Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε μου λες ρε we_will_rise, αν εκει που προχωράς στο δρόμο σε πιάσει ένας ψυχάκιας αστυνομικός και σε σπάσει στο ξύλο, εσυ για αντιδραση θα αρχίσεις να σπας οτι βρεις μπροστά σου?

 

 

όχι, θα του κάνω μήνυση κι αν δεν βρω το δίκιο μου, θα τον βρω μια μέρα και θα τον σπάσω κι εγώ στο ξύλο για να πατσήσω.

 

 

 

 

Και εγω σου λέω οτι η αστυνομία σας προκάλεσε και φταίει 100% για την πρόκληση σας. Τα σπασμένα καθίσματα και οι φωτιές τι ρόλο βαράνε?

 

 

Η φωτιά καταπίνει το δακρυγόνο. Το κάθισμα μέσα στην φωτιά μεγαλώνει την φωτιά. Προφανώς τους κατακρίνω που το κάνανε και δεν παίρνω το μέρος του, αλλά να ξεκαθαρίζουμε κάποια πράγματα... Στις Σέρρες, στην Ξάνθη, στην Καβάλα, στην Κρήτη, σπάσανε/κάψανε τίποτα;;; Έτσι απλά τους την έδωσε το πανθεσσαλικό και είπαν να το σπάσουν;;; Είναι βλακόβλακες και θύματα που το έκαναν, αλλά δεν το έκαναν για να τραμπουκίσουν...

 

Οι υπάλληλοι τους σταδίου και τα λεφτά των ταμείων τι σας φταίγανε?

 

 

Urban legend είναι αυτό.. Κανέναν δεν κλέψανε. Για την ακρίβεια δεν υπάρχει κυληκείο εκεί που έγιναν τα επισόδεια (αυτό είπε τουλάχιστον στην υπεράσπισή της η παε -αν λέει ψέματα πάσο-)...

 

Κάντε ντου στους μπάτσους και γίνετε μαλλιά κουβάρια. Τα υπόλοιπα δεν σας φταίνε πουθενά. Έχετε 1000% άδικο. Όσο για τον Παναθηναικο που δεν τιμωρήθηκε, αν κάποιος βιάσει ένα ανηλικο και δεν τιμωρηθεί, θα πας και συ να βιάσεις ενα ανήλικο? Όλοι πρέπει να τιμωρούνται και ολοι πρέπει να είμαστε υπερ αυτου ασχετα με το αν κάποιοι δεν τιμωρηθήκανε. Και τον φινάλε αν δεν τιμωρήθηκε ο ΠΑΟ, ο ολυμπιακος δεν έχει καμμία σχέση με αυτο. Βρειτε τα με τον ΠΑΟ που σας κάνει χορηγίες και δεν αντιδράτε πουθενα τόσα χρόνια.

 

 

Απο εκει και πέρα αυτο το υπονούμενο "όλως τυχαίως φάγαμε την τιμωρία πριν το παιχνίδι με τον ολυμπιακό", δεν ειναι όλως τύχαίως. Απο τη στιγμή που τα σπάσατε πριν απο παιχνίδι με τον ολυμπιακό, θα τιμωρηθείτε σε αυτο. Πολύ απλο.

 

 

Όχι δεν θα βιάσω ανήλικο, αλλά αν είμαι τόσο βόδι ώστε να κάνω το ίδιο, όταν έρθει η ώρα να λογοδοτήσω θα χρησιμοποιήσω το δεδικασμένο για να την γλιτώσω. Κατά τ'άλλα συμφωνώ, όλοι πρέπει να τιμωρούνται.

 

Στην σπόντα με τις χορηγίες του παο, σου λέω ότι και ο Γλου μας έκανε μια ωραιότατη χορηγία, άρα και σε σας έπρεπε να μην αντιδράμε, αλλά δεν το κάνουμε ! Όπως προείπα, αν χρειαστεί και ο παο θα έχει την ίδια αντιμετώπιση με σας!

 

Ακομα και εσυ που λες οτι είσαι αγνός φίλαθλος, αντι να τους καταδικάσεις, μπαίνεις στη λούμπα (α!γιατι αυτοι δεν τιμωρηθήκανε και εμεις τιμωρηθήκαμε). Προσωπικά έκοψα το μπάσκετ για αυτα που γινόντουσαν γιατι τα θεωρώ εμετικά και είπα καλά να πάθουμε για τις 8 αγωνιστικές (το έχω γραψει εδω μολις βγήκε η απόφαση). Ασχετα αν στο ΟΑΚΑ γίνονται τα ιδια και δεν τρώει 8 αγωνιστικές.

 

 

Όσο για τα προβατα και τη συνδεση της πολιτικης με το ποδοσφαιρο, ξέρουμε πολυ καλά και οι 2 οτι παπαγεωργόπουλος και νομαρχίδης βγαίναν τόσα χρόνια λόγω της διαμάχης τους με "το κράτος των αθηνών". Άρα μετα λύπης μου αντιλαμβάνομαι οτι η πλειοψηφία των θεσσαλονικαίων έχουν ένα μικρό προβληματακι ακομα και με τα τσιμέντα της χαβούζας που λέγεται Αθήνα (απορώ πως μου λες οτι θα έμενες εδώ).

