Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μάλιστα...

θες δηλαδή να συγκρίνουμε τιμωρίες παοκ και osfp?

θα γελάνε και τα τσιμέντα...

 

έχουν γίνει και με τον βάζελο καφρίλες...

δεν είναι εκεί το θέμα όμως...

μη κανεις υποθέσεις, κανέναν αντίπαλο δε γουστάρουμε. απλά το κόκκινο έχει effect όπως στους ταύρους :)

 

p.s στην πυλαία ακόμα δεν κατάφεραν να αγοράσουν πρωτάθλημα

 

Δεν έχω πρόβλημα να συγκρίνουμε τιμωρίες. Τιμωρίες σαν αυτές που έφαγε ο Ολυμπιακός στα λεγόμενα πετρινά του, δεν έχει ξαναφάει ουδέποτε ελληνική ομάδα και ρώτα και τα τσιμέντα αν θες. :)

 

Με το βάζελο, η μόνη καφρίλα που έχει γίνει ήταν το ξύλο στη Θεσσαλονίκη στον τελικό της Ευρωλίγκας το 2000, που έσπαζαν αυτοκίνητα με αθηναϊκές πινακίδες. Τπτ άλλο.

 

Το θέμα είναι ότι κάποιος σας έχει στρέψει εναντίον του Ολυμπιακού με χορηγίες και αγοράζοντας ακριβοπληρωμένα παλτά.

 

Αυτή είναι η αίσθηση που έχω προσωπικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι είχε γίνει και παλιότερα στη φυσούνα της Τούμπας. Για θυμήστε μου εκεί ποια ήταν η τιμωρία του ΠΑΟΚ.

 

Απλώς συνηθίσατε τόσα χρόνια στην ατιμωρησία και τώρα το χάδι σας φαίνεται σφαλιάρα.

συνηθισαμε εμεις στην ατιμωρισια???

Αν ειναι ετσι τοτε εσεις τι πρεπει να κανατε? Εσας το φυσηγμα πρεπει να σας φαινεται τυφωνας.

Οταν οι οπαδοι σας κανουν οτι κανουν με Πανωνιο (νομιζω) και μαζευονται μετα οι βουλευτες σας να δικαιολογησουν τι? Οτι ο ελεφαντας δεν ηταν ελεφαντας????????????????????????????????????

Οτι τα επεισοδια δνε τα κανανε οπαδοι του Ολμπιακου αλλά καποιοι αλλοι???????

Της Δοξας Δραμας μηπως?????????????????????????????????????????

Δεν πρεπει να μιλατε ειναι σαφες.

Εχετε κατα-αδικησει τους παντες και τα παντα τα τελευταια 14 χρονια, εχετε ρημαξει τους νομους που δεν τηρουνται για εσας, κανετε ο,τι θελετε, οι διαιτητες σας ευνοουν με τα 1000 και μιλατε και απο πανω??

 

 

Εξακολουθώ να λέω ότι αν γινόταν το ίδιο σκηνικό με τον ΠΑΟ, δεν θα είχε ανοίξει ρουθούνι. Ενώ με τον αληταρά τον Ολυμπιακό έχουμε τζιχάντ...

Λογικο γιατι ο Παναθηναικος παροτι εχει και αυτος μια ευνοια τα τελευταια 14 χρονια, δεν εχει καμια σχεση με την ευνοια που εχετε εσεις.

Επισης λογικο γιατι δεν ηταν παικτης του Παναθηναικου ο Σιδερης ο οποιος δηλωσε οτι στα 70ς και 80ς κλαπηκαν απο τον ΠΑΟΚ 5-6 πρωταθληματα. Του Ολυμπιακου Πειραιως ηταν. Το θεμα του Κουδα κλπ κλπ.

 

Η αδικια που εχουμε υποστει απο τον Ολυμπιακο Πειραιως, ειναι πολυ μεγαλυτερη απο αυτην που εχουμε υποστει απο τον Παναθηναικου.

Οποτε το μενος που εχουμε κατα του Ολυμπιακου Πειραιως ειναι προφανως μεγαλυτερο.

