Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεγάλη καφριλιστικη σαπίλα η ανακοινωση των οργανωμένων. Ακγαουγκαγκα σαπιλα μπανανίας 100%. Μιλάμε οτι στην Αίγυπτο αποκλείεται να κάλουν τον κόσμο να βγεί στους δρόμους με τέτοιες αναφορές μίσους εναντίων του μουμπάρακ. Μα καλα, αυτοι οι ανθρωποι νομίζουν αν πάρει ο ΠΑΟΚ το κύπελλο θα βρέξει € στον κήπο τους και απο την άλλη μέρα θα έχουν και μια στάση ΜΕΤΡΟ έξω απο το σπίτι τους? Ελα χριστε και πανάγια. Εν τω μεταξύ ο ΠΑΟΚ έχει πάρει 2 πρωταθλήματα, έχει μια ζωή απιστευτα διοικητικά προβλήματα και του φταίει ο ολυμπιακος που ακομα και κάθε χρονο να τον κερδιζει μεσα έξω με τη διαιτησία, δεν δικαιολογεί αυτο τα πλασαρίσματα του στη βαθμολογια. Δεν κρίνονται στα ντέρμπι τα πρωταθλήματα.

Θα μου πεις, εδω δεν έχουν καταλάβει τόσα χρόνια οτι η Αθηνα μαζί με τους μετανάστες εχει 6.000.000 κόσμο και έχει εκταση υπερπολλαπλάσια της Θεσσαλονίκης οπότε και χρειάζεται σαφώς περισσότερα έργα και μεγαλύτερη προσοχή, αυτο θα καταλάβουν?

Πραγματικά ώρες ώρες νομίζει κανεις οτι ζουνε σε άλλο κόσμο. Εν τω μεταξυ αν ρωτήσεις Αθηναίους για τη Θεσσαλονική θα σου πουν τα καλύτερα λόγια (μεταξύ αυτών και γω). Γιατι μας μισούν τόσο, ουτε οι ιδιοι μάλλον δεν ξέρουν.

 

Αν εννοείς ότι οι Θεσσαλονικείς (πολίτες) μισούν τους Αθηναίους (πολίτες), οφείλω να σε διαψεύσω. Δεν ζηλεύει κανείς το ΜΕΤΡΟ, το τραμ, τον ηλεκτρικό και όλα τα άλλα "στοιχεία πολιτισμού". Δεν τους φταίει η Αθήνα σαν πόλη, τους φταίει η Αθήνα σαν νταβατζής (ποδοσφαιρικά μιλάω, δεν ασχολούμαι με τα πολιτικά)! Προσωπικά την γουστάρω πάρα πολύ σαν πόλη την Αθήνα και αν δεν υπήρχε η γάγγρενα με το κυκλφοριακό θα ζούσα άνετα εκεί ! Η κοπέλα μου είναι Αθηναία (& γαύρος, από σόι γάυρων), πολλοί φίλοι μου είναι Αθηναίοι (γαυροβάζελοι). Είναι χαζό να λες: "δεν γουστάρω τους Αθηναίους/Θεσσαλονικείς/Ξανθιώτες/Λιμνιούς κοκ".

 

Το μίσος που λες, αν το συνάντησες από απλούς πολίτες είναι επειδή οι συγκεκριμένοι είναι πρόβατα, που ακούν όλη μέρα αθλητικό ραδιόφωνο και τους έχουν πείσει, ότι Ελλάδα είναι μόνο η Αθήνα. Επίσης το (οπαδικό) μίσος θα το συναντήσεις από όλους τους οπαδούς της Ελλάδας, όχι μόνο τους ΠΑΟΚσήδες (τους λόγους αν θες τους αναλύουμε σε άλλο thread)...

 

Όσον αφορά στην Τετάρτη, φανταστείτε ότι εμένα (που είμαι κυρίως φίλαθλος και πάω γήπεδο 6-7 φορές τον χρόνο -στην 7, απέναντί απ'την 4 δηλαδή- ) μου έχουν έρθει πάνω από 15 μηνύματα που λένε να είμαι την Τετάρτη απ'το μεσημέρι έξω απ'την Τούμπα για να φωνάξω μαζί με τους υπόλοιπους για την ομάδα μου. Να ΦΩΝΑΞΩ ! όχι να σπάσω ! Δεν θα πάω βέβαια, επειδή τυχαίνει να δίνω μάθημα... Το κλίμα εδώ είναι φορτισμένο και όπως λέτε όλοι περιμένουν πόλεμο. Ελπίζω να κάνουν καλά την δουλειά τους οι συνδεσμήτες και να σταματήσουν τους "μπαχαλάκηδες" για να πάνε όλα καλά. Κατά τ'άλλα το να παίζει αδίκως(spoiler) κεκλεισμένων των θυρών η ομάδα σου και παρ'όλα αυτά να είναι έξω απ'το γήπεδο 30.000 κόσμος και να ουρλιάζουν για την ομάδα τους μου φαίνεται γαμάτο και μου δείχνει πόσο αγαπάνε οι παοκσήδες τον παοκ! Ως εκεί όμως. Ούτε το λεωφορείο της αποστολής του οσφπ μας φταίει, ούτε κανείς. Προσωπικά αυτό που κάνω για να δείξω ότι δεν μου αρέσουν αυτά που μας κάνουν είναι ότι σταμάτησα να τους ψηφίζω!

