Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Nαι επειδη εχασε το πεναλτι πρεπει να φυγει απτη Μπαρτσελονα. Εξαλλου, ποιος του δωσε δικαιωμα να αστοχησει σε πεναλτι? Πως την ειδε ο μικρος? Βουρ για καμια Μπολτον.

 

Mιλαμε για τον παιχτη που φετος σε 55 συμμετοχες εχει 63 γκολ + 23 ασσιστ + μετρα ως το απειρο δημιουργιες/μαγικα/ενεργειες που αδειαζουν την αντιπαλη 11δα πιο ευκολα απτο playstation.

 

Κι ολα αυτα επειδη σωνει και καλα ο Χελίν (που λεει και η Μουτσατσου) πρεπει να βρει οτι ολα πανε λαθος στη Μπαρτσελονα, σαν καλος προπονητης του πληκτρολογιου, ασχετα αν σε 2 παιχνιδια απλα κοιμηθηκαν οι θεοι και καθομαστε τωρα να ανακαλυψουμε τα υποτιθεμενα προβληματα του Μεσι κλπ.

 

Γεια σου Ελλαδαρα ποδοσφαιρομανα με τα ωραια σου.

Ευτυχως που στην Ισπανια δε διαβαζουν ελληνικα φορουμ και εφημεριδες, και ευτυχως που δεν κουβαλανε τα μυαλα ορισμενων. Ο Μεσι θα ειχε παει απατος σε καμια Ραγιο Βαγιεκανο, ο Ροναλντο τουλαχιστον Δ Εθνικη κλπ

 

YΓ. Για ποια κουραση του Μεσι λετε? Επειδη εχασε 2 εκατοστα στο σημαδι σε μια καλη εκτελεση πεναλτι που την κανουν/τολμουν μεχρι 5 παιχτες στο κοσμο σε αυτο το επιπεδο?

 

 

Όπα φιλε παρεξηγεις τα γραφωμενα μου και εγραψες ολοκληρο κατεβατο.

Ειπα οτι η κλαση ενος μεγαλου ποδοσφαιρστη φαινεται απο τετοια παιχνιδια και ειδικα οταν η μπαλα ειναι βαρια,το εχασε το πεναλντι και ανεφερα οτι γαμω τα λεφτα που περνει...που το κακο?

 

Επισης οταν λεω να φυγει δεν εννοω επειδη εχασε το πεναλντι και αποκλειστηκε η Μπαρτσελονα

το λεω και για καλο τις ομαδας αλλα και του παικτη.Ο Φεργκιουσον ειχε πει καποτε για την πωληση του Ροναλντο οτι καλως εφυγε γιατι επισκιαζε την ομαδα με το ονομα του..

 

Δεν νομιζω να εγραψα κατι κακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπα φιλε παρεξηγεις τα γραφωμενα μου και εγραψες ολοκληρο κατεβατο.

Ειπα οτι η κλαση ενος μεγαλου ποδοσφαιρστη φαινεται απο τετοια παιχνιδια και ειδικα οταν η μπαλα ειναι βαρια,το εχασε το πεναλντι και ανεφερα οτι γαμω τα λεφτα που περνει...που το κακο?

Τι γαμω τα λεφτα που παιρνει? Συμπερασμα απο 1 πεναλτι αυτο? Εχεις κατι αλλο μεμπτο που σε οδηγει στο συμπερασμα αυτο? Ο παιχτης εχει παρει απτο χερακι την Μπαρτσα των τελευταιων ετων, οπως και εφετος την τραβηξε οσο δεν πηγαινε, και υπαρχει ανθρωπος που αμφισβητει την ικανοτητα του στο υψηλο επιπεδο? Κι ολα αυτα με αφορμη την απεριγραπτη ρεντα της Τσελσι στους 2 ημιτελικους? (ας μου θυμισει καποιος μια προσφατη περιπτωση αναλογης ρεντας καποιας ομαδας, γιατι εμενα μου διαφευγει: 3 γκολ ολα σε καθυστερησεις με 3 αντεπιθεσεις και 3 ευκαιριες συνολικα στα 2 παιχνιδια, 4 δοκαρια + πεναλτι χαμενο, Τσεχ με κατεβασμενα ρολα κλπ).