 

 

Το θέμα είναι ότι κάποιος σας έχει στρέψει εναντίον του Ολυμπιακού με χορηγίες και αγοράζοντας ακριβοπληρωμένα παλτά.

 

Αυτή είναι η αίσθηση που έχω προσωπικά.

Τοτε μαλλον εισαι πολυ μικρος. Δεν ειναι για αυτο σε διαβεβαιωνω! Δεν ειναι για αυτο πιστεψε με. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι κάποιος σας έχει στρέψει εναντίον του Ολυμπιακού με χορηγίες και αγοράζοντας ακριβοπληρωμένα παλτά.

Χαχαχα... Τι άλλο θα διαβάσουμε... Η έχθρα ΠΑΟΚ-Ολυμπιακού ξεκίνησε με τη μεταγραφή οικοδόμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ρωτήσω κάτι τους φίλους του ΠΑΟΚ. Έστω ότι έχετε δίκιο. Ο ΠΟΚ και ειδικά ο Ολυμπιακός είναι ευνοημένος, κάνει βρώμικα κόλπα, έχει κολλητούς την αστυνομία και τα υπουργεία και ο ΠΑΟΚ είναι αδικημένος και τίμιος μια ζωή. Δεδομένου ότι η ζωή σας δεν (θα έπρεπε να) εξαρτάται από το αν ο ΠΑΟΚ πάρει πρωτάθλημα, δεν προτιμάτε χίλιες φορές να υποστηρίζετε μια τίμια ομάδα και να μπορείτε να την λέτε στους κλέφτες και απατεώνες; Δηλαδή, έστω ότι ο ΠΑΟΚ πάρει 12 πέτσινα πέναλτι, τα σπάσει σε όλα τα γήπεδα και δεν τιμωρείται και τελικά παίρνει το νταμπλ. Θα είστε ευχαριστημένοι, έχοντας τους πάντες να σας κράζουν και να σας λένε απατεώνες;

Γιατί αυτό ζητάτε αυτή τη στιγμή. Να παρανομήσετε όσο και οι άλλοι, να κλέψετε όσο και οι άλλοι. Αυτό είναι το όνειρό σας δηλαδή; Δείτε λίγο στον καθρέφτη και σκεφτείτε αν είναι υγιές ή άρρωστο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ρωτήσω κάτι τους φίλους του ΠΑΟΚ. Έστω ότι έχετε δίκιο. Ο ΠΟΚ και ειδικά ο Ολυμπιακός είναι ευνοημένος, κάνει βρώμικα κόλπα, έχει κολλητούς την αστυνομία και τα υπουργεία και ο ΠΑΟΚ είναι αδικημένος και τίμιος μια ζωή. Δεδομένου ότι η ζωή σας δεν (θα έπρεπε να) εξαρτάται από το αν ο ΠΑΟΚ πάρει πρωτάθλημα, δεν προτιμάτε χίλιες φορές να υποστηρίζετε μια τίμια ομάδα και να μπορείτε να την λέτε στους κλέφτες και απατεώνες; Δηλαδή, έστω ότι ο ΠΑΟΚ πάρει 12 πέτσινα πέναλτι, τα σπάσει σε όλα τα γήπεδα και δεν τιμωρείται και τελικά παίρνει το νταμπλ. Θα είστε ευχαριστημένοι, έχοντας τους πάντες να σας κράζουν και να σας λένε απατεώνες;

Γιατί αυτό ζητάτε αυτή τη στιγμή. Να παρανομήσετε όσο και οι άλλοι, να κλέψετε όσο και οι άλλοι. Αυτό είναι το όνειρό σας δηλαδή; Δείτε λίγο στον καθρέφτη και σκεφτείτε αν είναι υγιές ή άρρωστο αυτό.

Εσυ κοιταχτηκες στον καθρεφτη που τα κανεις ολα αυτα? Κοιταξου λιγο και σκεψου αν ειναι υγιες ή αρρωστο αυτο.

