Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πόσες φορές ακόμα θα διαπιστώσουμε ότι έχουμε το ποδόσφαιρο μας αξίζει;

Όπως και τις πειθαρχικές επιτροπές και τους πολιτικούς και το κράτος που μας αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταφόπλακα στο Ελληνικό πρωτάθλημα.

Αυτη τη φραση την ακουω δεκαετιες τωρα...

Καθε χρονο μπαινουν καμια 10ρια ταφοπλακες στο πρωταθλημα και απο Σεπτεμβρη αναστενεται παλι.

 

Γενικα το ποδοσφαιρο ειναι μια ωραια προσωποποιηση της πολιτκης καταστασης στη χωρα. Τα παντα βρωμανε, τα παντα αφερεγγυα, τα παντα εξυπηρετουν συμφεροντα ολιγων και οχι το σκοπο για τον οποιο υπαρχουν (αθλητισμο), αλλα ο κλασσικος ο Ελληνας οπως και με τα κομματα, παροτι εχει χασει την εμπιστοσυνη του, απο Σεπτεμβρη "δινει μια νεα ευκαιρια μπας και..." οπως και σε καθε εκλογικη περιοδο.

 

Ε μετα μπαινουν οι 10 ταφοπλακες, μετα ερχεται ο Σεπτεμβρης και φτου κι απτην αρχη, συντηρειται το ολο θεμα κατα'αυτον τον τροπο επι 10ετιες.

 

Μια καλη λυση θα ηταν η ΟΥΕΦΑ να μας ριξει πορτα σε ολες τις διοργανωσεις μεχρι να γινουμε ανθρωποι. Τοτε θα δεις πως κατι Βαρδινογιναιοι, Βγενοπουλαιοι, Μαρινακηδες, Κοκκαληδες, Μπεοι, αθλητικοι δικαστες κλπ θα εναντιωθουν εμπρακτως σε οτι υποθαλπτουν τοσα χρονια.

 

ΥΓ.Ισχυει αυτο που διαβασα οτι εΙπαν οι ανθρωποι του Αρη στην εκδικαση οτι πρεπει να φυγουν οι γυναικες απτο ποδοσφαιρο γιατι ειναι "πολυ ευαισθητες απο το παραμικρο"? :whistle: Εννοωντας φυσικα την εποπτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχιση του αγωνα Αρη-Αστερα Τριπολης αποφασισε η πειθαρχικη επιτροπη της Super League!!

 

Οι ανθρωποι ειναι γελοιοι και θελουν να το αποδεικνυουν συνεχεια!!!!!!! :-( :mad:

Ετσι λοιπον, οταν ο καθε φιλαθλος πεταξει ενα αντικειμενο πανω στον διαιτητη ή στον εποπτη, δεν υπαρχει κανενα προβλημα και ο αγωνας δεν διακοπτεται αλλά πρεπει να συνεχιστει κανονικα.

Εχουμε λοιπον αυτη την νομολογια που πλεον απορρεει απο την σημερινη(χθεσινη) αποφαση και θα μπορει η καθε ομαδα να χρησιμοποιησει την σημερινη αποφαση.

 

Πεταξτε αντικειμενα λοιπον πανω στους διαιτητες και ολα μια χαρα. Δεν συμβαινει τιποτα. Θα βγαινουν για λιγο απο τον αγωνιστικο χωρο και μετα θα μπαινουν για να συνεχιστει ο αγωνας. Και μετα ξανα αντικειμενα. Θα βγαινουν και παλι για λιγο απο τον αγωνιστικο χωρο και μετα θα μπαινουν για να συνεχιστει κανονικα ο αγωνας.

 

Ειναι ολοι τους ανοητα οντα αυτοι που βγαλαν αυτη την αποφαση την σημερινη! :mad: :mad:

 

 

 

 

Ελα ρε σεις μην ειστε αδικοι...Αφου ουτε καν ματωσε η εποπτης.Ουτε εσπασε τιποτα...Αρα επρεπε να συνεχιστει ο αγωνας!

