμε οι υπόλοιποι, με έναν διαιτητή που ουδέποτε ευνόησε τον Ολυμπιακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eλα ελα ειπε ενας μια ατακα και βγαινετε ενας ενας σαν τα σαλιγκαρια και λετε το ιδιο. Ακομα ψαχνω εναν σας να μου πει στα πολυ συγκεκριμενα πραγματα που λεω τι δεν ισχυει. Στο να χαμε να λεγαμε καλος εισαι κι εσυ καλος και ο alt account καλος και ο 32.

 

Παρεπιπτοντως εγω δεν σκεφτηκα να γραψω μυθιστορημα.

Εσυ σκεφτηκες να γραψεις τιποτα σοβαρο εκτος απο 5-6 διαφορετικες σειρες με 5-6 διαφορετικες ατακες σχολικου επιπεδου?

 

@kirileman. Στη φαση του 1ου γκολ παρατηρησε την κινηση του αμυντικου πισω απτον Παντελιτς. Απο την αρχη της φασης ως το τελειωμα της.

Η φαση της κοκκινης δεν υπαρχει στο βιντεο.

Στο 2ο γκολ παρατηρησε τους παιχτες του ΟΣΦΠ απο το πεναλτι ως τη μικρη περιοχη και πες μου ποσοι μαρκαρονται. Ασχετα αν το γκολ γινεται σε αλλο σημειο της μικρης περιοχης στο οποιο ο Μελμπεργκ επισης ειναι αμαρκαριστος.

 

Χαχαχα αυτός εχει κάνει ολόκληρη ανάλυση ρε. Πω ρε θρύλε τι τους έχεις κάνει... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Midi πάντως, ενώ προ μηνών έριξες πολύ πόνο στους "απέναντι" στο topic της Μπαρτσελόονα στα μάτς του Super Cup με ωραία επιχειρήματα, εδώ σε βλέπω να κάνεις στροφή 180 μοιρών σε βασικά πράγματα που ούτε δεκάχρονα δεν διατυμπανίζουν. Φαίνεται τα κριτήρια αλλάζουν ανάλογα την ομάδα, φαίνεται οτι όποτε γίνεται ανατροπή οφείλεται σε παράρτημα κτλ. Πραγματικά δεν το περίμενα αυτό. Μάλλον άλλο μάτς είδαμε οι υπόλοιποι, με έναν διαιτητή που ουδέποτε ευνόησε τον Ολυμπιακό.

Μπαρδον? Που μιλησα εγω για διαιτησια εδω περα και που εγραψα επιχειρημα-φαση κατα της διαιτησιας? Ακομα και στο θεμα Μελμπεργκ ειπα πως δεν μπαινω στη διαδικασια να το σχολιασω.

 

Χαχαχα αυτός εχει κάνει ολόκληρη ανάλυση ρε. Πω ρε θρύλε τι τους έχεις κάνει... :lol:

Αλλος ενας χωρις καμια απαντηση που ποσταρει μονο με ατακες 10χρονου για να παριστανει τον εξυπνο. Και?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια είναι η φάση του Μέλμπεργκ? Που κάνει ο άλλος θέατρο λες και τον χτύπησε ηλεκτρικό ρεύμα?

 

Έχεις άδικο.

 

Η μη καταλόγιση κόκκινης στην φάση αυτή ήταν σαν να έπαιρνε μόνο κίτρινη ο τέρμας του Παναθηναϊκού χθες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στο 4.10 η φάση σκάνδαλο του αγώνα.

 

Εκτελείται κανονικά το φάουλ με στημένη μπάλα, την παίρνουμε και σφυράει ο άθλιος, ο οποίος σε ένα ολόκληρο ματς με καθυστερήσεις 2 και 3 λεπτών σε κάθε φάση, έβγαλε πρώτη κάρτα στο 70.

 

Και στο 4.53 η φάση της αποβολής όπου είναι ξεκάθαρο ότι "ήταν αχρείαστο το φάουλ" :rolleyes:

 

Τέτοιο σπάσιμο νεύρων με τις καθυστερήσεις είχα χρόνια να δω. Πληρώνεις διαρκείας και έρχεται η κάθε ομαδούλα με την βοήθεια ενός διαιτητή ευνούχου (φοβάται μην τον μπλέξουν στα στημένα αν σφυρίξει σωστά προφανώς) και σε 90 λεπτά αγώνα, βλέπεις 20 λεπτά καθαρής μπάλας και 70 λεπτά ετοιμοθάνατους στο γρασίδι να σφαδάζουν από το κατούρημα της πασχαλίτσας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φαση του Τοροσιδη που του γινεται φαουλ εντος περιοχης κ δε δινεται τπτ τι ειναι? Οσο και να προσπαθειτε, δε θα βγαλετε απ τη μυγα ξυγκι.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω όρεξη να κάτσω να απαντήσω σε ολόκληρο το πόστ σου προ 3 σελίδων MIDI. Έγραψες εξάλλου και στο τόπικ της διαιτησίας. Δεν ανέχομαι όμως απο έναν σοβαρό ποδοσφαιρόφιλο να παραθέτει επιχειρήματα τύπου:

 

- Αν νικήσει με μεγάλο σκόρ ο ΟΣΦΠ άνοιξε τα πόδια το παράρτημα.