 

Θελεις να ειμαστε τιμιοι εμεις, την ιδια ωρα που εσυ δεν εισαι! Και εσυ ισως θελεις να εισαι. Αλλα δεν εισαι!

Οποτε βολευεσε με τα πρωταθληματακια(αν εισαι Ολυμπιακος Πειραιως ή Παναθηναικος) μια χαρα και εχεις την ανεση να μιλας για καθαρση και για δικαιοσυνη.

Δεν παει ετσι.

Αν κερδιζα και εγω τα πρωταθληματα ελεγχοντας διαιτησιες, ΕΠΟ, μεπο κλπ, τοτε και εγω θα μπορουσα να κανω ευκολη κριτικη λεγωντας, "εεεεεε εγω θελω να ειμαι δικαιος και τιμιος και δεν μου αρεσουν τα πετσινα πρωταθληματα που παιρνω(ομως τα παιρνεις!) και θελω δικαιοσυνη οποτε και εσεις φιλοι μου κοιταχτειτε λιγο στον καθρεφτη και αναρωτηθειτε αν θελετε να παιρνετε πετσινα πρωταθληματα."

ΕΥΚΟΛΑ! Πολυ ευκολα θα το εκανα και θα τα ελεγα αυτα. ;) ;) ;)

 

 

 

Θα ρωτήσω κάτι τους φίλους του ΠΑΟΚ. Έστω ότι έχετε δίκιο.

ΚΑΙ ΕΣΤΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΚΙΟ???????????????

Δηλαδη δεν εχουμε?

Δεν ευνοειται ο Ολυμπιακος?

Δεν τον ευνοει η διαιτησια σε ολα αυτα τα 14 χρονια???????????????

Μην με τρελανεις, δωσε μια λογικη απαντηση.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχήν, πέτσινο πέναλτι δεν ζήτησε κανείς.

Όσο για την τιμωρία, κατά τη γνώμη μου, το άδειασμα των γηπέδων είναι η μεγαλύτερη βλακεία που έχουν σκεφτεί. Υποτιμάνε το ήδη τραγικά υποτιμημένο προϊόν χωρίς να λύνουν κανένα απολύτως πρόβλημα. Οπότε, προσωπικά, δεν έχω κανένα πρόβλημα να γλιτώνει ο ΠΑΟΚ τέτοιες τιμωρίες με παρόμοιες τακτικές με άλλους, πόσο μάλλον όταν απ' αυτές εξαρτάται ένας τίτλός ή επωφελείται άμεσα ο γαύρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ρωτήσω κάτι τους φίλους του ΠΑΟΚ. Έστω ότι έχετε δίκιο. Ο ΠΟΚ και ειδικά ο Ολυμπιακός είναι ευνοημένος, κάνει βρώμικα κόλπα, έχει κολλητούς την αστυνομία και τα υπουργεία και ο ΠΑΟΚ είναι αδικημένος και τίμιος μια ζωή. Δεδομένου ότι η ζωή σας δεν (θα έπρεπε να) εξαρτάται από το αν ο ΠΑΟΚ πάρει πρωτάθλημα, δεν προτιμάτε χίλιες φορές να υποστηρίζετε μια τίμια ομάδα και να μπορείτε να την λέτε στους κλέφτες και απατεώνες; Δηλαδή, έστω ότι ο ΠΑΟΚ πάρει 12 πέτσινα πέναλτι, τα σπάσει σε όλα τα γήπεδα και δεν τιμωρείται και τελικά παίρνει το νταμπλ. Θα είστε ευχαριστημένοι, έχοντας τους πάντες να σας κράζουν και να σας λένε απατεώνες;

Γιατί αυτό ζητάτε αυτή τη στιγμή. Να παρανομήσετε όσο και οι άλλοι, να κλέψετε όσο και οι άλλοι. Αυτό είναι το όνειρό σας δηλαδή; Δείτε λίγο στον καθρέφτη και σκεφτείτε αν είναι υγιές ή άρρωστο αυτό.

 

 

μην τα τσουβαλιάζεις όλα...

ένα πράμα θέλουμε... ισονομία...