ΩΡΑΙΑ νοοτροπια αυτη! Και σε αλλα πρωταθληματα με το που πεσει αντικειμενο στο γηπεδο,πετυχει δεν πετυχει καποιον,το ματς διακοπτεται αμεσως!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ.Ισχυει αυτο που διαβασα οτι εΙπαν οι ανθρωποι του Αρη στην εκδικαση οτι πρεπει να φυγουν οι γυναικες απτο ποδοσφαιρο γιατι ειναι "πολυ ευαισθητες απο το παραμικρο"? :whistle: Εννοωντας φυσικα την εποπτη.

Ο Κοντης το ειπε αυτο στον "ΑΡΗΣ FM" (http://www.sport24.gr/Columns/Fileris/h_ekkenwsh_toy_vothroy.1728023.html):

"καλό θα είναι (οι γυναίκες) να μας απαλλάξουν από την παρουσία τους από τους αγωνιστικούς χώρους."

 

Βεβαια οταν δεν ειχε κανενα συμφερον η αποψη του ηταν διαφορετικη περυσι τετοιον καιρο (http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/article1085061.ece):

"Να προωθηθούν οι γυναίκες! Όσο κι αν ακούγεται περίεργο, επηρεάζονται λιγότερο από οποιονδήποτε θέλει κάτι τέτοιο. Παρακολουθώ παιχνίδια, όπως της κυρίας Μήτση και είμαι πεπεισμένος ότι μπορεί να σφυρίξει μέχρι και ντέρμπι της Superleague".

 

:shock: Με λενε ριζο και οπως θελω τα γυριζω. Αναλογα με τα συμφεροντα μου λεω μια ασπρο μια μαυρο.

 

Ο ορισμος της ΥΠΟΚΡΙΣΙΑΣ! ΝΤΡΟΠΗ και ΑΙΣΧΟΣ!! :-( :-( :eek: :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε, εδω βγαινουν στο ραδιο και λενε οτι η γυναικα το εκανε επιτηδες λεει.

 

φυσικα, τι περιμενεις απο τους χειροτερους οπαδους της Ελλαδος, οι ιδιοι που εριξαν την ομαδα τους σε στημενο παιχνιδι... μονο ξυλο, τπτ αλλο δεν αξιζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε, εδω βγαινουν στο ραδιο και λενε οτι η γυναικα το εκανε επιτηδες λεει.

Εμετικοι σου λεω. Και οι δημοσιογραφοι του Αρη που εχουν κατι εμετικες αποψεις ανευ προηγουμενου.

Εγω που ειμαι τελειως κατα της βιας αν τους ειχα μπροστα μου θα τους χτυπουσα. :shock:

 

Αλλά οταν σου λεει οτι η διαιτητης ειναι θεατρινoς(θεατρινα αν υφισταται τετοια λεξη) ή οτι εκανε ψεμματα οτι κουτσαινε ή οτι εφοσον ειχε μια μικρη εκδορα απο το χτυπημα, μπορουσε ανετα να συνεχισει τον αγωνα(!! :fear: :-( ), ε η βια ειναι η μονη λυση για να απαλλαγεις απο το να τους ακους. Μπας και βαλουν λιγο μυαλο και πριν ξαναμιλησουν βουτηξουν στο μυαλο τους την γλωσσα τους και αν δεν βρουν τιποτα τοτε να μην ξαναμιλησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεστημενο που κυνηγας τον Αρη..

 

Εφοσον το αντικειμενο δεν ηταν μαρμαρο συνεχιζεται ο αγωνας κανονικα,εξαλου μονο οταν πεσει κατω νεκρος ενας ανθρωπος

θα διακοπει γιατι τοτε θα ειναι παραπτωμα!

 

Ελλαδα και αθλητισμος του 2012!

