Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα θέλω να το πάρουν και οι δύο... στον τελικό του Champions League πάλι, δεν θέλω να το πάρει κανείς από τους δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελειως αδικο/μη-αντιπροσωπευτικο το αποτελεσμα εως τωρα. Μια ομαδα παιζει ποδοσφαιρο αλλά ή αλλη κερδιζει επειδη παιζει την νεα μοδα των τελευταιων ετων: αμυνα-αμυνα-αμυνα με αντεπιθεσεις. Τελειως εκνευριστικο αυτο και κατανταει αρρωστια. :mad:

Δεν έχουν στήσει και κάνα πούλμαν ούτε έχουμε κατοχή 70-30 (στο 1ο ημίχρονο τουλάχιστον).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν στήσει και κάνα πούλμαν ούτε έχουμε κατοχή 70-30 (στο 1ο ημίχρονο τουλάχιστον).

Πουλμαν δεν εστησαν οπως αυτο της Τσελσι αλλά το αμυνα-αμυνα-αμυνα και ξερο ψωμι το ειχαν απο την αρχη. Στο 2ο εχουν στησει βεβαια πουλμαν. Κατι απο Τσελσι-Μπαρτσελονα ειναι.....

 

Το εχουν βρει τωρα οι ομαδες. Στηνονται πισω 10 παικτες εξω απο την μεγαλη περιοχη και οκ. Παιζουμε ποδοσφαιρο κατα τα άλλα.... :( Δυστυχως αυτο ειναι το κατενατσιο στην νεα του μορφη. Το αρχισε ο Μουρινιο απο την Τσελσι, ειδικα απεναντι στην Μπαρτσελονα οπου αναδειχτηκε στην πληρη του μορφη. :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3-0!! Εαν δεν υπηρχαν τα φετινα ΜΥΘΙΚΑ πλασματικα αποτελεσματα 1-0 και 2-2 της Τσελσι με την Μπαρτσελονα, τοτε το σημερινο 3-0 θα ηταν το πιο πλασματικο αποτελεσμα της χρονιας....

 

Η ΟΥΕΦΑ βεβαια κοιμαται και αυτο το αντιποδοσφαιρο της φουλ αμυνας με τα πουλμαν 10 παικτων εξω απο την μεγαλη περιοχη ζει και βασιλευει και θα ζει και θα βασιλευει αφου δεν υπαρχουν καν σκεψεις για καμια αλλαγη κανονισμων.... :eek:

Ο πατερας μου παντως που εχει δει απο Πελε, Κροιφ κλπ και μετα συμφωνει με αυτα και μου λεει οτι το ποδοσφαιρο αρχιζει και γινεται βαρετο για αυτον(πραγμα ανηκουστο για αυτον) λογω αυτου ακριβως του πραγματος. Οτι παιζουν ΠΟΛΥ αμυνα πλεον και δεν μπορουν να γινουν φασεις....

 

Διαφωνώ, οι άλλοι με το ζόρι έχουν να θυμούνται 2 καθαρές φάσεις για γκολ. Είναι πανάξια νίκη και δεν έχουν να ντραπούν για τίποτα.

Δεν ειπα οτι δεν ειναι αξια η νικη. Ειπα οτι αυτος ο τροπος παιχνιδιου διωχνει τους φιλαθλους απο τα γηπεδα. Αν γινουν ολες οι ομαδες ετσι αμυντικογενεις τοτε ζητω που καηκαμε. Δεν θα μεινει κανείς να τους βλεπει....

 

Πχ σημερα εαν και η Μπιλμπαο καθοταν ολη πισω θα ειχαμε ενα βαρετο 0-0 ή μπορει ο Φαλκαο να εβαζε κανα γκολ και 1-0 με ενα βαρετοτατο ματς. Αλλά οχι αυτοι προσπαθησαν να παιξουν ποδοσφαιρο. Και το πληρωσαν.

