Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

α ρε ρεχαγκελ, το ελεγα εγω οτι θα καταστρεψεις το ποδοσφαιρο και χρονο με τον χρονο επιβεβαιωνομαι.

 

Στην αρχη ηταν ο μουρινιο, τωρα ο ντι ματεο, και θα δειτε του χρονου πως θα παιζουν ολοι οι μικροι τους μεγαλους.. μισο μηδεν και πολυ λεω...

 

Πως θα έπρεπε να παίζει κατά την γνώμη σου μία αδύναμη ομάδα μια ισχυρή; Με τα center back στην σέντρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

α ρε ρεχαγκελ, το ελεγα εγω οτι θα καταστρεψεις το ποδοσφαιρο και χρονο με τον χρονο επιβεβαιωνομαι.

 

Στην αρχη ηταν ο μουρινιο, τωρα ο ντι ματεο, και θα δειτε του χρονου πως θα παιζουν ολοι οι μικροι τους μεγαλους.. μισο μηδεν και πολυ λεω...

 

Μη τα ξαναλεμε.Καμια σχεση αυτη η Τσελσι με την ομαδα του Ρεχαγκελ.

Η Τσελσι ειδικα με τη Μπαρτσα επαιξε κατενατσιο.Ο μονος σκοπος ηταν να χαλασει το παιχνιδι του αντιπαλου.

Ουτε καποιες σαφης οδηγιες για επιθεση.Τπτ απ ολα αυτα.

Η Ελλαδα επαιζε επιθετικη αμυνα. Οπως και η Ιντερ του Μουρινιο.

Εκτος απ τα παιχνδια με τη Μπαρτσα που επαιξε μονο αμυνα. ..mrgreen.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα έπρεπε να παίζει κατά την γνώμη σου μία αδύναμη ομάδα μια ισχυρή; Με τα center back στην σέντρα;

Δεν θεωρω και τοσο ασυλληπτη τη διαφορα δυναμικοτητας της Μπαγερν με την Τσελσι.

Ουτε και με τη Μπενφικα δικαιουταν να κατεβει για αντιποδοσφαιρο.

 

Και οχι την τακτικη του Ντι Ματεο δεν την κρινω επιτυχημενη απτη στιγμη που σχεδον σε καθε παιχνιδι τον τεραστιο ρολο τον επαιζε ο παραγοντας τυχη και οχι η τακτικη. Σε πολλα παιχνιδια ηταν για αποκλεισμο (Ναπολι/Μπενφικα) και σε καποια αλλα για διασυρμο (Μπαρτσελονα).

 

Η τακτικη δεν αλλαξε κατι απτα παραπανω, αυτο που τα αλλαξε ηταν η τυχη. Αν καθε ενας απο αυτους τους αγωνες ειχε επαναληφθει με την τυχη να μην ειναι 90-10 υπερ της δεν υπηρχε περιπτωση να φυγει με Χ απο καποιον, ισως απο τη Μπενφικα να καταφερνε να αποσπασει ενα Χ.

 

Θα συμφωνησω παντως, οτι η συγκεκριμενη Τσελσι δεν ειχε καποια τακτικη στη δημιουργια. Στοχευε μονο στη διαλυση του παιχνιδιου. Και οταν λεω διαλυση παιχνιδιου εννοω και ΤΟ ΔΙΚΟ τησ παιχνιδι. Δεν δημιουργησε, δεν παρηγαγε τιποτα γιατι δεν τολμουσε να κρατησει κατοχη. Προιτμουσε να δινει τη μπαλα και να καταστρεφει με φαουλ/καρτες κλπ. Και δεν το καταφερε στα περισσοτερα παιχνιδια ουτε αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρομαι στις αδύναμες ομάδες. Η Τσέλσι δεν είναι αδύναμη ομάδα.

 

Ας πάρουμε και την Τσέλσι όμως. Στο παιχνίδι με την Μπαρθελόνα για παράδειγμα. Έφταιγε ο τρόπος που έπαιζε η Τσέλσι ή η ανικανότητα της Μπαρθελόνα να σκοράρει; Ούτε αντιαθλητικά έπαιξε ούτε τίποτε. Όπως μπορούσε έπαιξε. Απλά οι αντίπαλοί της δεν μπορούσαν να αντεπεξέλθουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα τα πραγματα πολυ τυχερη η Chelsea κ πολυ γκαντεμια η Μπαγερν...