 

Μάλιστα. Τότε πώς εξηγείται ότι δεν φαίνονται πουθενά οι σκάλες;

DOR5.jpg

 

 

οι σκαλες υπαρχουν,απλα στο πεταλο επειδη δεν μπορουν να κατσουν κατω λογο του οτι δεν βλεπουν γιατι υπαρχουν τα πλαστικα και κρεμανε πανο οι περισσοτεροι καθονται στα σκαλοπατια.

 

Στα πέταλα είναι στενότερες οι σκάλες και ειδικά στην 7 όλοι είναι πάντα όρθιοι.

 

 

Δεν παιζει αυτο που λες,ολο το γηπεδο εχει ιδιες διαστασεις στα σκαλοπατια.

 

 

 

Διαβασα για τους τζαμπατζηδες καπου,αυτο συνεβη στην θυρα 15-16 και ειχε γινει μεγαλο θεμα στο γηπεδο,αυτο που συμβαινει φετος στο καραισκακη με τζαμπατζηδες δεν εχει προηγουμενο,εχουν γινει καποιες κινησεις απο οπαδους προς την διοικηση τωρα για το τι μετρα θα παρθουν θα δειξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα οι σκάλες της 11 μου φαίνονται πιο πλατιές από αυτές της 7. Γενικότερα οι σκάλες στα πλάγια μου φαίνονται πολύ πιο πλατιές από αυτές στα πέταλα.

 

Όπως και να έχει, το έχω ακούσει κι εγώ προσφάτως για την 15-16, αλλά άκουσα ότι πολλοί έχουν εισιτήριο στην 10 ας πούμε και πάνε και κάθονται στην 16. Και όχι μόνο αυτό, αλλά όταν πάει ο κάτοχος της θέσης να κάτσει, τσαμπουκαλεύονται κιόλας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ρίξει τις τιμές ο χοντρός κι ας κόψει τους τσαμπατζήδες, γιατί οι εποχές δεν είναι εύκολες και όλων το μάτι γυαλίζει.

 

Δεν είναι να παίζουμε με την υπομονή του κοσμάκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να έχει, το έχω ακούσει κι εγώ προσφάτως για την 15-16, αλλά άκουσα ότι πολλοί έχουν εισιτήριο στην 10 ας πούμε και πάνε και κάθονται στην 16. Και όχι μόνο αυτό, αλλά όταν πάει ο κάτοχος της θέσης να κάτσει, τσαμπουκαλεύονται κιόλας...

 

 

Και εγώ σε κάποια εύκολα ματς που το γήπεδο δεν ήταν γεμάτο πήγαινα από την 19 και kathomouna είτε στην 17 είτε στην 15 με 16 λίγο πριν ξεκινήσουν οι αγώνες.Αν o κάτοχος της θέσhς μου την ζήταγε ennoeitai ότι θα έφευγα.

 

Ελπίζω και εγώ του χρόνου να μειώσει τις τιμές στα διαρκείας.Την 19 δεν την poluantexw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θελω να δω τους Αριανους να βγουν τωρα να μιλησουν για τα κατεστημενα της Αθηνας, το ΠΟΚ κλπ γελοιοτητες που επικαλουνται καθε φορα που τους ξυνιζει μια αποφαση ακομα και οταν δεν τους αφορα. Εχουν να πουν κατι τωρα για την προκλητικα ευνοικη αποφαση υπερ τους? Εχουν να σχολιασουν οτι ο ΠΑΟ πριν λιγες εβδομαδες εφαγε -3, -2, μηδενισμο, προστιμα και κεκλεισμενων θυρων ? Τους αδικει το ΠΟΚ? Υπαρχει καποιο προβλημα με την Αθηνα? Ολα καλα απο χθες ε?

 

Και δεν μιλαω μοναχα για τους οπαδους, μιλαω και για τους παραγοντες που καλλιεργουν συστηματικα με καθε ευκαιρια την αποψη αυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...