 

 

 

λέω αδίκως επειδή για τα ίδια και χειρότερα ο ΠΑΟ αθωώθηκε. Τώρα το αν μας προκάλεσε η αστυνομία, αν όντως μπήκαν όλοι με εισητήριο, αυτά είναι κουραφέξαλα. Μας περίμεναν στην γωνία, πέσαμε στην παγίδα και τώρα να..

 

 

 

Σημείωση: από τις 2 πρώτες προτάσεις διακρίνω ότι σου'χει πάει στο σκατό στην κάλτσα. Σκοπεύεις να ανέβεις με πρόσκληση να δεις το ματς ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, πόσο γελοίες θα ήταν αυτές οι ανακοινώσεις/δηλώσεις, αν δεν ήταν τραγικές; Η ομάδα της σαπίλας, η διαιτητική σφαγή που την προεξοφλούμε πριν το ματς, ή εμείς ή κανείς και άλλα ωραία, αλλά βάζουμε και λίγο αυτοσυγκράτηση, ευχές να μην γίνουν επεισόδια κτλ. Σαν τις ανακοινώσεις στο γήπεδο, όταν πέφτουν φωτοβολίδες και κέρματα, οι αντίπαλοι παίκτες τρέχουν στη φυσούνα και ο εκφωνητής λέει "μην αντιδράτε στις προκλήσεις των αντιπάλων, προστατέψτε την ομάδα μας τώρα που κερδίζει". Ένας εισαγγελέας να τους μαζέψει όλους αυτούς δεν υπάρχει; Άλλες δουλειές δεν έχουμε, να πληρώνουμε ελικόπτερα, ΜΑΤ, τροχονόμους και σπασμένα αυτοκίνητα για το κόμπλεξ κάθε ΠΑΟΚτζή/Ολυμπιακού/Παναθηναϊκού/ΑΕΚτζή. Το κέρατό μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας εισαγγελέας να τους μαζέψει όλους αυτούς δεν υπάρχει; Άλλες δουλειές δεν έχουμε, να πληρώνουμε ελικόπτερα, ΜΑΤ, τροχονόμους και σπασμένα αυτοκίνητα για το κόμπλεξ κάθε ΠΑΟΚτζή/Ολυμπιακού/Παναθηναϊκού/ΑΕΚτζή. Το κέρατό μου...

 

μεγάλη κουβέντα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά γιατί δεν γίνονται ποτέ με τον Παναθηναϊκό? Γιατί πάντα ο περήφανος λαός του ΠΑΟΚ καλείται σε Τζιχάντ, όταν αντίπαλος είναι ο Ολυμπιακός?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχου το γιατι άραγε...

 

Τα 200άτομα που ήταν στο "παλατάκι" και έκαναν και δύο ώρες για να αποχωρήσουν απο το γήπεδο δεν ήταν αντιεξουσιαστές.(όλως τυχαίως το ματς ήταν με τον Ολυμπιακό.)

 

Κύριε Ζαγοράκη στην ανακοίνωση σου για τα επεισόδια στον Βόλο ρίχνεις τις ευθύνες ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ στην αστυνομία.Τα αγγελούδια δεν έιδαν τίποτα,δεν ξέρουν τίποτα,δεν έκαναν τίποτα.