 

- Αν νικήσει με ανατροπή, έπεσε τηλέφωνο στο ημίχρονο ή/και ήταν κανονισμένο για το στοίχημα.

 

- Αν χάσει έδωσε το μάτς στο παράρτημα για να κονομήσει ο Μαρινάκης (πάλι απο το στοίχημα).

 

Με λίγα λόγια ο Ολυμπιακός ποτέ δεν κερδίζει καθαρά, καθαρές είναι μόνο οι ήττες του (όταν χάνει μόνο απο ΠΑΟ-ΑΕΚ-ΠΑΟΚ φυσικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις άδικο.

 

Η μη καταλόγιση κόκκινης στην φάση αυτή ήταν σαν να έπαιρνε μόνο κίτρινη ο τέρμας του Παναθηναϊκού χθες.

 

Πρέπει να δω τη φάση. Από το γήπεδο φάνηκε τρελό θέατρο. Πήγε ο Μέλμπεργκ να του πάρει τη μπάλα, την οποία κρατούσε για καθυστερήσεις ο άλλος και έπεσε κάτω λες και τον χτύπησε μυστική συσκευή του Tesla.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω όρεξη να κάτσω να απαντήσω σε ολόκληρο το πόστ σου προ 3 σελίδων MIDI. Έγραψες εξάλλου και στο τόπικ της διαιτησίας. Δεν ανέχομαι όμως απο έναν ποδοσφαιρόφιλο να παραθέτει επιχειρήματα τύπου:

 

- Αν νικήσει με μεγάλο σκόρ ο ΟΣΦΠ άνοιξε τα πόδια το παράρτημα.

 

- Αν νικήσει με ανατροπή, έπεσε τηλέφωνο στο ημίχρονο ή/και ήταν κανονισμένο για το στοίχημα.

 

- Αν χάσει έδωσε το μάτς στο παράρτημα για να κονομήσει ο Μαρινάκης (πάλι απο το στοίχημα).

 

Με λίγα λόγια ο Ολυμπιακός ποτέ δεν κερδίζει καθαρά, καθαρές είναι μόνο οι ήττες του (όταν χάνει μόνο απο ΠΑΟ-ΑΕΚ-ΠΑΟΚ φυσικά).

Αν αναφερεσαι σε εμενα δεν εγραψα τιποτα απο ολα αυτα. Ουτε καταλογισα καποια φαση στη διαιτησια, πλην του Μελμπεργκ, την οποια παντως δεν σχολιασα ιδιαιτερα γιατι ειναι ανουσιο κατ'εμε αν θα επαιρνε κοκκινη η οχι.

 

Το ποιντ στο πρωτο ποστ μου -ασχετα αν βγηκαν 3-4 wannabe 10χρονοι χαβαλεδες και τρολαρανε-, ειναι οτι ενω η Ξανθη το πηγαινε ανετα ως το 85, ξαφνικα πεσανε οι διακοπτες και ΠΑΡΑχαλαρωσανε. Ανεφερα συγκεκριμενες φασεις. Αλλος τις παιρνει ως λαθη των παιχτων της Ξανθης, αλλος τις παιρνει σαν κακη στιγμη, αλλος τις παιρνει σαν χαλαρωμα. Εγω που ειμαι καχυποπτος με τη Σουπερλιγκα (μπορει να χω και αδικο, μιας και ως διοργανωση μας εχει αποδειξει οτι βγηκε απο παρθεναγωγειο) μιλαω για παραρτημα οταν μεσα στα τελευταια 10λεπτα γινονται 3-4 κλασσικες φασεις για γκολ, μπαινουν 2 γκολ, παιρνουν 2 κιτρινες και 1 κοκκινη (σωστες απο πλευρας διαιτησιας) και δεν περνανε κεντρο, η εστω δεν αλλαζουν πανω απο 3-4 πασες. Και επαναλαμβανω ως το 85 το πηγαινε σχεδον ανετα η Ξανθη, αυτο ειναι το πιο εντυπωσιακο. Να πω οτι την ειχε κανει σουρωτηρι ο ΟΣΦΠ, πασσο...

 

Το οτι φοραω παρωπιδες το ακουω βερεσε, γιατι και περυσι τα ιδια λεγατε για οσους ποσταρανε τα ιδια πραγματα. Μεχρι που αποκαλυφθηκαν οσα αποκαλυφθηκαν και πεσατε απτα συννεφα και (ξανα)διαπιστωσατε οτι τελικα συμβαινουν και "περιεργα" που και που.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που είδα το μάτς ανάμεσα σε καμιά δεκαριά Παναθηναϊκούς, δεν άκουσα κανέναν να μιλάει για άνοιγμα ποδιών και παραρτήματα. Εκτός του ότι το μόνο κοινώς αποδεκτό σοβαρό επιχείρημα ήταν το ότι ο Ολυμπιακός ήταν κακός αλλά και τυχερός συνάμα.

 

Η Ντόρτμουντ νικούσε 1-0 μέχρι το 86' χθές, και το Ανόβερο ανέτρεψε το αποτέλεσμα μέσα σε δύο λεπτά. Ή στημένο θα ήταν, ή απλά ολιγωρία των αμυντικών της Ντόρτμουντ. Πιο απο τα δύο συγκεντρώνει τις περισσότερες πιθανότητες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...