 

Πόσες φορές ρε συ τους έχω καταδικάσει ;;; Είπα ποτέ ότι "καλά έκαναν" ;;;

 

 

Άμα δεν μπω στην λούμπα που λες στο τέλος θα βγω και μ@λ@κ@ς!! Σε στυλ: δεν πειράζει βρε που τα έχετε κανονίσει μεταξύ σας, εγώ θέλω να είμαι σωστός, τιμωρήστε με!!! Στην Ελλάδα ο καλός θεωρείται βλάκας και χαζός και επειδή δεν προτίθεται κανείς να αλλάξει τον τρόπο σκέψης όλων παίζουν όλοι βρώμικα. That's all !

 

Ε βέβαια, είναι γνωστό ότι ψηφίζουμε πάντα όποιον μισεί πιο πολύ την Αθήνα.. Ας μιλήσουμε λίγο σοβαρά ρε συ. Δήμαρχος και Νομάρχης βγαίνανε τόσα χρόνια γιατί παραδοσιακά η θεσσαλονίκη έβγαζε ΝΔ. Μετά λύπης μου αντιλαμβάνομαι ότι μάλλον εσύ έφαγες την προπαγάνδα και φαντάζεσαι εχθρούς... Σου ξαναλέω ότι θα έμενα εκεί, είμαι νοήμον άνθρωπος, όχι πρόβατο..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«Η Τούμπα ανήκει στον ΠΑΟΚ»

 

Ωραίος ο Ζαγορ,οπου μόνο αυτός κάνει κουμάντο στην Τούμπα

 

Δεν μας είπε όμως οτι αν λεω αν σπάσουν κάψουν τραυματίσουν απο ποιον θα ζητήσουμε ευθύνες...Απο τους κατοίκους της Τούμπας,απο την Παε,απο την αστυνομία? Απο ποιον?

 

Το θέατρο του παραλόγου θα έλεγα εγω.Απο την μια κράζουμε γιατι δεν υπάρχει επαρκης αστυνόμευση(κλασική δικαιολογία σε περιπτώσεις βανδαλισμών) απο την άλλη ξανακράζουμε γιατι η μπόλικη αστυνόμευση θεωρείται προκλητική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε βέβαια, είναι γνωστό ότι ψηφίζουμε πάντα όποιον μισεί πιο πολύ την Αθήνα.. Ας μιλήσουμε λίγο σοβαρά ρε συ. Δήμαρχος και Νομάρχης βγαίνανε τόσα χρόνια γιατί παραδοσιακά η θεσσαλονίκη έβγαζε ΝΔ. Μετά λύπης μου αντιλαμβάνομαι ότι μάλλον εσύ έφαγες την προπαγάνδα και φαντάζεσαι εχθρούς... Σου ξαναλέω ότι θα έμενα εκεί, είμαι νοήμον άνθρωπος, όχι πρόβατο..!

 

Τι θα πει παραδοσιακά ρε συ? lol που λένε και τα πιτσιρίκια. Δηλαδη εσένα αν ο πατέρας σου ψήφιζε τον Χ, ο οποίος Χ ερχότανε και σε απέλυε απο δημόσιο υπάλληλο, εσυ θα τον ξαναψήφιζες επειδη παραδοσιακά τον ψηφίζει η οικογένεια? Έλεος. Οι παπούδες το καταλάβαίνω που ειναι κολλημένοι στον εμφύλιο. Η νεολαια τους ψήφιζε για το κράτος των αθηνών. Ψήφο θα ρίξεις ή απο άγνοια ή επειδη θεωρείς οτι σου κάνει καλό. Στη θεσσαλονική οποιος λαικίζει λέγοντας τη μαγική φράση "το κράτος των αθηνών" είναι ήρωας και ψηφίζεται. Εκτός αν θεωρείς οτι ο λαος της θεσσαλονικής ψηφίζει απο αγνοια. Και στις 2 περιπτώσεις off βγαίνει.

Δεν φαντάζομαι κανεναν εχθρό και δεν υπάρχει κανενας λόγος να το κάνω αυτο. Εχω προσωπικές εμπειρίες άσχετες απο οπαδικά. 6 μέρες έχω πάει στη ζωη μου Θεσσαλονίκη και έτυχα σε 4 σκηνικά που περιπαίζαν την Αθηνα χωρίς καμμία αφορμη :

 

1. Ραδιοφωνικός μουσικός σταθμος : Η ώρα είναι 5:10 ή 10 λεπτά με τις 5 που λενε και την Αθήνα (ααχχαχαχαχαχα...τζιζ)

2. Έξω απο everest, 2 25άρηδες. Τρώγανε σάντουιτς (whatever) και έλεγε ο ένας "Στην Αθήνα μας θεωρούν μαλάκες κτλ κτλ" χωρίς να έχει γίνει κάτι. Ετσι για να ανοίξει κουβέντα. Δεν θυμαμαι τα υπόλοιπα που έλεγε.

3. Τις άλλες 3 μέρες είχα παει 3ήμερη με το σχολείο (πριν 13 χρόνια) και είχαν πιάσει κάτι άτομα που βρισκόντουσαν σε κάτι Goodys ενα παιδί απο ένα άλλο σχολείο και το είχαν βάλει σε ένα κάδο σκουπιδιών. Το παιδί φόραγε κασκόλ του Σπόρτινγκ (αθηναικό σημάδι).

4. Στα μπουζουκια τα σχετικα κομματια με τον πειραια που παραγγέλναμε δεν τα παίζανε.