 

Όλα αυτά όμως δεν τα έκανε η αστυνομία: (απόσπασμα της ανακοίνωσης που εξέδωσε ο Ολυμπιακός βόλου)

 

Ο ΠΑΟΚ έχει μεγάλη ιστορία και είναι μεγάλη ομάδα. Δεν επιτρέπεται όμως οι διοικούντες μίας τέτοιας μεγάλης ομάδας να προσπαθούν να καλύψουν και να δικαιολογήσουν τα έκτροπα και τους βανδαλισμούς των φιλάθλων τους και τις τεράστιες ζημιές που προκάλεσαν στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, διότι όποιες ευθύνες κι αν έχει η Αστυνομία, σίγουρα δεν είναι αυτή που κατάστρεψε ολοσχερώς τις τουαλέτες του Σταδίου και τις πόρτες ασφαλείας, που προκάλεσε το ξήλωμα και το σπάσιμο των καθισμάτων, που άναψε εστίες φωτιάς, που φρόντισε για το ρήμαγμα των κυλικείων και που προκάλεσε τον τραυματισμό αθώων πολιτών και όχι μόνο…

Γρονθοκόπησαν μάλιστα ακόμη και τους υπαλλήλους των κυλικείων που δούλευαν για ένα μεροκάματο, κλέβοντας τις εισπράξεις τους. Αυτά τα απαράδεκτα γεγονότα η ΠΑΕ ΠΑΟΚ οφείλει να τα καταδικάσει και συγχρόνως να προσπαθήσει να αποβάλει αυτά τα κακοποιά στοιχεία από την οικογένειά της και από τα ελληνικά γήπεδα.

 

Δώρο ένα βιντεάκι για το πως οι αστυνομικοί καίνε τις εξέδρες του Πανθεσσαλικού

 

 

 

 

Σχετικά με την έφεση για τα επεισόδια.Θεωρείτε πως κακως δεν αθωωθήκατε χρησιμοποιώντας ως υπερασπιστική γραμμή το δεδικασμένο υπερ του Παναθηναϊκου.

Έχω αναφέρει εδω στο topic πως δεν θα υπήρχε καμία αθώωση για τον Παναθηναϊκο αν δεν ακολουθούσαν τα επεισόδια στην Τρίπολη.

 

Ακόμα και έτσι όμως δεν μπορώ να καταλάβω πως εμπλέκεται ο Ολυμπιακός σε αυτήν την υπόθεση.Η ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΗ αθλητική δικαιοσύνη είπε να χαριστεί στον Παναθηναϊκο και να παίξει δύο αγωνιστικές κεκλεισμένων αντι για τρείς ή τεσσερις και να μήν χαριστεί στον Παοκ?

Εκτός αν θεωρείς πως η αθλητική δικαιοσύνη χωρίζει τις ομάδες σε Βόρειες και Νότιες οπότε καλά κάνει ""ο νομάρχης της καρδιάς μας/σας"" και εκφέρει άποψη για δημιουργία Μακεδονικού Πρωταθλήματος

Ότι και απο τα δυο αν πιστευεις πως ισχύει δεν καταλαβαίνω που εμπλέκεται ο Ολυμπιακός στην απόρριψη της έφεσης.

 

Να σου το θέσω και διαφορετικά.Είναι έτσι το αγωνιστικό σου πρόγραμμα που παίζεις με Ολυμπιακό και Παναθηναϊκο(Τετέρτη και Κυριακή αντίστοιχα.).Ο πρόεδρος σου που είναι να προστατέψει τα συμφέροντα της ομάδας σου? Ο χοντρός-μπουλντόζα-Βαγγέλης-Μαρινάκης (οπως θέλεις πες το) είναι λαλακας που ακολουθεί σε κάθε αποστολή ή μήπως το κάνει για να παίξει η ομάδα σε γεμάτο Καραϊσκάκη με τον Παναθηναϊκο?Θεωρώ πως οι δικοί μας φέτος έχουν βάλει μυαλό(μετα τα περυσινα και τα καλοκαιρινά) αλλα εξίσσου σημαντικό ρόλο παίζει και η παρουσία του Πρόεδρα (καλώς ή κακως ο Έλληνας τον θέλει τον Δερβέναγα πάνω απο το κεφάλι όμως αυτό είναι άλλη συζήτηση)

 

Για όλους αυτούς του λόγους ανακοινώσεις του στυλ

Στον δρόμο μας προς την κατάκτηση του κυπέλλου βρέθηκε η ομάδα που αντιπροσωπεύει την σαπίλα του ελληνικού ποδοσφαίρου, Η οργή του κόσμου είναι ανεξέλεγκτη. Αδυνατούμε να την ελέγξουμε και να εγγυηθούμε για οτιδήποτε.Την νίκη και την πρόκριση εμείς ή κανείς !!!!
μπορούν να χαρακτηριστούν με επιείκεια γραφικές.

 

Συνάμα δημιουργεί την ανάγκη προστασίας της αποστολής του Ολυμπιακού κάτι που σου φαίνεται τόσο μα τόσο παράξενο.