Η ιστορια εγραψε την Chelsea ως πρωταθλητρια ευρωπης 2012,τι να λεμε τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρομαι στις αδύναμες ομάδες. Η Τσέλσι δεν είναι αδύναμη ομάδα.

 

Ας πάρουμε και την Τσέλσι όμως. Στο παιχνίδι με την Μπαρθελόνα για παράδειγμα. Έφταιγε ο τρόπος που έπαιζε η Τσέλσι ή η ανικανότητα της Μπαρθελόνα να σκοράρει; Ούτε αντιαθλητικά έπαιξε ούτε τίποτε. Όπως μπορούσε έπαιξε. Απλά οι αντίπαλοί της δεν μπορούσαν να αντεπεξέλθουν.

Η Τσελσι ποτέ δεν επαιξε με καμια ομαδα Μπαρθελονα. Με την Μπαρτσελονα επαιξε.

 

Ή θα μιλας Ελληνικα ή Αγγλικα ή Ισπανικα ή κατι αλλο. Αναμειξεις κανονων μεταξυ διαφόρων γλωσσων και κανονων γραμματικης κλπ μεταξυ γλωσσων δεν ειναι τροπος γραφης και ειναι γελοιο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Τσελει ποτέ δεν επαιξε με καμια ομαδα Μπαρθελονα. Με την Μπαρτσελονα επαιξε.

 

Ή θα μιλας Ελληνικα ή Αγγλικα ή Ισπανικα ή κατι αλλο. Αναμειξεις κανονων μεταξυ διαφόρων γλωσσων και κανονων γραμματικης κλπ μεταξυ γλωσσων δεν ειναι τροπος γραφης και ειναι γελοιο....

 

Είσαι πολύ σίγουρος ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λενε μερικοι οτι το στυλ της Τσελσι και το αστρο της φετος,θυμισε το δικο μας το 2004.Ναι ΟΚ αλλα ειναι αυτο που λεει ο MiDi_MiLiZ.Για την Ελλαδα το καταλαβαινω,αλλα η Τσελσι αναλογικα δεν ηταν Εθνικη Ελλαδος.Ειχε παιχτες που μπορουσε να κανει παιχνιδι και να παρει την κατοχη και τις πρωτοβουλιες.Δεν μιλαω τοσο για το ματς με την Μπαρτσελονα(αν και κει την ψιλοσιχαθηκα)αλλα για τα αλλα νοκουτ.Θα μου πειτε ο σκοπος αγιαζει τα μεσα,οκ δεκτο αλλα και η ρεντα της φετος ηταν απιστευτη και φανηκε και χθες.Μαλλον θα της το χρωσταγε κατα καποιο τροπο για τα προηγουμενα χρονια.Τελος,μου τη σπαει οτι σηκωσε ο τραμπουκος(Τερι) ΑΥΤΟ το τροπαιο αν και μεσα του ξερει ποσο θα τον τρωει που δεν αγωνιστηκε στον τελικο.

 

 

Α και κατι ασχετο:Οι αποδοσεις εχουν βγει στο στοιχημα του ΟΠΑΠ για κατακτηση Euro?Αν ναι,επειδη δεν βρηκα κατι εγω,μπορειτε να μου πειτε τις αποδοσεις της Ολλανδιας και Γερμανιας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέτος έστω και με καθυστέρηση 8 ετών πήραμε μία γεύση για το πως αισθάνονταν οι μη Έλληνες ποδοσφαιρόφιλοι βλέποντας την Εθνική Ελλάδος να κατακτά το Euro :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι πολύ σίγουρος ε;

Για το αν μπορεις να χρησιμοποιεις μαζι συνδιασμους γραμματικων κλπ κανονων απο διάφορες γλωσσες? :eek:

 

Χμ..... περιμενε. Θελει πολυ σκεψη αυτο. Θα το κοιταξω μετα(look after) αυτο. Θα το φροντισω δηλαδη καλα αυτο. Θα το πλυνω, θα το ταισω.... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α και κατι ασχετο:Οι αποδοσεις εχουν βγει στο στοιχημα του ΟΠΑΠ για κατακτηση Euro?Αν ναι,επειδη δεν βρηκα κατι εγω,μπορειτε να μου πειτε τις αποδοσεις της Ολλανδιας και Γερμανιας?