 

Τέλος έχω πιάσει άπειρες συζητήσεις με άτομα, που μου λένε οτι δεν έχουν κανένα πρόβλημα με την Αθήνα αλλα το στάζουν το φαρμάκι τους όποτε χρειαστεί για την αδικία σχετικα με το οτι όλα υπάρχουν στην Αθήνα και εμάς δεν μας προσέχουν. Ενω εδώ στην Αθήνα τι να σου πω, είναι όλοι ευχαριστημένοι με την προσοχή που μας δίνουν. Ουτε μποτιλιάρισμα, ουτε εγκληματικότητα, συντριβάνια και πράσινο παντού.Χαμός σου λέω.

 

Anyway, πρέπει να ξεκολλήσουν ορισμένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ we will rise, είσαι και μεγάλη συμπάθειά μου, αλλά τι δουλειά έχει να ρίξει δακρυγόνα η αστυνομία σε αγώνα κεκλεισμένων?

 

Έχουν καμία δουλειά να μαζευτούν απ' έξω Παόκια? Όσοι πάνε απ' έξω, καλά θα κάνουν και δακρυγόνα να φάνε και ξύλο αμα λάχει.

Χουντα εχουμε? ΕΤΣΙ θελουμε να παμε εξω. επειδη ειμαι σε συνδεσμο αυτο που σχεδιαζουμε ειναι ειρηνικοτατο. θελουμε απλα οι παικτες να νιωθουν οτι ειμαστε κοντα τους. θελουμε να ακουν τις φωνες μας.

Ποιος θα απαγορευσει πολιτη να παει σε δημοσιο χωρο επειδι....επειδη το ζητησε ο προεδρος οτυ Ολυμπιακου. Χουντα εχουμε????????????

αλλα αστο αυτο.

 

Πες οτι ενας μη-φιλαθλος θελει να παει να κανει μια βολτα απο εξω? γιατι η αστυνομια να μην τον αφησει? χουντα εχουμε?

 

αλλα αστο και αυτο.

την λαικη της ημερας γιατι την απαγορευσαν? επειδη θελει η αστυνομια να περιφρουρει τον χωρο απο το πρωι????

και γιατι παρακαλω θελει να τον περιφρουρει??? ας μου δωσει εναν σοβαρο λογο. Αφου δεν θα εχει φιλαθλους τι θελουν παραπανω?

αυτους τους ανθρωπους που θελουν να πουλησουν τα πραγματα τους ποιος θα τους αποζημιωσει που περιμενουν πως και πως την λαικη της Τεταρτης να πουλησουν τα πραγματα τους. Που θα τα πουλησουν τωρα?

δεν μας νοιαζει?

 

γιατι αυτη η προστασια δηλαδη ειδικα υπερ του Ολυμπιακου? γιατι πρεπει καθε φορα που ο Ολυμπιακος διαταζει να τρεχει η αστυνομια να τον υπηρετει?

 

 

Ναι αλλά αθωώθηκε, άρα έπρεπε να αθωωθεί και ο ΠΑΟΚ.

Ναι ακριβως συνοπαδε μου, αυτο ειναι που μας πειραζει καταλαβετε το!!!!!!!!!

Τα 2 μετρα και 2 σταθμα. Οπως αθωωθηκε ο Παναθηναικος ετσι και εμεις επρεπε να αθωωθουμε. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ.

Αυτο ειναι που μας πειραζει! Τα 2 μετρα και 2 σταθμα. Η διαφορετικη αντιμετωπιση!!

Δεν λεμε οτι ειμαστε αθωα περιστερια.

Λεμε οτι οπως οι αλλοι για ιδια πραγματα αθωωνονται ετσι πρεπει να γινει και με εμας εστω και αν ειμαστε ενοχοι!

Οποτε αυτη η αδικια ειναι που γενναει ολο αυτο το μισος για τους κατω.

Αδικαιολογητο? Οχι φυσικα!!

ΟΚ?

 

Καλως σας βρηκα. :-D

 

«Η Τούμπα ανήκει στον ΠΑΟΚ»

 

Ωραίος ο Ζαγορ,οπου μόνο αυτός κάνει κουμάντο στην Τούμπα

 

Δεν μας είπε όμως οτι αν λεω αν σπάσουν κάψουν τραυματίσουν απο ποιον θα ζητήσουμε ευθύνες...Απο τους κατοίκους της Τούμπας,απο την Παε,απο την αστυνομία? Απο ποιον?

 

Με αυτη τη λογικη σε καθε ματς θα επρεπε να υπαρχει η μιση αστυνομια απο εξω απο το γηπεδο.

δεν υπαρχει ομως. γιατι τωρα να υπαρξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα πει παραδοσιακά ρε συ? lol που λένε και τα πιτσιρίκια. Δηλαδη εσένα αν ο πατέρας σου ψήφιζε τον Χ, ο οποίος Χ ερχότανε και σε απέλυε απο δημόσιο υπάλληλο, εσυ θα τον ξαναψήφιζες επειδη παραδοσιακά τον ψηφίζει η οικογένεια? Έλεος. Οι παπούδες το καταλάβαίνω που ειναι κολλημένοι στον εμφύλιο. Η νεολαια τους ψήφιζε για το κράτος των αθηνών. Ψήφο θα ρίξεις ή απο άγνοια ή επειδη θεωρείς οτι σου κάνει καλό. Στη θεσσαλονική οποιος λαικίζει λέγοντας τη μαγική φράση "το κράτος των αθηνών" είναι ήρωας και ψηφίζεται. Εκτός αν θεωρείς οτι ο λαος της θεσσαλονικής ψηφίζει απο αγνοια. Και στις 2 περιπτώσεις off βγαίνει.