 

Επισης οταν λεω να φυγει δεν εννοω επειδη εχασε το πεναλντι και αποκλειστηκε η Μπαρτσελονα

το λεω και για καλο τις ομαδας αλλα και του παικτη.Ο Φεργκιουσον ειχε πει καποτε για την πωληση του Ροναλντο οτι καλως εφυγε γιατι επισκιαζε την ομαδα με το ονομα του..

 

Δεν νομιζω να εγραψα κατι κακο.

Δεν εγραψες κατι κακο, εγραψες απλως μια αποψη η οποια δεν ειδα να προκυπτει/προερχεται απο λογικα επιχειρηματα.

 

Ακομα και ο παραλληλισμος της ιδιαζουσας περιπτωσης Φεργκιουσον-Ροναλντο, ειναι αυθαιρετος. Αν ειναι ετσι, τοτε και η μιση Ρεαλ ωρα να αλλαξει ομαδα. Το ιδιο και η Μπαρτσα.

 

Μην ισοπεδωνετε/μηδενιζετε/τσουβαλιαζετε. Και πριν ποσταρετε, βαλτε τον παραγοντα τυχη στα 2 παιχνιδια και σκεφτειτε ποσο επηρεαζει τα λεγομενα σας, και ποσο πανευκολα δε θα ισχυαν ολα αυτα που λετε.

 

Διοτι κρινετε/συμπαιρενετε/αναλυετε οχι απλα με αριθμους (που και παλι λαθος θα ησασταν), αλλα μονο με το σκορ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άντε να δούμε σήμερης

δύσκολο παιχνίδι,αν περάσει η Ρεάλ πιστεύω το 'χει άνετα το 10ο,ο τελικός είναι σήμερα,60-40 υπέρ της Ρεάλ.

Η Ρεάλ το 10ο κι ο Μουρίνιο το 3ο(όσα έχει και η υπερ-γαλαξιακή ομάδα με 100 χρόνια ιστορία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γαμω τα λεφτα που παιρνει? Συμπερασμα απο 1 πεναλτι αυτο? Εχεις κατι αλλο μεμπτο που σε οδηγει στο συμπερασμα αυτο? Ο παιχτης εχει παρει απτο χερακι την Μπαρτσα των τελευταιων ετων, οπως και εφετος την τραβηξε οσο δεν πηγαινε, και υπαρχει ανθρωπος που αμφισβητει την ικανοτητα του στο υψηλο επιπεδο? Κι ολα αυτα με αφορμη την απεριγραπτη ρεντα της Τσελσι στους 2 ημιτελικους? (ας μου θυμισει καποιος μια προσφατη περιπτωση αναλογης ρεντας καποιας ομαδας, γιατι εμενα μου διαφευγει: 3 γκολ ολα σε καθυστερησεις με 3 αντεπιθεσεις και 3 ευκαιριες συνολικα στα 2 παιχνιδια, 4 δοκαρια + πεναλτι χαμενο, Τσεχ με κατεβασμενα ρολα κλπ).

 

 

Δεν εγραψες κατι κακο, εγραψες απλως μια αποψη η οποια δεν ειδα να προκυπτει/προερχεται απο λογικα επιχειρηματα.

 

Ακομα και ο παραλληλισμος της ιδιαζουσας περιπτωσης Φεργκιουσον-Ροναλντο, ειναι αυθαιρετος. Αν ειναι ετσι, τοτε και η μιση Ρεαλ ωρα να αλλαξει ομαδα. Το ιδιο και η Μπαρτσα.

 

Μην ισοπεδωνετε/μηδενιζετε/τσουβαλιαζετε. Και πριν ποσταρετε, βαλτε τον παραγοντα τυχη στα 2 παιχνιδια και σκεφτειτε ποσο επηρεαζει τα λεγομενα σας, και ποσο πανευκολα δε θα ισχυαν ολα αυτα που λετε.

 

Διοτι κρινετε/συμπαιρενετε/αναλυετε οχι απλα με αριθμους (που και παλι λαθος θα ησασταν), αλλα μονο με το σκορ.

 

 

 

Ρε συ το λεω με την εννοια οτι καποια στιγμη καποιοι ποδοσφαιριστες οσο και αν αγαπανε μια ομαδα κουραζονται.