 

 

 

Και κατι τελευταίο προς τους μη ολυμπιακούς και υποστηρικτές των φιλικών παιχνιδιών

 

Έχουμε και λέμε:

φιλικό με Κέρκυρα(απόδοση ΟΠΑΠ 1,35)

Φιλικό με Σέρρες (απόδοση ΟΠΑΠ 1,10)

Φιλικό με Τρίπολη(απόδοση ΟΠΑΠ1,35)

Φιλικό με Βόλο (απόδοση ΟΠΑΠ 1,4)

Φιλικό με Ξάνθη(κατα προσέγγιση απόδοση 1,2)

 

Με ένα δανειάκι 100.000€ την άλλη Κυριακή (και μέσα σε ένα μήνα) ενας μη ολυμπιακός θα είχε στην τράπεζα 336.798€(236.798€ καθαρό κέρδος) .Καλά λεφτά στους καιρούς που ζούμε ε ?

 

Με ένα μεγαλύτερο ποσό ως αρχικό κεφάλαιο(π.χ 1.000.000€-->3.367.980€ ) ο Γκ*ντζος θα εσωζε την εφημερίδα του, Ο Δημητράκης δεν θα ζητούσε λεφτά απο τον μπαμπά του για ένα διμηνάκι και οι Β*ασιλαράδες δεν θα χρειαζόταν να αρθρογαφήσουν ποτέ ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά γιατί δεν γίνονται ποτέ με τον Παναθηναϊκό? Γιατί πάντα ο περήφανος λαός του ΠΑΟΚ καλείται σε Τζιχάντ, όταν αντίπαλος είναι ο Ολυμπιακός?

 

Τέτοιες χοντράδες ακόμα δεν έγιναν με παναθηναϊκό αλλά μην ανησυχείς. Και αυτός την ίδια αντιμετώπιση θα έχει αν βρεθεί ευκαιρία!

 

Τα 200άτομα που ήταν στο "παλατάκι" και έκαναν και δύο ώρες για να αποχωρήσουν απο το γήπεδο δεν ήταν αντιεξουσιαστές.(όλως τυχαίως το ματς ήταν με τον Ολυμπιακό.)

 

Κύριε Ζαγοράκη στην ανακοίνωση σου για τα επεισόδια στον Βόλο ρίχνεις τις ευθύνες ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ στην αστυνομία.Τα αγγελούδια δεν έιδαν τίποτα,δεν ξέρουν τίποτα,δεν έκαναν τίποτα.

 

Όλα αυτά όμως δεν τα έκανε η αστυνομία: (απόσπασμα της ανακοίνωσης που εξέδωσε ο Ολυμπιακός βόλου)

 

 

 

Δώρο ένα βιντεάκι για το πως οι αστυνομικοί καίνε τις εξέδρες του Πανθεσσαλικού

 

 

 

 

 

Ο Ζαγοράκης είπε ότι οι οπαδοί προκλήθηκαν (τους πετάξανε χημικά χωρίς λόγο), όχι ότι δεν τα έσπασαν/έκαψαν...

 

Σχετικά με την έφεση για τα επεισόδια.Θεωρείτε πως κακως δεν αθωωθήκατε χρησιμοποιώντας ως υπερασπιστική γραμμή το δεδικασμένο υπερ του Παναθηναϊκου.

Έχω αναφέρει εδω στο topic πως δεν θα υπήρχε καμία αθώωση για τον Παναθηναϊκο αν δεν ακολουθούσαν τα επεισόδια στην Τρίπολη.

 

Ναι αλλά αθωώθηκε, άρα έπρεπε να αθωωθεί και ο ΠΑΟΚ.

 

Ακόμα και έτσι όμως δεν μπορώ να καταλάβω πως εμπλέκεται ο Ολυμπιακός σε αυτήν την υπόθεση.Η ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΗ αθλητική δικαιοσύνη είπε να χαριστεί στον Παναθηναϊκο και να παίξει δύο αγωνιστικές κεκλεισμένων αντι για τρείς ή τεσσερις και να μήν χαριστεί στον Παοκ?

Εκτός αν θεωρείς πως η αθλητική δικαιοσύνη χωρίζει τις ομάδες σε Βόρειες και Νότιες οπότε καλά κάνει ""ο νομάρχης της καρδιάς μας/σας"" και εκφέρει άποψη για δημιουργία Μακεδονικού Πρωταθλήματος

Ότι και απο τα δυο αν πιστευεις πως ισχύει δεν καταλαβαίνω που εμπλέκεται ο Ολυμπιακός στην απόρριψη της έφεσης.