Δεν φαντάζομαι κανεναν εχθρό και δεν υπάρχει κανενας λόγος να το κάνω αυτο. Εχω προσωπικές εμπειρίες άσχετες απο οπαδικά. 6 μέρες έχω πάει στη ζωη μου Θεσσαλονίκη και έτυχα σε 4 σκηνικά που περιπαίζαν την Αθηνα χωρίς καμμία αφορμη :

 

Για όνομα του Θεού ρε συ.. Τώρα σοβαρά τα πιστεύεις αυτά;;;

 

1. Ραδιοφωνικός μουσικός σταθμος : Η ώρα είναι 5:10 ή 10 λεπτά με τις 5 που λενε και την Αθήνα (ααχχαχαχαχαχα...τζιζ)

2. Έξω απο everest, 2 25άρηδες. Τρώγανε σάντουιτς (whatever) και έλεγε ο ένας "Στην Αθήνα μας θεωρούν μαλάκες κτλ κτλ" χωρίς να έχει γίνει κάτι. Ετσι για να ανοίξει κουβέντα. Δεν θυμαμαι τα υπόλοιπα που έλεγε.

3. Τις άλλες 3 μέρες είχα παει 3ήμερη με το σχολείο (πριν 13 χρόνια) και είχαν πιάσει κάτι άτομα που βρισκόντουσαν σε κάτι Goodys ενα παιδί απο ένα άλλο σχολείο και το είχαν βάλει σε ένα κάδο σκουπιδιών. Το παιδί φόραγε κασκόλ του Σπόρτινγκ (αθηναικό σημάδι).

4. Στα μπουζουκια τα σχετικα κομματια με τον πειραια που παραγγέλναμε δεν τα παίζανε.

 

Δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω για όλα αυτά που λες, αλλά σου λέω ότι στα 9 τελευταία χρόνια που ζω εδώ:

1) Την συγκεκριμένη φράση δεν την έχω ακούσει ποτέ αλλά νταξει δεν βλέπω κάτι άσχημο. Είναι υποτιμητικό το 5:10 ή το 10 λεπτά μετά τις 5; Ή είναι κακό ότι εδώ το λένε έτσι, εκεί αλλιώς, anyway...

2) Αν του κατέβηκε απ'το κεφάλι και το'πε έπρεπε να τον βρίσεις..

3) Για αθηναϊκό σημάδι δεν σε βάζουν σε κάδο. Αν φορούσε κασκόλ Σπόρτιγνκ Λισσαβώνας και έλεγε: @(#*$@#*($ τον ΠΑΟΚ σας ρε !(*$@#! καλά του κάνανε και τον έβαλαν στα σκουπίδια και έπρεπε να φωνάξουν και το απορρηματοφόρο να τον μαζέψει.

4) Πειραιάς = Ολυμπιακός, δυστυχώς τέτοια κομμάτια μόνο κάτω από Λάρισσα θα τα ακούσεις. Το εννοώ το δυστυχώς... Αλήθεια, τέτοια κομμάτια ακούγονται εκτός Θεσσαλονίκης ;

 

Σε γενικές γραμμές από τα συμβάντα που μου λες το θεωρώ λογικό να είσαι προκατειλλημένος αλλά επιμένω ότι αυτά που είδες δεν είναι η πλειοψηφία. Απλά ήσουν τραγικά γκαντέμης :P

 

 

Τέλος έχω πιάσει άπειρες συζητήσεις με άτομα, που μου λένε οτι δεν έχουν κανένα πρόβλημα με την Αθήνα αλλα το στάζουν το φαρμάκι τους όποτε χρειαστεί για την αδικία σχετικα με το οτι όλα υπάρχουν στην Αθήνα και εμάς δεν μας προσέχουν. Ενω εδώ στην Αθήνα τι να σου πω, είναι όλοι ευχαριστημένοι με την προσοχή που μας δίνουν. Ουτε μποτιλιάρισμα, ουτε εγκληματικότητα, συντριβάνια και πράσινο παντού.Χαμός σου λέω.

 

Anyway, πρέπει να ξεκολλήσουν ορισμένοι.

 

Όσοι τέτοιοι υπάρχουν σαφώς και πρέπει να ξεκολλήσουν. Είμαι περήφανος να λέω ότι δεν είμαι τέτοιος !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα πει παραδοσιακά ρε συ? lol που λένε και τα πιτσιρίκια. Δηλαδη εσένα αν ο πατέρας σου ψήφιζε τον Χ, ο οποίος Χ ερχότανε και σε απέλυε απο δημόσιο υπάλληλο, εσυ θα τον ξαναψήφιζες επειδη παραδοσιακά τον ψηφίζει η οικογένεια? Έλεος. Οι παπούδες το καταλάβαίνω που ειναι κολλημένοι στον εμφύλιο. Η νεολαια τους ψήφιζε για το κράτος των αθηνών. Ψήφο θα ρίξεις ή απο άγνοια ή επειδη θεωρείς οτι σου κάνει καλό. Στη θεσσαλονική οποιος λαικίζει λέγοντας τη μαγική φράση "το κράτος των αθηνών" είναι ήρωας και ψηφίζεται. Εκτός αν θεωρείς οτι ο λαος της θεσσαλονικής ψηφίζει απο αγνοια. Και στις 2 περιπτώσεις off βγαίνει.