Δεν ειναι κακο να φυγει,το ιδιο υσχυει και με τον Ομπραντοβιτς..Πρπονηταρα του κερατα αλλα οτι εδωσε εδωσε ποιο λογικο μου ειναι να φυγει παρα να μεινει.

Καταλαβαινεις τι εννοω ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ρε συ το λεω με την εννοια οτι καποια στιγμη καποιοι ποδοσφαιριστες οσο και αν αγαπανε μια ομαδα κουραζονται.

Δεν ειναι κακο να φυγει' date='το ιδιο υσχυει και με τον Ομπραντοβιτς..Πρπονηταρα του κερατα αλλα οτι εδωσε εδωσε ποιο λογικο μου ειναι να φυγει παρα να μεινει.

Καταλαβαινεις τι εννοω ετσι?[/quote']

Φοβαμαι οτι θα σκοραρει για πολλα χρονια ακομα εναντιον ολων των υπολοιπων με τα χρωματα της Μπαρτσα γιατι εχει δηλωσει οτι δε φευγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβαμαι οτι θα σκοραρει για πολλα χρονια ακομα εναντιον ολων των υπολοιπων με τα χρωματα της Μπαρτσα γιατι εχει δηλωσει οτι δε φευγει.

 

 

Εγω δεν εχω κανενα προβλημα,απλα μια γνωμη ειπα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπα φιλε παρεξηγεις τα γραφωμενα μου και εγραψες ολοκληρο κατεβατο.

Ειπα οτι η κλαση ενος μεγαλου ποδοσφαιρστη φαινεται απο τετοια παιχνιδια και ειδικα οταν η μπαλα ειναι βαρια,το εχασε το πεναλντι και ανεφερα οτι γαμω τα λεφτα που περνει...που το κακο?

 

 

Roberto Baggio likes this

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας λεγατε για το πεναλτι της Μπαρτσελονα στα προημιτελικα (μαζι με τον Σωτηρακοπουλο) οτι ναι μεν ηταν πεναλτι αλλα δεν δινεται.

 

Αυτο που δωσανε τωρα στη Ρεαλ:

Α. ειναι πεναλτι? :rolleyes:

Β. Και να ειναι, δινεται? :rolleyes:

 

Προτιμωνται απαντησεις απο τα συγκεκριμενα μελη που γεμισαν σεντονια το φορουμ για εκεινο το πεναλτι που δοθηκε στην Μπαρτσα που "ηταν αλλα δεν δινεται κανονικα". B)

 

ΥΓ. Ζω για να απαντησουν τα ιδια ατομα, οτι ειναι πεντακαθαρο πεναλτι και επρεπε να δωθει και καμια κοκκινη στον Αλαμπα ξερωγω...

ΥΓ2. Αδικημενη Ρεαλ απτη διαιτησια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.sport-fm.gr/article/548519

 

Τι σας ελεγα χθες?

 

Για την τριετία 2012-2015 ο ΣΚΑΪ προσέφερε 600.000 ευρώ ετησίως, το MEGA 2 εκατ. ευρώ, ο ΑΝΤ1 3,5 εκατ. ευρώ και η ΕΡΤ 10.800.000 ευρώ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεια δικη για τον θιασο του Μουρινιο και τα κορακια που τον σπρωξανε οσο πηγαινε. Το παιχνιδι υπο κανονικες συνθηκες ηταν ενα ανετο 0-2 για τους Γερμανους. Οπως φυσικα και στο 1ο παιχνιδι το 2-1 ηταν αδικο. Αντε γεια τωρα στην 2η κωλοφαρδη ομαδα μετα την Τσελσι (ας ειναι καλα η κληρωση με το ΑΠΟΕΛ στα προημιτελικα γιατι αλλιως δε θα παταγε καν στα ημιτελικα η ομαδα που ειδα σημερα και στη Γερμανια).

 

Ετσι ρε τρελα Μπαγερν! Παναξιοτατη και επιβλητικη προκριση μεσα στο Μπερναμπεου.

 

@Redbomb: Καιρος να αλλαξουν ομαδα ο Ροναλντο, ο Κακα και ο Ραμος? :-D Xασαν πεναλτι, και ειδικα οι 2 πρωτοι = 150εκ ευρω. Χασανε πεναλτι οι 150εκ ευρω ρε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...