Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάποιος έπρεπε να κάνει ότι παίζει γιατί υπάρχει και ο κίνδυνος της δυσφήμισης του αθλήματος

 

Ακριβώς. Όχι τόσο από τον διαιτητή αλλά από ενστάσεις μετά τον αγώνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμενα απολο το βιντεο περιεργο μου φανηκε ο τερματοφυλακας της Μπραν

 

Το 1ο ειναι 50% παπαρια καμαρωτη του τερματατζη και 50% κωλοφαρδια και δεν καταλαβαινω γιατι την πεσανε στον παικτη. 9/10 το ιδιο κανουν και ο 1/10 μαλιστα την βγαζει πλαγιο στην περιοχη του αλλου και πανε και πιεζουν. Γκατζολα επιστροφη ηταν και μαλιστα χτυπαει παρα πολυ εξω στο 1ο γκελ οποτε ηταν η κακια η ωρα

 

Τιμιοι που καθονται να το φανε...εκτος απο το τερμα που για καποιο λογο προσπαθει να το πιασει

 

ΥΓ. Προσωπικα δεν θα ημουν εναντιον του να παιξουν κανονικα μαλιστα και να μην κατσουν να το φανε. Δεν ειναι οτι ο τερμας της Λιλεστρομ περιμενε επαναφορα και ο αλλος του εσκασε σουταρα στο Γ. Επαναφορα απο τα 60μ περιμενε, επαναφορα απο τα 60μ εγινε, απλα εσκασε πολυ περιεργα και πηγε μεσα. Αν καθοταν στην εστια του, τιποτα δεν θα ειχε γινει, τι διαολο εκανε εκει εξω?

 

Eγω δεν μπορω να καταλάβω γιατι δεν το ακυρωνει ο διαιτητης με την οποιαδηποτε αιτιολογια και πρέπει να γινεται ολο αυτό το πανηγυρακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εχω σκεφτιε αυτη τη φαση να γινει και να που εγινε! Εχω σκεφτει ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο σκηνικο. Γκελ και να περασει η μπαλα πανω απο τερματοφυλακα.

Και μαλιστα αναρωτιεμαι, αντε τωρα σε "απλο" αγωνα αφηνεις την αλλη ομαδα να βαλει ενα γκολ και μικρο το κακο, αλλά ενα μιλαμε για διππλους αγωνες, πχ Τσαμπιονς Λιγκ και μετρανε τα γκολ? Εαν πχ εχεις νικησει 2-0 στον 1ο αγωνα στην εδρα σου και χανεις στον 2ο 1-0 και βαλεις αυτο το γκολ? Μετα τι κάνεις? Καταστρεφεται τελειως το ματς! Το κάνεις 1-1 και η αντιπαλη ομαδα για να προκριθει θελει να νικησει 4-1!!

 

Eγω δεν μπορω να καταλάβω γιατι δεν το ακυρωνει ο διαιτητης με την οποιαδηποτε αιτιολογια και πρέπει να γινεται ολο αυτό το πανηγυρακι.

Δεν γινεται αυτο. Δεν εχει καμια δικαιοδοσια να το κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γινεται αυτο. Δεν εχει καμια δικαιοδοσια να το κανει.

 

Μια χαρα γινεται. Εγω θα σφυριζα φαουλ εκτος φασης ας πουμε ή κανα οφσαιντ. Απο τη στιγμή που εχω και τη συμφωνη γνωμη των παιχτων κ προπονητων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εχω σκεφτιε αυτη τη φαση να γινει και να που εγινε! Εχω σκεφτει ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο σκηνικο. Γκελ και να περασει η μπαλα πανω απο τερματοφυλακα.

Και μαλιστα αναρωτιεμαι, αντε τωρα σε "απλο" αγωνα αφηνεις την αλλη ομαδα να βαλει ενα γκολ και μικρο το κακο, αλλά ενα μιλαμε για διππλους αγωνες, πχ Τσαμπιονς Λιγκ και μετρανε τα γκολ? Εαν πχ εχεις νικησει 2-0 στον 1ο αγωνα στην εδρα σου και χανεις στον 2ο 1-0 και βαλεις αυτο το γκολ? Μετα τι κάνεις? Καταστρεφεται τελειως το ματς! Το κάνεις 1-1 και η αντιπαλη ομαδα για να προκριθει θελει να νικησει 4-1!!

 

Σε διπλους αγωνες απλα θα συνεχιζαν να παιζουν κανονικα.

Εξαλλου επιμενω, δεν φταιει σε τιποτα η Μπραν που ο αλλος ειναι και γκαντεμης και γιωτας. Δεν περιμεναν φερ πλευ και αυτος το μπουμπουνισε απο το πεναλτυ. Μια χαρα φερ πλευ εκανε απλα ηταν γκαντεμια αλλα και γιωτομπαλια του τερματοφυλακα

 

Μια χαρα γινεται. Εγω θα σφυριζα φαουλ εκτος φασης ας πουμε ή κανα οφσαιντ. Απο τη στιγμή που εχω και τη συμφωνη γνωμη των παιχτων κ προπονητων.