Δεν φαντάζομαι κανεναν εχθρό και δεν υπάρχει κανενας λόγος να το κάνω αυτο. Εχω προσωπικές εμπειρίες άσχετες απο οπαδικά. 6 μέρες έχω πάει στη ζωη μου Θεσσαλονίκη και έτυχα σε 4 σκηνικά που περιπαίζαν την Αθηνα χωρίς καμμία αφορμη :

 

1. Ραδιοφωνικός μουσικός σταθμος : Η ώρα είναι 5:10 ή 10 λεπτά με τις 5 που λενε και την Αθήνα (ααχχαχαχαχαχα...τζιζ)

2. Έξω απο everest, 2 25άρηδες. Τρώγανε σάντουιτς (whatever) και έλεγε ο ένας "Στην Αθήνα μας θεωρούν μαλάκες κτλ κτλ" χωρίς να έχει γίνει κάτι. Ετσι για να ανοίξει κουβέντα. Δεν θυμαμαι τα υπόλοιπα που έλεγε.

3. Τις άλλες 3 μέρες είχα παει 3ήμερη με το σχολείο (πριν 13 χρόνια) και είχαν πιάσει κάτι άτομα που βρισκόντουσαν σε κάτι Goodys ενα παιδί απο ένα άλλο σχολείο και το είχαν βάλει σε ένα κάδο σκουπιδιών. Το παιδί φόραγε κασκόλ του Σπόρτινγκ (αθηναικό σημάδι).

4. Στα μπουζουκια τα σχετικα κομματια με τον πειραια που παραγγέλναμε δεν τα παίζανε.

Αυτα κανει η επι 50+ χρονια αδικια, τεραστια αδικια και ανισονομια.

Τοσο απλα.

Αν σε πηδανε 50 χρονια μπροστα στα ματια σου και να σου την λενε και απο πανω τοτε θα τον μισησεις τον αλλο δεν γινεται. Και ΔΙΚΑΙΩΣ!

 

Ασε που πρεπει να επεσες στην περιπτωση. Δεν εχουμε δα και τοσο μισος.

 

Τέλος έχω πιάσει άπειρες συζητήσεις με άτομα, που μου λένε οτι δεν έχουν κανένα πρόβλημα με την Αθήνα αλλα το στάζουν το φαρμάκι τους όποτε χρειαστεί για την αδικία σχετικα με το οτι όλα υπάρχουν στην Αθήνα και εμάς δεν μας προσέχουν.

Γιατι ψεμματα ειναι? Το 99% των εργων εκει γινονται. Οσο για τα αθλητικα μην το συζητησουμε. Η αδικια της αδικιας ω αδικια εναντιων μας και υπερ σας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα πει παραδοσιακά ρε συ? lol που λένε και τα πιτσιρίκια. Δηλαδη εσένα αν ο πατέρας σου ψήφιζε τον Χ, ο οποίος Χ ερχότανε και σε απέλυε απο δημόσιο υπάλληλο, εσυ θα τον ξαναψήφιζες επειδη παραδοσιακά τον ψηφίζει η οικογένεια? Έλεος. Οι παπούδες το καταλάβαίνω που ειναι κολλημένοι στον εμφύλιο. Η νεολαια τους ψήφιζε για το κράτος των αθηνών. Ψήφο θα ρίξεις ή απο άγνοια ή επειδη θεωρείς οτι σου κάνει καλό.

Δηλαδή τώρα τι σου κάνει εντύπωση ακριβώς; Ότι ψηφίζουν με κομματικά κριτήρια ή ότι οι γονείς επηρρεάζουν τα παιδιά τους στο τι θα ψηφίσουν; Μόνο στη Θεσσαλλονίκη γίνεται αυτό; Σίγουρα ζεις στην Ελλάδα; :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χουντα εχουμε? ΕΤΣΙ θελουμε να παμε εξω. επειδη ειμαι σε συνδεσμο αυτο που σχεδιαζουμε ειναι ειρηνικοτατο. θελουμε απλα οι παικτες να νιωθουν οτι ειμαστε κοντα τους. θελουμε να ακουν τις φωνες μας.

Ποιος θα απαγορευσει πολιτη να παει σε δημοσιο χωρο επειδι....επειδη το ζητησε ο προεδρος οτυ Ολυμπιακου. Χουντα εχουμε????????????

αλλα αστο αυτο.

 

Πες οτι ενας μη-φιλαθλος θελει να παει να κανει μια βολτα απο εξω? γιατι η αστυνομια να μην τον αφησει? χουντα εχουμε?

 

αλλα αστο και αυτο.

την λαικη της ημερας γιατι την απαγορευσαν? επειδη θελει η αστυνομια να περιφρουρει τον χωρο απο το πρωι????

και γιατι παρακαλω θελει να τον περιφρουρει??? ας μου δωσει εναν σοβαρο λογο. Αφου δεν θα εχει φιλαθλους τι θελουν παραπανω?

αυτους τους ανθρωπους που θελουν να πουλησουν τα πραγματα τους ποιος θα τους αποζημιωσει που περιμενουν πως και πως την λαικη της Τεταρτης να πουλησουν τα πραγματα τους. Που θα τα πουλησουν τωρα?

δεν μας νοιαζει?

 

γιατι αυτη η προστασια δηλαδη ειδικα υπερ του Ολυμπιακου? γιατι πρεπει καθε φορα που ο Ολυμπιακος διαταζει να τρεχει η αστυνομια να τον υπηρετει?