 

Τι δεν καταλαβαίνεις ;;; Ο ΠΑΟΚ ευνοήθηκε από την τιμωρία ;;; Έφερες Χ μέσα στην έδρα σου και στον επαναληπτικό (δες πως τα'φερε η ζωή), θα παίξεις σε άδειο γήπεδο, το οποίο (δες πως τα'φερε η ζωή) φημίζεται για την καυτή ατμόσφαιρα... Επίσης η λογική έλεγε ότι από την έφεση το γήπεδο θα άνοιγε όπως άνοιξε το ΟΑΚΑ, αλλά (δες πως τα'φερε η ζωή) δεν άνοιξε :) Ακόμα δεν καταλαβαίνεις ;;

 

Το bold, δείχνει ότι μιλάς με εμπάθεια...

 

Να σου το θέσω και διαφορετικά.Είναι έτσι το αγωνιστικό σου πρόγραμμα που παίζεις με Ολυμπιακό και Παναθηναϊκο(Τετέρτη και Κυριακή αντίστοιχα.).Ο πρόεδρος σου που είναι να προστατέψει τα συμφέροντα της ομάδας σου? Ο χοντρός-μπουλντόζα-Βαγγέλης-Μαρινάκης (οπως θέλεις πες το) είναι λαλακας που ακολουθεί σε κάθε αποστολή ή μήπως το κάνει για να παίξει η ομάδα σε γεμάτο Καραϊσκάκη με τον Παναθηναϊκο?Θεωρώ πως οι δικοί μας φέτος έχουν βάλει μυαλό(μετα τα περυσινα και τα καλοκαιρινά) αλλα εξίσσου σημαντικό ρόλο παίζει και η παρουσία του Πρόεδρα (καλώς ή κακως ο Έλληνας τον θέλει τον Δερβέναγα πάνω απο το κεφάλι όμως αυτό είναι άλλη συζήτηση)

 

Ο πρόεδρός μου δεν είναι μεγαλομέτοχός μου και αν διώξει τους κάφρους θα το κλείσουμε το μαγαζί. Ο Μαρινάκης είναι απλά λαϊκιστής και το παίζει παιδί του λαού. Οι δικοί σας δεν έβαλαν μυαλό, απλά η ομάδα πάει γαμιόντας οπότε δεν έχουν λόγο και αφορμή.

 

Για όλους αυτούς του λόγους ανακοινώσεις του στυλ μπορούν να χαρακτηριστούν με επιείκεια γραφικές.

 

Συνάμα δημιουργεί την ανάγκη προστασίας της αποστολής του Ολυμπιακού κάτι που σου φαίνεται τόσο μα τόσο παράξενο.

 

Οι ανακοινώσεις είναι για να τις διαβάζουν τα παιδάκια να πωρόνονται, να βάζουν το παλεστινιακό και να τρέχουν για ξυλίκι με όποιον βρούν.. Σίγουρα είναι γραφικές !

 

Α, αν η "προστασία" του οσφπ αρχίσει να πετάει δακρυγόνα ανεξέλεγκτα να θυμάσαι ότι το πρόβλεψα στις 1/2/2011 στις 12:11 !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Α, αν η "προστασία" του οσφπ αρχίσει να πετάει δακρυγόνα ανεξέλεγκτα να θυμάσαι ότι το πρόβλεψα στις 1/2/2011 στις 12:11 !

 

Ρε συ we will rise, είσαι και μεγάλη συμπάθειά μου, αλλά τι δουλειά έχει να ρίξει δακρυγόνα η αστυνομία σε αγώνα κεκλεισμένων?

 

Έχουν καμία δουλειά να μαζευτούν απ' έξω Παόκια? Όσοι πάνε απ' έξω, καλά θα κάνουν και δακρυγόνα να φάνε και ξύλο αμα λάχει. Το ίδιο θα έλεγα και για τους γαύρους που αν γινόταν ένα ντέρμπι με βάζελο, κεκλεισμένων, σίγουρα απ' έξω θα την έβγαζαν.

 

Δηλαδή αν κερδίσει ο Ολυμπιακός και έχει 50.000 κόσμο απ' έξω, τι θα γίνει? Θα τους πάρουν με ελικόπτερο? Δυστυχώς, η βαρύτατη τιμωρία της Uefa δεν δείχνει να έχει πιάσει τόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ we will rise, είσαι και μεγάλη συμπάθειά μου, αλλά τι δουλειά έχει να ρίξει δακρυγόνα η αστυνομία σε αγώνα κεκλεισμένων?

