Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, ναι, δεν ξέρουμε ποιος είσαι... Ο 3ος (τουλάχιστον) λογαριασμός σου είναι.

 

Και τώρα που το κατάλαβα και επιβεβαίωσα για ποιον χρήστη πρόκειται, σκούξε όσο θέλεις. Κακώς ασχολήθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπαρθελόνα προφορά δεν υπάρχει στα Ελληνικά. Η σωστή προφορά είναι Μπαρσελόνα, άσχετα του ότι έχει καθιερωθεί το Μπαρτσελόνα (λανθασμένα) στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Μπαρθελονα ειναι γελοιο...οποιος το λεει το κανει "και καλα" απο "στυλ" και "αποψη" και καλα οτι ειναι ισπανοφωνοφιλος και να χαμε να λεγαμε...ΣΤΑ ΤΡΑΙΝΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Φέτος έστω και με καθυστέρηση 8 ετών πήραμε μία γεύση για το πως αισθάνονταν οι μη Έλληνες ποδοσφαιρόφιλοι βλέποντας την Εθνική Ελλάδος να κατακτά το Euro :devil:

 

Φανταστικά; Γιατί εγώ σκεφτόμουν συνεχώς "τι μαγεία είναι το ποδόσφαιρο, σαν παραμύθι!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα έπρεπε να παίζει κατά την γνώμη σου μία αδύναμη ομάδα μια ισχυρή; Με τα center back στην σέντρα;

 

 

Αν φτασουμε στο σημειο να λεμε αδυναμη ομαδα την τσελσι τοτε χαθηκαμε...

 

Μη τα ξαναλεμε.Καμια σχεση αυτη η Τσελσι με την ομαδα του Ρεχαγκελ.

Η Τσελσι ειδικα με τη Μπαρτσα επαιξε κατενατσιο.Ο μονος σκοπος ηταν να χαλασει το παιχνιδι του αντιπαλου.

Ουτε καποιες σαφης οδηγιες για επιθεση.Τπτ απ ολα αυτα.

Η Ελλαδα επαιζε επιθετικη αμυνα. Οπως και η Ιντερ του Μουρινιο.

Εκτος απ τα παιχνδια με τη Μπαρτσα που επαιξε μονο αμυνα. ..mrgreen.png

 

εξηγησε μου σε παρακαλω ποια η διαφορα του κατενατσιο απο την "επιθετικη αμυνα". εγω βλεπω 8 στην αμυνα και να πετανε την μπαλα μπροστα μπας και γινει κανα στημενο...

 

Εμενα αυτο που με ανησυχει ειναι οτι στα επομενα 2-3 χρονια ολο και περισσοτερες ομαδες θα θεσπισουν αυτο το τραγικο συστημα ποδοσφαιρου. Και το απιστευτο θα ειναι οτι θα βλεπουμε και απο τις λεγομενες "ισχυρες" ομαδες να το εφαρμοζουν... Εδω θα μαστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταστικά; Γιατί εγώ σκεφτόμουν συνεχώς "τι μαγεία είναι το ποδόσφαιρο, σαν παραμύθι!"

Φανταστικά ως ποδοσφαιρόφιλος/ουδέτερος είναι να βλέπεις το αουτσάιντερ (έστω και στα χαρτιά) να διαλύει την Μάντσεστερ μέσα στο Old Trafford.(Στην Αθλέτικ αναφέρομαι).Φανταστικά ως ποδοσφαιρόφιλος είναι να βλέπεις την Bayern να κάνει το παιχνίδι της μέσα στο Bernabeu.

 

Ως ουδέτερος λοιπόν δεν με αφορά η έκβαση του αγώνα αλλά η προσπάθεια της ομάδας να παίξει ποδόσφαιρο και όχι να καταστρέψει το άθλημα.Ναι συμφωνώ είναι ωραίο το απόλυτο αουτσάιντερ να σηκώνει την κούπα αλλά έχω τις ενστάσεις μου ως προς τον τρόπο με τον οποίο τα καταφέρνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν φτασουμε στο σημειο να λεμε αδυναμη ομαδα την τσελσι τοτε χαθηκαμε...

 

Δεν αναφέρομαι στην Τσέλι. Αναφέρομαι στις μικρές («...μικροί τους μεγάλους...») ομάδες που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...