τα πολλά λόγια είναι φτώχεια..

 

φωτοβολίδα trweei live ο παπαλουκάς στο οακα...τιμωρία χάιδεμα...

στο κλειστό τις πυλαίας καφρίλες,τιμωρία σφαλιάρα.

 

 

 

κάφροι είναι όλοι...

απλά οι νότιοι είναι καλοί κάφροι και τους χαϊδεύουν, ενώ οι βόρειοι είναι κακοί κάφροι και τους μπαγλαρώνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκει κορυφώθηκε ρε, δεν ξεκινησε :P

Δεν κορυφωθηκε εκει.

Κορυφωθηκε στα χρονια ειχες κανει το σερι σου απεναντι μου στην τουμπα. Με τρελές αδικιες υπερ σου, και στην τουμπα και εκτος εδρας. Μας σφαζατε 2 τουλαχιστον φορες καθε χρονια σχεδον!!!!

Εκει κορυφωθηκε. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω πρόβλημα να συγκρίνουμε τιμωρίες. Τιμωρίες σαν αυτές που έφαγε ο Ολυμπιακός στα λεγόμενα πετρινά του, δεν έχει ξαναφάει ουδέποτε ελληνική ομάδα και ρώτα και τα τσιμέντα αν θες. :)

 

Με το βάζελο, η μόνη καφρίλα που έχει γίνει ήταν το ξύλο στη Θεσσαλονίκη στον τελικό της Ευρωλίγκας το 2000, που έσπαζαν αυτοκίνητα με αθηναϊκές πινακίδες. Τπτ άλλο.

 

Το θέμα είναι ότι κάποιος σας έχει στρέψει εναντίον του Ολυμπιακού με χορηγίες και αγοράζοντας ακριβοπληρωμένα παλτά.

 

Αυτή είναι η αίσθηση που έχω προσωπικά.

 

Φίλε Ερώδιε, το μίσος ΠΑΟΚ - Ολυμπιακού ξεκίνησε από τον Κούδα. Εγινε συναγωνισμός όταν επί 10πόσα χρόνια χάνατε από τα αποδητήρια όταν ερχόσασταν στην Τούμπα και όταν έσπασε αυτή η παράδοση και παράλληλα αρχίσανε τα ωραία με Τσαγκαράκηδες, Δούρους κλπ. έγινε πραγματική μανία. Δεν είναι πλάνη αυτό και κανείς δεν το αρνείται...

Πρώτη φορά που πήγα στο γήπεδο στην ζωή μου ήταν το ΠΑΟΚ - Leixoes και μετά από λίγο καιρό παίζαμε με εσάς στο κύπελλο. Απ'το 60' και μετά όλα τα συνθήματα ήταν κατά του οσφπ... Πιστεύω ότι στην Ελλάδα μετά το μίσος Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός είναι το ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός. Τώρα πως ξεκίνησαν αυτά ; Ε μία του Κούδα, μία που έσπασε η παράδοση και αρχίσανε οι διαιτησίες δεν ήθελε και πολύ...

 

Τώρα γιατί δεν κάνουμε τα ίδια με τον βάζελο...

 

Δεν θυμάμαι να έκανε τα ίδια όργια με σας με τις διαιτησίες (το χουντέμπλεϊ εγώ δεν το πρόλαβα για να'μαι ειλικρινής). Και σε καμία περίπτωση δεν τους "αγαπάμε" επειδή μας κάνανε μερικά super deal !!! Μια και παραπονιέσαι για τον βάζελο βρήκα ένα ωραίο συνθηματάκι

 

 

 

Μαρούσι και Κυψέλη ο βάζελος δε θέλει

δεν προλαβαίνει λέει να μαζευτεί

και στην Πτολεμαίδα και πάλι δε σε είδα

πουτ@νας γιοι παναθηναικοί

 

και τότε στον Βαρδάρη, κυνήγι κατοστάρι

μες στα μπουρδέλα τρέχατε λαγοί

βαζέλια απαιτούμε για να σε ξαναδούμε

να κάνεις γήπεδο στην Τσιμισκή

 