 

Να μπω στον κόπο να σχολιάσω? Δουλευόμαστε τώρα? Από πότε ενδιαφέρεστε οι παοκτζήδες συνδεσμίτες για τους μικροπωλητές στα γήπεδα? Εδώ δεν ενδιαφέρεστε για την σωματική ακεραιότητα των δίπλα σας, θα ενδιαφέρεστε για τους τύπους που πουλάνε κασκόλ και φυστίκια? Στο τέλος θα μας πείτε ότι θα μαζευτείτε απ' έξω για να ενισχύσετε την τοπική οικονομία και να μην πληγούν οι μικροπωλητές.

 

Όχι φίλτατε, δεν έχουμε χούντα, γιατί αν είχαμε χούντα θα είχατε φάει 2 αγωνιστικές με το γράμμα του νόμου. Επί χούντας τουλάχιστον οι νόμοι τηρούταν... (θα γίνουμε και φιλοχουντικοί στο τέλος με αυτά που διαβάζουμε...)

 

Όσο για τη φιλειρηνική κίνηση, θα δεις αύριο, αν τυχόν κερδίσει ο Ολυμπιακός, πόσο φιλειρηνική θα είναι η κατάσταση απ' έξω.

 

Εδώ θα είμαστε, να τα συζητήσουμε όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μπω στον κόπο να σχολιάσω? Δουλευόμαστε τώρα? Από πότε ενδιαφέρεστε οι παοκτζήδες συνδεσμίτες για τους μικροπωλητές στα γήπεδα? Εδώ δεν ενδιαφέρεστε για την σωματική ακεραιότητα των δίπλα σας, θα ενδιαφέρεστε για τους τύπους που πουλάνε κασκόλ και φυστίκια? Στο τέλος θα μας πείτε ότι θα μαζευτείτε απ' έξω για να ενισχύσετε την τοπική οικονομία και να μην πληγούν οι μικροπωλητές.

-1 (μιας και δεν εχει επιλογη για αρνητικη ψηφο-αληθεια τι σοι εμπνευση ειναι αυτη? ολα τα φορουμ επιτρεπουν καποιους να αποδοκιμασουν ή να επιδοκιμασουν ενα ποστ σαν καλο ή κακο. εδω γιατι πρεπει να φαινονται ολα ωραια και μονο επιδοκιμασιες επιτρεπονται? :whistle: περιεργο....)

 

επι της ουσιας γιατι δεν σχολιασες??

ναι καθολου δεν με νοιαζει προσωπικα τι θα κανουν οι πωλητες της λαικης.

αλλα γιατι το ελληνικο κρατος να τους απαγορευει να κανουν την δουλεια τους που πως και πως περιμενουν την τεταρτη για να πουλησουν τα πραγματα τους. μετα μονο την επομενη τεταρτη τους επιτρεπουν.

Δεν φτανει που το κρατος ολοενα και αυξανει τους φορους και τις τιμες, απαγορευει κιολας σε μικροπωλητες να πουλησουν το εμπορευμα τους. Ας ψωμολυσαξουν δεν το νοιαζει!και ολα αυτα γιατι? γιατι ζητησε ο Ολυμπιακος απο την αστυνομια να κανει αστυνομοκρατουμενη την τουμπα!

 

Σε αυτο λοιπον το συγκεκριμενο θεμα της λαικης αγορας, εχεις να σχολιασεις τιποτα?

 

 

Όχι φίλτατε, δεν έχουμε χούντα, γιατί αν είχαμε χούντα θα είχατε φάει 2 αγωνιστικές με το γράμμα του νόμου. Επί χούντας τουλάχιστον οι νόμοι τηρούταν... (θα γίνουμε και φιλοχουντικοί στο τέλος με αυτά που διαβάζουμε...)

Αν τηρουνταν ολοι οι νομοι τοτε θα ειχατε καμια 6-7 λιγοτερα προωταθληματα απο τα τελευταια 13 που πηρατε, η αδικια δεν θα μας επνιγε τοσο πολυ ή ισως και καθολου, οποτε δεν θα ειμασταν ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι αυτη η προστασια δηλαδη ειδικα υπερ του Ολυμπιακου? γιατι πρεπει καθε φορα που ο Ολυμπιακος διαταζει να τρεχει η αστυνομια να τον υπηρετει?

 

Ναι, όντως, η αστυνομία για να προστατεύσει τον Ολυμπιακό τρέχει. Καλύτερα θα ήταν να μην πάει καθόλου αστυνομία, να κάνουν ντου 50 άτομα, να κάψουν το πούλμαν του Ολυμπιακού, να τραυματίσουν και κανένα παίκτη. Τότε ο ΠΑΟΚ θα ήταν πολύ κερδισμένος, γιατί θα είχε την ευκαιρία να γλιτώσει τα λεφτά που παίρνουν οι καθαρίστριες, μια και όλη την υπόλοιπη χρονιά θα έπαιζε κεκλεισμένων των θυρών. Άσε που αν δεν πήγαινε αστυνομία, θα έφερνε 100 μπράβους ο Ολυμπιακός, θα γινόταν ντου, θα τραβούσε κάποιος πιστόλι και κλάψτε μανούλες.