 

Έχουν καμία δουλειά να μαζευτούν απ' έξω Παόκια? Όσοι πάνε απ' έξω, καλά θα κάνουν και δακρυγόνα να φάνε και ξύλο αμα λάχει. Το ίδιο θα έλεγα και για τους γαύρους που αν γινόταν ένα ντέρμπι με βάζελο, κεκλεισμένων, σίγουρα απ' έξω θα την έβγαζαν.

 

Δηλαδή αν κερδίσει ο Ολυμπιακός και έχει 50.000 κόσμο απ' έξω, τι θα γίνει? Θα τους πάρουν με ελικόπτερο? Δυστυχώς, η βαρύτατη τιμωρία της Uefa δεν δείχνει να έχει πιάσει τόπο.

 

Ευχαριστώ για την φιλοφρόνηση, κι εγώ σε πάω :D

 

Θα μαζευτούν απ'έξω για να φωνάξουν σαν να ήταν μέσα, να βοηθήσουν την ομάδα τους σαν να ήταν μέσα, να πανηγυρίσουν σαν να ήταν μέσα. Αυτό θα δείξει ότι:

1) θεωρούν άδικη την τιμωρία, και έπρεπε να είναι στο γήπεδο.

2) αν η τιμωρία είχε σκοπό να "σβήσει" την δύναμη της τούμπας που είναι η ατμόσφαιρά της δεν τα κατάφερε.

ΩΣ ΕΚΕΙ !

 

Αν γίνει το παραμικρό φυσικά και θα πρέπει να παρέμβει η αστυνομία, και να κάνει και συλλήψεις και να κάνει και ό,τι θέλει.

 

Εμένα η ένστασή μου είναι, ότι δεν πρέπει να αρχίσουν τα όργανα αν δεν γίνει τίποτα. Να μην αγριέψουν τον κόσμο χωρίς λόγο.

 

Αν κερδίσει ο οσφπ με 50.000 κόσμο απ'έξω ο Θεός να βάλει το χέρι του...

 

edit: αφού θα φέρουν που θα φέρουν ελικόπτερο, ας φέρουν αυτό, ώστε αν κερδίσετε να φύγετε αρτιμελείς και να μην πέσουμε κι εμείς στο τοπικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ζαγοράκης είπε ότι οι οπαδοί προκλήθηκαν (τους πετάξανε χημικά χωρίς λόγο), όχι ότι δεν τα έσπασαν/έκαψαν...

 

απ οσο ξερω ολα ξεκινησαν οταν καμια 100στη ατομα πηγαν να κανουν ντου. Ε κι οι αλλοι δε θελουν πολυ, αντι για 1 χημικο να ριξουν 3. Αλλα αυτο δε γινεται μονο με σας. Ρωτα εμενα τι χημικο εχω φαει σε αγωνα βολλευ, χημικο σε ματς με τον Αρη στο Καραισκαη, και τι ειχε γινει περυσι στο ΣΕΦ. Εκει φιλε μου ειχαν ριξει ΜΕΣΑ στο γηπεδο κι ετρεχε ο κοσμος να σωθει γιατι δε μπορουσε ν αναπνευσει.

Απλα αν δεν ειχαν κανει οι δικοι σας το ντου, δε θα χε γινει τιποτα. Και ακουστηκαν και πολλα για μεσα στην πολη με αποκορυφωμα τη ληστεια του περιπτερου ενος αναπηρου παιδιου που τους παρακαλεσε να μη την ληστευσουν κι αυτοι απαντησαν δε γινεται οπου παμε κανουμε τα ιδια. Κι αυτο δεν ειναι αρδια.

Οποτε ναι κραξε την αστυνομια για το οτι γενικα γουσταρει να ριχνει, αλλα να λες οτι πανω απ ολα φταινε οι δικοι μας.

 

Την τεταρτη αν δεν πανε στο γηπεδο οι οπαδοι σας, δε θα γινει το παραμικρο. Και παλι δηλαδη στο χερι σας ειναι :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ οσο ξερω ολα ξεκινησαν οταν καμια 100στη ατομα πηγαν να κανουν ντου. Ε κι οι αλλοι δε θελουν πολυ, αντι για 1 χημικο να ριξουν 3. Αλλα αυτο δε γινεται μονο με σας. Ρωτα εμενα τι χημικο εχω φαει σε αγωνα βολλευ, χημικο σε ματς με τον Αρη στο Καραισκαη, και τι ειχε γινει περυσι στο ΣΕΦ. Εκει φιλε μου ειχαν ριξει ΜΕΣΑ στο γηπεδο κι ετρεχε ο κοσμος να σωθει γιατι δε μπορουσε ν αναπνευσει.