κι αν περάσαν τα χρόνια και μου μεινε μια εικόνα

να νοσταλγώ τα βράδια στο Παλέ

να πίνω και να λέω ΠΑΟΚ ΟΛΕ ΟΛΕΟ

ΠΟΥΤ@ΝΑΣ ΓΙΕ παναθηναικέ

 

 

 

Θα ρωτήσω κάτι τους φίλους του ΠΑΟΚ. Έστω ότι έχετε δίκιο. Ο ΠΟΚ και ειδικά ο Ολυμπιακός είναι ευνοημένος, κάνει βρώμικα κόλπα, έχει κολλητούς την αστυνομία και τα υπουργεία και ο ΠΑΟΚ είναι αδικημένος και τίμιος μια ζωή. Δεδομένου ότι η ζωή σας δεν (θα έπρεπε να) εξαρτάται από το αν ο ΠΑΟΚ πάρει πρωτάθλημα, δεν προτιμάτε χίλιες φορές να υποστηρίζετε μια τίμια ομάδα και να μπορείτε να την λέτε στους κλέφτες και απατεώνες; Δηλαδή, έστω ότι ο ΠΑΟΚ πάρει 12 πέτσινα πέναλτι, τα σπάσει σε όλα τα γήπεδα και δεν τιμωρείται και τελικά παίρνει το νταμπλ. Θα είστε ευχαριστημένοι, έχοντας τους πάντες να σας κράζουν και να σας λένε απατεώνες;

Γιατί αυτό ζητάτε αυτή τη στιγμή. Να παρανομήσετε όσο και οι άλλοι, να κλέψετε όσο και οι άλλοι. Αυτό είναι το όνειρό σας δηλαδή; Δείτε λίγο στον καθρέφτη και σκεφτείτε αν είναι υγιές ή άρρωστο αυτό.

 

Προφανώς δεν γουστάρω να νικάω έχοντας κάνει αυτά που κοροϊδεύω.. ΑΛΛΑ στην κατάσταση που είμαστε, θα ήθελα με κάθε μέσο να κρατάει τουλάχιστον τα προσχήματα η δικαιοσύνη (ναι, να είναι κακή/καλή με όλους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@BaneBane7

 

Πού με κατάλαβες ρε συ ότι είμαι ο Κόκκαλης και "τα κάνω όλα αυτά";

 

Τέλος πάντων, αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι θες τίτλους και νίκες και χέστηκες για το καθαρό κούτελο. Να υποθέσω ότι στο δίλημμα "έχω πατέρα τίμιο με ένα μαγαζάκι και ζω αξιοπρεπώς" έναντι του "έχω πατέρα καρακλέφταρο, που απατεώνα τον ανεβάζουν στην τηλεόραση και λαμόγιο τον κατεβάζουν στις εφημερίδες, αλλά κυκλοφορώ με κάμπριο και κάνω φιγούρα", εσύ διαλέγεις το δεύτερο, έτσι; Όχι ότι είναι το ίδιο, γιατί εδώ μιλάμε για τη ζωή σου, ενώ στα ποδοσφαιρικά μιλάμε για το χόμπι σου, αλλά τέλος πάντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην τα τσουβαλιάζεις όλα...

ένα πράμα θέλουμε... ισονομία...

τα πολλά λόγια είναι φτώχεια..

 

φωτοβολίδα trweei live ο παπαλουκάς στο οακα...τιμωρία χάιδεμα...

στο κλειστό τις πυλαίας καφρίλες,τιμωρία σφαλιάρα.

ΑΚΡΙΒΩΣ.

Ποσο ευκολα και εντεχνα ομως οι συμφορουμιτες του Ολυμπιακου Πειραιως εδω περα αγνοουν να σχολιαζουν πολλα απο αυτα που γραφονται και επικεντρωνονται σε άλλα.

Τους λες καποια γεγονοτα κατα του Ολυμπιακου καθως και κατι αλλο:

 

Γεγονος-1.

Γεγονος-2.

Γεγονος-3.