 

Αυτό μου θυμίζει κάτι τύπους που φωνάζουν επειδή στις πορείες μαζεύεται αστυνομία έξω από την αμερικάνικη πρεσβεία "για να φυλάξει τους Αμερικάνους". Ενώ αν δεν πάει αστυνομία, θα ορμήσουν μέσα οι γενναίοι, θα τους καθαρίσουν οι πράκτορες στο άψε σβήσε και θα κλαίμε πάνω από τα φέρετρα. Εσύ φίλε μου τι προτιμάς; Να σε εμποδίσει η αστυνομία ή να φροντίζει ο κάθε αγαθός και αβγαλτος Μαρινάκης/Βαρδινογιάννης/Μπέος/Ψωμιάδης κτλ για την ασφάλεια των περιουσιακών του στοιχείων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-1 (μιας και δεν εχει επιλογη για αρνητικη ψηφο)

 

επι της ουσιας γιατι δεν σχολιασες??

ναι καθολου δεν με νοιαζει προσωπικα τι θα κανουν οι πωλητες της λαικης.

αλλα γιατι το ελληνικο κρατος να τους απαγορευει να κανουν την δουλεια τους που πως και πως περιμενουν την τεταρτη για να πουλησουν τα πραγματα τους. μετα μονο την επομενη τεταρτη τους επιτρεπουν.

Δεν φτανει που το κρατος ολοενα και αυξανει τους φορους και τις τιμες, απαγορευει κιολας σε μικροπωλητες να πουλησουν το εμπορευμα τους. Ας ψωμολυσαξουν δεν το νοιαζει!και ολα αυτα γιατι? γιατι ζητησε ο Ολυμπιακος απο την αστυνομια να κανει αστυνομοκρατουμενη την τουμπα!

 

Σε αυτο λοιπον το συγκεκριμενο θεμα της λαικης αγορας, εχεις να σχολιασεις τιποτα?

 

Τι να σχολιάσω ρε αδερφέ? Καταλαβαίνεις ότι δεν έχεις σοβαρό επιχείρημα και μου χρησιμοποιείς τους μικροπωλητές σαν βιτρίνα? Να μην τιμωρείται ποτέ ο ΠΑΟΚ, για να πουλάνε φυστίκια και σταφίδες οι μικροπωλητές. Έλα Χριστέ και Παναγιά... :shock:

 

 

 

Αν τηρουνταν ολοι οι νομοι τοτε θα ειχατε καμια 6-7 λιγοτερα προωταθληματα απο τα τελευταια 13 που πηρατε, η αδικια δεν θα μας επνιγε τοσο πολυ ή ισως και καθολου, οποτε δεν θα ειμασταν ετσι.

 

Αυτό για την αδικία που έχετε υποστεί οι Θεσσαλονικείς είναι από τα μεγαλύτερα παραμύθια που έχουν κυκλοφορήσει στη νεοελληνική εποχή.

Εγώ είμαι Βολιώτης, δεν είμαι Αθηναίος. Αν η Θεσσαλονίκη είναι μία φορά αδικημένη σαν πόλη, ο Βόλος είναι 10. Σε έργα θες, σε υποδομές, σε διαιτητική αντιμετώπιση τα προηγούμενα χρόνια, αν μιλήσουμε για σωματειακό επίπεδο.

 

Αλλά δεν χτυπιέμαι, γιατί μιλάμε για μια πόλη 150.000 κατοίκων. Έτσι ακριβώς θα έπρεπε να σκέφτεται και ο Θεσσαλονικιός. Δεν γίνεται εκ των πραγμάτων μία πόλη 800.000 να έχει τις ίδιες παροχές με μία πόλη 4-5 εκατομμυρίων.

 

Όσο για τα πρωταθλήματα, μην το ανοίξουμε το θέμα, γιατί τα χρέη που έχουν διαγραφεί στην ΠΑΕ σου, φτάνουν για να αγοράσεις 5-6 πρωταθλήματα στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεχάσατε τι έγινε στο καραϊσκάκης....στη φυσούνα κλπ...

"γιαυτο" ο μαρινάκης έκλασε και δεν έρχεται αλλα κανόνισε ...παραλίγο θα έβγαιναν και τα άρματα στο δρόμο.

Αν τηρουνταν ολοι οι νομοι τοτε θα ειχατε καμια 6-7 λιγοτερα προωταθληματα απο τα τελευταια 13 που πηρατε, η αδικια δεν θα μας επνιγε τοσο πολυ ή ισως και καθολου, οποτε δεν θα ειμασταν ετσι.

 

respect

 

 

Όσο για τα πρωταθλήματα, μην το ανοίξουμε το θέμα, γιατί τα χρέη που έχουν διαγραφεί στην ΠΑΕ σου, φτάνουν για να αγοράσεις 5-6 πρωταθλήματα στην Ελλάδα.

 

 

εδώ γελάμε...

ξέρεις καλά τις τιμές βλέπω...εκ πείρας..εκ πειραιώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεχάσατε τι έγινε στο καραϊσκάκης....στη φυσούνα κλπ...

 

Ότι είχε γίνει και παλιότερα στη φυσούνα της Τούμπας. Για θυμήστε μου εκεί ποια ήταν η τιμωρία του ΠΑΟΚ.

 

Απλώς συνηθίσατε τόσα χρόνια στην ατιμωρησία και τώρα το χάδι σας φαίνεται σφαλιάρα.

 

Εξακολουθώ να λέω ότι αν γινόταν το ίδιο σκηνικό με τον ΠΑΟ, δεν θα είχε ανοίξει ρουθούνι. Ενώ με τον αληταρά τον Ολυμπιακό έχουμε τζιχάντ...

 

 

εδώ γελάμε...

ξέρεις καλά τις τιμές βλέπω...εκ πείρας..εκ πειραιώς

 

Και εκ Πυλαίας τις ξέρω, έννοια σου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλιστα...