Ε αυτο πλεον ειναι τραγικο. :eek: Να πληρωνεις την προθυμια και προσπαθεια να παιξεις ποδοσφαιρο που αρεσει στον θεατη ενω ο αλλος που προσπαθει να καταστρεψει το θεαμα να κερδιζει. Κατι πρεπει να γινει με αυτο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σου λέω ότι δεν είναι το αποψινό χαρακτηριστικό παράδειγμα του (αντι)ποδοσφαίρου που εννοείς, κάθε άλλο.

Κατα τη γνωμη μου ειναι χαρακτηριστικοτατο και σημερα. Καλα η Τσελσι ηταν η κορυφη του παγοβουνου αλλά και σημερα στο 1ο ημιχρονο παιξανε αμυνα με αντεπιθεσεις αλλά στο 2ο ημιχρονο παιξανε αμυνα-αμυνα-αμυνα-αμυνα και τιποτα αλλο. Εγω και πολλοι αλλοι το βαρεθηκαν αυτο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά έπαιξε η Ατλέτικο και το άξιζε. Η Μπιλμπάο ήταν τραγική. Ελπίζω να μην την αναστήσει η Μπαρτσελόνα στον τελικό κυπέλλου.

Εγω παντως διαφορετικο ματς ειδα απο εσενα. Η Μπιλμπαο ηταν καλη αλλά δεν μπορουσε να διασπασει το τειχος που ειχε στησει η Αθλετικο Μαδριτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως διαφορετικο ματς ειδα απο εσενα. Η Μπιλμπαο ηταν καλη αλλά δεν μπορουσε να διασπασει το τειχος που ειχε στησει η Αθλετικο Μαδριτης.

οταν εισαι 2-0 σε τελικο uefa θα παιξεις αμυνα...τι αλλο περιμενες?

κ εγω συμπαθω την μπιλμπαο που ξεσκισε την united αλλα σημερα μιλησε ο Falcao

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τραγικό το παράδειγμα της Τσελσι. Η επιτυχία του κατενατσιο κρίνεται από τις ευκαιρίες του αντιπάλου, όχι από το τελικό σκορ που μπορεί να είναι και τυχαίο. Βέβαια στο Ελλαντα κρίνουμε μόνο από το αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έπαιξε σήμερα η Μπιλμπάο, και φάνηκε η ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΕΙΡΙΑ, ειδικά στο 2ο γκολ που κάνει τρίπλες και τακουνάκια στην περιοχή ο παίχτης της Μπιλμπάο.

 

 

Τους πρόδωσε η απειρία, ίσως και η κούραση, αφού όλη την χρονιά διάβαζα ότι χρησιμοποιεί 14-15 παίχτες κατα κύριο λόγο...( 61 αγώνες ως τώρα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικό το παράδειγμα της Τσελσι. Η επιτυχία του κατενατσιο κρίνεται από τις ευκαιρίες του αντιπάλου, όχι από το τελικό σκορ που μπορεί να είναι και τυχαίο. Βέβαια στο Ελλαντα κρίνουμε μόνο από το αποτέλεσμα.

Nαι για τις πρώτες σειρές το πόσταρα. Να δούν μερικοί ότι υπάρχει από το 60 και έχουν κερδιθεί και μουντιάλ ολόκληρα και Εuro με κατενάτσιο. Οπότε το να λέμε παλιά δεν υπήρχε και τα λοιπά δεν ισχύει. Θα ποινηκοποιήσουμε και την άμυνα σε λίγο. Μακάρι να παίζουν περισσότερες ομάδες πολύ αμυντικά για να γίνονται οι πιο ταλαντούχες ομάδες πιο δημιουργικές και να εξελίσονται και να έχουν και οι λιγότερο ταλαντούχες ομάδες τις πιθανότητές τους να διεκδηκήσουν κάτι.

 

Τες πα. Δεν πα να λέτε για άμυνες..Φαλκάο ftw. Η Ρεάλ ακόμη Μπενζεμά έχει και η Μπάρσελόνα δεν έχει καν. Ούτε Ντρογκμπά ούτε Γκόμεζ δεν έχουν btw. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...