Απλα αν δεν ειχαν κανει οι δικοι σας το ντου, δε θα χε γινει τιποτα. Και ακουστηκαν και πολλα για μεσα στην πολη με αποκορυφωμα τη ληστεια του περιπτερου ενος αναπηρου παιδιου που τους παρακαλεσε να μη την ληστευσουν κι αυτοι απαντησαν δε γινεται οπου παμε κανουμε τα ιδια. Κι αυτο δεν ειναι αρδια.

Οποτε ναι κραξε την αστυνομια για το οτι γενικα γουσταρει να ριχνει, αλλα να λες οτι πανω απ ολα φταινε οι δικοι μας.

 

Την τεταρτη αν δεν πανε στο γηπεδο οι οπαδοι σας, δε θα γινει το παραμικρο. Και παλι δηλαδη στο χερι σας ειναι :-)

 

Σύμφωνα με άτομο που ήταν στα γεγονότα και θεωρώ ότι σε μένα τουλάχιστον δεν είχε λόγο να πει ψέματα.. Ξέρεις για ποιο λόγο έγινε το ντου;; Επειδή 3000 κόσμο τους είχαν 1 ώρα όρθιους και τους έβαζαν οι αστυνόμοι έναν έναν κάνοντας όόόόσο πιο αργά μπορούσαν (αυτό νομίζω λέγεται πόλεμος νεύρων, όποιος έχει πάει γήπεδο ξέρει σε καυτό ματς ξέρει)... Ε, τα πήραν και οι δικοί μας οι καφρομεθύστακες και νομίζοντας ότι είναι στην 4 (τα παλιά τα χρόνια έτσι γινόταν) έγινε το ντου μπας και μπούνε. Και μετά είδαμε τι έγινε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω εγω καταλαβαινω τα νευρα τη στιγμη που μου λες!! Το ιδιο πραγμα εγινε στον περσινο τελικο στο Σεφ. Ειχαν αφησει μια εισοδο μονο, ειχαν κλεισει τις αλλες με λεωφορεια, ειχαν κανει ενα μικρο(γιατι η εισοδος δεν ηταν μεγαλη) "τειχακι" καμια 20αρια ματατζηδες, και αφηναν να περναμε ανα 5αδες καθε 5 λεπτα! 2000 ατομα ημαστε κι εν τω μεταξυ εσπρωχναν οι απο πισω, οι ματατζηδες κραταγαν κοντρα, κι οσοι φταναμε μπροστα κοντευαμε να σκασουμε "εγκλωβισμενοι" αναμεσα σε δικους μας και την αστυνομια. :mad: :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δεν καταλαβαίνεις ;;; Ο ΠΑΟΚ ευνοήθηκε από την τιμωρία ;;; Έφερες Χ μέσα στην έδρα σου και στον επαναληπτικό (δες πως τα'φερε η ζωή), θα παίξεις σε άδειο γήπεδο, το οποίο (δες πως τα'φερε η ζωή) φημίζεται για την καυτή ατμόσφαιρα... Επίσης η λογική έλεγε ότι από την έφεση το γήπεδο θα άνοιγε όπως άνοιξε το ΟΑΚΑ, αλλά (δες πως τα'φερε η ζωή) δεν άνοιξε :) Ακόμα δεν καταλαβαίνεις ;;

Kαι σε ξαναρωτάω που και πως εμπλέκεται ο Ολυμπιακός σε μία απόφαση της αθλητικής δικαιοσύνης οπου ευνοήθηκε ο Παναθηναϊκος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω εγω καταλαβαινω τα νευρα τη στιγμη που μου λες!! Το ιδιο πραγμα εγινε στον περσινο τελικο στο Σεφ. Ειχαν αφησει μια εισοδο μονο, ειχαν κλεισει τις αλλες με λεωφορεια, ειχαν κανει ενα μικρο(γιατι η εισοδος δεν ηταν μεγαλη) "τειχακι" καμια 20αρια ματατζηδες, και αφηναν να περναμε ανα 5αδες καθε 5 λεπτα! 2000 ατομα ημαστε κι εν τω μεταξυ εσπρωχναν οι απο πισω, οι ματατζηδες κραταγαν κοντρα, κι οσοι φταναμε μπροστα κοντευαμε να σκασουμε "εγκλωβισμενοι" αναμεσα σε δικους μας και την αστυνομια. :mad: :mad:

 

ολόιδιο σκηνικό, ΟΛΟΙΔΙΟ έχω ζήσει 2-3 φορές... Άσχημο πράμα η ασπίδα στο μάγουλο...