θες δηλαδή να συγκρίνουμε τιμωρίες παοκ και osfp?

θα γελάνε και τα τσιμέντα...

 

έχουν γίνει και με τον βάζελο καφρίλες...

δεν είναι εκεί το θέμα όμως...

μη κανεις υποθέσεις, κανέναν αντίπαλο δε γουστάρουμε. απλά το κόκκινο έχει effect όπως στους ταύρους :)

 

p.s στην πυλαία ακόμα δεν κατάφεραν να αγοράσουν πρωτάθλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σχολιάσω ρε αδερφέ? Καταλαβαίνεις ότι δεν έχεις σοβαρό επιχείρημα και μου χρησιμοποιείς τους μικροπωλητές σαν βιτρίνα? Να μην τιμωρείται ποτέ ο ΠΑΟΚ, για να πουλάνε φυστίκια και σταφίδες οι μικροπωλητές. Έλα Χριστέ και Παναγιά... :shock:

Αυτο λεω??

Ντροπη!

Λεω οτι ο ΠΑΟΚ δεν πρεπει να τιμωρειται διοτι δεν τιμωρουνται ο Ολυμπιακος Πειραιως και ο Παναθηναικος σε αντιστοιχες περιπτωσεις.

Αν τιμωρουνταν ολοι(και ο Ολυμπιακος Πειραιως και ο Παναθηναικος) τοτε φυσικα και να τιμωρηθει και ο ΠΑΟΚ.

Αλλα εδω δεν γινεται αυτο.

Καταλαβες τωρα?

 

 

 

Αυτό για την α

δικία που έχετε υποστεί οι Θεσσαλονικείς είναι από τα μεγαλύτερα παραμύθια που έχουν κυκλοφορήσει στη νεοελληνική εποχή.

Εγώ είμαι Βολιώτης, δεν είμαι Αθηναίος. Αν η Θεσσαλονίκη είναι μία φορά αδικημένη σαν πόλη, ο Βόλος είναι 10. Σε έργα θες, σε υποδομές, σε διαιτητική αντιμετώπιση τα προηγούμενα χρόνια, αν μιλήσουμε για σωματειακό επίπεδο.

Δεν μιλησα για αδικια στα εργα γενικα. Ως προς την Αθηνα μιλησα.

 

Οσο για το σωματειακο επιπεδο και την διαιτητικη αντιμετωπιση για μιλα. Πες αγωνες. Τα θυμαμαι ολα.

αν πας να μου πεις οτι οσο ευνοειστε εσεις σε σχεση με εμας ειναι το ιδιο με το οσο ευνοουμαστε εμεις σε σχεση με τις αλλες μικροτερες ομαδες, μιλαμε για να γελανε και οι ρεγγες ειμαστε!!!!!!!!!!

Διοτι πολυ απλα δεν ισχυει κατι τετοιο!

 

Εσεις ευνοειστε και σπρωχνεστε απο την διαιτησια καθως και απο τα κεντρα αποφασεων τρελά! Τρελά μιλαμε! Ολα αυτα τα χρονια. ΠΑΝΤΟΤΕ!

Τεραστια ευνοια ολα τα χρονια! ΤΕΡΑΣΤΙΑ.

ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!!!!!!!!!!!!

Τ.Ε.Ρ.Α.Σ.Τ.Ι.Α.

 

Εμεις αντε σε 20 αγωνες να ευνοηθουμε μια φορα με μικροτερη ομαδα σε καποιο βαθμο.

Αν και ουτε καν αυτο γινεται! Μαλλον μας σφαζουν που και που και με αυτες. Γενικα στα ιδια ειμαστε με τις μικροτερες ομαδες.

Εσεις? Με οποια ομαδα και να παιξετε ευνοια. Μικρη, μικροτερη ή μεγαλη. Παντως κατα διαιτησια εχετε μια φορα καθε 400 ματς.

 

 

Αλλά δεν χτυπιέμαι, γιατί μιλάμε για μια πόλη 150.000 κατοίκων. Έτσι ακριβώς θα έπρεπε να σκέφτεται και ο Θεσσαλονικιός. Δεν γίνεται εκ των πραγμάτων μία πόλη 800.000 να έχει τις ίδιες παροχές με μία πόλη 4-5 εκατομμυρίων.

Βαλε 1.5 εκατομμυριο και εισαι μεσα.

Και ακομα και 800 χιλιαρικα να το πεις, αναλογικα θα επρεπε να εχουμε δηλαδη 4-5 φορες πιο λιγα εργα εμεις και 40 φορες λιγοτερ ο Βολος.

Ομως εδω μιλαμε γινεται το φοβερο στην Αθηνα να γινονται τα ΠΑΝΤΑ! Και εδω ουτε καν τα ψιχουλα να μην υπαρχουν και να γινονται. Καλα δεν μιλαω για αλλες πολεις οπου εκει ειναι ξεγραμμενες τελειως.

 

 

Όσο για τα πρωταθλήματα, μην το ανοίξουμε το θέμα, γιατί τα χρέη που έχουν διαγραφεί στην ΠΑΕ σου, φτάνουν για να αγοράσεις 5-6 πρωταθλήματα στην Ελλάδα.

Δηλαδη. Για πες ενδιαφερομαι....

Δωσε μου στοιχεια να τα αναλυσουμε, οχι ομως ασαφη λογια..... :-( :rolleyes:

 

Ακομα και ετσι ομως, σε εσας ποσα αραγε χαριστηκαν? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...