Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναί, σε περίπτωση ισοβαθμίας μετράει η συνολική διαφορά τερμάτων που αυτή τη στιγμή είναι υπέρ της Σίτι.

 

Προσοχή πάντως γιατί η Σίτι έχει να παίξει στο Νιουκάστλ την επόμενη αγωνιστική και οι "Καρακάξες" έχουν κίνητρο για βαθμό ή βαθμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα γινει χαμος με τα γκολ,θα δουμε κατι 5αρες και 6αρες στα επομενα παιχνιδια..

Παντως εγω πιστευω οτι ο Σερ Αλεξ θα το σηκωσει για αλλη μια φορα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν η City δεν γκελάρει με την Newcastle, είμαι πολύ περίεργος να δω τι θα γίνει στο Sunderland – United. :rolleyes:

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ τον O'Neil της Sunderland ως ένα αξιόπιστο προπονητή και αρκετά έντιμο για να καθήσει να φάει μισή ντουζίνα γκολ από τη Γιουνάιτεντ.

 

Για να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεκρος ο Νταλε Οεν στα 26 του. (Νορβηγος παγκοσμιος πρωταθλητης κολυμβησης 2011 και αργυρος Ολυμπιονικης)

 

Μηπως πρεπει οι ομοσπονδιες ανα τον κοσμο να αρχισουν να προστατευουν τους αθλητες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως η τελευται παρτιδα να ηταν προβληματικη γι αυτο και πεφτουν σαν τα κοτοπουλα ολοι αυτοι τωρα τελευταια ...

 

Αν και αυτο που λεω ειναι παρακινδυνευμενο μιας και δε ξερουμε τι πραγματικα συμβαινει ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά...δε γίνεται πάντως να έχουμε τόσους πολλούς αθλητές σε τόσο νεαρή ηλικία να φεύγουν με προβλήματα καρδιάς! Ειδικά στο χώρο του επαγγελματικού αθλητισμού που οι γιατροί είναι από πάνω τους όλη την ώρα...απλά δε γίνεται να είναι φυσικά τα αίτια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να λέω ότι δεν υπάρχουν φάρμακα που προκαλούν κακό στην υγεία των πρωταθλητών, δε νομίζω ότι οι θάνατοι οφείλονται απαραιτήτως σε ντόπες.

 

Οι απαιτήσεις του πρωταθλητισμού είναι πλέον απάνθρωπες. Κάποιος που έχει ένα ήπιο πρόβλημα καρδιοπάθειας, το οποίο δε θα ανακάλυπτε ποτέ αν έκανε μια φυσιολογική ζωή με ήπια άσκηση, μπορεί να καταλήξει νεκρός λόγω της τεράστιας καταπόνησης στην οποία υποβάλλεται. Είναι κρίμα και κάτι πρέπει να γίνει. Να μειωθεί ο αριθμός αγώνων ίσως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο συγκεκριμενος αθλητης ηταν Νορβηγος και πεθανε Αμερικη οπου βρισκοταν για προετοιμασια.

Και ερωτω εγω ο αγαθος: Για ποιο λογο τους στελνουν Αμερικα; Και τι διαφορετικο εχει μια προετοιμασια κολυμβητη στο USA αποτι στη Νορβηγια πχ;

 

Εχουν καλυτερα βαρη εκει; Καλυτερες πισινες; Καλυτερο οξυγονο για τα τρεξιματα; Καλυτερα κεντρα αποτριχωσης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγκαταστάσεις, προπονηση με συγκεκριμένο κοουτς και πρόγραμμα, προπόνηση με αλλους αθλητες ανάλογου επιπέδου (ειδικά στα ατομικά αθληματα συνηθίζεται) κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν καλυτερα βαρη εκει; Καλυτερες πισινες; Καλυτερο οξυγονο για τα τρεξιματα; Καλυτερα κεντρα αποτριχωσης;

Στη συγκεκριμένη περίπτωση πάντως ήταν σε προπονητικό καμπ σε υψόμετρο, σύμφωνα με την είδηση. Προπονητικό καμπ σε υψόμετρο πιθανότατα δεν υπάρχει στη Νορβηγία. Επίσης, δε νομίζω να είναι τόσο δύσκολο να φέρεις ντόπα στη χώρα σου, ώστε να χρειάζεται να πας στην Αμερική.

 

Δε λέω, βρωμάει και ζέχνει η υπόθεση με τους συνεχείς θανάτους, αλλά καμιά φορά τα εύκολα συμπεράσματα δεν είναι απαραιτήτως και τα σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως είναι γεγονός πως πρωταθλητισμός χωρίς βοηθήματα δε γίνεται!

 

Και έχω δύο συγκεκριμένες περιπτώσεις...

 

1η, ανηψάκι μου που έκανε κολύμβηση και όταν ήρθε η εποχή να επιλέξει ανάμεσα σε πρωταθλητισμό ή συνεχίζω χαλαρά, οι γονείς του αποφάσισαν χαλαρά όταν ο προπονητής τους ανέφερε πως θα πρέπει να πάρει και κάποια "βοηθήματα".

 

2η, κολλητός μου φίλος που δουλεύει στην εταιρία που παίρνει τα δείγματα των αθλητών για να τσεκάρει αν είναι ντοπαρισμένοι ή όχι...μου λέει λοιπόν πως δεν υπάρχει αθλητής που να κάνει πρωταθλητισμό σε ΟΛΑ τα σπορ, που να μην παίρνει και κάποιο βοήθημα...

 

Προφανώς υπάρχουν βοηθήματα και βοηθήματα...δε νομίζω να ανακαλύπτουμε εμείς τώρα την Αμερική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...