 

Kαι σε ξαναρωτάω που και πως εμπλέκεται ο Ολυμπιακός σε μία απόφαση της αθλητικής δικαιοσύνης οπου ευνοήθηκε ο Παναθηναϊκος...

 

ααα λάθος μου, παρανόησα. Νόμιζα ότι ρωτούσες πως εμπλέκεται ο οσφπ στην έφεση του παοκ. Στην περίπτωση του παο προφανώς δεν είχε κανένα όφελος ο οσφπ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ενα πραγμα ξερω. Περυσι που ειχε μια χαρα ομαδα ο παοκ, ουτε επεισοδια, ουτε διαμαρτυρια για διαιτησιες, ουτε το κατεστημενο της αθηνας και η παραγκα του ολυμπιακου.

 

φετος που η ομαδα εχει μεινει πολυ πισω, που η διοικηση την αφησε να παιζει με τον τσουκαλα, ξαφνικα τα θυμηθηκαν ολα τα προηγουμενα, με επεισοδια και τιμωριες.

 

Τις προαλλες μαλωνα με τον συγκατοικο μου για αυτο το πραγμα. Οταν δεν εχεις λεφτα και ομαδα, τοτε βγαινουν στην επιφανεια τα προηγουμεα... με τον κοσμο του παοκ/ολυμπιακου/παο/αεκ να την πληρωνει καθε φορα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μου λες ρε we_will_rise, αν εκει που προχωράς στο δρόμο σε πιάσει ένας ψυχάκιας αστυνομικός και σε σπάσει στο ξύλο, εσυ για αντιδραση θα αρχίσεις να σπας οτι βρεις μπροστά σου? Και εγω σου λέω οτι η αστυνομία σας προκάλεσε και φταίει 100% για την πρόκληση σας. Τα σπασμένα καθίσματα και οι φωτιές τι ρόλο βαράνε? Οι υπάλληλοι τους σταδίου και τα λεφτά των ταμείων τι σας φταίγανε? Κάντε ντου στους μπάτσους και γίνετε μαλλιά κουβάρια. Τα υπόλοιπα δεν σας φταίνε πουθενά. Έχετε 1000% άδικο. Όσο για τον Παναθηναικο που δεν τιμωρήθηκε, αν κάποιος βιάσει ένα ανηλικο και δεν τιμωρηθεί, θα πας και συ να βιάσεις ενα ανήλικο? Όλοι πρέπει να τιμωρούνται και ολοι πρέπει να είμαστε υπερ αυτου ασχετα με το αν κάποιοι δεν τιμωρηθήκανε. Και τον φινάλε αν δεν τιμωρήθηκε ο ΠΑΟ, ο ολυμπιακος δεν έχει καμμία σχέση με αυτο. Βρειτε τα με τον ΠΑΟ που σας κάνει χορηγίες και δεν αντιδράτε πουθενα τόσα χρόνια.

Απο εκει και πέρα αυτο το υπονούμενο "όλως τυχαίως φάγαμε την τιμωρία πριν το παιχνίδι με τον ολυμπιακό", δεν ειναι όλως τύχαίως. Απο τη στιγμή που τα σπάσατε πριν απο παιχνίδι με τον ολυμπιακό, θα τιμωρηθείτε σε αυτο. Πολύ απλο. Ακομα και εσυ που λες οτι είσαι αγνός φίλαθλος, αντι να τους καταδικάσεις, μπαίνεις στη λούμπα (α!γιατι αυτοι δεν τιμωρηθήκανε και εμεις τιμωρηθήκαμε). Προσωπικά έκοψα το μπάσκετ για αυτα που γινόντουσαν γιατι τα θεωρώ εμετικά και είπα καλά να πάθουμε για τις 8 αγωνιστικές (το έχω γραψει εδω μολις βγήκε η απόφαση). Ασχετα αν στο ΟΑΚΑ γίνονται τα ιδια και δεν τρώει 8 αγωνιστικές.

Όσο για τα προβατα και τη συνδεση της πολιτικης με το ποδοσφαιρο, ξέρουμε πολυ καλά και οι 2 οτι παπαγεωργόπουλος και νομαρχίδης βγαίναν τόσα χρόνια λόγω της διαμάχης τους με "το κράτος των αθηνών". Άρα μετα λύπης μου αντιλαμβάνομαι οτι η πλειοψηφία των θεσσαλονικαίων έχουν ένα μικρό προβληματακι ακομα και με τα τσιμέντα της χαβούζας που λέγεται Αθήνα (απορώ πως μου λες οτι θα έμενες εδώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...