Γεγονος-4.

Και ο ΠΑΟΚ και ο Ολμυπιακος κανει επεισοδια.

 

Και σου απαντανε:

Εσεις κανετε επεισοδια δεν πρεπει να τιμωρηθειτε??

 

Αντε βγαλε ακρη. Δεν γινεται συζητηση ετσι, απο τη στιγμη που παραβλεπουν και αγνοουν οτιδηποτε δεν τους συμφερει.... <_<

 

@BaneBane7

 

Πού με κατάλαβες ρε συ ότι είμαι ο Κόκκαλης και "τα κάνω όλα αυτά";

 

Τέλος πάντων, αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι θες τίτλους και νίκες και χέστηκες για το καθαρό κούτελο. Να υποθέσω ότι στο δίλημμα "έχω πατέρα τίμιο με ένα μαγαζάκι και ζω αξιοπρεπώς" έναντι του "έχω πατέρα καρακλέφταρο, που απατεώνα τον ανεβάζουν στην τηλεόραση και λαμόγιο τον κατεβάζουν στις εφημερίδες, αλλά κυκλοφορώ με κάμπριο και κάνω φιγούρα", εσύ διαλέγεις το δεύτερο, έτσι; Όχι ότι είναι το ίδιο, γιατί εδώ μιλάμε για τη ζωή σου, ενώ στα ποδοσφαιρικά μιλάμε για το χόμπι σου, αλλά τέλος πάντων.

Η περιοδος του 86 εως το 93 ηταν μια απο τις οχι και τοσο λαμπρες στο Ελληνικο ποδοσφαιρο. Μπορει να ειχαμε την αναπτυξη πολλων μεγαλων ταλεντων αλλά σαν περιοδος ποδοσφαιρικη για την Ελλαδα ηταν καπως παρακμιακη. Και λογω αυτων των ταλεντων πηγαμε στο μουντιαλ το 94 και οχι λογω ενος οργανωμενου Ελληνικου ποδοσφαιρου.

Μιας καλης φουρνιας παικτων δηλαδη, οπως και το 2004 και οχι λογω μιας οργανωμενης αναπτυξης σοτ ποδοσφαιρο μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισονομία δεν σημαίνει να μην τιμωρείται κανείς. Σημαίνει να τιμωρούνται όλοι, εξίσου αυστηρά και σύμφωνα με τους νόμους. Φυσικά αυτό δεν είναι κάτι ειδικό που έχουν οι ΠΑΟΚτζήδες. Όλοι έτσι είναι. Σφυρίζουν αδιάφορα μέχρι να τιμωρηθούν αυτοί. Βγήκε κανείς στους δρόμους ή κανένας παράγοντας να φωνάξει όταν χαρίστηκαν τα χρέη σε ένα κάρο ομάδες; Όταν πέφτουν οι τιμωρίες; Όταν μειώνονται τα πρόστιμα; Όταν ξεχνάνε οι διαιτητές να γράψουν τα επεισόδια στο φύλλο αγώνος; Παραμύθια. Μόλις τους ακουμπήσει γίνονται όλοι υπέρμαχοι της ισονομίας. Στη συγκεκριμένη περίπτωση, που κάνετε τη σύγκριση με τις τιμωρίες του Παναθηναϊκού, αν τύχετε κι εσείς της ίδιας ατιμωρησίας, θα έχουν αδικηθεί όλες οι υπόλοιπες ομάδες. Εκεί δεν σας νοιάζει η ισονομία; Προφανώς όχι. Οπότε, εσείς που κραυγάζετε, βγείτε μαζί με τους ομοίους σας από όλες τις ομάδες και παραδεχτείτε: "εγώ θέλω να νικάει η ομάδα μου για να νιώθω ότι είμαι κάποιος και να νιώθω ανώτερος από τον γείτονα και δε με νοιάζει ο τρόπος που θα γίνει αυτό". Πείτε το να τελειώνουμε, να μην λέμε και μπαρούφες για ισονομίες και άλλες ηθικοπλαστικές φανφάρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...