Δεν παιζει. Ο παρατηρητης θα τον ελιωνε μετα για παραβαση κανονισμων. Ποιο οφσαιντ και ποιο φαουλ? Δεν υπηρχε τιποτα, το fair play ειναι ατυπο, δεν ειναι κανονισμος, αν "ανακαλυπτε" κατι που ποτε δεν υπηρξε θα κρεμαγε και την σφυριχτρα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παιζει. Ο παρατηρητης θα τον ελιωνε μετα για παραβαση κανονισμων. Ποιο οφσαιντ και ποιο φαουλ? Δεν υπηρχε τιποτα, το fair play ειναι ατυπο, δεν ειναι κανονισμος, αν "ανακαλυπτε" κατι που ποτε δεν υπηρξε θα κρεμαγε και την σφυριχτρα του

 

Τεσπα ειχα την εντύπωση οτι το προωθει η Fifa. Οπως και να εχει το να ανακαλυψει κατι ο διαιτητης δεν ειναι δυσκολο αλλά ειχα την εντυπωση ότι γενικά η FIFA θα εβλεπε με καλό ματι τετοια κίνηση, οπως και να εχει ειναι ηλιθιο να μετραει τετοιο γκολ από τη στιγμη που αυτοι που σκοραρουν καθονται να δεχτουν γκολ.. Και αν το ματς ηταν διπλο και μετρουσε η διαφορα τερμάτων;

------------------------------------------------------------------------

 

Επίσης κλαμα http://freddos.sport24.gr/2012/05/13/4742/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω δεν μπορω να καταλάβω γιατι δεν το ακυρωνει ο διαιτητης με την οποιαδηποτε αιτιολογια και πρέπει να γινεται ολο αυτό το πανηγυρακι.

 

Δεν έχει καμία δουλειά ο διαιτητής να αναμιχθεί... ούτε εδώ, ούτε σε οποιαδήποτε μορφής fair play.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα γινεται. Εγω θα σφυριζα φαουλ εκτος φασης ας πουμε ή κανα οφσαιντ. Απο τη στιγμή που εχω και τη συμφωνη γνωμη των παιχτων κ προπονητων.

Ναι φυσικα. Ο,τι θελει ο διαιτητης σφυριζει. Ακομα και πεναλτι για φαουλ στο κεντρο μπορει να σφυριξει.

Αλλά δεν ειναι λογικη αυτη.

 

Αν το κανει και ακυρωσει καθαρο γκολ εστω και σε τετοια περιπτωση που η ομαδα που το εβαλε δεν ηθελε να μπει, τοτε θα ετρωγε τεραστιο κραξιμο και θα "κινδυνευε" η καριερα του πιθανοτατα να υποβιβαστει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί άραγε δεν γίνεται ένα πρωτάθλημα με 10 ομάδες και 4 γύρους?

 

Είμαι σίγουρος ότι θα είναι πιο συναρπαστικό,πολλά ντέρμπι.Κάποια στιγμή προς εκεί πηγαίναμε αλλα το 2002 έτσι ξαφνικά αλλάξανε ρότα. :mad:

Ακόμα να καταλάβω γιατί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Γιατί άραγε δεν γίνεται ένα πρωτάθλημα με 10 ομάδες και 4 γύρους?

 

Είμαι σίγουρος ότι θα είναι πιο συναρπαστικό,πολλά ντέρμπι.Κάποια στιγμή προς εκεί πηγαίναμε αλλα το 2002 έτσι ξαφνικά αλλάξανε ρότα. :mad:

Ακόμα να καταλάβω γιατί.

 

Κάτι τέτοιο θα έριχνε κατακόρυφα τους ρυθμούς ανάπτυξης του ελληνικού ποδοσφαίρου γενικότερα. Το να μην υπάρχουν ομάδες σε πολλές επαρχιακές πόλεις, θα σήμαινε ότι δε θα βγαίναν τόσοι νέοι ποδοσφαιριστές και σε μερικά χρόνια έχεις ένα πολύ κακό πρωτάθλημα που βασίζεται μόνο στο να παίρνει παίχτες από το εξωτερικό (που και αυτοί δε θα θέλουν να έρθουν σε ένα υποβαθμισμένο πρωτάθλημα). Δεν έχεις εθνική ομάδα, χάνεις σε εμπορική αξία κ.α.

 

Θα μου πεις, πολλά από αυτά που περιγράφω, ήδη συμβαίνουν. Αλλά κι αυτό το λίγο που έχουμε, κάτι φτιάχνει. Ας μην το διαλύσουμε και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο υψος μπορει να εχει αυτος????

 

Εμενα λιγοτερη εντυπωση μου κανει το υψος σε σχεση με το πλατος που κανει τον θηριωδη Πεκοβιτς (σε ογκο/εκτοπισμα/αλλα και υψος) να μοιαζει να εχει σωματοτυπο αγοριου σε προεφηβικη ηλικια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...