 

Ολλανδία 8,00

Γερμανία 4,00

 

Μ' αυτά που γίνονται μπορεί να το πάρει και καμιά Αγγλία, με πρώτο σκόρερ Andy Carroll.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α και κατι ασχετο:Οι αποδοσεις εχουν βγει στο στοιχημα του ΟΠΑΠ για κατακτηση Euro?Αν ναι,επειδη δεν βρηκα κατι εγω,μπορειτε να μου πειτε τις αποδοσεις της Ολλανδιας και Γερμανιας?

 

>
Winner of Euro 2012:

 TEAM        OPAP     BETFAIR
ΙΣΠΑΝΙΑ      3.30       3.85
ΓΕΡΜΑΝΙΑ     4.00       4.30
ΟΛΛΑΝΔΙΑ     8.00       8.40
ΑΓΓΛΙΑ       8.00      12.50
ΓΑΛΛΙΑ      12.00      13.00 
ΙΤΑΛΙΑ      15.00      16.00 
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ  18.00      21.00 
ΡΩΣΙΑ       18.00      27.00 
ΟΥΚΡΑΝΙΑ    50.00      55.00 
ΚΡΟΑΤΙΑ     55.00      65.00 
ΠΟΛΩΝΙΑ     60.00      55.00
ΤΣΕΧΙΑ      70.00     110.00
ΕΛΛΑΔΑ      80.00     110.00
IΡΛΑΝΔΙΑ    80.00     110.00
ΔΑΝΙΑ      100.00     110.00
ΣΟΥΗΔΙΑ    100.00      85.00

 

Τίτλοι θεμάτων γραμμένοι με κεφαλαία δεν μπορούν να γίνουν δεκτοί. Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε μικρούς χαρακτήρες. Τίτλοι θεμάτων γραμμένοι με κεφαλαία δεν μπορούν να γίνουν δεκτοί. Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε μικρούς χαρακτήρες.

 

Ρίξε και μια ματιά για το αν πρέπει να βάζουμε τόνους και "Ελληνικά" σημεία στίξης.

Πρεπει. Εγω επιλεγω να μην βαζω γιατι μου τρωει χρονο. 2 σειρες τις γραφω σε 5 δευτερολεπτα χωρις τονους και σε 1 λεπτο με τονους.

 

Το να συνδιαζω κανονες γραμματικης κλπ διαφόρων γλωσσων ομως και να γραφω πχ το Μανστεστερ Μανστεστα, επειδη ετσι προφερεται ειναι ακρως γελοιο....

Επισης συμφωνα με εσενα θα επρεπε να λεμε τοτε το Πεκινο, Πενγιν, την Ιταλία να την λεμε Ιτάλια, τον Ναπολεοντα, Ναπολεο Μποναπαρτ, το Λονδινο Λαοντον, κλπ κλπ.

 

Μην προσπαθεις να δικαιολογησεις τον φθηνο τροπο που βρηκες να υποβαβιζεις την Μπαρτσελονα..... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομάδα Μπαστσελόνα, δεν υπάρχει. Υπάρχει μόνο Μπαρθελώνα ή Μπαρσελώνα και Βαρκελώνη (η πόλη). Μάθε πρώτα να ξεχωρίζεις τι είναι κανόνας γραμματικής όμως. Έτσι;

 

 

Μην προσπαθεις να δικαιολογησεις τον φθηνο τροπο που βρηκες να υποβαβιζεις την Μπαρτσελονα..... :-(

 

VT72U.jpg

 

Άντε, με τους διπλούς και τριπλούς λογαριασμούς σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομάδα Μπαστσελόνα, δεν υπάρχει. Υπάρχει μόνο Μπαρθελώνα ή Μπαρσελώνα και Βαρκελώνη (η πόλη).

Καλα ζησε στον δικο σου φτιαγμενο κοσμο εσυ. :-(

Δεν ειναι κακο σε "μερικους" να λεμε παντα ναι αλλωστε.

 

Μάθε πρώτα να ξεχωρίζεις τι είναι κανόνας γραμματικής όμως. Έτσι;

Ναι, ναι, οπως τα λες....

 

 

Άντε, με τους διπλούς και τριπλούς λογαριασμούς σας...

1 λογαριασμο εχω BTW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...